Setari Cookie-uri

Aishwarya Ray mai frumoasa decat Nefertiti?

De la: Kathara, la data 2008-11-02 14:20:03Cleopatra nu a fost niciodata considerata frumoasa - cu mult sex appeal, da.

poate fi si asa...dar frumusetea e ceva subiectiv! mie imi place ce tie nu-ti place!
Lulli
Postat pe 2 Noiembrie 2008 21:33

De la: Luli2, la data 2008-11-02 21:33:34
De la: Kathara, la data 2008-11-02 14:20:03Cleopatra nu a fost niciodata considerata frumoasa - cu mult sex appeal, da.

poate fi si asa...dar frumusetea e ceva subiectiv! mie imi place ce tie nu-ti place!


Aveti acum amandoua dreptate intrun fel
Cleopatra nu a fost nici in standardul frumusetii care era actual pe vremea ei. O moneda cu figura ei arata o femeie cu nas acvilinsi lung o frunte îngusta,buze subtiri si barbia pronuntata [sper sa fi gasit cuvintele bune]. Deci nu este frumusetea pe care hollywood o arata cu E. Taylor. Documentele istorice o descriu ca o femeie inteligenta, plina de erotism , cu o voce seducatoare si puternica...nicaieri nu scrie ca ar fi fost considerata frumoasa.
Ca iti place tie, este altceva. Iar faptul ca tu o vezi frumoasa sta in consideratia ochilor tai.
Frumusetea apare subiectiva, dar devine obiectiva cand rezulta conceptia idealului de frumusete in societatii in care e valabila.
Mie îmi plac cele trei gratii, imi plac genul de femeie pictate de tamara de lempicka, sau cum si-a desenat dürer mama, o batranica trecuta prin multe si plina de vitalitate. Nu imi plac femeile pictate de rubens, desi reprezinta idealul femeii de atunci.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 2 Noiembrie 2008 22:23
De la: Luli2, la data 2008-11-02 21:33:34
De la: Kathara, la data 2008-11-02 14:20:03Cleopatra nu a fost niciodata considerata frumoasa - cu mult sex appeal, da.

poate fi si asa...dar frumusetea e ceva subiectiv! mie imi place ce tie nu-ti place!


De acord, dar si subiectivismul asta are niste limite, mai ales daca vorbim strict estetic (adica lasam la o parte personalitatea care da sarm). Un nas acvilin si borcanat, de pilda, nu poate fi considerat frumos, oricat de multa subiectivitate ar exista (sa fie clar, ma refer la persoana traind in societati relativ asemanatoare)
Kathara
Postat pe 2 Noiembrie 2008 23:07
F.a.d. de kudica
O parte iar NU a postat.
Nefertiti -este o placere deosebita sa îi vezi bustul. O experienta de neuitat.
De ailalta nu am auzit pana acum. Cu ce calitati se mandreste,in afara de faptul ca a fost miss univers? Fotomodel? Actrita? Ceva caritativ?




Full_Metal_Jacket
Postat pe 2 Noiembrie 2008 23:22
si pe Marilyn Monroe multi o considera frumoasa...si daca stam sa ne uitam bine..nu-i chiar asa frumoasa! e plina de machiaj, si poate sexy si cu mult sarm de a sucit mintea la atatia barbati...eu personal nu o consider frumoasa...in schimb o consider absolut minunata pe Brigitte Bardot...care intr-adevar are trasaturi fine, feminine...
Lulli
Postat pe 3 Noiembrie 2008 16:16

parca angelina jolie era cea mai tare..?
vanesa26
Postat pe 4 Decembrie 2008 11:48
Eu zic ca Aishwarya Ray e mai frumoasa
Laura1
Postat pe 27 Decembrie 2008 12:28
De la: raluca_georgiana, la data 2008-06-11 17:11:33Cine credeti ca este mai frumoasa Aishwarya Ray sau Nefertiti?

Indianca e frumoasa dar de ce comparatia cu...Nefertiti ? Cine stie cum aratau de fapt Nefertiti sau Cleopatra ? s-au pastrat doar niste busturi si picturi cam naive...iar in scrieri, degeaba se spune ca erau frumoase pentru ca idealurile de frumusete s-au schimbat de cateva ori doar in ultimul secol...de unde stim noi ce insemna frumos in antichitate ??
ocs
Postat pe 6 Martie 2009 21:13
Ciudat ca am gasit discutii despre Aishwarya Ray aici :)
Pentru mine a fost si este singura femeie pe care eu am considerat-o vreodata FRUMOASA. Chip, corp, absolut perfecta. Mai sunt multe femei considerate frumoase gen Angelina Jolie(care sincer mi se pare extrem de masculina dar frumusetea e subiectiva) insa Aishwarya Ray e deosebita din orice unghi o privesti si in ceea ce ma priveste pe mine, femeia asta nu are rivale si nu va avea ever(s-ar putea sa ma insel dar asta cred).
liliana2005
Postat pe 6 Aprilie 2009 21:17
nici eu nu stiu cum arata nefertiti dar sa stiti ca sunt femei frumoase fara machiaj.cam rare dar sunt.si haideti sa va intreb ceva fetelor:voi dupa ce va machiati nu sunteti atfel,mai frumoase?caci machiajul da frumusete.de ce se zice ca un barbat sa ia femeia dimineata cand se trezeste ca atunci vede cum e cu adevarat.iar dintre cele doua imi place aishwarya caci pe nefertiti nu o cunosc.
roscatika23
Postat pe 6 Aprilie 2009 21:23
De la: roscatika23, la data 2009-04-06 21:23:56nici eu nu stiu cum arata nefertiti dar sa stiti ca sunt femei frumoase fara machiaj.cam rare dar sunt.si haideti sa va intreb ceva fetelor:voi dupa ce va machiati nu sunteti atfel,mai frumoase?caci machiajul da frumusete.de ce se zice ca un barbat sa ia femeia dimineata cand se trezeste ca atunci vede cum e cu adevarat.iar dintre cele doua imi place aishwarya caci pe nefertiti nu o cunosc.


Eu nu ma machiez zile in sir...in weekend-uri, cand merg la cumparaturi si asa mai departe...dar consider ca e de bun simt sa folosesti un rimel si un creion atunci cand jobul tau implica interactiunea cu foarte multi oameni si consider de prost gust sa mergi machiata ca un curcubeu si cu fond de ten zi de zi cand ai 20-30 de ani.
Totusi, femeia aia are trasaturi atat de frumoase incat orice machiaj ar dezavantaja-o.
liliana2005
Postat pe 7 Aprilie 2009 16:14
AISHWARYA RAI. e mai frumoasa decat toate femeile din lume.parerea mea NEFERTITI, da a fost frumoasa in tineretea ei.deci,fetelor fiecare dupa parerea voastra.
kudika008020
Postat pe 8 Aprilie 2009 15:04
sunt foarte multe femei foarte frumoase in lumea asta depinde si de gusturi intradevar Aishawrya Rai este pur si simplu superba dar dupa parerea mea cea mai frumoasa femeie e Adriana Lima e un fotomodel brazilian
xtina56
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:25
depinde si de gusturı
roscatika23
Postat pe 12 Aprilie 2009 16:33
=)) depinde EXCLUSIV de gusturi...
plus ca nu am inteles niciodata topurile astea infantile...cele mai frumoase femei din lume...
pfff...poate ca vecina mea de la 6 e mai frumoasa decat toate la un loc...insa nu are o armata de stilisti care sa o aranjeze...si imi vine greu sa cred ca toate marile frumuseti ale lumii sunt chiar atat de superbe...parca era un topic cu photoshop pe aici pe undeva=))
nu contest faptul ca nu exista femei frumoase...OOO...ba da!!!daca iesi un pic pe la afara risti sa vezi mai mult de o femeie frumoasa...oricum depinde ce intelege fiecare prin frumusete...
deelisha
Postat pe 13 Aprilie 2009 23:53
nefertiti era chiar urata in comparatie cu aceasta frumusetze de care vorbitzi....................cine nuvrea sa semene macar un pic cu ea?//
dany3la_10
Postat pe 17 Aprilie 2009 19:04
De la: kudika008020, la data 2009-04-08 15:04:37AISHWARYA RAI. e mai frumoasa decat toate femeile din lume.parerea mea NEFERTITI, da a fost frumoasa in tineretea ei.deci,fetelor fiecare dupa parerea voastra.


Saraca Nefertiti .. in tineretea ei ...
Kathara
Postat pe 17 Aprilie 2009 19:22
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 19:19
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 19:19
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 13:58
mai, Casey, ai inebunit, fato? ma scoti din sarite! pe toate topicurile esti prezenta! mai linisteste-te ca te raportez, la naiba!
Lulli
Postat pe 15 Mai 2009 15:39
De la: dany3la_10, la data 2009-04-17 19:04:21nefertiti era chiar urata in comparatie cu aceasta frumusetze de care vorbitzi....................cine nuvrea sa semene macar un pic cu ea?//


Eu nu am vrut niciodata sa seman cu o tiganca, fie ea frumoasa,
Kathara
Postat pe 17 Mai 2009 11:31
da aishwarya este cea mai frumoasa fata si sper sa citeasa si ea si sa vada ce parere are lumea desre ea imi plac foarte mult si filmele pe care la feace sunt superbe
kudika028100
Postat pe 20 Mai 2009 19:26
mie imi place juliana paes
http://modarevenda.com/wp-content/uploads/2009/01/anselmi4-juliana-paes-1024x683.jpg
juneperfume
Postat pe 26 August 2009 16:31
Nu stiu cat de frumoasa a fost si Nefertiti. Am vazut acum ceva vreme un documentar legat de viata ei in care unii istorici au combatut mitul frumusetii sale. Cica ea nu ar fi fost atat de frumoasa precum se crede..ci ar fi ordonat ca tot ceea ce e legat de ea sa fie realizat si tinut minte ca extraordinar de frumos. Nu stiu ce sa zic, poate fi si asta o varianta...daca o cunosteam probabil ne era mai usor

MaRa16
Postat pe 22 Septembrie 2009 16:29
De la: kudika044693, la data 2009-08-26 16:31:01mie imi place juliana paes
http://modarevenda.com/wp-content/uploads/2009/01/anselmi4-juliana-paes-1024x683.jpg


Nu prea imi place, no offense
liliana2005
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:33
Frumusetea lui Nefrtiti nu e chiar asa de subiectiva cum se spune pe aici, s-a creeat un test in care se masoara practic frumusetea acest test detecteaza orice mic detaliu, orice punct de pe fata, o buza ridicata, nasul, urechile ,forma ochilor, forma fetei, marimea ochilor si a fetei, absolut tot, niste cercetatori s-au decis sa testeze frumusetea lui Nefrtiti prin acest test (deci statuile nu sunt chiar asa de deplasate) ea a obtinut 6,8...un om normal obtine intre 2 si 3, o femeie foarte frumoasa, actrita renumita cum ar fi aishwarya ia 6.2....daca o echipa intreaga de cercetatori au declarata asta cu un test extraordinar de precis si subiectiv atunci nu prea ne putem opune , au declarata ca Nefertiti e cea mai frumoasa femeie din lume, deasemenea nu sunt deacord cu teremenul "cea mai frumoasa femeie din lume" , exista frumuseti cum ar fi aishwarya ,Adriana lima, Megan fox, angelina jolie si altele dar sunt de parere ca probabil esista sute de fete care stau la munte sau la tara sau lucreaza la birou pe care nimeni nu le stie si probabil sunt mai frumoase decat multe dintre preferatele voastre... in fine oricum votez desigur pt Nefertiti:d
jeleuieftin
Postat pe 19 Octombrie 2009 10:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tatuajele 61 De la: bebelove 18 August 2014 20:55
perdele 2 De la: _oktober_ 25 Noiembrie 2009 16:36
APLIC UNGHII TEHNICE 50 RON LA SALON CLUJ 1 De la: kudika328338 20 Aprilie 2011 22:22
cat de mult conteaza fizicul??? unde se termina dragostea unde incepe mila?? 82 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 11:31
iaurt ptr candida 2 De la: kudika010008 18 Martie 2010 23:59