Setari Cookie-uri

sindromul migrenos

si eu am avut aceleasi problem timp de un an de zile am avut dureri ingrozitoare de cap,luam aulin pliculete si ma mai lasa durerea,am facut RMN,EEG,TESTE PSIHOLICE si nimic nu au putut afla doctori din Bucuresti(toate analizele aratau ca sunt sanatoasa dar eu inca avem dureri de cap ingrozitoare),la care pentru ca eram sportiva de inalta performanta ca sa scape de mine m-au diagnosticat cu SINDROM CEFALALGIC MIGRENOS..... Dupa un timp am ascultat sfatul unor batrani sa imi fac un test oftalmologic,la care sa dovedit ca durerile de cap din ce in ce mai puternice se trageau de la vedere,acum port ochelari de vedere si nu mai am dureri de cap si ma simt foarte bine
Adriana_Natalia_1
Postat pe 5 Aprilie 2013 21:35
De la: Adriana_Natalia_1, la data 2013-04-05 21:35:14eram sportiva de inalta performanta

Ce sport?
Armain
Postat pe 5 Aprilie 2013 21:52
De la: Adriana_Natalia_1, la data 2013-04-05 21:35:14si eu am avut aceleasi problem timp de un an de zile am avut dureri ingrozitoare de cap,luam aulin pliculete si ma mai lasa durerea,am facut RMN,EEG,TESTE PSIHOLICE si nimic nu au putut afla doctori din Bucuresti(toate analizele aratau ca sunt sanatoasa dar eu inca avem dureri de cap ingrozitoare),la care pentru ca eram sportiva de inalta performanta ca sa scape de mine m-au diagnosticat cu SINDROM CEFALALGIC MIGRENOS..... Dupa un timp am ascultat sfatul unor batrani sa imi fac un test oftalmologic,la care sa dovedit ca durerile de cap din ce in ce mai puternice se trageau de la vedere,acum port ochelari de vedere si nu mai am dureri de cap si ma simt foarte bine


Durerile de cap pot fi intr-adevar unul din semnele ca ai probleme cu vederea sau ca porti ochelari cu dioptrii nepotrivite. Chiar ma mir ca nu ti-au facut investigatii oculare de la bun inceput, dar bine ca, in cele din urma, ai aflat care era cauza migrenelor.
kudika_32792
Postat pe 9 Iunie 2013 15:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma doare sufletul... 22 De la: Didona 18 August 2009 00:09
sangerare la contact sexual 27 De la: mihapic73 5 Noiembrie 2009 22:33
hernie de disc lombara-,,coada de cal" 1 De la: kudika458078 13 Noiembrie 2011 19:11
SUNT GELOASA..SE TRATEAZA? 10 De la: flodelmar 26 Februarie 2010 09:14
Transplant sau reconsttructie deget!! 14 De la: kudika020505 1 Iunie 2017 14:30