Setari Cookie-uri

remediu pt dulciuri

mel 30,ai putea sa-mi tr si mie clipul acela primit plz...andreea_chendi@yahoo.com
kiss4u
Postat pe 25 Iulie 2008 23:43
Ufff....delicata problema cu dulciurile. Si eu am avut cam acceasi problema. Sunt foarte pofticioasa.....dar numai atunci cand vine vorba de dulciuri. Am reusit in ultimele luni sa reduc substantial dulciurile din alimentatie. Totul tine de vointa, de ambitie. Eu am incercat sa le reduc pe cat posibil pentru ca vroiam sa mai dau cateva kg jos......si am reusit. Eu le-am inlocuit cu fructe pe cat posibil, putin sport si cum zicea cineva mai sus ma pacalesc singura zicand ca o sa mananc mai incolo. Am observat ca anumite dulciuri pe care inainte nu puteam sa le refuz acum chiar nu prea imi mai plac. Iar in ceea ce priveste ciocolata....incerc sa mananc cat mai putina si sa dau celorlalti mai mult .Oricum inghetata nu o pot refuza....mai mult pentru ca nu are multe calorii. Totul tine de ambitie....asa ca bafta fetelor.

Postat pe 5 August 2008 16:51
cred ca cel mai bine este sa te abtii remediu nu exista iti trebuie multa vointa ca sa numai mananci asa de multe dulciuri

Postat pe 17 Septembrie 2008 08:59
BATOANELE DE SLABIT! sunt dulci si te saturi de la ele! eu sutn addicted!(deshi imi cam fac pofta de mancare sincera sa fiu:-s)
PavelAndreea
Postat pe 23 Septembrie 2008 17:03
eu sunt dependenta de dulciuri.. si nici nu vreau sa scap
dar adevarul e ca atunci cand alimentatia mea este foarte corecta, nevoia de dulce scade drastic.. deci banuiesc ca asta e raspunsul cel mai bun.. o alimentatie completa si sanatoasa.

Postat pe 23 Septembrie 2008 17:09
Remediu: ne le cumparati

sau va striga dulciurile din regale:"iama si pe mine"...

Eu mai mult aud brînzeturile cum pling sa le cumpar
Full_Metal_Jacket
Postat pe 24 Septembrie 2008 17:21

sa stii ca pe mine chiar ma striga!!
nu cred ca exista produs ,,dulce,, pe piata pe care eu sa nu il fi probat.. Si acum am preferatele mele, care ma striga zilnic, pe rand..

Postat pe 24 Septembrie 2008 17:26
si mie imi plac dulciurile daca nu mananc ceva dulce intr-o zi ma simt coplesita...parca numai am vlaga...

Postat pe 25 Septembrie 2008 09:47
Daca nu poti si nu poti cumpara portii f mici ce sunt gata ambalate ca sa nu dai dupa ce ai terminat patratica de ciocolata in toata ciocolata din cutie.
Mananca-le dimineata ca sa arzi caloriile pana seara!

Inlocuieste dulciurile cele mai calorice cu alte mai putin calorice. ( expl. ciocolata cu batonul de cereale cu ciocolata sau cu un baton de ciocolata cu interior de nuca de cocos)
dafffne
Postat pe 9 Octombrie 2008 15:27
Fii linistita, sansele de a face diabet din cauza consumului de zahar sunt destul de slabe. De cele mai multe ori se transmite genetic sau apare datorita sedentarismului.
rosebud
Postat pe 7 Noiembrie 2008 11:33
Dulciurile sunt bune !!!

Postat pe 7 Noiembrie 2008 11:37
Si daca esti chiar asa de preocupata de pofta de dulciuri incearca sa mananci dimineata (sau cand mai ai chef) cereale integrale. Mie imi plac Cheerios Honey Nut care sunt destul de dulci si nu prea poti manca multe.
rosebud
Postat pe 7 Noiembrie 2008 12:06
dietetice ca sa nu ai probleme cu greutatea corporala si alte probleme cum ar fi glicemia ridicata...
mirelacm
Postat pe 7 Noiembrie 2008 16:28
dar totusi nu exista unele ceaiuri??
sau ceva asemanator? eu chiar nu ma pot abtine..si problema este ca eu mananc dulciuri in cantitati mari. din aceasta cauza m-am ingrasat 4 kg in ultimu timp :(
melanya
Postat pe 9 Noiembrie 2008 17:55
1.Inlocuieste dulciurile cu alimente care contin zahar natural: fructe proaspete, miere, fructe uscate.

2.Consuma, in special dimineata, fructe si sucuri naturale.
3.Prepara o salata din fructe in care poti sa adaugi cateva stafide, cateva nuci si 1 lingurita de miere. Vei avea un mic dejun delicios, consistent si vei fi energica toata ziua.
4.Consuma intre mese gustari pe baza de:fructe uscate (stafide, caise, smochine, curmale), sucuri naturale (preparate in casa). Zaharul natural este necesar pentru organism si este mai usor asimilabil
luulya
Postat pe 11 Noiembrie 2008 18:49
dulcele cere dulce. incearca sa reduci treptat cantitatea de dulciuri pe care o consumi. poate merge
fluturasalb85
Postat pe 12 Noiembrie 2008 14:40
eu sunt dependenta de guma de mestecat,in special de cea de pepene galben de la orbit!ajungeam sa rontai la guma non stop nici papa nu imi trebuia pana kand m au ajuns durerile de stomak si de voie de nevoie a trebuit sa le las.akum am 2 saptamani de cand nu le am mai pus in gura dar ma lupt in fiecare zi cu pofta!si nu e o lupta usoara!incerc sa ma calmez kand ma gandesc cate patimesc dupa ce le mestec..dar totusi e f greu.stiti vreun leac ceva?trb sa mentionez ca mananc si dulce destul de mult.de bomboane nu mai zic....
bubulika
Postat pe 23 Noiembrie 2008 18:05
imi pare rau dar nu il mai am. incearca sa cauti pe strong dc. sau daca nu poti intra pe youtube
melanya
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:19
salut! si eu mananc destule dulciuri...mai ales ca sunt hipotensiva, am fost la dr. si mi-au recomandat mai multe dulciuri, cafea, ceai verde si negru, vin rosu, etc...si m-am pus pe mankt mai multe dulciuri, dar faza proasta e k mi-au iesit niste cosulete pe fata...asa k am lasat-o mai moale cu ele...acum imi impun sa nu manac kiar o ciocolata zilnic si kiar resusec (cateodata o ascund sa nu o vad).PS - puterea mintii invinge ciocolata.
Mari_O
Postat pe 5 Decembrie 2008 17:19
si eu mestec guma all day... doar cand dorm nu mestec dar nu ma doare nimic (inca)

In ceea ce priveste pofteleee... mi0e foame toata ziua... dar nu ma tenteaza ducliurile si mancarurile sarate :D (fast food...) Si ma abtin.... si reusesc... doar sunt o scorpioana ce naiba
alessandra21
Postat pe 4 Februarie 2009 20:16
am vrut sa spun... "ci mancarurile sarate"
alessandra21
Postat pe 4 Februarie 2009 20:17
simplu, nu mai cumpara
dany3la_10
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:50
Exact.....Remediul meu se numeste SUPER SLIM. Am slabit super, nu chiar cum zic ei acolo, dar toata lumea e uimita. Si cu pofta de orice e ok, nu numai de dulciuri....In plus, pe mine m-a invatat doctorita mea nutritionista niste trucuri....Eu sunt efectiv dependenta de ciocolata, iar ea m-a invatat sa mananc numai ciocolata neagra..dar nu de cea amara ca nu o sa va placa...eu mananc Novatini amaruie..e super buna.....Si m-a mai invatat sa mananc inghetata pt ca o parte dintre calorii sunt consumate in timp ce organismul incalzeste alimentul pt a-l aduce la temperatura optima pt a putea fi digerat. Asa ca...ori alimente f reci (dar grija la gat), ori f fierbinti (cine suporta). In plus, inainte de masa m-a invatat sa beau apa si sa mananc fructe. Ocupa volum in stomac si nu mai are loc manacarea...nu mai mananci atat de mult. Eu nu pot sa tin nici un fel de regim...sunt omul care se enerveaza daca nu mananca ceva atunci cand vrea.....si daca ma abtin, ma enervez si tot imi cumpar si mananc de 4 ori mai mult dupa aceea. Asa ca, mai bine mananci un pic de pofta si gata....treci mai departe. Oricum, sunt uimita de efectul Super Slimului asupara mea...sincer...Dar, in schimb reactiile advrese sunt extrem de urate.....Daca voi puneti in balanta si credeti ca merita....la mine a meritat...acum depinde....
Succes si numai bine.
pisicuta_danapaula
Postat pe 24 Aprilie 2009 11:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine a inventat biserica? 47 De la: Darius_ 8 Noiembrie 2015 21:58
Operatiile pentru slabit!!!! 50 De la: alecsutza5 27 Septembrie 2013 13:05
ATENTIE! URGENT!! premii kudika 1 De la: CAELUM 21 Noiembrie 2009 13:53
ATENTIE! URGENT!! premii kudika 1 De la: CAELUM 21 Noiembrie 2009 13:53
talie lata 16 De la: kudika007 8 Aprilie 2009 09:49