Setari Cookie-uri

CE SUNT DE FAPT, LACRIMILE..?

Faptul de a plange este misterios.. Asta nu inseamna ca esti trist, nu neaparat.. Nu este ceva care sa se opuna celebrarii, veseliei, rasului; nu.. Lacrimile au un rol foarte ciudat: ori de cite ori inima ta este atat de plina incat nu poti sa te exprimi prin mijloace obisnuite, lacrimile reprezinta o iesire de urgenta. Ele pot avea deci orice semnificatie.. S-ar putea sa fii foarte fericit, atat de fericit incat rasul sa para prostesc, in timp ce lacrimile se potrivesc perfect.. Lacrimile tale vor arata ca fericirea ta nu este una obisnuita.. este atat de profunda incit folosesti o metoda de urgenta. Doi prieteni care se intilnesc dupa o perioada lunga, dupa multi ani, s-ar putea sa nu simta nevoia de a vorbi.. cuvintele ar putea parea de prisos. S-ar putea sa le placa doar sa se imbratiseze si sa planga unul in bratele celuilalt.. si lacrimile ar spune tot ce e de spus.. Asa ca.. pana la urma.. ce sunt lacrimile?
oana81
Postat pe 2 Iunie 2008 00:26
lacrimile sunt infatisarea emotiilor traite de om..emotii care uneori nu le poti stapani si se transforma in lacrimi de fericire sau de tristete,acestea din urma dezvaluie un caracter sensibil care pt altii este greu e ascuns.
susu
Postat pe 2 Iunie 2008 01:13
My brain is meltiiiiiing :((

Postat pe 2 Iunie 2008 09:26
LACRIMA E RADACINA UNUI ZAMBET.UNEORI SUNT CA FOCUL ALTEORI SUNT MAI BLANDE.ELEVIN ATUNCI CAND SIMTIM O DURERE IN SUFLET SAU ATUNCI CAND NE BUCURAM,E CA UN LIMBAJ MUT AL DURERII EXACT ASA LE DENUMEA ALEXANDRE DUMAS.
UNEORI NE IA DIN CURAJ ALTEORI NE SPUNE PARCA ZAMBIND:AM SA ALUNEC PEOBRAZUL TAU,,,
ELE NU-TI CER VOIE SI NICI NU TE FERESC DE ROSEATA OCHILOR CI ELE VIN ASA PUR SI SIMPLU.

UNEORI O LACRIMA DEVINE O EXAGERARE,ALTEORI O NECESITATE,E CEVA NECUNOSCUT PENTRU NOI FORMAREA LACRIMEI,POATE FI O PICATURA DE PLOAIE SAU UNSTROP DINTR-UN IZVOR.
CE MAI CONTEAZA...CONTEZA DECAT SA O SIMTIM PE OBRAZULNOSTRU SI SA NE BUCURAM DE EA ATUNCI CAND TREBUIE SA NE BUCURAM SI SA NE INTRISTA ATUNCI CAND SIMTIM DURERE...
LACRIMA PENTRU NOI VA RAMANE O ENIGMA SAU PENTRU ALTII POATE CA NU CINE STIE....
pace
Postat pe 2 Iunie 2008 10:11
Alteori bate vantul si ne dau lacrimile.

Postat pe 2 Iunie 2008 11:18
uite o definitie vesela a lacrimilor....data de o cunostiinta draga inimiii mele: “lacrima” – unealta diabolica ce implica eliberarea de cantitati apreciabile de apa si sare prin orificiile oculare; debitul constant este asigurat de o punga apoasa, cu un volum intre 1 si 2 litri, amplasata in lobul frontal al craniului; unealta este folosita fara nici o discriminare, ca argument in orice discutie contradictorie sau rugaminte,asta referitor la femei...cat despre barbati...pe aia inca nu am gasit-o.
sper sa va bucure definitia si pe voi la fel de mult ca si pe mine
dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Iunie 2008 13:39
:)) asta da! Ai nimerit-o, dar ramane intre noi, fetele!!

Postat pe 2 Iunie 2008 14:38
lacrimile,....hmm,sunt niste descarcari emotionale..

Postat pe 2 Iunie 2008 14:41
multumesc hania dar nu am scris eu asta, ci altcineva ,mi e mi-a placut enorm de mult pt ca....exprima modalitatea in care eu imi folosesc uneori respectiva "punga apoasa"
dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Iunie 2008 14:48
lacrimile pot fi 2 lucruri observate in momente diferite:
1. lacrimi d iubire
2. lacrimi ce vin din dorinta d razbunare
Georgiana____
Postat pe 9 Noiembrie 2008 21:33
LACRIMI=SUFERINTA ADEVARATA SI DEMONSTRATA

Postat pe 23 Februarie 2009 12:40
Doar din suferinta; poate o suferinta mai veche. Oricat de mare ar fi bucuria, fericirea, uita-te la un copil - acesta nu plange de bucurie : )

Indiferent de momentul cand survin sunt rodul unei suferinte, a incercarii sufletului.
Iar daca cumva nu mai vin, probabil ca ratiunea a reusit sa-l cauterizeze sau pur si simplu sufletul s-a evaporat din prea multa suferinta ... cum altfel si cat poti rezista?
Doar sa renunti la suflet.

Treci mai departe la a-i ajuta pe altii care-s in suferinta din moment ce tot ti-ai cauterizat sufletul si nu te m-ai atinge personal.
Orice poate fi folosit in scopuri mai bune!

Foarte frumos spus, Oana. Grozava postarea ta!
agoldfish
Postat pe 13 Mai 2009 11:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
apa....:| 6 De la: sirghea 22 Mai 2010 08:21
vrei sa stii cine esti? 6 De la: kudika415575 28 Iulie 2011 22:11
iubitoare inraita de floricele 20 De la: carmen13hopewithlove 3 Mai 2010 12:40
Experiente cotidiene 1 De la: casey_cat 21 Februarie 2010 19:15
ingrijire profesionala 2 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 09:58