Setari Cookie-uri

intrebari ciudate

Buna ziua si Bine v-am gàsit!

Uite despre ce e vorba (toate numele sunt evident fictive, ca doar nu era sa scriu exact cum ii cheama)

In urma cu 6 ani , fiind in ultimul an de facultate, m-am mutat in alt oras, alt càmin, unde nu cunosteam pe nimeni.

Aici l-am cunoscut pe Vlad, care venea dupa o deceptie amoroasa si nu vorbea decat despre fosta lui,si mi-a fàcut foarte multe confidente referitor la ea, la relatia lor esuata si la cât suferea el.
Vlad era un baiat de treaba care m-a ajutat f mult: cu cazarea pe la càmin, cu mutatul bagajelor de colo-colo, si apoi mi-a facut cunostinta cu Ramona, o colega de-a lui care mi-a devenit prietena.

Ramona era prietena cu un individ cu 10 ani mai in vârsta, divortat, cu 2 copii ramasi la nevasta. Nu lucra nicaieri si a stat la camin la Ramona vreo 4 luni. Dupa ce am terminat facultatea l-am vazut de fix 3 ori in 6 ani, nu am schimbat mai mult de cateva politeturi, iar cat a stat la Ramona, la càmin, s-a remarcat ca-i cam placea alcoolul.


Dupa vreo luna, Vlad a plecat din tara, am mai tinut un timp legatura si apoi nu mai stiu nimic de el. ( deci destinele noastre s-au intersectat doar o luna)

Eu si Ramona am ràmas in acelasi oras, iar prietenul Ramonei, a plecat in strainatate la munca.

Intre timp, eu am cunoscut pe cineva, ne-am logodit si peste cateva luni avem nunta.


Acum doi ani, cand Ramona a dat o petrecere, cum stateam de vorba toti, prietenul ei imi striga: " Ce mai stii de Vlad ? ai mai vorbit cu el ?" I-am raspuns ca nu mai stiu nimic, pt ca nu am tinut legatura.

Anul asta, povestea s-a repetat: eram mai multi prieteni, cunoscuti (fara logodnicul meu) si prietenul Ramonei imi striga peste masa, scaune: "Ce mai stii de baiatul ala?"

I-am raspuns ca nu stiu de cine vorbeste.

La care el "cum care? ala care era prietenul tau"

I-am zis ca nu era prietenul meu, ca era prieten cu noi toti.

El a insistat: "cum nu era prieten, ca umblai cu el tot timpul?!"

I-am spus ca "m-a ajutat foarte mult, dar, nu , nu era prietenul meu"

Ramona a sarit si ea : "de ce o intrebi pe ea, de unde sa stie?!"

Deja unii incepusera sa-si dea coate si asta m-a iritat.

Mi-a trecut asa prin minte, cum ar fi fost daca era de fata si logodnicul meu; chiar daca in urma cu 6 ani nici nu ne cunosteam, sigur s-ar fi lasat cu explicatii, tachinari...

Intrebarea no 1: ce tot are barbatul asta cu mine ?

Alta problema, am aranjat sa mergem cativa prieteni in concediu, si Ramona vine cu prietenul. Ma gândesc daca se face sa ma bag in asa ceva; numai gândul ca s-ar putea sa insinueze cine stie ce, si sa-mi strice linistea ma deranjeaza...

Intrebarea no 2: Exagerez eu ? e ceva in neregula aici ?

Va multumesc, astept raspunsurile voastre !



kudika428300
Postat pe 26 Octombrie 2013 17:46
Poate ca gresesc,insa eu cred ca raspunsul al are chiar prietena ta Ramona.Iar ceea ce ai scris aici nu ar fi rau daca i-ai zice si logodnicului tau pt a nu se isca o neintelegere intre voi doi atunci cand amicul Ramonei va avea chef de glume.
kudika_933021
Postat pe 26 Octombrie 2013 23:58
Multumesc ca ai avut rabdare sa citesti.

Adica tu crezi ca Ramona si prietenul ei ma bârfesc pe la spate si fac diverse scenarii ?

Dar ma gândesc ce interes, ce scop, ce urmareste barbatul asta sarit de 40 ani pe care il cunosc foarte putin, de ma ia peste picior de fiecare data când mà vede ?
kudika428300
Postat pe 27 Octombrie 2013 01:52
Chestia cu petrecutul concediului impreuna, e cea mai proasta ideie! Cat despre tip, o sa continue sa te sicaneze pana cineva sau ceva il pune la punct si sper ca logodnicul tau sa fie intelegator!
Darius_
Postat pe 27 Octombrie 2013 04:00
Buna dimineata Darius,

Vad ca ma sicaneaza, dar intrebarea e DE CE ? ca eu nu i-am facut nimic ! (iar pe logodnicul meu nu îl cunoaste, si nici nu i-am vorbit de el, din cauza ca eu nu prea am subiecte de discutie cu individul asta)

O sa tin cont de de parerea ta cu concediul ( si mie imi incoltise in cap acelasi gând...acum am confirmarea)
kudika428300
Postat pe 27 Octombrie 2013 09:28
300 , sa nu ma intzelegi gresit , dar am impresia ca esti cam "molicica" , iar nenea ala profita de asta. Ia pune tu piciorul in prag si ia-l tare...sa vezi ca nu mai are treaba cu tine. Tipul e cam nesimtzit , dar consoleaza-te cu ideea ca sunt multe astfel de specimene pe lumea asta. De logodnicul tau nu ar trebui sa-ti faci probleme , chiar daca ai fi avut ceva cu Vlad atunci pe vremuri...A fost inainte de a-l cunoaste.
Rotty_
Postat pe 27 Octombrie 2013 09:50
Salut Rotty,

cum sa ma supar, cand asta e adevarul :D

adica, in grupul nostru, sunt cunoscuta ca cea draguta, mereu amabila etc etc

Ce repede m-ai ghicit!

Pentru inceput, am anulat concediul la comun...
kudika428300
Postat pe 27 Octombrie 2013 15:22
De la: kudika428300, la data 2013-10-26 17:46:47Buna ziua si Bine v-am gàsit!

Uite despre ce e vorba (toate numele sunt evident fictive, ca doar nu era sa scriu exact cum ii cheama)

In urma cu 6 ani , fiind in ultimul an de facultate, m-am mutat in alt oras, alt càmin, unde nu cunosteam pe nimeni.

...............................................


De ce permiti tuturor sa fie insinuanti cu tine????Iesi din astfel de anturaj,nu este pentru tine!!!Raspunsul este simplu,fa-ti prieteni cizelati si selecteaza-i cu atentie,nu cantitatea data de numarul prietenilor conteaza,ci calitatea lor!!!

Amicul respectiv este complet lipsit de educatie si fiind in anturajul tau,ma indoiesc ca este cel indicat!!!Nu iti poti petrece concediul doar cu iubitul tau???
kudika_15804
Postat pe 27 Octombrie 2013 15:37
Buna,

pt inceput am anulat concediul comun; o sa ne ducem numai noi doi in alta parte.

Pe urma,am refuzat invitatia Ramonei din weekend .

Multumesc pt opinii, o seara buna
kudika428300
Postat pe 27 Octombrie 2013 21:47
"Tachinatorul"ala iti va face viata grea pt ca asa este obisnuit sa faca misto de toata lumea si fata de prietenii din anturaj.Cunoscandul toti ce poama este la-u acceptat pt Ramona prietena ta.
Eu sunt ferm convinsa ca logodnicul tau este o alegere buna facuta de tine si un personaj cu,cultura si gandire dreapta si nu va da curs balivernelor date de un personaj gen"Trahanache"
intre tine si logodnitul nu exista TRECUT ci doar PREZENT si VIITOR.Si sunt sigura ca si el are secretele lui si nu trebuie sa-ti faci griji de ceea ce a fost in urma de a te cunoaste pe tine. Conteaza ceea ce este de acum incolo intre voi,adica incredere,iubire si respect!
Titanika
Postat pe 27 Octombrie 2013 22:18
De la: kudika428300, la data 2013-10-27 09:28:00Buna dimineata Darius,

Vad ca ma sicaneaza, dar intrebarea e DE CE ? ca eu nu i-am facut nimic ! (iar pe logodnicul meu nu îl cunoaste, si nici nu i-am vorbit de el, din cauza ca eu nu prea am subiecte de discutie cu individul asta)

O sa tin cont de de parerea ta cu concediul ( si mie imi incoltise in cap acelasi gând...acum am confirmarea)

Ma gandesc, sa nu fi facut o pasiune..si pt tine iar acum iti saboteaza 'indepartarea' din cercul lui.. Oricum, e un lucru bun ca ai anulat concediul!
Darius_
Postat pe 27 Octombrie 2013 22:22
Un asfel de prieten chiar nu are ce cauta in viata voastra,chiar daca este prietenul prietenei tale.Insasi prietena ta ii permite sa spuna asfel de "glume'si chiar poate le pregateste de acasa ca pe o tema bine invatata!!!Cel mai bine e sa-i ignori si usor usor sa-i indepartezi de tine si logodnicul tau!!!
Titanika
Postat pe 27 Octombrie 2013 22:39
Buna,

intr-adevar, este acceptat din politete, pt ca este prietenul Ramonei. Ei se vad foarte rar de cand el lucreaza in alta tara (de vreo 3 ori pe an)
Altfel, oricum nu are nimic in comun cu grupul, n-are o meserie anume, face mici slujbe pe afara, mai are si inclinatia spre alcool.
Uneori chiar mà intreb ce-o fi gàsit Ramona la el...dar dragostea e oarba :)

Eu am luat deja distanta, cum am povestit mai sus, sa vedem mai departe ce-o sa fie.

Multumesc, o zi buna sa aveti
kudika428300
Postat pe 28 Octombrie 2013 08:38
De la: kudika428300, la data 2013-10-26 17:46:47Buna ziua si Bine v-am gàsit!

Uite despre ce e vorba (toate numele sunt evident fictive, ca doar nu era sa scriu exact cum ii cheama)

In urma cu 6 ani , fiind in ultimul an de facultate, m-am mutat in alt oras, alt càmin, unde nu cunosteam pe nimeni.

Aici l-am cunoscut pe Vlad, care venea dupa o deceptie amoroasa si nu vorbea decat despre fosta lui,si mi-a fàcut foarte multe confidente referitor la ea, la relatia lor esuata si la cât suferea el.
Vlad era un baiat de treaba care m-a ajutat f mult: cu cazarea pe la càmin, cu mutatul bagajelor de colo-colo, si apoi mi-a facut cunostinta cu Ramona, o colega de-a lui care mi-a devenit prietena.

Ramona era prietena cu un individ cu 10 ani mai in vârsta, divortat, cu 2 copii ramasi la nevasta. Nu lucra nicaieri si a stat la camin la Ramona vreo 4 luni. Dupa ce am terminat facultatea l-am vazut de fix 3 ori in 6 ani, nu am schimbat mai mult de cateva politeturi, iar cat a stat la Ramona, la càmin, s-a remarcat ca-i cam placea alcoolul.


Dupa vreo luna, Vlad a plecat din tara, am mai tinut un timp legatura si apoi nu mai stiu nimic de el. ( deci destinele noastre s-au intersectat doar o luna)

Eu si Ramona am ràmas in acelasi oras, iar prietenul Ramonei, a plecat in strainatate la munca.

Intre timp, eu am cunoscut pe cineva, ne-am logodit si peste cateva luni avem nunta.


Acum doi ani, cand Ramona a dat o petrecere, cum stateam de vorba toti, prietenul ei imi striga: " Ce mai stii de Vlad ? ai mai vorbit cu el ?" I-am raspuns ca nu mai stiu nimic, pt ca nu am tinut legatura.

Anul asta, povestea s-a repetat: eram mai multi prieteni, cunoscuti (fara logodnicul meu) si prietenul Ramonei imi striga peste masa, scaune: "Ce mai stii de baiatul ala?"

I-am raspuns ca nu stiu de cine vorbeste.

La care el "cum care? ala care era prietenul tau"

I-am zis ca nu era prietenul meu, ca era prieten cu noi toti.

El a insistat: "cum nu era prieten, ca umblai cu el tot timpul?!"

I-am spus ca "m-a ajutat foarte mult, dar, nu , nu era prietenul meu"

Ramona a sarit si ea : "de ce o intrebi pe ea, de unde sa stie?!"

Deja unii incepusera sa-si dea coate si asta m-a iritat.

Mi-a trecut asa prin minte, cum ar fi fost daca era de fata si logodnicul meu; chiar daca in urma cu 6 ani nici nu ne cunosteam, sigur s-ar fi lasat cu explicatii, tachinari...

Intrebarea no 1: ce tot are barbatul asta cu mine ?

Alta problema, am aranjat sa mergem cativa prieteni in concediu, si Ramona vine cu prietenul. Ma gândesc daca se face sa ma bag in asa ceva; numai gândul ca s-ar putea sa insinueze cine stie ce, si sa-mi strice linistea ma deranjeaza...

Intrebarea no 2: Exagerez eu ? e ceva in neregula aici ?

Va multumesc, astept raspunsurile voastre !





Ca sa-ti raspund la intrebarea numarul 1: sunt de parere ca iubitul Ramonei incearca sa semene intriga. Probabil ca ii este ciuda ca te casatoresti, deoarece nu m-ar mira ca individul asta sa te placa pe ascuns, judecand dupa comportamentul lui.

Pentru intrebarea 2, iti pot spune ca si pe mine m-ar pune pe ganduri atitudinea acelui individ, si, in locul tau, as vorbi cu prietena mea sa-l mai potoleasca pe iubitul ei, iar daca nici metoda asta n-ar functiona, as incerca sa-i ocolesc pe amandoi.

In orice caz, vorbeste cu Ramona, dar si cu logodnicul tau si spune-i ca te deranjeaza anumite insinuari din partea acelui individ. Explica-i iubitului tau, din start, intreaga situatie, ca sa nu afle el cine stie ce tampenii de la altii si sa le dea crezare alora si nu tie.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 28 Octombrie 2013 10:26
De la: kudika428300, la data 2013-10-27 21:47:13Buna,

pt inceput am anulat concediul comun; o sa ne ducem numai noi doi in alta parte.

Pe urma,am refuzat invitatia Ramonei din weekend .

Multumesc pt opinii, o seara buna


E cel mai bine asa, crede-ma.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 28 Octombrie 2013 10:28
De la: kudika428300, la data 2013-10-28 08:38:44Buna,

intr-adevar, este acceptat din politete, pt ca este prietenul Ramonei. Ei se vad foarte rar de cand el lucreaza in alta tara (de vreo 3 ori pe an)
Altfel, oricum nu are nimic in comun cu grupul, n-are o meserie anume, face mici slujbe pe afara, mai are si inclinatia spre alcool.
Uneori chiar mà intreb ce-o fi gàsit Ramona la el...dar dragostea e oarba :)

Eu am luat deja distanta, cum am povestit mai sus, sa vedem mai departe ce-o sa fie.

Multumesc, o zi buna sa aveti

EU IL SIMT CA UN OM FARA SCEUPULE SI CA UN CIULIN IN MIJLOCUL CAMPULUI!Deci raul trebuie taiat de la radacina!
Titanika
Postat pe 28 Octombrie 2013 12:09
De la: Titanika, la data 2013-10-28 12:09:56
De la: kudika428300, la data 2013-10-28 08:38:44Buna,

intr-adevar, este acceptat din politete, pt ca este prietenul Ramonei. Ei se vad foarte rar de cand el lucreaza in alta tara (de vreo 3 ori pe an)
Altfel, oricum nu are nimic in comun cu grupul, n-are o meserie anume, face mici slujbe pe afara, mai are si inclinatia spre alcool.
Uneori chiar mà intreb ce-o fi gàsit Ramona la el...dar dragostea e oarba :)

Eu am luat deja distanta, cum am povestit mai sus, sa vedem mai departe ce-o sa fie.

Multumesc, o zi buna sa aveti

EU IL SIMT CA UN OM FARA SCEUPULE SI CA UN CIULIN IN MIJLOCUL CAMPULUI!Deci raul trebuie taiat de la radacina!
kudika_933021
Postat pe 28 Octombrie 2013 12:26
De la: kudika_933021, la data 2013-10-28 12:26:45
De la: Titanika, la data 2013-10-28 12:09:56
De la: kudika428300, la data 2013-10-28 08:38:44Buna,

intr-adevar, este acceptat din politete, pt ca este prietenul Ramonei. Ei se vad foarte rar de cand el lucreaza in alta tara (de vreo 3 ori pe an)
Altfel, oricum nu are nimic in comun cu grupul, n-are o meserie anume, face mici slujbe pe afara, mai are si inclinatia spre alcool.
Uneori chiar mà intreb ce-o fi gàsit Ramona la el...dar dragostea e oarba :)

Eu am luat deja distanta, cum am povestit mai sus, sa vedem mai departe ce-o sa fie.

Multumesc, o zi buna sa aveti

EU IL SIMT CA UN OM FARA SCEUPULE SI CA UN CIULIN IN MIJLOCUL CAMPULUI!Deci raul trebuie taiat de la radacina!
razi tu razi,dar si eu de gafa mea...."SCRUPULE"mno acum ce sa fac daca mai sunt si ,ei hai ca-mi trecu sunt pe fuga
Titanika
Postat pe 28 Octombrie 2013 12:34
De la: Titanika, la data 2013-10-28 12:34:39
De la: kudika_933021, la data 2013-10-28 12:26:45
De la: Titanika, la data 2013-10-28 12:09:56
De la: kudika428300, la data 2013-10-28 08:38:44Buna,

intr-adevar, este acceptat din politete, pt ca este prietenul Ramonei. Ei se vad foarte rar de cand el lucreaza in alta tara (de vreo 3 ori pe an)
Altfel, oricum nu are nimic in comun cu grupul, n-are o meserie anume, face mici slujbe pe afara, mai are si inclinatia spre alcool.
Uneori chiar mà intreb ce-o fi gàsit Ramona la el...dar dragostea e oarba :)

Eu am luat deja distanta, cum am povestit mai sus, sa vedem mai departe ce-o sa fie.

Multumesc, o zi buna sa aveti

EU IL SIMT CA UN OM FARA SCEUPULE SI CA UN CIULIN IN MIJLOCUL CAMPULUI!Deci raul trebuie taiat de la radacina!
razi tu razi,dar si eu de gafa mea...."SCRUPULE"mno acum ce sa fac daca mai sunt si ,ei hai ca-mi trecu sunt pe fuga
nu am ras pt gafa de tastare,am ras de comparatie si cum te-ai enervat
kudika_933021
Postat pe 28 Octombrie 2013 12:37
Draga mea 933021 ,eu nu ma enervez poate ca doar o data pe luna,ca de mai am si eu ***** mele
Titanika
Postat pe 28 Octombrie 2013 13:54
Buna seara, multumesc pt toate sfaturile si opiniile.

Deocamdata, ce ma uimeste : Ramona nu si-a dat seama de gafele facute de iubitul ei (sau poate i se pare un comportament normal ?!)

Adica, dupa ce am anulat concediul la comun, ea a parut foarte dezamagita ( de ce ? ca ati zic ca veniti, ca sa vedeti ce frumos o sa fie, ce o sa ne distram...) Dar m-am tinut tare, i-am zis ca asa am hotàrât si asta e.

Va tin la curent pe mai departe,

Noapte buna !
kudika428300
Postat pe 29 Octombrie 2013 01:00
De la: kudika428300, la data 2013-10-29 01:00:01Buna seara, multumesc pt toate sfaturile si opiniile.

Deocamdata, ce ma uimeste : Ramona nu si-a dat seama de gafele facute de iubitul ei (sau poate i se pare un comportament normal ?!)

Adica, dupa ce am anulat concediul la comun, ea a parut foarte dezamagita ( de ce ? ca ati zic ca veniti, ca sa vedeti ce frumos o sa fie, ce o sa ne distram...) Dar m-am tinut tare, i-am zis ca asa am hotàrât si asta e.

Va tin la curent pe mai departe,

Noapte buna !

Un inceput care s-a dovedit a fi mai simplu "buna ziua"!!! Meri inainte cu tupeu si fi alaturi de de iubitul tau dar si de prietenii tai care-ti sunt alaruri!!!
Titanika
Postat pe 30 Octombrie 2013 11:25
*mai simplu ca"buna ziua"
Titanika
Postat pe 30 Octombrie 2013 11:26
Am intalnit si eu trolli de-astia, mi s-au facut faze... Cel mai bine este sa fii sigura pe tine, sa zambesti si sa raspunzi in asa fel incat sa arati ca nu te afecteaza in nicun fel directia in care bat ei si eventual sa-i faci sa se simta prost prin replica ta. Or sa se rada pe bot :)
CraciunicaBuna
Postat pe 30 Octombrie 2013 12:09
In cazul de fata, cea mai buna aparare e...atacul. Afla numele unei foste prietene a respectivului si adreseaza-i si tu intrebari similare, de fata cu Ramona.
kudika_939978
Postat pe 30 Octombrie 2013 12:47
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 12:47:57In cazul de fata, cea mai buna aparare e...atacul. Afla numele unei foste prietene a respectivului si adreseaza-i si tu intrebari similare, de fata cu Ramona.
asa procedezi tu m-am convins
kudika_933021
Postat pe 30 Octombrie 2013 12:50
De la: kudika_933021, la data 2013-10-30 12:50:30
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 12:47:57In cazul de fata, cea mai buna aparare e...atacul. Afla numele unei foste prietene a respectivului si adreseaza-i si tu intrebari similare, de fata cu Ramona.
asa procedezi tu m-am convins


Nuuuuu, eu procedez altfel si sper ca mi-e permisa o gluma.Iau pistopul, il pun omului la gat si-l intreb suav: "Vrei sa mai vorbesti ori nu?". Daca omul alege optiunea cu vorbitul, il instiintez ca are voie sa rosteasca orice vorbe vrea el, atata timp cat nu au nicio legatura cu mine. :)
Si-acum ma scuzi, da' n-am timp de taclale, fiindca tre' sa gatesc!!!
kudika_939978
Postat pe 30 Octombrie 2013 13:07
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 13:07:39
De la: kudika_933021, la data 2013-10-30 12:50:30
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 12:47:57In cazul de fata, cea mai buna aparare e...atacul. Afla numele unei foste prietene a respectivului si adreseaza-i si tu intrebari similare, de fata cu Ramona.
asa procedezi tu m-am convins


Nuuuuu, eu procedez altfel si sper ca mi-e permisa o gluma.Iau pistopul, il pun omului la gat si-l intreb suav: "Vrei sa mai vorbesti ori nu?". Daca omul alege optiunea cu vorbitul, il instiintez ca are voie sa rosteasca orice vorbe vrea el, atata timp cat nu au nicio legatura cu mine. :)
Si-acum ma scuzi, da' n-am timp de taclale, fiindca tre' sa gatesc!!!
ok eu aleg..pistopul..
kudika_933021
Postat pe 30 Octombrie 2013 13:10
De la: kudika_933021, la data 2013-10-30 13:10:23
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 13:07:39
De la: kudika_933021, la data 2013-10-30 12:50:30
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 12:47:57In cazul de fata, cea mai buna aparare e...atacul. Afla numele unei foste prietene a respectivului si adreseaza-i si tu intrebari similare, de fata cu Ramona.
asa procedezi tu m-am convins


Nuuuuu, eu procedez altfel si sper ca mi-e permisa o gluma.Iau pistopul, il pun omului la gat si-l intreb suav: "Vrei sa mai vorbesti ori nu?". Daca omul alege optiunea cu vorbitul, il instiintez ca are voie sa rosteasca orice vorbe vrea el, atata timp cat nu au nicio legatura cu mine. :)
Si-acum ma scuzi, da' n-am timp de taclale, fiindca tre' sa gatesc!!!
ok eu aleg..pistopul..


E ok!!! Pastreaza-l si joaca-te cu el! E un pas inainte pentru omenire. Va avea prilejul de-a invata cuvinte noi, jocuri noi... Intr-o zi vei fi detinatoarea unui Premiu Nobel. Avantajul meu? nu te vei mai gandi la mine, nu vei mai vorbi despre trecutul meu....
kudika_939978
Postat pe 30 Octombrie 2013 13:24
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 13:24:32
De la: kudika_933021, la data 2013-10-30 13:10:23
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 13:07:39
De la: kudika_933021, la data 2013-10-30 12:50:30
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 12:47:57In cazul de fata, cea mai buna aparare e...atacul. Afla numele unei foste prietene a respectivului si adreseaza-i si tu intrebari similare, de fata cu Ramona.
asa procedezi tu m-am convins


Nuuuuu, eu procedez altfel si sper ca mi-e permisa o gluma.Iau pistopul, il pun omului la gat si-l intreb suav: "Vrei sa mai vorbesti ori nu?". Daca omul alege optiunea cu vorbitul, il instiintez ca are voie sa rosteasca orice vorbe vrea el, atata timp cat nu au nicio legatura cu mine. :)
Si-acum ma scuzi, da' n-am timp de taclale, fiindca tre' sa gatesc!!!
ok eu aleg..pistopul..


E ok!!! Pastreaza-l si joaca-te cu el! E un pas inainte pentru omenire. Va avea prilejul de-a invata cuvinte noi, jocuri noi... Intr-o zi vei fi detinatoarea unui Premiu Nobel. Avantajul meu? nu te vei mai gandi la mine, nu vei mai vorbi despre trecutul meu....
ce ai mai fata cu cine te certi iar trecutul unei pers pe care nu o cunosc nu am de unde sa-l stiu si nici nu ma intereseaza.O zi buna iti doresc.
kudika_933021
Postat pe 30 Octombrie 2013 13:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa vina zapacitii inapoi!!!! 99 De la: Eva32 24 Septembrie 2011 23:01
Sfarsitul unei relatii, inceputul alteia... 7 De la: kudika226898 11 Iulie 2010 23:37
prietenul lui bun, dar si un amic de-al meu... 9 De la: tally_weijl 10 Noiembrie 2008 04:19
Depaseste criza financiara 1 De la: cclick 18 Mai 2009 14:00
FAZAN FARA FRUSTRATI SI FRUSTRATE,FARA OFTICOSI SI OFTICOASE 12 De la: kudika421339 13 Septembrie 2011 21:12