Setari Cookie-uri

epilarea poate fi periculoasa

NICIODATA LAMA - NICAIERI!!!
ceara este mai suportabila inghinal, dar trebuie ori sa o folositi doar voi, ori sa fiti sigure ca este dezinfectata, ori cu ceara de unica folosinta care nu este atat de bine de suportat ca cea la oala...
sau crema in ultima instanta...doar ca firele nu sunt smulse...sunt doar topite la baza, si astfel parul cade...cresterea va fi mai rapida dupa creme decat dupa ceara ....
indiferent ce ve-ti folosi pentru epilat...dupa aceasta operatie, ca sa nu mai aveti iritatii sau alergii, folositi cu incredere uleiul pentru copii baby- jonson...sau de la Farmec - gel dupa epilat...este un pic mentolat si racoreste....e o senzatie minunata dupa....
bafta fetelor....si ...sper sa va prinda bine micile mele sfaturi...va pup...
misterious_lady
Postat pe 3 Iulie 2009 17:21
ganglioni multi ei??? Sun ganglionii inghinali in numar de 2 si nu iriti nici un ganglion nush cine tia dat tie ideea asta!!! E mai periculos sa cobori noaptea pana la butiku din bloc decat epilatu cu ceara credema. Ganglionii nu se pot irita" decat in urma unor dereglari fie hormonale fie o infectie in corp care ii poate face reactivi.
dairaa
Postat pe 3 Iulie 2009 18:27
De la: irsha87, la data 2008-08-10 18:39:50Am o ijntrebare fetelor....este vreo diferenta intre epilat cu aparat sh epilat cu ceara???Care anume caci dupa parerea me e la fel..orikum parul iese din piele

exista... epilatul cu aparat mie spre ex, imi distruge pielea, nu mai este neteda... pe cand cu ceara e f ok....
Diannnnnnna
Postat pe 3 Iulie 2009 19:28
eu am pielea f sensibila....nu pot sa folosesc lama ...ma irit ingrozitor
ma fac numai cu ceara ...cu durerea m-am obisnuit demult ...fina 2 saptamani ... ce nu mi place e k trebuie sa astept sa creasca pt a ma face din nou cu ceara ..dar asta e...merita
paris_love
Postat pe 3 Iulie 2009 19:58
Eu am 15 ani si ma fac inghinal de vreo 3 ani chiar daca nu ma credeti......daca as fi pusa in situatia de a alege intre lama si ceara ...as alege fara a sta pe ganduri ceara deoarece parul nu creste atat de repede ....se rareste si chiar daca doare pe moment cel putin nu ai nici un fel de grija pentru 4,5 saptamani.....deci Ceara ruleaza!!!!:D:D:D
Mrs_Cullen
Postat pe 7 Iulie 2009 16:33
Dupa parerea mea , singura diefrenta este ca epilarea cu ceara este mai putin dureroasa , deoarece simti cateva zeci de fire iesind dintr`o singura aplicare , pe cand cu epilatorul simti fiecare firisor . Atat . In rest , e tot aia . :)
kudika_942189
Postat pe 12 Noiembrie 2013 21:58
De la: kudika_942189, la data 2013-11-12 21:58:09Dupa parerea mea , singura diferenta este ca epilarea cu ceara este mai putin dureroasa , deoarece simti cateva zeci de fire iesind dintr`o singura aplicare , pe cand cu epilatorul simti fiecare firisor . Atat . In rest , e tot aia . :)
kudika_942189
Postat pe 12 Noiembrie 2013 21:59
am incercat si eu epilatorul la axila dar m-am iritat foarte rau....nu as recomanda epilatorul, mai bine ceara ..in cazul meu :)
kudika_955206
Postat pe 12 Februarie 2014 14:40
Eu m-am facut cu epilatorul peste tot si m-am ales cu o foliculita inghinala groaznica. Mi-a trecut pana la urma, acum ca ma fac cu ceara, insa mai aveam doi noduli dinaia mici de la firele de par. Astia doi mi s-au umflat peste noapte si acum iau antibiotic. Daca nu se retrage si nu se elimina puroiul mi-l scoate prin operatie. SI la epilatul cu ceara e bine sa te asiguri ca doamna stie in ce sens sa traga ceara. Am fost la una care trage in toate directiile si tot timpul invers decat trebuie.
thebamboocea
Postat pe 7 Martie 2014 09:42
Pai de aia esti Bamboocea
INTELIGENTUL-
Postat pe 7 Martie 2014 10:43
Vrei sa ne spui ceva despre epilat?
thebamboocea
Postat pe 12 Martie 2014 09:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EPILAT INGHINAL DUPA MENSTRUATIE 2 De la: kudika514482 9 Iulie 2012 11:50
Epilarea definitiva 3 De la: kudika_1001343 15 Martie 2016 15:20
VA RECOMAND UN PRODUS SUPER PENTRU IRITATIILE BEBELUSILOR, ARSURI ALE PIELII, RANI ETC 1 De la: touray 1 Iunie 2010 17:21
O solutie rapida si eficienta pentru epilarea parului fin 2 De la: ad__83 1 August 2011 12:15
epilarea definitiva 57 De la: 10 Mai 2014 11:12