Setari Cookie-uri

Ajutati-ma!!!

Sunt intr-o mare dilema, incaltamintea:am un nr mic la picior si nu-mi gasesc deloc incaltaminte, cea mai mica marime e 36, mai gasesti dar foarte rar 35, nr. meu e mai mic, nu stiu de ce, inainte purtam 36, i-au vitamine, calciu, oare sa-mi fi scazut marimea la picior, nu stiu cum sa-mi explic astfel,umblu cu o pereche de pantofi un an sau doi:D, imi este greu sa-mi gasesc si sa nu spunem ca pe langa marime mai conteaza si modelul, pretul in special, ce sa ma mai fac, n-am nici o solutie, poate n-aveti nici voi...nu stiu...e o problema foarte serioasa si mi-e rusine de mine, vara, iarna tot cu ei...

Postat pe 23 Mai 2008 19:24
ar fi o solutie,sa-ti faci la comanda,la un atelier specializat
sonia111222
Postat pe 23 Mai 2008 19:25
se pare, ca am postat de 2 ori, din greseala

Postat pe 23 Mai 2008 19:25
la atelier pretul comenzii e dublu si nu dispun de banii necesarii...multumesc oricum, aceasta o stiam si eu dar cand n-ai banii pt probleme mai mari, mai speciale...stii cum e...imi vine sa ma inchid in casa toata ziua....

Postat pe 23 Mai 2008 19:30
vorbeste cu ema iordanescu, are aceasi problema..poate are ea un sfat pentru tine:)

Postat pe 23 Mai 2008 22:49
hai ma muslim nu fa misto....glumesc desigur ,adevarul e ca e foarte greu sa imi gasesc si am in toti papucii ,in afara de sandalute ,"talpici" sau imi cumpar de la copii numere miiiici mici.asta e singura solutie pe care am gasit-o pana acum.
pe comanda nu mi-am facut si nici nu am de gand.
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Mai 2008 11:32
fericitelor! Eu trebuie sa imi aleg cu grija papucii sa nu arat ca o rata.
amme22
Postat pe 24 Mai 2008 11:36
pai ema, as fi prea ridicol sa-mi cumpar de la copii incaltaminte, cu roz, fundite, si ce stiu eu ce de felul lor, ma uit si eu pe acolo dar numai trag cu ochiul..in fine...tinand cont ca mi-e imi trebuie si cu toc ca sunt ceva mai mica de inaltime...multumesc pt raspuns....pupici

Postat pe 24 Mai 2008 15:58
ei na stai linistita ca macar iti gasesti....sa vezi cate drumuri fac eu cand am chef de vreo pereche de pantofi cu toc sau pt vreo nunta ceva....ma ia gaia pana gasesc cate ceva,asta in fericitul caz in care gasesc...
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Mai 2008 16:00
si inca ceva: cum iti cumperi talpici, ca si aceia sunt de marimi mari, numai daca ii tai eventual, dar se uzeaza si pantofii numai talpicii...

Postat pe 24 Mai 2008 16:01
ce inaltime si ce marime ai daca nu te deranjeaza sa-mi spui

Postat pe 24 Mai 2008 16:05
am 1.65 inaltime si vreo 47 de kg port marimea 34 uneori imi e bun si 33(adidas) ooo Doamne de ce sa ma deranjeze...si talpicii nu mi-i cumpar ca nu se gasesc in comert ci am cumparat pasla fina si mai groasa am taiat-o eu cu manuta mea si astfel talpicii confectionati i-am bagat in papuci.
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Mai 2008 17:07
ce misto ? Uite ca va sfatuiti..na!

Postat pe 24 Mai 2008 19:53
normal ca pana sa ma enerveze "inteleptii"si culturalizatii cu gramatica lor si cu nivelul de cultura doar asta faceam mai mereu,ne contraziceam pe subiecte la modul placut.nu e placut totusi sa ii dai omului de lucru???cum sa isi exerseze si ei neuronii altfel.uff la naiba , deci fideluta, cel mai simplu e sa inventezi solutii ca daca stai sa cumperi din comerti ori iti dai vreo 2-3 salarii pe papuci ori mergi ca ratusca pt ca papucii sunt prea mari.sfatul meu sincer e sa incerci si la raioanele de copii.mie imi place sa vad mereu figura vanzatoarelor care se uita dupa vreun copil caruia sa se potriveasca papucii si cand vad ca imi intra mie ...expresia de pe fata lor face toti banii dati pe incaltaminte.
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Mai 2008 20:04
eei, vezi, tu esti foarte bine, se vede din poza, dar eu am o inaltime mult mai mica iar fara toculete sunt putin mai mica!!!

Postat pe 24 Mai 2008 21:47
sa stii ca tu chiar m-ai incurajat sa ma duc in astfel de locuri, mi-era jena de ei sa nu rada de mine dar de fapt, pe vanzatori ii intereseaza sa-si vanda doar produsele ca doar din asta isi mananca painea, marea majoritate...multumesc muult...o seara cat mai placuta...pupici

Postat pe 24 Mai 2008 21:51
un sfat pe care ti-l pot da e sa mergi cu mama ta daca iti e jena. o sa radeti impreuna de o sa va prapadit,mama si cu mine ,cand mergem la cumparaturi ne distram de minune.tocmai pt ca merita efortul ,si sa nu crezi cumva ca esti singura cu piciorul mic.
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Mai 2008 21:59
si nu te preocupa prea tare de ce zic altii despre tine ca ai piciorul mic.... sa vezi cum e sa mergi in vizita si stapana casei intreaba daca a venit nepotelul de la scoala....pt ca purtam acelasi numar.fa din asta o distractie nu un handicap.
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Mai 2008 22:00
eu port 35 si nu imi cumpar de la copii.de obicei gasesc in magazine unde cu adevarat sunt mai scumpe,(nu exagerat),dar merita investitia raportul calitate pret e ok.trebuie doar sa cauti bine!
caty2407
Postat pe 18 Iulie 2008 22:11
ma scuzati...nu stiu daca aici trebuia sa postez mesajul dar sunt noua.luna trecuta am vazut un concurs la care se castiga un epilator iar castigtorii se afisau pe 17 luna aceasta sau 18 nu mai retin sigur.ma poate ajuta si pe mine cineva sa gasesc listele cu castigatori va rog.sunt curioasa sa vad cine a castigat .si cei care ati castigat ati primit e-mail.raspuns va rog
pupkiss
Postat pe 19 Iulie 2008 10:38
ce chestie!!pe mn intotdeauna m-au pasionat paucii mititei mi se par asa de sweet eu port 36 dar dintotdeauna de cand ma stiu toti papucii draguti chiar si cu toc sunt numere mici si mereu am vrut sa port cat mai mic....faza este ca cel putin la mn in oras sunt destui papuci draguti si micuti la nr si nu prea scumpi eu zic sa te enervezi intr-o zi si sa te duci sa cauti mai bn trebuie sa existe mai multe modele adik na mama mea de cand ma stiu imi spunea ca cei cu piciorul mic isi gasesc rpd papuci frumosi...oricum nu fi asa descurajata gandeste-te la cei care poarta ff mare eu am o prietena care poarta 40-41 si crede-ma ca sa apari la magazin sa ceri un nr mic de papuci mi se pare o calitate dar sa ceri ca fata numere de 40 mai bine nu....oricum iti doresc mult noroc!take care!

Postat pe 29 Iulie 2008 11:46
si eu am aceesi problema si culmea e ca atunci cand gasesc 35 e calapod mare, dar printre altele nu stiu din ce oras esti dar eu am in cluj 2 magazine de la care reusesc sa ma incalt printre care si magazinul Leonardo care se afla cam in toata tara si te anunt ca eu port doar pantofi cu toc inalt
ioana1305
Postat pe 11 Septembrie 2008 21:05
e bn sa iti cauti incaltaminte la copiii adolescenti ca au aparut acum fel de fel de modele pe care le pot incalta si adultii...

Postat pe 12 Septembrie 2008 17:26
exista in cluj o fabrica care lucreaza pt export. au si calapoade mici, 34-35...fac pantofi de dans pt profesionisti. eu acolo imi comand. daca te ajuta....da un semn
florinagatea
Postat pe 5 Noiembrie 2008 16:23
am uitat
nu sunt scumpeeeeee!!!! te asigur. pantofii de mireasa i-am facut din piele aurie , am combinat mai multe elemente de la mai multe modele si m-au costat in luna august 165 de lei
florinagatea
Postat pe 5 Noiembrie 2008 16:24
asta da problema...intr-adevar cea mai buna varianta este sa-ti faci pe comanda.eu cunosc oe cineva care poarta un numar exagerat de mare,astfel ca isi face incaltamintea pe comanda.
alicegeorgiana
Postat pe 5 Noiembrie 2008 16:31
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Cassey.html Aici puteti vedea referinte despre mine.
Cassey_Tarot
Postat pe 3 Ianuarie 2009 16:32
nu te doare manutza sa faci copy paste??? ca ma uite de vreo 15 minute vad acelasi mesaj pe toate topicurile... te rog eu frumos inceteaza....
ca fac si eu ca tine.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Ianuarie 2009 17:04
Fetelor incercati si la Mini Prix. Acolo am vazut mereu "troponei" mici. Spor la shopping!
koph
Postat pe 7 Februarie 2009 08:21
vezi ca la big pe aleea castanelor este un baiat care vinde pantofi facuti de el vorbeste cu el si aty face ori ce pantofi vrei
gicu_culiman
Postat pe 7 Februarie 2009 19:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rochitza 5 De la: lumylyvy 6 Septembrie 2010 10:52
:| 2 De la: kudika119944 2 Mai 2010 02:09
ajutati-maaa 11 De la: simarik 22 Aprilie 2010 16:32
sa il iert????? 15 De la: 1dana2 14 Mai 2009 09:16
rimel 23 De la: iulia069834 27 Octombrie 2009 15:47