Setari Cookie-uri

O decizie grea

Aloooooooooooo......... la 40 de ani o sa se dea cu capu de pereti ca nu si`a vazut de viata ei cand trebuia si o sa ajunga sa regrete anii pe care i`a pierdut. Daca nu e, nu e! Nu o fi nici prima nici ultima care se desparte.Eu am stat 16 ani ...ca sa imi dau seama ca nu merge, sperand ca o sa mearga ca bla bla si am pierdut cei mai frumosi ani ai mei.
cazam
Postat pe 28 Octombrie 2008 16:22
De la: oana81, la data 2008-05-12 00:35:35Am o prietena foarte buna care trece prin niste momente de cumpana..As vrea sa stiu si parerea voastra.Are 28 de ani si e casatorita de 2 ani. Sotul ei e unul dintre acei barbati ,, buni ca painea calda,,..are 33,arata destul de bine, se comporta f frumos cu ea, o iubeste si ii ofera material tot, chiar daca ea munceste si castiga bine. El e cam pisalog de felul lui dar nu asta e problema principala.. Nu ii ofera libertatea de care are ea nevoie. Se supara daca vrea intr-o seara sa iasa la un vin cu prietenele. Ea e foarte boema si el foarte pragmatic. Ea e pasionala si lui ii lipseste pasiunea. Ea e foarte curajoasa si el foarte..neinteresat. Nu se inteleg sexual..nu se potrivesc. Nu mananca acelasi gen de mancare, nu asculta acelasi gen de muzica ..Bineinteles ca ea stia toate astea de la inceput dar a sperat ca in timp se vor remedia si se vor rezolva..Chiar tine la el. au discutat de multe ori si el a promis ca va incerca sa schimbe cate ceva dar nu a facut nimic. Au deja 2 luni de cand nu au facut dragoste..si se intampla frecvent, pt ca el e mereu obosit si adoarme devreme. Prietena mea e indurarata..tine mult de tot la el, il admira si il respecta enorm. Dar nu il mai iubeste. Se gandeste sa divorteze, pt ca e tanara si nu vrea sa piarda timpul degeaba. Dar nu stie ce sa faca.. e constienta ca situatia nu se va schimba, e felul lui de a fi. Ar vrea sa ramana cu el dar stie ca nu va fi fericita. Nu au copii chiar daca acum un an isi doreau amandoi la nebunie. Acum nu mai vrea ea, ii e frica sa faca un bebe si sa fie nevoita sa divorteze dupa..Are nevoie de dragoste si pasiune, nu rutina de care are parte langa sotul ei. voi ce ati face?

pai si pana la urma ce ii place la individu ala? ca nici dpdv sexual nu se inteleg...nici la mancare...nici la muzica...nici la preferinte...dar totusi zici ca ii place de el....ce ii place? ca arata destul de bine si ca o intretine material? ciudata prietena ta
Ronnie_Coleman
Postat pe 15 Martie 2009 11:17
Cel mai bine ar fi sa divorteze, viata e prea scurta ca sa petreci sperand si asteptand minuni
Aphrodite
Postat pe 28 Mai 2009 21:39
De la: MaraDonna, la data 2009-05-28 21:39:03Cel mai bine ar fi sa divorteze, viata e prea scurta ca sa petreci sperand si asteptand minuni


BUNA DIMINEATA!!!!!!!!!!
l_diana_c
Postat pe 28 Mai 2009 21:46
De la: cazam, la data 2008-10-28 16:22:22Aloooooooooooo......... la 40 de ani o sa se dea cu capu de pereti ca nu si`a vazut de viata ei cand trebuia si o sa ajunga sa regrete anii pe care i`a pierdut. Daca nu e, nu e! Nu o fi nici prima nici ultima care se desparte

Asta e exact si parerea mea. Daca e convinsa ca nu il mai iubeste si ca el nu se va schimba, nu ii ramane altceva de facut. Ar fi pacat sa se complaca intr-un asemenea compromis cat e inca tanara.
the_she_devil
Postat pe 11 Iunie 2009 23:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
simboluri 119 De la: zinaceabunasinebuna 8 Februarie 2012 13:53
Iubire si adorarea? 14 De la: Anelisze 2 Februarie 2010 22:22
MOD? 13 De la: bestdevilinside 8 Octombrie 2008 01:04
Un barbat ciudat??? 48 De la: Trecatorul 9 Aprilie 2010 20:37
FAZAN FARA FRUSTRATI SI FRUSTRATE,FARA OFTICOSI SI OFTICOASE 12 De la: kudika421339 13 Septembrie 2011 21:12