Setari Cookie-uri

creme autubrozante

hey, girls! am si eu o curiozitate. vreau sa incerc si nu stiu care. voi ce creme autobronzante folositi?

Postat pe 17 Mai 2008 23:12
o sa va surpinda, insa eu am folosit asa doar de curiozitate Dove- cu efect de autobrozant si chiar mi-a inchis pielea dupa o folosire repetata cu 1, 2 tonuri.
Multa lume s-a plans insa de Dove, acum cred ca depinde si de pielea fiecareia.
Pe unele forumuri se preconizeaza ideea ca lotiunea Dove cu efect autobronzant miroase urat pe piele, mie din contra mi s-a parut ca miroase f frumos, nu pateaza hainele, e f in regula, si e f ieftina.

Postat pe 20 Mai 2008 12:40
e mai bine sa folosesi lotiuni cu efect de autobronzant decat o crema autobronzanta care de cele mai multe ori pateaza pielea.o lotiune nu pateaza si nici nu se ia la spalare.nu sunt foarte scumpe(de ex cea de la oriflame mie mi se pare ok, asta nu inseamna ca ti-o recomand.incearca mai multe si vezi care ti se potriveste).

Postat pe 20 Mai 2008 12:54
eu inca nu am observat pete de aceea sunt entuziasmata:)
mda, e un inconvenient insa cremele autobronzante mi se par mai greu de aplicat, acolo chiar trebuie sa fii f f atenta

Postat pe 20 Mai 2008 12:58
si mie imi plac produsele de la oriflame desi stiu ca multi le critica

Postat pe 20 Mai 2008 12:58
cand am spus pete m-am referit la petele de la cremele autobronzante...nu la lotiuni.dupa parerea mea lotiunile sunt o alegere mai buna decat multe alte produse.de ex eu nu as merge nicodata la solar.am o piele destul de ,,bronzata" de la natura iar o lotiune imi hidrateaza pielea si ii da stralucire.

Postat pe 20 Mai 2008 13:09
si eu am auzit de la o colega care a folosit ca miroase f urat pe tot corpul, raman si pete care nu pot merge jos, se transforma in cicatrice si pateaza si hainele iar daca nici nu iese uniform, atunci ce ai rezolvat?...n-am nici o idee, si eu as avea nevoie, sunt cam alba ...

Postat pe 20 Mai 2008 16:38
incearca o lotiune bronzanta...nu are acelasi efect ,,imediat" la fel ca si cremele autobronzante, dar este mai blanda cu pielea, si in plus da un aspect de natural;))

Postat pe 20 Mai 2008 16:56
impartasesc aceeasi parere cu 'nazanin'. eu am o piele deschisa si solarul nu este o solutie, dauneza pielii. asa k am incercat tot de la dove si ma declar multumita.dupa 2-3 aplicari pielea e inchisa si cu aspect natural.in privinta petelor...ce sa zic,tre intinsa bine!a! si miroase bine!

Postat pe 20 Mai 2008 21:37
hello girls:)asi vrea s folosesc s eu autobronzantul...dar am intels ca lasa pete ...mi-am cumapart unul de la avon din gama bronze..dar nu l-am folosit..l-a mai incercat cineva..spuneti-mi si mie e eficient?... sau lasa pete?iar pielea mea nu e chiar alba...dar totusi asi vrea s fie un pic mai bronzata..plss help me..ast rasp..v-am pupat:*
ralyy
Postat pe 31 Mai 2008 15:26
eu am incercat autobronzantul de la Nivea ce sa va zic bronzeaza repede si miroase frumos sunt f multumita de el si nu as apela la alt produs.E mai bun decat cel de la dove si jhonson's baby
simonik520
Postat pe 1 Iunie 2008 07:52
fetelor, eu vreau sa-mi cumpar crema aceea care actioneaza asupra pigmentului pielii o coloreaza natural nu cea care o coloreaza ca si fondul de ten si mai raman si pete. M-am dus la magazin si pe toate scrie crema autobronzanta si nu stiu sa fac diferenta intre ele. Voi stiti cumva cum le diferentiez??????
monica_moni
Postat pe 1 Iunie 2008 12:07
eu folosesc garnier,pielea ramane lucioasa si fina,dar acum sunt convinsa k depinde mult de pielea fiecarei femei
lydia23
Postat pe 2 Iunie 2008 10:14
fetelor eu am folosit crema de la dove dar nu sunt deloc multumita, nu lasa pete pe haine daca ai rabdare pana o absoarbe pielea, dar iese la dus si mai ramai si cu pete de zici ca ai raie, asa ca, nu va recomand.
Nazira
Postat pe 2 Iunie 2008 14:34
sunt foarte multe creme de genu, dar in general risti sa te patezi de la cremele autobronzante.intr-adevar arata bine la inceput dar la contactul cu apa ia un aspect foarte urat.eu folosesc de la Dove si sunt multumita.da o culoare mult mai placuta pielii
melanya
Postat pe 3 Iunie 2008 11:23
Si eu folosesc Crema Autobranzanta Dove si sunt multumita. Eu am si probleme foarte mari cu pielea, am dermatita atopica....insa sunt foarte multumita de Dove. Lasa o culoare placuta pe piele, nu mi se pare ca miroase urat si are o textura usoare care se absoarbe repede in piele. A actionat foarte ok pe pielea mea sensibila.

Postat pe 14 Iulie 2008 19:19
eu in toate cazurile am vazut ca pateaza crema autobronzanta , indiferent de la ce firma este. eu am folosit o singura data nivea si mi`a lasat pete portocalii. e buna bronzarea cu pistol , chiar da un bronz uniform...dar parca tot solarul ramane no 1 desi nu e prea sanatos...dar din ce am auzit si razele solare afecteaza pielea...deci ce ne ramane de facut?? :))
Kittynelle
Postat pe 17 Iulie 2008 18:05
Buna!
Mie imi place mult Hydra Summer Skin de la Roc. Am avut inainte si un autobronzant gradual de la PizBuin. Amandoua sunt super, mai ales ca nu contin caroten si nu iti lasa culoarea aia portocalie. Iar cel de la Roc e si foarte hidratant ceea ce te ajuta sa obtii o culoare uniforma care sa iti dureze mai mult.
corina05
Postat pe 19 Iulie 2008 00:57
fata,ce se intampla?nu prea esti tu in toate mintile...........
-pentru puffilici
lorredana
Postat pe 30 Iulie 2008 15:55
Hm de cand nu s-a mai scris pe aici.A trecut vara,gata si interesul pentru bronzat.Dar sa imi spun si eu parerea.Nu am mers niciodata la solar.Iubesc soarele si stau la plaja ori de cate ori pot. SI am folosit multe creme autobronzante. Cam tot ce se gaseste pe piata si am primit si din afara.Cateva mi-au lasat urme,pete.Altele mi-au facut bine(Garnier). Chiar si acum sunt data cu Nivea.Si miroase frumos.Cred ca depinde de pielea fiecareia dintre noi.Ce e bun la mine,la tine poate nu e,sau invers. Daca ati mai vazut ceva noutati,postati sa mai aflu si eu.

Postat pe 14 Octombrie 2008 17:13
un produs bun, mai ales pentru pielea uscata sau deshidratata, este crema autobronzanta Self Taning de la Inca Rose; contine acid hialuronic, hidrateaza si creeaza un bronz uniform. Pentru detalii va stau la dispozitie la mailul eveline_med@medintex.ro

Postat pe 16 Octombrie 2008 14:54
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 17:23
Va urez si eu un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 31 Decembrie 2008 14:42
De la: Cassey, la data 2008-12-29 17:23:06Sarbatori fericite!
Ghicesc in carti simple si tarot. Astept mesaje pe privat. Puteti vedea referinte despre mine, daca vizitati link-ul: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua -lui-Cassey.html


Si eu ghicesc in stele si cai verzi Citesc in rune si fac astrograme la animalele de casa Va astept!
Full_Metal_Jacket
Postat pe 4 Ianuarie 2009 06:17
Autobronzantele nu lasa pete daca stii cum sa le aplici. Ti-as recomanda sa te exfoliezi inainte, dupa care il aplici pe rand pe fiecare parte a corpului ....de exemplu iti dai pe gambe, te speli pe maini, iti dai pe un brat, te speli pe maini si asa mai departe. Asta pentru ca e posibil sa te patezi pe pielea dintre degetele de la mainisi arata foarte urat. Pe fiecare parte a corpului il intinzi foarte bine pana intra in piele si dupa ce ai terminat, ar trebui sa incerci sa mai stai 10 min in picioare ca sa nu se ia daca te asezi. Mie cel mai mult imi place un autobronzant de la boots (parca), oricum luat din farmaciile sensiblu. Nu are un efect dramatic (eu ma dau de 2 ori ca sa fie mai intens) , e f natural , cremos si miroase frumos. Nici mie nu mi-a placut Dove, la inceput miroase ok, dar daca stai o noapte cu el, de dimineata e cah :)
rockssy2002
Postat pe 29 Ianuarie 2009 09:37
Buna! Apropo de crema autobronzanta, am descoperit o modalitate foarte simpla de a ma bronza fara sa imi patez pielea. Am fost la un salon din bucuresti, pe undeva pe la Hala Traian, si mi-am facut bronz cu DHA. e foarte tare. Nu am nici o pata, si tine destul de mult, aproape 10 zile... abia astept sa merg data viitoare:D
mariel3210
Postat pe 29 Ianuarie 2009 19:14
cremele autobronzate mi se par cea mai mare prostie.......risti sa te patezi si la lumina sa arati ca o maimutza cu palmele albe.........mai bine ma duc la mare si ma bronzez atat cat consider ca e nevoie.....cat mai natural fetelor
myeyes
Postat pe 1 Februarie 2009 00:24
de la dove am si eu. pielea mea este inchisa oricum, dar dupa dove arata ca si cum abia as fi venit de la mare. singura pb e ca trebuie sa ma dau seara si apoi dimineatza fac dus ca altfel miros ciudat. si se prinde foarte bine dak ma exfoliez de vreo 2 ori pe saptamana
uca
Postat pe 4 Februarie 2009 00:04
Recomand Gel Autobronzant de la Shiseido. Foarte lejer ca aplicare,iar rezultatul este cel asteptat (de mine cel putin). Singura chestie e ca trebuie sa il lasi sa actioneze cam o jumatate de ora,timp in care evident ca nu-ti pui hainele pe tine...
mrskattousa
Postat pe 5 Februarie 2009 10:21
Hmm... tot ce pot spune e ca - desi am dat o multime de bani (ce-o fi fost in capul meu?) nici una din creme nu mi s-a parut cine stie ce.... Am o culoare asa... spre galbior
Dor_a
Postat pe 5 Februarie 2009 10:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pur si simplu Farmec 1 De la: lia_maria 22 Februarie 2009 21:34
Colaboratori Infinity 2 De la: kudika226898 13 Iulie 2010 08:17
Special in luna Martie.....Chris Farrell 1 De la: ale_x_andra_88 27 Februarie 2009 13:05
Avon 1 De la: ancaid 11 Aprilie 2010 21:26
venituri suplimentare pe timp de criza 32 De la: 4Life 28 Martie 2014 20:54