Setari Cookie-uri

Bancuri

O tipa ii scrie iubitului aflat in armata:
'Draga John,
Nu mai pot continua aceasta relatie. Distanta dintre noi este prea mare.
Trebuie sa recunosc ca deja te-am inselat de 2 ori de cand ai plecat si nu cred ca este corect pentru nici unul dintre noi. Imi pare rau. Te rog sa imi trimiti inapoi poza cu mine pe care ti-am trimis-o acum ceva vreme. Cu dragoste, Becky."
Soldatul cu sentimentele ranite si ochii inlacrimati le-a cerut tuturor camarazilor sai orice fel de poze pe care le au cu iubite, surori sau foste iubite si amante. Pe langa poza cu Becky, John i-a trimis toate
celelalte fotografii cu femei frumoase pe care le-a strans de la prietenii lui. In total erau 53 de fotografii alaturi de scrisoarea care spunea:
"Draga Becky, imi pare rau dar nu-mi pot aminti cine dracu esti. Te rog sa iti cauti poza in teancul de fotografii si sa ti-o iei."
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 11:28
In camera de gazare un englez, un chinez si un
roman.
Ii gazeaza odata, de doua ori, de 3 ori ... nu
moare nici unul ...
Se raporteaza lui Hitler care vine sa vada ce se
intampla
Il intreaba pe englez de ce nu moare?
Asta raspunde:
- La noi e poluare, e fum, gazul asta e aer curat
...
Chinezul:
- La noi daca zice imparatul sa ne tinem
respiratia 10 ore, ne tinem ...
Romanul:
- Ba, eu sunt gazoman de felul meu, asa ca du-te
dracu si inchide usa aia, ca iese bunatate de gaz
afara ...
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 11:29
Intr-o unitate de tancuri, unei grupe de proaspeti recruti li se prezinta pentru prima oara un tanc. Plutonierul comandant de grupa incepe sa le explice:
- Tancul este de tip T-55, fabricat in URSS. Are cineva vreo intrebare?
Nimeni nu intreaba nimic.
- Pe tanc, se afla instalat un aruncator de grenade calibrul 120.Are cineva vreo intrebare?
Nimeni nu intreaba nimic.
- Tot pe tanc avem o statie de comunicatii radio.
Are cineva vreo intrebare?
Un soldat ridica mina timid.
- Da, soldat, spune!
- Domnule plutonier, statia radio e pe lampi sau pe tranzistori?
- Bai, pentru timpiti ca tine o sa repet : este pe tanc!
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 11:29
Un tip merge la Minister sa caute de lucru. Cel care
ii ia interviul il intreaba:
- "Ai facut armata ?"
-"Da, raspunde omul. Am fost in Afganistan timp de 2 ani".
- "Bun, asta iti va aduce niste puncte suplimentare", zice angajatorul.
- "Ai fost ranit sau ceva de genul asta ?"
- "Da, zice omul, o grenada a cazut langa mine si mi-a smuls testiculele"
- "Foarte bine, zice angajatorul. Esti angajat. Vino maine dimineata pe la 10".
Omul intreaba surprins :
"Dar daca programul este de la 8 la 16, de ce trebuie sa vin eu de la 10 ?"
- "Pai, zice angajatorul, asta e o slujba la Minister. Primele doua ore stam degeaba si ne scarpinam la oua... n-are rost sa vii si tu pentru asta.
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 11:29
CIA cauta sa angajeze un agent-asasin. Dupa multe interviuri, raman 3 finalisti: doi barbati si o femeie.
Pentru testul final, primul barbat este dus langa o usa de metal, i se da un pistol si i se spune:
"Trebuie sa stim daca poti indeplini orice misiune, indiferent de circumstante. Dincolo de aceasta usa se afla sotia ta, asezata pe un scaun. Ucide-o!!!"
Barbatul spune: "Glumiti!!! Nu mi-as putea ucide nevasta!!!"
Atunci nu esti potrivit pentru post, la revedere!
Al doilea barbat primeste instructiunile, ia pistolul, intra in camera si dupa cinci minute de liniste, iese afara cu ochii in lacrimi si spune:
"Am incercat, dar mi-e imposibil sa-mi ucid nevasta, imi pare rau..."
Vine randul femeii. I se spune ca trebuie sa-si ucida barbatul. Ia pistolul, intra in camera si imediat se aud mai multe impuscaturi, apoi strigate, troznete, lovituri in pereti. Dupa cateva minute, se face liniste, iar femeia iese pe usa , stergandu-se de transpiratie:
"Pistolul pe care mi l-ati dat era incarcat cu gloante oarbe, asa ca a trebuit sa-l omor cu scaunul."

Morala: Angajati FEMEI! Femeile isi fac treaba mult mai serios decat barbatii !
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 11:29
O data un general il cheama pe unul din soldati:

Ioaanee ,treci la mine in birou!!!! ;zis si facut ion se duse in biroul generalului.

ion:Da,domn general!!!

Generalul:BAh ioane noi avem un cal in grajduri care e tot timpul suparat,daca tu il faci sa rada iti dau permisie o luna.

Ion:Da sa traiti!!

Intra ion in grajd si sta vreo ora sa ii spuna bancuri,dar vede ca nu merge.Si atunci a apelat la bancul lui secret.Calul radea ,radea ,nu mai putea de ras.

Se intoarce ion dupa o luna.

Generalu:Ma ioane nustiu cum ai facut tu calul ala sa rada dar vreau sa fie iar trist.Iti mai dau o luna permisie.Zis si facut intra ion in grajd la cal si dupa cinci minute iese,calul suparat nu mai putea de plans.Iar se intoarce ion din permisie si se intilneste cu generalul.

Generalul:ma ioane sunt curios cum la-i facut sa rada si sa planga?

Ion:pai domn general prima data m-am dus la el shi i-am spus ca am p*** mai mare ca el si a inceput sa rada ca nu ma credea, a doua oara i-am aratato.
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 11:30
SE DUCE UN OM LA O VRAJITOARE SA-I GHICEASCA VIITORUL: VRAJITOAREA II SPUNE CA DIN CAUZA SA VOR MURI MULTI OAMENI.

MERGE EL SUPARAT PE STRADA SI VEDE UN BAIAT CARE E CAT PE CE SA FIE CALCAT DE O MASINA. STA EL SI SE GANDESTE: MA DACA VOR MURI DIN CAUZA MEA MULTI OAMENI MACAR PE ASTA SA-L SALVEZ.

SE DUCE IL IA DIN FATA MASINI SI-L INTREABA CUM IL CHEAMA. BAIATUL RASPUNDE:

HITLER
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 11:30
Stefan Cel Mare in timpul unui important consiliu militar impreuna cu cei mai importanti boieri ai tarii. La un moment dat intra fara sa se mai anunte un soldat obosit de cat alergase:

-Maria ta, vin turcii peste noi!!!!

Stefan: -Cati sunt?

-Vreo 10 mii! raspunde soldatul.

-Bine! spune Stefan. Lasa ca-i razbim noi. Numai sa-mi aduceti camasa rosie sa nu vada soldatii nostri daca sunt ranit.

Dupa vreo doua luni povestea se repeta. Dar de data asta turcii erau vreo 20 de mii. Stefan ii linisteste pe cei prezenti si cere sa i se aduca camasa rosie.

Mai trec vreo trei luni si iarasi vine soldatul disperat:

-Maria Ta, vin turcii peste noi!

Stefan:-Cati sunt?

Soldatul:-100 de mii

Stefan:-Bine, du-te si adu-mi pantalonii aia maro......
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 11:31
Sergentul Ghita este chemat la raport:

-Ba Ghita, vezi ca a murit mama lui Popescu. Du-te si anunta-l.

-Soldati, alinierea! Soldat Popescu un pas inainte. Popescule, ti-a murit ma-ta!

-Bine ma, nu ti-am spus sa ai grija. Vezi ca a murit mama lui Ionescu si trebuie sa-i spui.

-Alinerea. Toti soldatii care mai au mama un pas inainte. Ionescule tu stai pe loc.

-Curtea martiala te maninca, ma. Mai ai o singura sansa. A murit mama lui Georgescu.

Ghita isi cheama din nou soldatii:

-Soldati, azi sapam transee.

Soldati se apuca de sapat

-Sapa Georgescu, sapa, ca poate dai de ma-ta.

Chemat din nou la raport.

-Vezi ca Georgescu avea si nevasta. Trebuie sa te duci sa o anunti.

Nehotarit inca ce o sa spuna, ciocane la usa. Usa se deschide si apare o tinara.

- Vaduva Georgescu?

- Nu! Raspunde aceasta mirata.

-Pe cit facem pariu?
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 11:32
Un soldat se intorcea din permisie. In vagon, alaturi o tinara domnisoara. Soldatul isi deschide traista, scoate pita si o taie in dumicati mici, scoate slanina, taie bucatele mici si le pune pe dumicatii de piine, in sfirsit adauga brinza si ceapa - intr-un cuvint face soldatzei ca la copiii mici-si incepe sa imbuce. Tinara domnisoara incepe sa saliveze de pofta si cind nu se mai poate abtzine, ii spune soldatului:

-Nu va suparatzi domnule soldat, mi-e asa o pofta, nu-mi facetzi si mie un soldatzel?

-Ba cum sa nu, asteptati numai sa termin de mincat!
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 11:32
La o farmacie se prezinta un barbat si ii spune farmacistei: -Doamna, am o problema, p…sul imi sta tot timpul in sus, chiar si daca fac sex 12 ore pe zi. Ce imi puteti oferi? Farmacista se duce in spate, se sfatuieste cu colegele apoi se intoarce si spune tipului : - Cazare, mancare si 300 de euro e bine?
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:55
Un batranel se duce la bordel sa-si ofere si el o bucurie. Patroana il conduce la o tanara apetisanta si gata de orice. Sigura pe ea, aceasta ii spune : - Mosule , dezbracarea sa trecem la treburi serioase !!! Se dezbraca mosul, iar tipa ii ia hainele si i-le arunca pe geam. - Ce faci , nenorocito ??! sare batranelul suparat. - Lasa, mosule, nu-ti face probleme, ca pana dimineatza vom face dragoste de-or sa-ti ramana hainele mari !!! Tipa se dezbraca la randul ei, iar mosul ii ia hainele si i le arunca pe geam. - Ce faci, tataie, te razbuni ?!?! - Ba nicidecum, dar pana mi se scoala mie, se schimba moda.
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:55
O prostituata se lauda:am gasit un tip beton ,plateste 500 de euro pe o partida de sex,dar e un pic ciudat.Prietena:de ce? ce face?Prostituata:ma bate! Prietena:tare?Prostituata:da!
Prietena:si cat te bate?mult timp? Prostituata:pana cand ai dau banii anapoi....
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:55
Scufita Rosie merge prin padure si se intalneste cu lupul. Acesta o prinde si o violeaza, dupa care ii spune scufitei: L:- Iti indeplinesc trei dorinte dupa care te mananc! Dupa o scurta pauza de gandire scufita spune: S:-Mai ia-ma o data! Lupulo mai ia o data. L:-Mai ai doua dorinte dupa care te mananc! S:-Mai ia-ma o data! Lupul o mai ia o data! L:-Ultima dorinta dupa care te mananc! S:-Mai ia-ma o data!! L:-Stai, tu nu esti Scufita Rosie, tu esti studenta la medicina
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:56
Intra un barbat cu o capra in brate in camera unde statea sotia lui si spune : uite draga , asta-i vaca cu care fac eu sex cand tu ai migrene , la care sotia : daca n-ai fi asa prost ai realiza ca asta e o capra , la care barbatu : daca n-ai fi asa proasta ai realiza ca vorbeam cu capra
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:56
O doamna:
- Domnule doctor, nu stiu ce sa ma fac cu barbatul meu. Nu mai poate...
Doctorul:
- Doamna, va recomand ultima descoperire! Cumparati cateva cutii de conserve pentru caini si faceti sa ajunga continutul lor in mancarea sotului dumneavoastra.
Dupa cateva luni doamna si doctorul se intalnesc pe strada. Doamna era in doliu.
Doctorul vru sa afle:
- Ce s-a intamplat, doamna?
Doamna:
- A murit sotul meu...
Doctorul:
- Vai, doamna, sper ca nu din cauza tratamentului recomandat de mine.
Doamna:
- Nuuu, domnule doctor! Totul a mers exceptional pana acum cateva zile cand si-a rupt gatul incercand sa-si linga p**a!
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:57
Un tip se duce la doctorul de familie si povesteste:
-D-le doctor nu mai pot trai in felul asta, cind ma scol dimineata nevasta-mea nu ma lasa sa ma dau jos din pat pina nu o f..t o data.
Doctorul se uita si se intreaba ce e anormal in asta
pacientul:
-Asta nu e tot, nu ma lasa sa ma spal pe dinti pina nu o fac inca o data.
Doctorul il priveste intrebator. Pacientul:
-Asta nu e tot, servitoarea nu ma lasa sa ies din casa pina nu o fac si pe ea o dat
Doctorul incepe sa fie mai atent. Pacientul:
-Asta nu e tot, in statia de autobuz e una in fiecare dimineata care inainte sa ajunga autobuzul nu ma lasa sa ma urc in el pina nu o fac si pe ea
Doctorul intreba:
-Dar ...de cind asta?
Pacientul:
-Pai.. daca s-ar putea de maine...
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:57
Dupa o lunga si fierbinte noapte de sex nebun…el observa pe noptiera ei poza unui alt barbat. Incepe sa isi faca griji … "Este sotul tau ?" intreaba el nervos … "Nu, blegutule", ii raspunde ea, tachinandu-l usor. "Atunci este iubitul tau ?" continua el putin mai relaxat. "Nu, da de unde …" ii sopteste ea la ureche. "Este fratele sau tatal tau ?" intreaba el, sperand sa primeasca un raspuns afirmativ. "Nu, nu, nu" raspunde ea. "Pai atunci cine naiba e ?" intreaba el deja iritat. "Sunt eu, inainte de operatie"
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:57
Bono, liderul trupei U2 in timpul unui concert in Glasgow a cerut audientei sa faca liniste deplina. Acesta a inceput sa bata din palme la fiecare secunda completand cu urmatoarele cuvinte: O data cu fiecare bataie din palme, in Africa moare cate un copil. Un spectator a spart tacerea exclamand: Pai atunci opreste-te in pana mea, ticalos fara scrupule!!!
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:58
Ambasadorul irakian la Natiunile Unite tocmai a terminat un discurs si iese pe hol, unde se intalneste cu presedintele Bush. Isi strang mainile si irakianul zice:
- Stiti, am si eu o intrebare.
- Excelenta, daca pot sa va ajut o sa o fac cu mare placere, raspunde Bush.
- Fiul meu se uita la filmul asta, Star Trek, si acolo sint si rusi, si negri, si asiatici, dar niciodata arabi.
La care presedintele Bush rade, se apleaca la urechea irakianului si-i sopteste:
- Pai asta e din cauza ca actiunea se petrece in viitor... :))
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:58
Becali langa malul marii pe niste stanci se ruga la Dumnezeu.
Dintr-o data iese din apa pestisorul se aur:
- ea Gigi nea Gigi eu sunt pestisorul de aur!
-ia zi ma tu cat vrei 1000$ ti-a junge?
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:58
-Domnule Gigi Becali, aveti caine?
-Da
-Si este de rasa?
-Da,dom'le, e de rasa, rasa pura...
-Are si arbore genealogic?
-Ooo, nu, face pipi pe astea din curte!
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:58
Bill Clinton isi face in fiecare dimineata tura de jogging prin acelasi parc. Intr-o dimineata vede o prostituata care nu arata asa de rau.
Ajunge la concluzia ca ii place de ea. Ea striga in urma lui:
-50 de Dolari!
Din cauza ca Bill nu primeste atati bani de buzunar de la Hillary, ii striga prostituatei inapoi:
-5 Dolari!
Prostituata se simte jignita si placa iar Bill isi continua tura de Jogging.
De atunci Prostituata se afla in fiecare zi in acelasi loc si in fiecare zi cei doi aveau aceeasi discutie.
Dupa vreo doua saptamani se hotaraste si Hillary sa alerge cu Bill. Acesta s-a speriat ca sotia poate sa isi dea seama de toata faza dar nu se incumeta sa schimbe ruta.
Astfel alearga perechea prezidentiala si ajung in dreptul prostituatei. Bill o priveste cu frica si cu speranta ca aceasta va tacea din gura.
Dupa ce au trecut de ea aud cei doi din urma:
-Acuma vezi ce capeti pentru 5 Dolari!
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:58
Mama Tereza moare si ajunge an rai. Datorita luptei ei pentru cei saraci se asteapta la o primire deosebita.
Totusi la usa raiului nimeni. Mama Tereza se uita printre gratii si vede numai blitzuri de la aparate de fotografiat.
Dupa o ora de asteptare vine si Sf. Petru care e antrebat ce s-a antâmplat de a durat atât. Petru se scuza si zice:
-Lady Di a sosit la noi!
-Asta ma bucura, dar pentru asta a trebuit tot circul asta si ati lasat si toti paparazzi astia anauntru!
-Stiti, spuse Petru, sfinti ca dumneavoastra vin la noi an fiecare zi dar din familia regala doar odata la 100 de ani se rataceste câte unul pe aici...
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:59
Intr-o seara, in statia de autobuz se intalnesc doi necunoscuti si intra in vorba:
- Salut, salut. De la munca?
- Da, de la munca.
- Dar in ce domeniu lucrati?
- Pai, eu sunt artist.
- Ce coincidenta! Si eu sunt tot artist.
- Da?? Si in ce domeniu al artei lucrati?
- In domeniul muzicii.
- Ce coincidenta! Si eu!
- Dar ce fel de muzica? Clasica, rock, pop?
- Muzica pop.
- Ce coincidenta! Si eu! Dar eu am o formatie.
- Extraordinar! Si eu, sa stiti, am o formatie.
- Ce formatie?
- Kelly Family.
- Ce coincidenta! Si eu tot in Kelly Family!
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:59
De la: _dulcik_, la data 2009-03-15 11:31:33Stefan Cel Mare in timpul unui important consiliu militar impreuna cu cei mai importanti boieri ai tarii. La un moment dat intra fara sa se mai anunte un soldat obosit de cat alergase:

-Maria ta, vin turcii peste noi!!!!

Stefan: -Cati sunt?

-Vreo 10 mii! raspunde soldatul.

-Bine! spune Stefan. Lasa ca-i razbim noi. Numai sa-mi aduceti camasa rosie sa nu vada soldatii nostri daca sunt ranit.

Dupa vreo doua luni povestea se repeta. Dar de data asta turcii erau vreo 20 de mii. Stefan ii linisteste pe cei prezenti si cere sa i se aduca camasa rosie.

Mai trec vreo trei luni si iarasi vine soldatul disperat:

-Maria Ta, vin turcii peste noi!

Stefan:-Cati sunt?

Soldatul:-100 de mii

Stefan:-Bine, du-te si adu-mi pantalonii aia maro......
niko8
Postat pe 20 Martie 2009 23:00
Doi medici psihiatri coboara scarile.
Unul se impiedica, cade si isi rupe piciorul.
Celalalt se repede la el si il intreba:
- Vrei sa discutam despre asta?
_dulcik_
Postat pe 21 Martie 2009 22:28
Un pacient la doctor:
- Mai am vreo sansa d-le doctor?
- Nu, o sa mori!
- Si chiar nu mai e nici o sansa?
- Ar mai fi o sansa, sa te duci la Techirghiol sa faci bai cu namol.
- Si o sa scap?
- Nu, dar o sa te obisnuiesti cu pamantul!

_dulcik_
Postat pe 21 Martie 2009 22:28
O prostituata merge la ginecolog...
Acesta o intreaba:
- Domnisoara, aveti pierderi mari in timpul menstruatiilor?
- Ei, asa ... Doua-trei sute de euro!...
_dulcik_
Postat pe 21 Martie 2009 22:29
Era o baba in statia de tramvai si cum nu vedea prea bine, intreaba o
tinara ce nr. are tramvaiul care vine . Tinara ii spune ca este nr 13.
La care baba ii zice:
-Eeee lasa ca stiu io ce scriu astia, ca acum vreo doua zile treceam pe
linga un gard si scria P*LA si cind am intrat era depozit de lemne.
_dulcik_
Postat pe 21 Martie 2009 22:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bancuri cu bula 81 De la: kudika097603 11 Martie 2010 11:10
cum sa-l fac sa slabeasca??????? 19 De la: mirelootza 8 Decembrie 2009 17:47
Bancuri cu politisti 95 De la: _dulcik_ 26 Martie 2009 15:39
femeia ca element chimic 50 De la: ocgiogi 27 Noiembrie 2009 23:23
Banc accident :) 54 De la: Criss_M 14 Aprilie 2012 17:18