Setari Cookie-uri

CAFENEA 2

gratinic, esti tare
amme22
Postat pe 1 Iulie 2008 20:15
e tarziu pt cafea sau poate prea devreme dar...am ras de-mam prapadit ,imi pare rau ca nu am paucat sa citesc postul asta ieri inainte sa ii las pe bab de la banca si pe idiotul de la alimentara sa ma scoata din pepeni,mersi gratinic ....
dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Iulie 2008 01:07
buna dimineata,alooooooooo trezirea,cafeaua gata,haideti ca va astept!o zi buna sa aveti! va pupa mari!
mari58
Postat pe 2 Iulie 2008 07:30
Buna dimineata! Da' nu-i nimeni p-aci sa ne nea o cafea?

Hai sa vedem, azi cum mai stati cu umorul?

Douã blonde stau de vorbã:
- ªtii, ieri mi-am fãcut testul de sarcinã!
Cealaltã, foarte curioasã:
- ªi au fost grele întrebãrile?

Sfîrºitul scrisorii tatãlui din Scoþia: "Am vrut sã-þi mai trimit ceva bani, dar, din pãcate, plicul era deja închis..."

Un poliþist scoþian este întrebat la un exerciþiu ce ar face ca sã împrãºtie mulþimea care demonstreazã ilegal. Acesta rãspunde:
- Mi-aº da jos cascheta ºi as începe sã fac o colectã de bani...

Un turist aflat în Scoþia viziteazã Loch Ness-ul în speranþa de a-l vedea pe Nessie.
Dezamagit dupã o vreme, întreabã un localnic:
- Cînd se aratã monstrul, de obicei?
- Dupa cinci pahare de scotch, îi rãspunde acesta.

Un scoþian îi scrie fiului sãu: Îþi trimit zece dolari, cît ai cerut. Dar þine minte: zece se scrie cu un zero, nu cu doi.

Cum începe o reþetã în cãrþile de bucate scoþiene? Se împrumutã...

De ce au toate mormintele scoþienilor cîte un monument? Pentru cã îi îngroapã pînã la jumate º-apoi îi dau cu var...

Ce face un scoþian cînd îi arde casa? Dã bip la pompieri.

Un tatã scoþian le spune copiilor sãi:
- Copii, dacã sînteþi cuminþi sãptãmîna asta, duminicã vã duc la cofetãrie sã vedeþi cum mãnîncã lumea prãjituri.



Postat pe 2 Iulie 2008 09:39
,neatzaaa !!!!cafeaua-i mai buna ,cand o servesc cu bancurile tale gratinic..

Postat pe 2 Iulie 2008 09:44
A-propo! SI EU SUNT BLONDAAAAA!!!!!!!!!! DA' numai la exterior! Am un filmulet cu o blonda vopsita bruneta.... da nu stiu cum sa vi-l trimit... va stricati de ras!

Postat pe 2 Iulie 2008 09:45
buna dimineataaaa!! vad ca mari iar fu prima la cafea!
va pup!

Postat pe 2 Iulie 2008 09:47
Pai, Sultane, un parteneriat, ceva?! Stiu si sa cant!!!! Si puteti sa spuneti ...la alta masa, ca NU MA SUPAR!

Postat pe 2 Iulie 2008 09:58
neatza!
abia v-am gasit..... !!!1
o cafeluta si pentru mine....
alone
Postat pe 2 Iulie 2008 10:02
poti sa ne canti ceva..??? arata-ne talentul si discutam dupa, gratinic..

Postat pe 2 Iulie 2008 10:07
Ha, Ha, Ha!!!!!!!!! Dau o bere pe chestia asta, desi aici se bea doar cafea! Uite cum facem: eu scriu versurile, voi va imaginati sunetul, bine? Si spuneti voi daca sunt sau nu buna!

Pai ma dusaaaai, pai ma dusai sa trec la oooooolt! Pai ma dusai, pai ma dusai sa trec la oooooolt! Cu a meeeaa, cu a meeaa cu a meeaaa mandra cu tot, lai-la-la-la-lai....

E, cum e?! Multumesc pentru aprecieri!!!!!!!!

Postat pe 2 Iulie 2008 10:12
gratnic,
alone
Postat pe 2 Iulie 2008 10:14
ziua buna..la toata lumea...am sosit cu cafeluta...

Postat pe 2 Iulie 2008 10:15
ieeeeeeeeee!! azi avem si program artistic! gratinic 10 de la mine pt. ca ma facusi sa zambesc!

Postat pe 2 Iulie 2008 10:19
ma bucur ca am reusit sa va fur un zambet asa de dimineata


doar i-ti spuneam ca o sa revin si maine cu cafeluta....

Postat pe 2 Iulie 2008 10:25
Stati, ca nu e tot!!!!! Numai ca am si putina treaba, dar ma descurc. Deci.... in continuare va invit sa asculati:
Fa-te avocat Sandele! Termopane, termopane, termopane termopane tata! Fa-te sef de staaaaaaat! Paote am o carma proasta, poate d-aia n-am noroc... poate ca mama cu tata, au fost frati cand erau mici, pan's-au prins bunicii eu eram deja aici... m-am nascut cu trei manaute, nimic mai adevarat, ce sa fac su soarta asta, ma fac taaaataaa deeeeputaaaat!

Postat pe 2 Iulie 2008 10:40
Am uitat sa va spun, p-asta cu termopanele am priins-o din zbor, fara sa vreau... ii place fiului meu si numai asta asculta cand merge cu masina... asa ca va imaginati, de 2 ori pe zi o ascult, cand il duc si cand il iau de la camin, nici nu era greu s-o prind!

Postat pe 2 Iulie 2008 10:44
asa..bravo..putina muzica nu strica

dar cine o canta..Adi de la Valcea???

Postat pe 2 Iulie 2008 10:45
Iti raspund maryamm, desi n-ar trebui! Florin Chilian. Si nu e manea, iar Florin Chilian nu e manelist!!! Daca tie iti plac manelele, ei bine nu te pot satisface!
Eu incercam aici sa inveselesc lumea, care intra pe acest site intre doua lucrari, sa-si mai clateasca creierii de problemele de la birou....nu sa ma dau in spectacol.... dar mai bine ma retrag azi....ca se simte parfum de cearta si nu am chef!!!

Postat pe 2 Iulie 2008 11:11
buna dimineata! ce este aici sat fara caini?va faceti de cap fara subsemnata! o cafea si pentru mine sa alunge tristetea ca deportai copilul la romanica!

Postat pe 2 Iulie 2008 11:14
scuze...da..am zis si eu .....upssss...acum chiar am inteles....




Postat pe 2 Iulie 2008 11:18
uhhh...si cati catelusi avem....

haide si pentru tine o cafeluta....

Postat pe 2 Iulie 2008 11:21
france,am reusit treaba cu ciorbita....
alone
Postat pe 2 Iulie 2008 11:24
si cum e treaba????????????? e la gunoi s-au in frigider? sa stiu daca te marit si pe tine ca pretendenti am o groaza!

Postat pe 2 Iulie 2008 11:26
la frigider,nu se pune problema...
dar e musai,sa ma mariti?
ca parca as mai sta oleaca,burlaca
alone
Postat pe 2 Iulie 2008 11:28
saru' mana la toata lumeeeaaa!!!!!......am sosit si eu calare pe-o aripa de vant racoros,ca sa-mi dati si mie o cafeluuuutaaa!!!!!......na,ca ma dadui pe vorbe de duh,ca vad bine ca am concorenta la starea de bine!!!!......gratinic,te salut si sa nu-mi furi postul de "intretinatoare de viata"......eeee......poate pe asta il cedez,da' pe ala de profa de perversitati,nici in ruptul capului!!!!....de ala o sa trag cu dintii ca sa nu mi-l ia nimeni.......sau o sa facem alianta:tu medic,io asistenta.....tu zici,da' io le fac,ca asa sta treaba cu doctoru' si cu asistenta!!!!.......pup pe toti....si o zi frumoasa......aaaaaaa.si mai e ceva......mai maryanna,de unde draq iei smiley-ii aia frumosi ,ca io nu-i vad p'acilea.....sau oi avea.....ORBUL GAINILOR????.....

Postat pe 2 Iulie 2008 11:31



Postat pe 2 Iulie 2008 11:34
pai mai ancuta trebuie sa intrii mama si tu in rindul lumii!!!!!!!!!!!!!!ca mai tirziu te marita babele(perverse ca mine)!cit despre ciorbica ce reteta ai adaptat? aia de sub burta?????????de la gainusa s-au o facusi combinata?

Postat pe 2 Iulie 2008 11:36
nu am pus albusul ,in rest am respectat reteta.....
alone
Postat pe 2 Iulie 2008 11:38
stai calma ca barbatii se uita mai jos de fata........deci facusi cum spusei eu!!!!!!!!ai grija ca e combinata si cine maninca sclipeste de perversiune asa ca noi!

Postat pe 2 Iulie 2008 11:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TOPICUL MEU 748 De la: kudika_nikole 11 Ianuarie 2012 00:32
invitation 2all 3 De la: pamela_1 23 Martie 2009 15:40
anyFish_in_ur_coffee? 55 De la: agoldfish 25 Ianuarie 2009 13:31
sfat 2 De la: kudika052198 12 Aprilie 2010 16:24
cafenea de noapte?! 3 De la: kentfarafiltru 28 Decembrie 2009 19:59