Setari Cookie-uri

crema depilatoare

mie mi se pare o prostie, niciodata n-am reusit sa o folosesc cu succes.
OanaTrifu
Postat pe 24 Iunie 2008 14:41
Ete ca eu am folosit si inca folosesc pt anumite zone mai intime. Si depilatorul .. Iar la subrat tot lama, asa ca le folosesc pe toate. Cu drag si spor.

Postat pe 24 Iunie 2008 15:57
Dupa opinia mea tot ceara e baza dar trebuie sa sti de care sa fol. si sa nu fie folosita de mai multe persoane cum fac cei de la cosmetica.
mary_lv
Postat pe 27 Iunie 2008 10:25
nu ma inteleg deloc cu ,crema...dupa ce ma fac raman niste puncte negre..uff nush ce sa mai fac..inginal ce ma sfatuiti sa folosesc?ceva care sa de-a roade intradevar
lorysil
Postat pe 15 Iulie 2008 13:05
Poti incerca alta crema . Iar daca nu, pregateste-te pt durere.. cearca, depilator. Gandeste-te ca merita durerea si .. bafta!

Postat pe 15 Iulie 2008 14:18
Buna... Fetelor vi s-a intamplat sa folositi mai multe creme si nici una sa-si faca efectul? Mie una da si m-am hotarat sa nu nu mai folosesc creme depilatoare... Asa ca tot lama ramane pe primul loc pentru mine

www.sepoarta.ro
Andreea_B21
Postat pe 12 August 2008 22:54
De la: Andreea_B21, la data 2008-08-12 22:54:48Buna... Fetelor vi s-a intamplat sa folositi mai multe creme si nici una sa-si faca efectul? Mie una da si m-am hotarat sa nu nu mai folosesc creme depilatoare... Asa ca tot lama ramane pe primul loc pentru mine

www.sepoarta.ro

da mi s-a intamplat si mie.....si am schimbat-o si acum e mult mai bn
butterly
Postat pe 18 August 2008 09:15
butterfly, si ce crema folosesti? eu una folosesc benzi depilatoare, sunt bune, insa e ingrozitor :D
adelais
Postat pe 16 Septembrie 2008 11:48
De la: adelais, la data 2008-09-16 11:48:00butterfly, si ce crema folosesti? eu una folosesc benzi depilatoare, sunt bune, insa e ingrozitor :D

e suferinta mare cu benzile...am incercat si eu..au...si am incercat si la cosmetica...(logica mea era ca nu doare asa de tare daca ma face altcineva...gresit insa)....in prezent folosesc crema depilatoare de la Veet...ptr piele sensibila..si e buna...inceraca nu ai de pierdut nik..
butterly
Postat pe 16 Septembrie 2008 16:17
10x..next time!...si scapi si de bubitzele alea nasoale din zona inghinala?mie imi apar si de la aparatul de epilat si de la ceara ufff...greu mai e sa fii femeie!
adelais
Postat pe 22 Septembrie 2008 00:30
bubitzele alea apar si cu ceara.....singura metoda pe care nu am incercat-o e cea cu aparatul..nu am curaj...si deaia nii nu imi cumpar..nu dau bani ptr cv ce va sta in cutie..sigur.. arata ft naspa bubitzele alea....dar sunt inevitabile..apar mereu......si idem..greu mai e sa fii femeie....
butterly
Postat pe 25 Septembrie 2008 17:57
eu am folosit o crema depilatoare de la Farmec...si este buna, cel putin pt mine.o folosesc in zonele sensibile, ca sa nu ma irit.
mkdisk
Postat pe 18 Noiembrie 2008 10:32
De la: OanaTrifu, la data 2008-06-24 14:41:35mie mi se pare o prostie, niciodata n-am reusit sa o folosesc cu succes.

pune mai multa.
mkdisk
Postat pe 18 Noiembrie 2008 10:33
Din ce am observat eu crema epilatoare are acelasi efect ca si lama, adica parul creste foarte repede si uneori te iriti de la ea. Am incercat si epilarorul si pot sa spun ca sunt multumita. Prima oara m-a durut destul de tare dar cand mi-am facut curaj si m-am mai epilat odata cu el am observat ca durerea nu mai era deloc mare. Secretul epilatorului este sa te faci numai cu el si nu doare, dar daca faci pauza si te dai cu lama atunci durerea revine cand te intorci la epilator.
melimela
Postat pe 21 Noiembrie 2008 19:32
De la: melimela, la data 2008-11-21 19:32:06Din ce am observat eu crema epilatoare are acelasi efect ca si lama, adica parul creste foarte repede si uneori te iriti de la ea. Am incercat si epilarorul si pot sa spun ca sunt multumita. Prima oara m-a durut destul de tare dar cand mi-am facut curaj si m-am mai epilat odata cu el am observat ca durerea nu mai era deloc mare. Secretul epilatorului este sa te faci numai cu el si nu doare, dar daca faci pauza si te dai cu lama atunci durerea revine cand te intorci la epilator.


Ai dreptate,asa e..daca faci o pauza destul de mare...1 luna de ex,atunci durerea e ca la inceput..daca il folosesti constant nici nu mai simti
liza24_84
Postat pe 23 Ianuarie 2009 11:06
nu e prea reusitaaa, am folosit si eu o perioada dar faza e c creste repede fir de parr, m eficient e epilat,insa cresc fir de par sub piele care e metoda cea m eficienta????????
naty2
Postat pe 8 Februarie 2009 12:17
crema pt zonele delicate, iar pt piioare ceara.........
everything_for_you
Postat pe 28 Martie 2009 11:53
Buna fetelor. Eu barbat fiind, tot timpul incerc sa devin cat mai atragator, si intotdeauna ajung la problema parului. Si de aceea doresc sa va intreb ceva...e adevarat ca-i considerati mai sexy pe cei ce se epileaza pe tot corpul? Am si facut-o odata, dar nu sunt sigur de efectul asupra femeilor..
Deci, considerati ca e mai sexy un barbat ce se epileaza pe tot corpul? Multumesc anticipat pt raspunsuri:*:*
aldo_moro
Postat pe 8 Mai 2009 09:19
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 00:24
kit-ul pentru epilare profesional e cel mai bun! l-am luat anul trecut de la profesionalcosmetics.ro si il recomand! e fff eficient si practic, nu miroasem nu faci mizerie, nu doare asa mult si parul creste dupa 3-4 saptamani. mai e si ieftin 120 lei

am folosit si tratamentul pentru epilare definitiva Epilar System si am scapat de mustata si parul de pe pometi defintiv.
ronna20
Postat pe 1 Iunie 2010 22:23
este foarte adevarat.. deci crema.. esta una din variantele "easy" fara durere.. dar este foarte aiurea knd dp 2 zile.. deja se vad firele foarte scurte:)
eu una.. ma epilez km de 2-3 ani:) q benzi..la inceput aproape k nu mai puteam..:-s.. dar.. q timpul am inceput sa ma obisnuiesc.. ji firele au devenit mai subtiri ji mai putine:) ji dureaza sincer km app 3 sapt:).. dar..
o chestie km neplacuta ... prietenele mele imi ziceau sa incerc ji q lama..:-??..
ji am incercat.. 1 data.. 2 ori..
dupaia... deja dupa cateva zile incepeau sa se vada firicele.. iar eu una nu suport..
ji nu puteam sa le iau q benizi fiind foarte scurte.:|.. iar aq ma fac q lama.. ji astept o ocazie.. sa nu mai port pant scurti sau fustite fiind vara.. k sa pot sa incep iar q benzile:-??:)
deci:*.... va zic eu..
ceara calda.. sau benziile sunt cea mai buna optiune...
viper4you
Postat pe 7 Iulie 2010 12:58
De la: mkdisk, la data 2008-11-18 10:32:15eu am folosit o crema depilatoare de la Farmec...si este buna, cel putin pt mine.o folosesc in zonele sensibile, ca sa nu ma irit.




si eu folosesc crema de la farmec peste tot e foarte buna si nu m-am iritat niciodata! am folosit si de la veet si ptr mine cel putin nu e buna deloc... :)
emmyley
Postat pe 11 Iulie 2010 10:35
eu am folosit gama Hair no More. m-am impacat foarte bine cu ea. si pot sa zic ca am reusit o epilare cat de cat definitiva, adica am ceva timp de cand nu-mi mai creste parul. daca vreti sa vb mai multe va astept pe maria_aly123@yahoo.com
kudika310406
Postat pe 29 Iulie 2010 12:47
De la: kudika310406, la data 2010-07-29 12:47:43eu am folosit gama Hair no More. m-am impacat foarte bine cu ea. si pot sa zic ca am reusit o epilare cat de cat definitiva, adica am ceva timp de cand nu-mi mai creste parul. daca vreti sa vb mai multe va astept pe maria_aly123@yahoo.com
eu am folosit benzi cu ceara pt. mustata si pot spune ca nu sunt bune delocsau nu stiu eu sa le folosesc deci nu ia tot...desi in prospect se lauda ca ia si cele mai mici si finute firicele...aiurea...nu a luat decat ici colo ...
bianca72
Postat pe 1 Septembrie 2010 15:42
Buna!
nu stiu cate dintre voi au auzit de Epilar System dar din cate am inteles si am citit este foarte bun, am "auzit" numai lucruri bune despre acest tratament de epilare "definitiva"

Ideea este ca am gasit o Suuppperrr Oferta si vroiam sa va spun si voua

daca sunteti interesate ma puteti contacta pe mes (ID-ul este acesasi x_...)
X_sagittarius_x
Postat pe 9 Noiembrie 2010 09:50
Cat mai repede posibil ca nu stiu cat mai tine aceasta oferta
X_sagittarius_x
Postat pe 9 Noiembrie 2010 09:52
Buna fetelor
In cazul epilarii cu crema, dupa o saptamana deja parul este vizibil pe picioare, insasi daca te faci cu ceara acasa sau la salon abia cupa 3-4 saptamani incepe sa fie vizibil.
Eu va pot ajuta sa achizitionati aceste produse.
Ceara unica cartus 100 ml 5,2 Ron (Italia)
Benzi epilat 100 buc 14 Ron
Rola epilat 60 m 23 Ron
Aparat epilat unica 70 Ron
Balsam dupa epilare 34 Ron (Reduce rapid roseata pielii aparuta dupa epilare. Previne infectiile locale, iar lavanda ajuta la hidratarea in profunzime a pielii.)
Cine e interesat ma puteti contacta privat pt mai multe informatii.
Georgya7
Postat pe 23 Noiembrie 2010 15:35
eu zic sa nu mai folositi nimic.......sunteti mai frumoase paroase
Celia_1
Postat pe 23 Noiembrie 2010 15:37
si eu am aceeasi problema cu mustata si vroiam sa va intreb ce metode stiti pentru indepartarea ei si cat ar costa sa ma epilez definitiv? Mersi pt raspunsuri:*
kudika495889
Postat pe 10 Ianuarie 2012 10:47
unde ai mustata? acasa?
FAT_FRUMOS
Postat pe 10 Ianuarie 2012 10:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Recomandare epilator 8 De la: kudika_12469 30 Iulie 2012 14:32
Marcata pe viata... 6 De la: battleofwits 1 Iunie 2011 22:34
Ce barbati apreciati mai mult, cand vine vorba de sex: cei epilati sau cei neepilati ? 358 De la: kudika_1043526 4 Iunie 2022 22:36
epilator philips lumea 1 De la: kudika_33350 9 Aprilie 2013 15:58
Buna ziua. Asa dori sa stiu daca a folosi 6 De la: Camelia_08 26 Noiembrie 2011 14:37