Setari Cookie-uri

Hipoacuzia

Deschid acest nou topic pentru ca sunt foarte legata sufleteste de multe persoane hipoacuzice, avand in vedere ca parctica mi-o fac la o scoala pentru copii care sunt afectati pe plan auditiv, si voi incepe din ianuarie si un voluntariat in aceeasi scoala.

Daca (virgula) cunoasteti astfel de persoane, daca lucrati cu ele, daca aveti rude hipoacuzice, daca cunoasteti limbajul mimico gestual, sau daca faceti parte din aceasta comunitate, astept un semn :P
Puteti pune intrebari legate de subiect, va voi raspunde daca stiu, sau daca, dimpotriva, sunteti mai "in tema" decat mine, poate ma ajutati sa devin o profesoara cat mai buna pentru copilasii astia de care m-am indragostit profund
Andreea1008
Postat pe 20 Decembrie 2008 00:48
M-ar interesa sa aflu ce presupune un test pt depistarea hipoacuziei.
Tatal meu aude cam slabutz si tot il trimit la doctor dar nu mai ajunge:)) E costisitor sau dureros?
Andrheya
Postat pe 26 Decembrie 2008 10:11
De la: Andrheya, la data 2008-12-26 10:11:36M-ar interesa sa aflu ce presupune un test pt depistarea hipoacuziei.
Tatal meu aude cam slabutz si tot il trimit la doctor dar nu mai ajunge:)) E costisitor sau dureros?


Pesntru depistarea hipoacuziei, probabil ca i se va face o audiograma. Costisitoare nu e, e cateva sute de mii (vechi), si dureroasa nu e de loc. La o audiograma se poate vedea ce pierderi auditive are (mici, medii etc) si pe ce frecvente :)
Andreea1008
Postat pe 26 Decembrie 2008 18:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
suspecta de nevralgie...ce ma sffatuiti? 6 De la: radaniela 20 Noiembrie 2009 13:16
HERNIA DE DISC LOMBARA 6 De la: scorpio67 19 Mai 2010 19:50
buna 3 De la: sirdanna 6 Iunie 2009 06:55
Amortirea mainilor.. 16 De la: nicossia 18 Februarie 2011 18:13
va rog sa ma ajutati cu un sfat !!! 1 De la: simona_madalin 5 Iunie 2009 14:19