Setari Cookie-uri

Bancuri

http://www.webtube.ro/video/e57bc49e36e336e/copil-vorbaret
kkkk
Postat pe 30 Ianuarie 2009 00:30
Un tigaus este prins in livada cu mere de un
gardian:
- Ce faci tigane acolo?
- Erau cazute niste mere pe jos si le puneam
inapoi!


Un tigan statea in penultima banca. Inspectorii se aseaza in spatele lui, in ultima banca. Profesoara pune intrebari, tiganul tot cu mana pe sus. Intr-un sfarsit, il pune si pe el sa raspunda.
- I-a raspunde si tu Praleo!
- Doamna, sa mor io ce picioare si tate misto haveti!
- Nesimtitule, cum iti permiti? Ai nota 2 si iesi afara magarule!
In timp ce se ridica din banca, Pralea se intoarce la inspectori:
- Ba, astia cu inspectia, nu mai soptiti minca-v-as, daca nu stiti!
_dulcik_
Postat pe 12 Februarie 2009 13:02
De la: _dulcik_, la data 2009-02-12 13:02:06Un tigaus este prins in livada cu mere de un
gardian:
- Ce faci tigane acolo?
- Erau cazute niste mere pe jos si le puneam
inapoi!


Un tigan statea in penultima banca. Inspectorii se aseaza in spatele lui, in ultima banca. Profesoara pune intrebari, tiganul tot cu mana pe sus. Intr-un sfarsit, il pune si pe el sa raspunda.
- I-a raspunde si tu Praleo!
- Doamna, sa mor io ce picioare si tate misto haveti!
- Nesimtitule, cum iti permiti? Ai nota 2 si iesi afara magarule!
In timp ce se ridica din banca, Pralea se intoarce la inspectori:
- Ba, astia cu inspectia, nu mai soptiti minca-v-as, daca nu stiti!


Dor_a
Postat pe 12 Februarie 2009 13:10
Un beþiv povesteºte altui beþiv:
- ªi, cum mã duceam liniºtit spre casã, deodatã simt cã cineva mã calcã pe mînã!


Un copil gãseºte un om în ºanþ, beat mort.
- Da', nene, de ce n-ai bãut atîta cît sã-þi cadã bine?
- Pentru cã n-am avut bani destui.



Care este leguma cu cea mai mare concentraþie de alcool? Mazãrea borîtã pe perete.



Un tip stãtea în barul unui hotel ºi vede o tipã miºto la o altã masã. Cheamã chelnerul ºi îi spune sã o invite la masã la el. Chelnerul se întoarce:
- Domniºoara a zis cã nu poate sã vinã fiindcã ca are proteze noi la picioare ºi îi scîrþîie, dar poate vreþi sã mergeþi dv. la masa ei!
Tipul se duce, stau de vorbã ºi la sfîrºit o invitã în camera lui de hotel. Tipa refuzã tot pe motiv cã-i scîrþîie protezele ºi-l invitã în tufiºuri. Merg în tufiºuri, tipul îi ia picioarele la subraþ ºi începe sã o f**ã.
Doi beþivi mai încolo:
- Ia uite, bã! Ãla e mai beat decît noi: f**e o roabã!
_dulcik_
Postat pe 15 Februarie 2009 22:43

La spitalul de nebuni vopsesc astia gardul in rosu...a 2a zi, nu mai gasesc gardu...pun astia alt gard, il vopsesc iar rosu... a a4a zi iar nu mai gasesc gardu...iar pun astia gard in a 5a zi, iar il vopsesc rosu... a 6a zi iar nu mai gasesc gardu... astia disperati nu mai stiau ce se intampla...pun astia gard si il vopsesc verde... a 8a zi, iesea directoru prin curte la plimbare.Toti nebunii, lnaga gard...directoru :
- Ce faceti ma aliniati langa gard?
nebunii...
- Asteptam sa se coaca !!


La acelasi spital de nebuni.Un pacient taraia un pntof dupa el.trece directorul si il intreaba:
- Ce faci ma?
- Tarai pantofu dupa mine !
- Bravo ma! vad ca incepi sa te insanatosesti ! bravo !
trece direcorul de el, la care nebunu catre pantof:
- Hai cutzu ca l-am pacalit si p-asta !!


La un alt spital de nebuni, unu spala o pisica.IL vede directorul si ii pune obisnuita intrebare:
- ce faci ma?
- Spal pisica!
Directorul pleaca...se intoarce peste 3 ore si gaseste matza moarta
- Ma, poi de ce e matza moarta?
- Poi am spalat-o de 3 ori !
- Asa si?!
- Pai cand am stors-o a murit....


Bula catre tac-su...
-Tata care e diferenta intre practica si teorie?
- Pai fi atent...mergi la ma-ta si la sor-ta si intreaba-le daca s-ar culca cu vecinu pentru 100 euro.
Merge asta la ma-sa
- Mama, te-ai culca cu vecinu pt 100 euro?
- Normal bula!
Merge la sora-sa
- Fa, te-ai culca cu vecinu pt 100 euro?
- Normal ma bula..ce intrebare e asta !?
Se intoarce la tac-su..
- Tata amandoua au spus ca s-ar culca cu vecinu.
- Poi vezi ma bula...TEORETIC am avea in casa 200 euro
- Asa..!
- PRACTIC, avem in casa 2 bagaboante !!



Un tip beat mort, isi ia un prieten, si ala tot mort de beat, si ii spune...
- Ba, hai sa te duc la mine acasa, sa vezi su tu unde stau, pe nevasta-mea..etc..etc..
- Bine ma hai...
Ajung astia, intra in casa, la care tipu incepe:
- Vezi tu ma usa asta?
- Da ma o vad..ce e cu ea?
- Ba usa asta...usa asta, io am cumparat-o ma...Auzi, da vezi u camera de colo?
- Da ma o vad...
- Ma...ala e dormitoru ma...
Deschide tipu usa...si incepe..
- Ma...vezi u sifonieru asta ma?
- Da ma...
- Io l-am cumparat ma...Patu asta il vezi?
- Da ma il vad..
- Pe-aia din pat o vezi ma?
- Da ma o vad...
- Aia e nevasta-mea ma...si ala de langa el, sunt io!!














lusha_ubitik
Postat pe 12 Martie 2009 04:33
Un domn se duce la doctor:
- Domn' doctor... am probleme cu sotia in pat. Nu mai merge de loc. puteti sa ma ajutati?
- Sigur ca da! Va dau doua pastile, una verde si una rosie. cea verde pentru dumneavoastra si cea rosie pentru sotie.
- Multumesc mult!
Pe drum spre casa tipul repeta:
- Rosu ea, verde eu, rosu ea verde eu.....
Ajunge la semafor:
- Rosu eu, verde ea, rosu eu, verde ea...
Dupa 2 saptamani se intalneste cu doctorul
- Buna ziua, ia zi-mi cum merge cu sotia?
- Destul de bine, domn' doctor, doar ca pe mine ma cam doare fundul si sotiei mele i s-a intarit un picior!
Flooo
Postat pe 12 Martie 2009 10:51
Un cuplu intr-o masina pe serpentine…
Sotia: dragul meu, doresc sa divortez si motivul va fi impotenta ta…
El, calm, mareste viteza…
Ea:la partaj voi cere casa,custodia copiilor,conturile din banca si o pensie alimentara f. mare…
El, mareste viteza…
Ea Bine, dar tu nu-ti doresti nimic???
El: am tot ce imi trebuie acum…
Ea Bine,dar ce ai tu si eu nu am???
El: airbag si centura de siguranta…
_dulcik_
Postat pe 12 Martie 2009 21:31
Un evreu se afla pe patul de moarte si-i spune singurului sau fiu:
- Isaac, mai am putin si mor si vreau sa stii ca cele 7 vile, 3 blocuri, 30 de taxiuri, fabrica de imbracaminte, cele 2 ferme, 8 magazine, bijuteriile,titlurile bancare, valorile, sculpturile…
- Da, tata, mi le lasi?
- Ti le vand ieftin, foarte ieftin!*
_dulcik_
Postat pe 12 Martie 2009 21:31
Tatal lui Strul e evreu si mama-sa tiganca. Intr-o zi vine Strul la mama-sa si zice:
- Mama, eu sunt mai mult evreu sau mai mult tigan?
- Nu stiu Strul, zise mama. Du-te intreaba-l pe taica-tau!
- Unde-i tata?
- In sufragerie, isi cauta moneda de 10 bani care a pierdut-o ieri!
Se duce Strul la tata-sau si il intreaba:
- Tata, poate poti tu sa-mi dai un raspuns la intrebarea asta, eu sunt mai mult evreu sau mai mult tigan?
- Nu stiu, dar de ce intrebi?
- Un baiat care locuieste cu noi pe strada isi vinde bicicleta, iar eu nu stiu ce sa fac, *sa incerc sa ma tocmesc sau sa astept pana la noapte si sa i-o fur… !?
_dulcik_
Postat pe 12 Martie 2009 21:32
Un tip se duce la medic. Livid la fata el ii spune medicului ca are o mare problema:
- Dle doctor mi s-a albastrit un testicol! Medicul da si-l controleaza, ii face analize si concluzioneaza ca trebuie neaparat sa-l taie. Il incurajeaza pe barbat ca celalalt testicol va face treaba singur, fara probleme.
Dupa un timp , tipul se intoarce la medic cu aceeasi problema, ingrozit de-a dreptul. I se albastrise si celalalt. Din nou analize peste analize. Medicul ajunge la aceeasi concluzie: trebuie scos si al doilea.
Cu greu, doar ca sa scape cu viata, tipul accepta castrarea definitiva.

Dupa un timp se intoarce din nou la medic:
- Dle doctor mi s-a albastrit si penisul!!! La care medicul:
- N-o fi de la blugi???
_dulcik_
Postat pe 12 Martie 2009 21:32
Se apropia Craciunul. Un copil ii scrie o scrisoare lui Mos Craciun:
“Dlaga Mosule, te log mult sa-mi aduci un tlenulet electlic, o masinuta si o ciocolata” .
Se duce copilul la posta si duce scrisoarea.
Postaritele deschid scrisoarea, o citesc si li se face mila de copil. Hotarasc ele sa puna mana de la mana si sa-i cumpere copilului darurile. Strang ele banii cumpara trenuletul, cumpara masinuta, dar de ciocolata nu le mai ajung banii. Trimit cadoul copilului.
La cateva zile de la Craciun copilul duce la posta o alta scrisoare cu multumirile pt Mos Craciun:
“Dlaga Mosule, iti multumesc pentlu cadouli, tlenuletul este magnific, masinuta este supel. Eu sunt convins ca mi-ai tlimis si ciocolata, da cled ca pizdele alea de la posta au mancat-o“.
_dulcik_
Postat pe 12 Martie 2009 21:32
1. O celula umana contine 75 MB informatie genetica.
2. Un spermatozoid 37,5 MB.
3. Intr-un mililitru sunt 100 milioane de spermatozoizi. In medie, eliberam - la o singura ejaculare - 2,25 ml in 5 secunde.
Deci - logic - latimea de banda a pu*ii: (37.5MB x 100M x 2,25)/5 = (37.500.000 x 100.000.000 x 2.25)/5 = 1 687 500 000 000 000 = 1687,5 TeraB/s. De asemenea, este cel mai ineficient mod de a folosi un mediu de comunicatie. Faci broadcast cu 1687,5 TB/s cu acelasi set de informatie (redundanta uriasa) cu speranta ca poate 37,5 MB din ei vor ajunge la destinatie. In plus, are si o latenta uriasa, primesti ACK-ul cam in 2 luni, si raspunsul la cerere in 9 luni. Si de cele mai multe ori e doar SPAM!

Acum vine intrebarea… de ce zice lumea ca “imi merge netu‘ ca o p**!” ?
_dulcik_
Postat pe 12 Martie 2009 21:33
La banca se înfatiseaza un batrânel care cere sa i se acorde un credit destul de mare.Putin jenat angajatul bancii îl întreaba:
-Ce vârsta aveti?
-85 de ani,raspunde senin batrânelul.
-Stiti,la aceasta vârsta aveti nevoie de cineva care sa garanteze ca veti achita împrumutul,îi explica functionarul.
-A,nici o problema,vin cu tata!
Blocat,functionarul exclama:
-Cu tata?Imposibil!Dar câti ani are?
-110,replica batrânul. Haideti,va rog!,insista el.Stiti,avem nevoie de bani pentru nunta bunicului..
Din ce în ce mai uimit,angajatul bancii întreaba:
-Dar câti ani are bunicul dumneavoastra?
-140,veni raspunsul.
-140?,striga functionarul.
-Si la vârsta asta mai vrea sa se însoare?
La care batrânelul raspunse,facând cu ochiul:
-Ei ,nu prea vrea el,dar îl împing parintii… asa ca ….!
_dulcik_
Postat pe 12 Martie 2009 21:33
O baba viseaza intr-o noapte ca Dumnezeu vorbeste cu ea si promite ca o sa mai traiasca 35 de ani pentru ca a fost credincioasa….
A doua zi baba la o clinica de chirurgie estetica cere: lifting facial, silicoane, vopsea blonda, etc..
Ce mai dupa doua zile cu banii de inmormantare era Pamela Anderson.
Iese din clinica si o calca un autobuz.
La poarta Raiului intreaba, Doamne daca mi-ai promis 35 de ani, de ce m-ai omorat?
NU TE-AM MAI RECUNOSCUT!!
_dulcik_
Postat pe 12 Martie 2009 21:33
Doi batrani incercau sa treaca strada,dar fiind un trafic foarte intens isi pierdeau minute bune incercand sa intrezereasca vreo oportunitate.
La un moment dat, unul il intreaba pe celalalt:
-Mai Ioane, daca n-ar fi masinile astea, cam in cat timp ai reusi sa traversezi strada?, la care Ioan raspunde:
-Cam intr-o juma” de ora!
-No”, lasa-ma dracului, ca nu-i fi tu VANTUL!!!
_dulcik_
Postat pe 12 Martie 2009 21:33
Invatatoarea: Cine poate sa imi dea exemplu de de alimente?
Maria: Lapte
Ionel: Carne
Ana: Oua
Bula: Lampa
Invatatoarea: Cum Bula lampa?!?!
Bula: L-am auzit eu pe tata zicandu-i mamei: Hai fa stinge lampa si ia-o in gura....
Flooo
Postat pe 13 Martie 2009 11:37
La o firma, se prezinta doi canibali pentru angajare. La inceput, nimeni nu vrea sa ii angajeze, dar in final ii angajeaza cu o conditie: sa se comporte bine si sa nu consume oameni. La inceput, totul merge bine, dar dupa cateva luni se observa ca a disparut contabila. Se fac cercetari si ii iau la intrebari pe canibali. Acestia nu vor sa recunoasca, dar dupa un timp unul dintre ei recunoaste ca a mancat contabila. Normal, este dat afara. Al doilea canibal il conduce pana la poarta si ii zice:
- Ce te-a apucat sa mananci contabila? Eu de cateva saptamni halesc ingineri si nimeni nu le-a simtit lipsa

Diavolyta_
Postat pe 13 Martie 2009 13:27
Doi canibali, tata si fiu, merg la vanatoare. Vad o femeie grasa.
- Tati, tati! Uite mancare!
- Lasa, fiule, ca-i prea grasa.
Merg ei ce mai merg si vad o femei somaleza.
- Tati, tati, fii atent ca asta-i slaba!
- Nu fiule, asta-i prea slaba.
Mai cauta ei ce mai cauta si dau de o femeie SUPER.
- No, acuma-i momentu’, tati.
- Nu fiule. Pe asta o ducem acasa si-o mancam pe ma-ta !!

Diavolyta_
Postat pe 13 Martie 2009 13:29
Un jurnalist intreaba directorul unei case de nebuni, care este testul ce se efectueaza pentru a externa un bolnav.
- Umplem cada cu apa, punem alaturi o lingura si o cana. Si ii propunem bolnavului sa goleasca cada de apa.
Jurnalistul, zambind, spune:
- Orice om normal ar lua cana…
- Nu, (spune directorul) un om normal ar scoate dopul de la cada. Doriti pat langa geam sau langa usa ?

Diavolyta_
Postat pe 13 Martie 2009 13:30
Un nebun se intalneste cu Zana cea Buna.
Zana: Pot sa-ti indeplinesc trei dorinte. Ia spune: ce vrei?
Nebunu: Sssssaaaaa …. mmmmaaa ffffaci ssssanatttttos! …
Nebunu: WOW, sunt sanatos, c**a-m-as!!!!! …
Nebunu: Hiiii, m-am c***t, sa-nebunesc!!!



Doi nebuni merg pe plaja. Unul spune:
- Ia uite, un pescarus mort !
Celalalt, cautand cu privirea pe cer:
- Unde ? …
Diavolyta_
Postat pe 13 Martie 2009 13:31
Tatal lui Strul e evreu si mama-sa tiganca. Intr-o zi vine Strul la mama-sa si zice:
- Mama, eu sunt mai mult evreu sau mai mult tigan?
- Nu stiu Strul, zise mama. Du-te intreaba-l pe taica-tau!
- Unde-i tata?
- In sufragerie, isi cauta moneda de 10 bani care a pierdut-o ieri!
Se duce Strul la tata-sau si il intreaba:
- Tata, poate poti tu sa-mi dai un raspuns la intrebarea asta, eu sunt mai mult evreu sau mai mult tigan?
- Nu stiu, dar de ce intrebi?
- Un baiat care locuieste cu noi pe strada isi vinde bicicleta, iar eu nu stiu ce sa fac, *sa incerc sa ma tocmesc sau sa astept pana la noapte si sa i-o fur… !?

Diavolyta_
Postat pe 13 Martie 2009 13:56
Ion si Maria erau la gradina zoologica. Cand ajung in fata unei custi cu o gorila Ion zice:
- Marie ia desfa-ti un nasture la camasa
Il desface Maria, gorila vine mai aproape
- Mai desfa doi
Ii desface gorila incepe sa scoata diverse sunete
- Acum ridica si fusta un pic sa iti vad un picior
- Nu Ionae ca mi-e rusine
- Hai ca nu te vede nimeni
Ridica Maria fusta, gorila incepe sa se zbata la gratii si sa urle. Ion deschide cusca, o arunca pe Maria inuntru si zice:
- Acum sa te vad cum ii explici ca te doare capul si ca esti la ciclu
Flooo
Postat pe 13 Martie 2009 15:03
Un tip beat la un bar cere la chelner sa ii serveasca 3 cafele.
- Trei cafele?
- Da, una pentru mine, una pentru tine si alta pentru ma-ta.
A doua zi, acelas tip beat cere la acelasi chelner:
- Trei cafele..
- Trei?…
- Da .. TREI …. una pentru mine, una pentru tine si alta pentru ma-ta.
Chelnerul nu a mai putut sa se abtina, a sarit peste masa si l-a snopit in bataie pe betivan.
O zi mai tarziu, apare tipul plin de vinatai la bar.Chelnerul ironic il intreaba:
- Trei cafele?….
- Nu - Raspunde betivanul - Doar doua: una pentru mine si una pentru ma-ta. Pentru tine nu, ca pe tine te agita
Diavolyta_
Postat pe 13 Martie 2009 15:35
Un tip gaseste 10 $ si bucuros intra intr-un bar cere o sticla de vodca pe care o bea.
Beat turta iese din bar dar nu mai ajunge acasa ci cade intr-un sant unde adoarme. Peste noapte vine un homosexual il vede, ii trage pantalonii in vine isi face treaba cu el dupa care ii baga 10$ in buzunar si pleaca.
Dimineata se trezeste tipul nostru si gaseste cei 10$ in buzunar nestiind de unde au aparut dar bucuros intra din in bar si cere o sticla de vodca. Se intampla la fel ca si in noaptea precedenta el se imbata cade in sant vine homosexualul isi face treaba si-i baga din nou 10$ in buzunar.
Dimineata cand se scoala tipul gaseste din nou 10$ in buzunar si intra in bar la care barmanul recunoscandu-l ii zice:
- Da stiu vrei o sticla de vodca.
- Te inseli astazi vreau o sticla de bere ca de la vodca vad ca ma ustura in fund.

Diavolyta_
Postat pe 13 Martie 2009 15:37
Bulã ajunge în America si nu stia cum sã facã rost de bani. Merge el prin oras si vede un cabinet: "Dr. John vindec toate bolile din lume". Mai merge ce mai merge si vede un alt cabinet: "Dr. Smith vindec toate bolile din lume". Se gândeste el sã-si deschidã un cabinet asemãnãtor. Zis si fãcut. "Dr. Bulã vindec toate bolile din lume". Acum concurentii s-au gândit sã-l elimine si trimit la el un om sã spunã cã nu are gust.
Pacient : Dom' doctor orice mãnânc nu pot sã simt gustul mâncãrii. Nu stiu ce sã fac?
Bulã : Se rezolvã. Asistentã, vezi dulapul 6, sertarul 5, 2 lingurite.
Pacient : Pãi dom' doctor asta-i câcat.
Bulã : Pacient recãpatat gustul.
A doua zi pacientul vine din nou.
Pacient : Dom' doctor am o mare problemã. Nu tin minte nimic. Uit de la mânã pânã la gurã.
Bulã : Nici o problemã. Se rezolvã. Asistentã, vezi dulapul 6, sertarul 5, 3 lingurite.
Pacientul : Dom' doctor dacã-mi dati iar câcat ...
Bulã : Pacient recãpãtat memoria.
A treia zi pacientul vine iar.
Pacientul : Stiti dom' doctor am o mare problemã. Stiti eu cu femeile nu prea pot, ce mai , nu mi se scoalã.
Bulã : Se rezolvã si asta. Asistenta te rog dezbracã-te.
Se dezbracã asistenta, se miscã pe lângã pacient, nimic.
Bulã : Da e adevãrat dar stati linistit se rezolvã. Asistenta dulapul 6 ,sertarul 5, 6 lingurite.
Pacientul : Dom' doctor dacã-mi dati iar câcat te f*t si pe tine si pe asistentã de nu vã vedeti.
Bulã : Pacient recãpãtat potenta .
Diavolyta_
Postat pe 13 Martie 2009 15:48
Dialog intre trei nebuni.
Primul: Eu sunt trimisul lui Dumnezeu!!!
Al doilea: Ba eu sunt trimisul lui Dumnezeu!!!
Ultimul: Sunteti amandoi nebuni? Nu am trimis pe nimeni!!!

Se intalneste Bula cu un prieten. Bula il intreaba:
- Ce faci maine?
- Pai, merg cu fiul meu sa lansam un zmeu. Dar tu?
- Ceva asemanator. Facem o excursie la munte cu soacra-mea!

Intr-o zi un barbat vede un cersetor pe strada. Se20duce la el si ii
spune:
- Daca nu mai cersesti, iti voi da 1.000 de dolari pe luna.
Cersetorul ii
raspunde:
- Hai, cerseste alaturi de mine si iti voi da 5.000 de dolari pe luna.

n avion, dupa ce s-au oprit motoarele la 10.000 de metri altitudine:
- Rugam stimatii calatori sa ramina pe locuri, ca sa nu ingreuneze
ide ntificarea... Multumim
=========
miha00
Postat pe 13 Martie 2009 15:53
Vine Ion acasa de la oras si zice catre Maria, hotarat:
- Marie, stinge lumina, trage perdelele si în pat iute.
- Ma Ioane, da' mai am de lucru.
- Dac-am zis, am zis!
Vede Maria ca n-are încotro, se conformeaza. Se pune si Ion în pat, trage plapuma peste ei si zice:
- No, acum Marie, sa-ti arat ce ceas cu fosfor mi-am cumparat.

Maria si Leana discuta despre sotii lor:
- Mario, Gheorghe al meu e impotent 100%!
- Leano, Ion al meu e impotent 300%!
- Cum asa?
- A cazut prostul pe scari si si-a rupt si degetul si limba!!!

Maria, la coasa. Cum cosea ea asa, vine unul pe la spate si ii face felul repede si pleaca. Maria suparata se duce acasa, la barba'su.
- Ma Ioane, stii, eram azi la coasa si bla, bla.. ii explica.
- Ufff, mai nevasta, tare suparata esti, da' ia spune, ca poate il recunoastem, nu i-ai vazut parul macar?
- Nu, zice Maria, ca eram cu spatele ...
- Da, da.. nici macar ochii?
- Pai nu, nu i-am vazut.
- Da... p**a n-ai simtit-o ?
- Ba da, dar nu era d'aci de prin sat !
Diavolyta_
Postat pe 13 Martie 2009 15:55
Un politist vede un automat, se apropie de el si baga o fisa. Deodata, apare un pahar si începe sa curga cafea. Politistul ia paharul, bea cafeaua si mai baga o fisa. Din nou apare un pahar, curge cafeaua pe care o bea politistul si actiunea se repeta de mai multe ori, pana cand în spatele politistului se formeaza o coada destul de mare. La un moment dat, o batrana îl întreaba pe politist:
- Domnule politist, ne lasati si pe noi sa bem o cafea, ca de o ora stam la coada?
La care politistul indignat raspunde:
-Ce vrei, babo, ti-e ciuda ca castig?
Diavolyta_
Postat pe 13 Martie 2009 15:57
O babuta la vreo 80 de ani gaseste o pasare lovita, o ia acasa si o ingrijeste. Pasarea se face bine si ii spune ca ea e zana pasarilor si ca pentru bunatatea ei va indeplini 3 dorinte:
- Vreau sa ma faci de 20 de ani!
Zana o transforma intr-o tanara superba!
- Vreau sa imi transformi cocoiaba in care stau intr-un palat.
Zana ii face um palat nemaipomenit
- Vreau sa il transformi pe motanul meu Felix intr-un fecior frumos care sa ma iubeasca toata viata
face zana o miscare si in locul pisoiului batran apare un tanar frumos si puternic care o si ia in brate si fuge cu ea spre palat spunand:
- Na babaciunea naibii nu-ti pare rau acum ca m-ai castrat?
Flooo
Postat pe 13 Martie 2009 16:21
La FBI se fac angajari. La interviu se prezinta trei tipi. Interviul are loc în biroul sefului FBI. Intra primul - sa zicem John. Seful FBI îi da un pistol si îi spune:
- În biroul de alaturi se afla sotia ta. Intra si împusc-o.
- Nici nu ma gandesc, zice tipul si pleaca.
Intra al doilea candidat - Jim. Istoria se repeta: seful FBI îi da pistolul si-l invita sa-si împuste nevasta. Dupa 10 minute, tipul se hotaraste ca nevasta-sa e mai importanta decat job-ul la FBI si pleaca.
Intra ultimul - Tom. Acesta ia pistolul si este de acord sa-si împuste nevasta. Intra în birou, iar seful FBI aude 6 împuscaturi, bubuituri si strigate. Tom iese afara dupa o vreme, plin de sange si spune:
- Nu stiu ce idiot a pus gloante oarbe în pistol... A trebuit s-o omor cu scaunul.
Diavolyta_
Postat pe 13 Martie 2009 16:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Perle la examene 47 De la: iulia1986 26 Decembrie 2009 16:14
marea doamna acinematografieiamericane 4 De la: kudika484349 5 Martie 2012 13:39
Prietenii,,,,, ce sunt ei???!! 11 De la: myrelutza_myra 10 Mai 2010 16:31
bancuri cu blonde 279 De la: Cocktail 7 Octombrie 2011 10:51
carte de indentitate sau pasaport? 8 De la: Full_Metal_Jacket 14 Aprilie 2009 14:56