Setari Cookie-uri

heeeelllpppp nu mai suport atata par!

De la: _dulcik_, la data 2009-03-07 16:25:51benzile de ceara rece sunt bune intradevar numai ca te si doare


Nu le poti avea pe toate ...
__LL__
Postat pe 8 Martie 2009 03:32
da...doare...da nu mi se pare ca doare mai rau decat atunci cand te faci cu ceara normala...sau...p mine ma doare mai rau cand ma fac cu depilatorul pe picioare(pana la genunchi)decat cand ma fac cu ceara rece inghinal ...da asta depinde si de fiecare persoana si de gradul de durere pe care fiecare il poate suporta...plus ca dureaza mult mai putin,nu imputi toata casa de miros de ceara,nici nu te frigi...etc
Risha
Postat pe 8 Martie 2009 12:15
nu va recomand lama este cel mai urat cosmar si nici sa nu credeti ca si cu aparatul de epilat este foarte bun
Nu vi sa intamplat dupa ce va-ti epilat cu aparatul sa va creasca parul sub piele ??
Eu ma declar multumita cu ceara este cea mai eficienta
Eu ma fac cu ceara de vreo 6 anii si sunt chiar multimita
Va recomana sa incercatii
LA MULTI ANII DE ZIUA MAMEI va doresc sa fiti iubite
PUREKKA
Postat pe 8 Martie 2009 19:30
De la: vol_claudia, la data 2009-03-08 19:30:17nu va recomand lama este cel mai urat cosmar si nici sa nu credeti ca si cu aparatul de epilat este foarte bun
Nu vi sa intamplat dupa ce va-ti epilat cu aparatul sa va creasca parul sub piele ??
Eu ma declar multumita cu ceara este cea mai eficienta
Eu ma fac cu ceara de vreo 6 anii si sunt chiar multimita
Va recomana sa incercatii
LA MULTI ANII DE ZIUA MAMEI va doresc sa fiti iubite


La multi ani si tie !

Nu e dureros cu ceara...? mie asa mi se pare...
liza24_84
Postat pe 8 Martie 2009 19:34
De la: _dulcik_, la data 2009-03-07 16:25:51benzile de ceara rece sunt bune intradevar numai ca te si doare


doare mai putin decat cu epilatorul.Eu folosesc ce am la indemana...

ella_c
Postat pe 8 Martie 2009 19:43
De la: BuzBuz, la data 2008-06-24 14:37:39stiti cat de repede imi creste mie parul cand ma epilez cu lama? peste noapte!!!!!!!! nu mai suport, nu stiu ce sa fac! nici cu ceara nu pot sa ma fac pentru ca mi-e rusine sa ma vada iubitul meu cand creste


Ai putea sa mergi la cosmetica ,sa te epileze o profesionista.
ella_c
Postat pe 8 Martie 2009 19:48
pai asa si eu ceea ce gasesc folosesc... fie ceara fie crema... ce e mai aproape... epilatorul mai putin
_dulcik_
Postat pe 8 Martie 2009 21:44
De la: _dulcik_, la data 2009-03-08 21:44:03pai asa si eu ceea ce gasesc folosesc... fie ceara fie crema... ce e mai aproape... epilatorul mai putin


mie nu imi pica in mana nici ceara nici crema..
Eu folosesc doar benzi si epilatorul...ma rog si lama prin anumite zone
Nu suport durerea

Dar la cosmetica merge...de rusine uit de durere...
ella_c
Postat pe 8 Martie 2009 22:04
Cand am citit titlul temei , am crezut ca e vb de parul din cap, care pt mine, la un moment dat era deranjant de des. Oricum pt picioarte folosesc cu succes epilatorul. Parul creste la loc mai fin, si nu am senzatia ca "zgarii" ca atunci cand te epilezi cu bicul.
nellyy
Postat pe 9 Martie 2009 11:27
Exista metode mult mai eficace de a scapa de parul nedorit decat lama, aparate sau ceara...cum ar fi de exemplu lumina intens pulsata , mai pe scurt IPL ( intense pulsed light ). Procedeul e unul simplu : energia luminoasa produsa de aparat e absorbita de melanina ( pigmentul ce da culoarea firului de par) si transformata in caldura, caldura ce distruge radacina foliculului pilos. Astfel radacinile active vor fi distruse definitiv. Din acea radacina nu va mai creste niciodata un fir de par pt ca e distrusa....e simplu...
Procedeul e nedureros , senzatia perceputa e una de piscatura, furnicatura......si credeti-ma epilatul cu ceara sau cu aparatul sunt "torturi" comparativ cu acest procedeu....
Puteti incerca cu incredere...efectele adverse sunt minime...roseta sau mancarime in zona tratata poate aparea si la tratamentul cu IPL (care apar si la epilatul cu ceara )
Pt mai multe detalii sau intrebari..... www.epilare-definitiva.eu.....sau mergeti la o consultatie...in general toate clinicile care folosesc IPL ofera consultatii gratuite...
P.S IPL-ul poate trata si acneea, cuperoza sau petele pigmentare....



ingerashu_ganditor
Postat pe 9 Martie 2009 12:01
Usor fetelor nu va mai faceti atatea griji , prietenu e constient k de evolutia parului vostru ( si el are pe fata - doar k la barbati e sexy cateodata Eu ma fac cu epilatorul si e cool asa , intradevar sunt cateva zile cand ....... stiti voi dar nu e asa are deranj pentru prietenu meu. Si la urma urmei odata cu mutatul inpreuna vin chestiile astea : nu esti perfect epilata in fiecare zi, iti miros mainile a ceapa dupa ce ai pregatit cina , arati la un monstru cu masca hidratanta pe fata dar..... ata ete si prietenu e om, nimeni nu i perfect asa k cu dragoste si intelegere viata continua.
lady_co_my2
Postat pe 9 Martie 2009 13:11
De la: lady_co_my2, la data 2009-03-09 13:11:59Usor fetelor nu va mai faceti atatea griji , prietenu e constient k de evolutia parului vostru ( si el are pe fata - doar k la barbati e sexy cateodata Eu ma fac cu epilatorul si e cool asa , intradevar sunt cateva zile cand ....... stiti voi dar nu e asa are deranj pentru prietenu meu. Si la urma urmei odata cu mutatul inpreuna vin chestiile astea : nu esti perfect epilata in fiecare zi, iti miros mainile a ceapa dupa ce ai pregatit cina , arati la un monstru cu masca hidratanta pe fata dar..... ata ete si prietenu e om, nimeni nu i perfect asa k cu dragoste si intelegere viata continua.


Ooo da...snt perfect de acord...si mai snt situatii cand prietenul iti sugereaza sa-ti faci un model...in Zona Aia...asa ca nu e necesara epilarea definitiva...sincer eu incerc inca sa trec peste problema cresterii parului brusc(atunci can folosesc lama sau crema)si prietenul ma ajuta..ma iubeste si cu par si fara...asa cum si eu il iubesc si cu barba si fara...

in rest...e uman si perfect normal....
Risha
Postat pe 9 Martie 2009 16:24
De la: Marinela1989, la data 2008-07-25 04:15:55Sunt creme cu baza vegetala pe care aplicandu-le dupa ce te-ai epilat intr-un mod ce extrage radacina parului contribuie la rarirea acestuia si la aparitia lui tardiva (de aceea e super pe timp de vara ) .Sunt convinsa ca se distribuie si in Romania . Intreaba la farmacii .O utilizare de aproximativ 6 luni a produsului duce la disparitia irevocabila a parului in procent de 50-60 % . Unii prefera laserul , altii aceste creme .Ma refer la cei ce doresc cu adevarat rezultate .

Si totusi ..cum se numesc aceste creme ??de cine sunt fabricate?sau ceva??
lara77_girl
Postat pe 9 Martie 2009 17:28
eu nu suport epilatorul pt ca imi cresc firele pe sub piele si pe deasupra ma si doare...
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 21:29
De la: BuzBuz, la data 2008-06-24 14:37:39stiti cat de repede imi creste mie parul cand ma epilez cu lama? peste noapte!!!!!!!! nu mai suport, nu stiu ce sa fac! nici cu ceara nu pot sa ma fac pentru ca mi-e rusine sa ma vada iubitul meu cand creste


Ar trebui sa incerci sa te epilezi cu ceara ( de unica folosinta,altfel nu se stie nicodata ce boala poti lua,niciun salon nu iti face analize medicale inainte si cum ar fi sa merga o persoana cu ceva virus si apoi sa il iei tu unele saloane nu au numai ceara refolosibila,atentie la acest aspect ) deoarece este muuult mai bine Nu doare asa tare cum spun unele femei,pilea ramane fina timp de o saptamana sau doua,apoi firele vor creste mult mai subtiri si pielea nu va fi iritata .In legatura cu aparatul de epilat,eu nu l-as recomanda pt asa ceva...face ca firele de par sa creasca si sub piele si nu cred ca este placut....iar iubitul tau ar trebui sa inteleaga un aspect:ca sa te epilezi prima data tre` sa ai ce...adica sa il lasi sa creasca putin,atat cat e nevoie sa prinda ceara.Daca nu stie acest lucru poti sa ii explici tu.Prietenul meu stie chestiile astea,am fost la inceput putin complexata si eu...dar prin faptul ca el intelegea cum sta treaba si datorita faptului k suntem apropiati ma simt in largul meu chiar si asa.Plus ca in timp se rareste....uite cate avantaje ai . think obout it ! Numai bine
Mayisa
Postat pe 12 Martie 2009 15:43
De la: BuzBuz, la data 2008-06-24 14:37:39stiti cat de repede imi creste mie parul cand ma epilez cu lama? peste noapte!!!!!!!! nu mai suport, nu stiu ce sa fac! nici cu ceara nu pot sa ma fac pentru ca mi-e rusine sa ma vada iubitul meu cand creste


ai uitat sa mentionezi unde te epilezi cu lama
Diavolyta_
Postat pe 12 Martie 2009 15:47
eu folosesc lama de cand ma stiu...am 26 ani si nu am nici o treaba..deci sunt o fericita! depinde de fiecare in parte!daca folosesc ceara ma irit ca dracu!asa si cu aparatul sau altele!lama este cea mai buna prietene a mea!
VANAYLA
Postat pe 2 Aprilie 2009 09:35
Pey si cat de des te faci cu lama? Ca mie a doua maxim a treia zi imi creste daca ma fac cu lama si creste si tzepos de ma mananca picioarele....foarte nasol
Dorina1
Postat pe 2 Aprilie 2009 11:51
pai cu lama la 2 zile tb sa te faci iar ... eu cel putin daca folosesc lama la 2 zile ma irit
_dulcik_
Postat pe 3 Aprilie 2009 11:35
De la: BuzBuz, la data 2008-06-24 14:37:39stiti cat de repede imi creste mie parul cand ma epilez cu lama? peste noapte!!!!!!!! nu mai suport, nu stiu ce sa fac! nici cu ceara nu pot sa ma fac pentru ca mi-e rusine sa ma vada iubitul meu cand creste

Postat pe 4 Aprilie 2009 16:03
si eu ma confrunt cu aceeasi problema...si chiar nu stiu ce sa mai folosesc...ajutati-ma....pt ca,cu aparatul doare tare in anumite parti(stiti voi)cu benzile nu te prea poti face singur,cu lama ii degeaba ca a doua zi iar apare si te mai si tai...offfff cate probleme la noi femeie

Postat pe 4 Aprilie 2009 16:08
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 00:24
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 00:25
dar nu inteleg de ce cresc fire pe sub piele dak te epilezi cu aparatul ?
Rallu_108
Postat pe 18 Iulie 2009 23:27

sunt disperata am foslosit ceara,crema ba chiar si bigu si...degeaba a 2 zi deja imi crestea paru.HEEEEEELP
kudika092149
Postat pe 10 Decembrie 2009 23:58
ello' aici o fata cu par!! ! vroiam sa stiu daca e eficienta chestia aia cu lumina pulsata . Eu ma fac cu ceara de cva timp ...m'am facut si cu ceara traditionala si cu unica ...ma fac singura peste tot ca am indemanarea si-s mai masochista de fel. Daca stiti ..atzi auzit de la cineva ..atzi tras cu ochiu in cabinetu de cosmetica ..i don't careee !!!! just leave a god damn noteee !!!
veraDeMilo
Postat pe 11 Decembrie 2009 00:27
iti recomand hair no more daca vrei mai multe detalii sa iti povestesc beneficiile id-ul meu stefaniablanariu@yahoo.com
kudika319234
Postat pe 3 Septembrie 2010 13:13
De la: kudika319234, la data 2010-09-03 13:13:43iti recomand hair no more daca vrei mai multe detalii sa iti povestesc beneficiile id-ul meu stefaniablanariu@yahoo.com


Iaaaarrrrr?????
kudika226898
Postat pe 8 Septembrie 2010 17:00
Va recomand epilarea definitiva pentru a scapa de grija epilarii cu lama,ceara,aparat...intradevar este putin cam scumpa dar merita fiecare ban.
sweetgirll
Postat pe 13 Septembrie 2010 13:04
lama ar trebuisa fie ultima modlitate de epilre ...... totusi e BARBIERIT...eu iti recomand epilatul cu ZAHAR ( pentru intrebari contacteaza-ma ) , benzile sunt dureroase si pot lasa urme grave , epilatorul e foarte incomot din cauza intepaturilor mici dar puternice ( ma intelegi tu ) , iar crema depilatoare indeseste firele de par si plus lasa in incaperea unde te epilezi un miros groaznic si parul creste foarte repede . ASTEPT INTREBARILE VOASTRE.
kudika_Vanessa
Postat pe 18 Iulie 2011 18:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
centru de infrumusetare, modelare corporala si sport Denise's Timisoara 1 De la: salon_denises 14 August 2008 13:39
Epilarea definitiva 3 De la: kudika_1001343 15 Martie 2016 15:20
epilatul cu zahar ? 19 De la: Eloah 22 Octombrie 2013 12:41
Ce e asa de greu sa raspundeti? 4 De la: alexandragru 9 Iulie 2015 15:25
epilare cu ceara la tine acasa 2 De la: Eloah 22 Octombrie 2013 12:34