Setari Cookie-uri

o sa raman chealaaa!

Produse pentru par degradat...
Buna!

Eu folosesc de mai bine de un an samponul si balsamul de la firma Forever Living Products.Si altele nu as mai folosi...au o calitate deosebita si se simte diferenta.Sunt pe baza de aloe vera,naturale 100% si hranesc parul si il lasa moale si matasos.

O seara placuta!

Pretty_A
Postat pe 4 August 2009 02:20
da-i cu lesie si sapun de casa ..........
gugulina74
Postat pe 11 August 2009 21:51
De la: gugulina74, la data 2009-08-11 21:51:32da-i cu lesie si sapun de casa ..........



si balsamu”?...unde-i balsamu”????
mitura
Postat pe 11 August 2009 21:55
De la: ankutza20, la data 2008-07-15 12:32:22recomand uleiul naturale de la Hemel pt intarirea firului de par. Iata o descriere:
Aplicat, acest ulei are rezultate la fel de bune in caz de alopecie ( caderea acuta a parului) provocata de stres, in cazul firelor crapate, despicate si degradate, precum si in aproape toate problemele de neinvins ale parului.
Are in compozitia sa , vechea planta medicinala SALVIA, care regenereaza firele subtiri si revitalizeaza radacina lor. CINEOLUL , un extract al busuiocului, care opreste craparea, inflorirea si caderea parului, sterilizandu-l deoarece este un bun antiseptic . ROZMARINUL , stimuleaza cresterea parului, opreste caderea si il curata de matreata. Foarte eficient , regenereaza in egala masura si radacina si tulpina firului de par. Taninii din compozitie echilibreaza functionarea glandelor sebacee , astfel incat parul gras se va ingrasa mai putin, iar parul uscat va primi un optimum de grasime. Extractele din plante medicinale , hidrantii naturali, confera pielii hidratarea necesara.
cele care sunt interesate va rog sa ma contactati


buna,

de unde imi pot procura si eu acel ulei si cam cat costa? merci ai astept rasp tau cat mai curand.
nicoletadina
Postat pe 13 August 2009 16:53
Balsam?


Se piseaza cateva maini de urzici pana se omogenizeaza apoi se aplica direct pe par ,dupa 30 minute puteti sa va clatiti!!
gugulina74
Postat pe 18 August 2009 18:07
Buna!
Incearca lotiunea si samponul regenerant cu petroleum de la Gerovital Plant.
Stiu foarte multe persoane care au avut rezultate bune dupa folosirea lor. Succes.
mary_cj
Postat pe 21 August 2009 11:47
si eu am incercat masca aceasta!! da rezultate daca o folosesti frecvent
kudika057165
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:09
lotiunea si samponul krauter
iuliazah65
Postat pe 19 Septembrie 2009 11:43
De la: Ginutza03, la data 2008-06-24 14:49:56tratamente pentru par degradat? plssssssss
am incercat toate prod profesionale, nimic nu merge pe bune

Nu pot sa zic ca am par ca si cel din reclame dar folosesc o vopsea de par fara amoniac iar ca tratament recurg la vechiul tratament ( si da rezultate) ricin+ galbenus oua+ suc de lamaie+ vit A fiola....si o raita pe la coafor sa tunda ce e degradat ....
airedemolino
Postat pe 20 Septembrie 2009 01:36
salut....recunosc faptul ca nu am citit toate post-urile (doar prima pagina ) dar vreau sa va spun ca si eu am avut probleme cu parul...solutia?...GEROVITAL PLANT....cand am facut eu tratamentul era cu petrol, ulei de ricin si vitamine...si mirosea INGROZITOR....acum a incercat o colega de-a mea si nu mai miroase DELOC urat!....si masca de la KALOS cu inlocuitori de placenta animala....O MINUNE!....nu vreau sa ma laud, dar parul meu e de vis....moale la atingere si FOARTE FOARTE DES!....merita incercat!....sper sa fiti bine!...va pup
IuliaDiana
Postat pe 20 Septembrie 2009 08:55
am uitat sa va spun ca lotiunea de la gerovital plant trebuie folosita cred ca in fiecare sapt sau o data la 2 sapt, si neaparat mai mult de 3 luni de zile....eu am facut tratemantul vreo 6 luni....it worked!
IuliaDiana
Postat pe 20 Septembrie 2009 08:57
De la: Ginutza03, la data 2008-06-24 14:49:56tratamente pentru par degradat? plssssssss
am incercat toate prod profesionale, nimic nu merge pe bune


Medicii draguta, nu mai asteptati sa va spuna tanti ana de la etaju' 2 ce sa bagati in gura sau pe alte parti...
Diannnnnnna
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:36
Nu are cum sa incerci ceva profesional si sa nu mearga...dute la un coafor...si cere sampon si balsam pentru par degradat de la keune...e vopsit paru?exista si pentru par vopsit..care este iarasi foarte bun...le folosesti la fiecare spalare si au sa dea rezultate...sunt scumpe..dar intradevar bune!
zuraluca
Postat pe 20 Septembrie 2009 12:15
Fi atenta! Daca folosesti aceleasi produse o perioada mai lunga de timp la un moment dat nu au sa isi mai faca efectul...chiar daca nu schimbi marca poti sa schimbi modelul...!
zuraluca
Postat pe 20 Septembrie 2009 12:18
si eu am probleme cu parul fara sa il vopsesc vreodata..pur si simplu cade. am fost la medic si mi'a dat initial revalid capsule, alopexy si calciu lactic..apoi alopexy la schimbat cu ceva mai concentrat, hairgrow..imi tot cadea parul de un an si jumatate..acum mi'au crescut multe fire mici, desi inca mai cade dar nu atat de mult..si imi creste foarte repede in lungime..mentionez insa ca nu intrerup niciodata tratamentul cu alopexy k altfel revin la situatia initiala..aa..si folosesc ducray anaphase sampon..chestiile comerciale, mastile din comert, produse profesionale, forever living products..nu sunt bune daca ai o problema grava ca mine..doar un medic bun te poate ajuta!
viobarbu
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:07
De la: serena1, la data 2008-06-24 16:49:11si eu am parul degradat pt ca-l vopsesc destul de des si in plus folosesc si placa.
vara trecuta cand chiar nu se mai putea am facut urm tratament: viatamine + hair grow (se pulverizeaza pe par de 2 ori pe zi-in farmacii) + masca de la joico pt par degradat + tratament cu ulei de masline o data pe sapt.
rezultatele au fost multumitoare, dar sa stii ca trebuie sa ai muuulta rabdare.
In trat cu hairgrow rezultatele au inceput sa apara abia dupa 3 luni de folosinta...
deci rabdare si perseverenta ca se rezolva ! [/qu
imi spui si mie te rog cum sa comportat scalpul tau cu hairgrow?..eu l'am folosit odata pe zi, doar seara din cauza efectelor adverse pe care le'am citit pe prospect..dupa cam 2 luni a inceput sa imi creasca puful acela, dar tot timpul aveam cojite p pielea capului de la el, mi se descuama scalpul..asa ca am trecut la alopexy, acceasi substanta dar in concentratie mai mica
viobarbu
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:11
Incearca sa vb cu cun medic.El stie cel mai bn ce sa ti recomande.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:39
si eu am avut prob cu caderea parului am incerkt niste vitamine anume amoxil si nu mai am probleme,poate se gasesc si in tara incerkti se maseaza radacina parului cu ele
kudika066239
Postat pe 21 Septembrie 2009 00:38
SI MIE IMI CADE PARUL FOARTE FOARTE RAU.......IMI E FRICA SA NU RAMANA PREA RAR,DESI II FAC MASTI CU ULEI DE RICIN SI DE MASLINE DE CAVA TIMP TOT NU VAD RAZULTATE,PLUS CA ERA FOARTE DESPICAT SI AM SI TUNS DIN EL DESTUL DE MULT
NU STIU CE SA MAI FAC .IMI E FRICA SA NU CADA ASA DE RAU DE LA VREO PROBLEMA DE SANATATE...O SA FAC ANALIZE NEAPARAT.PROBLEMA E CA ERA ARS.EL A FOST BLOND CANDVA(VOPSIT),DAR ACUM AM REVENIT LA CASTANIU INCHIS(NUANTA MEA NATURALA).A TRECUT DESTUL TIMP DE ATUNCI,DAR VAD CA NU ISI REVINE,CU TOATE CA IL VOPSEAM O DATA LA 3-4 LUNI.IAR ACUM NU MI-AM MAI VOPSIT PARUL 5 LUNI SI NICI NU AM DE GAND SA-L MAI VOPSESC PREA CURAND.CEL PUTIN PANA SE REMEDIAZA PROBLEMA .....SI NU VA MAI CADEA ATAT DE MULT.
CE SFAT IMI DATI??????
VA ROG AJUTATI-MA!!!!!!!!!!!!!!
FLORY_DULCIK
Postat pe 28 Septembrie 2009 16:48
//www.lacoquette.ro/
numele meu e Angelo si tin sa va anunt pe aceasta cale ca in sfarsit , dupa 11 ani de experienta,6 ani petrecuti in cele mai luxoase si pretentioase spa_uri din lume ca hairstylist si spa manager, de luni o7/09 2009 voi face tot ce pot,ajutat de experienta mea pentru a va ajuta sa aratati si sa va simti cat mai bine in propia voastra piele.http://www.lacoquette.ro/ acesta e salonul meu de infrumusetare,unde eu ma voi ocupa de parul vostru, iar colegele mele vor fi alaturi de voi in legatura cu orice necesitati aveti, pentru a va simti excelent in propia piele. in sfarsit,dupa atatia ani, acesta e primul meu salon,unde veti fi rasfatate din prima clipa cand intrati ,primul salon din bucuresti unde veti fi tratate asa cum vi se cuvine,asa cum toti dorim atunci cand e vorba de trupul nostru si de frumusetea noastra.asa cum toti vrem sa fim tratati cand e vorba de banii nostri munciti pierzand ore pretioase din vietile noastre.

de preturi nu va preocupati deoarece sunt ideale pentru vremurile dificile in care traim in ziua de azi.vor fi periodic promotii,promotii de care puteti anunta pe toti cei cu care doriti sa impartasiti tratamentele si momentele deosebite traite alaturi de noi,pe aceasta cale,pe messenger sau oriude doriti ,puteti transmite acest mesaj. orarul va fi de la ora 9A.M pana la ora 8 P.M. adresa si modalitatea de-a ne gasi este pe site unde consider ca va va face placere sa admirati locatia.



nu uitati!!! averea noatra e mintea dar si frumusetea ajuta considerabil:))

http://www.lacoquette.ro/ tel. 0767972682

mai multe detalii aici http://www.kudika.ro/comunitate/micnegrusiurat4/poze/show/1/39037/numai- pentru-voi-fetelor.html



cer scuze daca voi ocupa patratelul vostru mov din coltul monitorului cu acest mesaj dar am nevoie de publicitate serioasa8:
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Septembrie 2009 16:21
//www.lacoquette.ro/
numele meu e Angelo si tin sa va anunt pe aceasta cale ca in sfarsit , dupa 11 ani de experienta,6 ani petrecuti in cele mai luxoase si pretentioase spa_uri din lume ca hairstylist si spa manager, de luni o7/09 2009 voi face tot ce pot,ajutat de experienta mea pentru a va ajuta sa aratati si sa va simti cat mai bine in propia voastra piele.http://www.lacoquette.ro/ acesta e salonul meu de infrumusetare,unde eu ma voi ocupa de parul vostru, iar colegele mele vor fi alaturi de voi in legatura cu orice necesitati aveti, pentru a va simti excelent in propia piele. in sfarsit,dupa atatia ani, acesta e primul meu salon,unde veti fi rasfatate din prima clipa cand intrati ,primul salon din bucuresti unde veti fi tratate asa cum vi se cuvine,asa cum toti dorim atunci cand e vorba de trupul nostru si de frumusetea noastra.asa cum toti vrem sa fim tratati cand e vorba de banii nostri munciti pierzand ore pretioase din vietile noastre.

de preturi nu va preocupati deoarece sunt ideale pentru vremurile dificile in care traim in ziua de azi.vor fi periodic promotii,promotii de care puteti anunta pe toti cei cu care doriti sa impartasiti tratamentele si momentele deosebite traite alaturi de noi,pe aceasta cale,pe messenger sau oriude doriti ,puteti transmite acest mesaj. orarul va fi de la ora 9A.M pana la ora 8 P.M. adresa si modalitatea de-a ne gasi este pe site unde consider ca va va face placere sa admirati locatia.



nu uitati!!! averea noatra e mintea dar si frumusetea ajuta considerabil:))

http://www.lacoquette.ro/ tel. 0767972682

mai multe detalii aici http://www.kudika.ro/comunitate/micnegrusiurat4/poze/show/1/39037/numai- pentru-voi-fetelor.html



cer scuze daca voi ocupa patratelul vostru mov din coltul monitorului cu acest mesaj dar am nevoie de publicitate serioasa8:
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Septembrie 2009 16:21
//www.lacoquette.ro/
numele meu e Angelo si tin sa va anunt pe aceasta cale ca in sfarsit , dupa 11 ani de experienta,6 ani petrecuti in cele mai luxoase si pretentioase spa_uri din lume ca hairstylist si spa manager, de luni o7/09 2009 voi face tot ce pot,ajutat de experienta mea pentru a va ajuta sa aratati si sa va simti cat mai bine in propia voastra piele.http://www.lacoquette.ro/ acesta e salonul meu de infrumusetare,unde eu ma voi ocupa de parul vostru, iar colegele mele vor fi alaturi de voi in legatura cu orice necesitati aveti, pentru a va simti excelent in propia piele. in sfarsit,dupa atatia ani, acesta e primul meu salon,unde veti fi rasfatate din prima clipa cand intrati ,primul salon din bucuresti unde veti fi tratate asa cum vi se cuvine,asa cum toti dorim atunci cand e vorba de trupul nostru si de frumusetea noastra.asa cum toti vrem sa fim tratati cand e vorba de banii nostri munciti pierzand ore pretioase din vietile noastre.

de preturi nu va preocupati deoarece sunt ideale pentru vremurile dificile in care traim in ziua de azi.vor fi periodic promotii,promotii de care puteti anunta pe toti cei cu care doriti sa impartasiti tratamentele si momentele deosebite traite alaturi de noi,pe aceasta cale,pe messenger sau oriude doriti ,puteti transmite acest mesaj. orarul va fi de la ora 9A.M pana la ora 8 P.M. adresa si modalitatea de-a ne gasi este pe site unde consider ca va va face placere sa admirati locatia.



nu uitati!!! averea noatra e mintea dar si frumusetea ajuta considerabil:))

http://www.lacoquette.ro/ tel. 0767972682

mai multe detalii aici http://www.kudika.ro/comunitate/micnegrusiurat4/poze/show/1/39037/numai- pentru-voi-fetelor.html



cer scuze daca voi ocupa patratelul vostru mov din coltul monitorului cu acest mesaj dar am nevoie de publicitate serioasa8:
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Septembrie 2009 16:21
//www.lacoquette.ro/
numele meu e Angelo si tin sa va anunt pe aceasta cale ca in sfarsit , dupa 11 ani de experienta,6 ani petrecuti in cele mai luxoase si pretentioase spa_uri din lume ca hairstylist si spa manager, de luni o7/09 2009 voi face tot ce pot,ajutat de experienta mea pentru a va ajuta sa aratati si sa va simti cat mai bine in propia voastra piele.http://www.lacoquette.ro/ acesta e salonul meu de infrumusetare,unde eu ma voi ocupa de parul vostru, iar colegele mele vor fi alaturi de voi in legatura cu orice necesitati aveti, pentru a va simti excelent in propia piele. in sfarsit,dupa atatia ani, acesta e primul meu salon,unde veti fi rasfatate din prima clipa cand intrati ,primul salon din bucuresti unde veti fi tratate asa cum vi se cuvine,asa cum toti dorim atunci cand e vorba de trupul nostru si de frumusetea noastra.asa cum toti vrem sa fim tratati cand e vorba de banii nostri munciti pierzand ore pretioase din vietile noastre.

de preturi nu va preocupati deoarece sunt ideale pentru vremurile dificile in care traim in ziua de azi.vor fi periodic promotii,promotii de care puteti anunta pe toti cei cu care doriti sa impartasiti tratamentele si momentele deosebite traite alaturi de noi,pe aceasta cale,pe messenger sau oriude doriti ,puteti transmite acest mesaj. orarul va fi de la ora 9A.M pana la ora 8 P.M. adresa si modalitatea de-a ne gasi este pe site unde consider ca va va face placere sa admirati locatia.



nu uitati!!! averea noatra e mintea dar si frumusetea ajuta considerabil:))

http://www.lacoquette.ro/ tel. 0767972682

mai multe detalii aici http://www.kudika.ro/comunitate/micnegrusiurat4/poze/show/1/39037/numai- pentru-voi-fetelor.html



cer scuze daca voi ocupa patratelul vostru mov din coltul monitorului cu acest mesaj dar am nevoie de publicitate serioasa8:
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Septembrie 2009 16:21
//www.lacoquette.ro/
numele meu e Angelo si tin sa va anunt pe aceasta cale ca in sfarsit , dupa 11 ani de experienta,6 ani petrecuti in cele mai luxoase si pretentioase spa_uri din lume ca hairstylist si spa manager, de luni o7/09 2009 voi face tot ce pot,ajutat de experienta mea pentru a va ajuta sa aratati si sa va simti cat mai bine in propia voastra piele.http://www.lacoquette.ro/ acesta e salonul meu de infrumusetare,unde eu ma voi ocupa de parul vostru, iar colegele mele vor fi alaturi de voi in legatura cu orice necesitati aveti, pentru a va simti excelent in propia piele. in sfarsit,dupa atatia ani, acesta e primul meu salon,unde veti fi rasfatate din prima clipa cand intrati ,primul salon din bucuresti unde veti fi tratate asa cum vi se cuvine,asa cum toti dorim atunci cand e vorba de trupul nostru si de frumusetea noastra.asa cum toti vrem sa fim tratati cand e vorba de banii nostri munciti pierzand ore pretioase din vietile noastre.

de preturi nu va preocupati deoarece sunt ideale pentru vremurile dificile in care traim in ziua de azi.vor fi periodic promotii,promotii de care puteti anunta pe toti cei cu care doriti sa impartasiti tratamentele si momentele deosebite traite alaturi de noi,pe aceasta cale,pe messenger sau oriude doriti ,puteti transmite acest mesaj. orarul va fi de la ora 9A.M pana la ora 8 P.M. adresa si modalitatea de-a ne gasi este pe site unde consider ca va va face placere sa admirati locatia.



nu uitati!!! averea noatra e mintea dar si frumusetea ajuta considerabil:))

http://www.lacoquette.ro/ tel. 0767972682

mai multe detalii aici http://www.kudika.ro/comunitate/micnegrusiurat4/poze/show/1/39037/numai- pentru-voi-fetelor.html



cer scuze daca voi ocupa patratelul vostru mov din coltul monitorului cu acest mesaj dar am nevoie de publicitate serioasa8:
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Septembrie 2009 16:21
De la: viobarbu, la data 2009-09-20 16:07:14si eu am probleme cu parul fara sa il vopsesc vreodata..pur si simplu cade. am fost la medic si mi'a dat initial revalid capsule, alopexy si calciu lactic..apoi alopexy la schimbat cu ceva mai concentrat, hairgrow..imi tot cadea parul de un an si jumatate..acum mi'au crescut multe fire mici, desi inca mai cade dar nu atat de mult..si imi creste foarte repede in lungime..mentionez insa ca nu intrerup niciodata tratamentul cu alopexy k altfel revin la situatia initiala..aa..si folosesc ducray anaphase sampon..chestiile comerciale, mastile din comert, produse profesionale, forever living products..nu sunt bune daca ai o problema grava ca mine..doar un medic bun te poate ajuta!


buna,
fi te rog mai explicita. ce produse folosesti acum si spui ca sunt bune.
de unde le pot procura si cam cat costa.
merci
nicoletadina
Postat pe 30 Septembrie 2009 16:53
despre produsul de la vichy la care i se face reclama la tv ce parere aveti/
danielita75
Postat pe 4 Octombrie 2009 18:19
este o porcarie!!nu iti recomand sa iei. . .este si scump si nu este bun de nimic~cel mai bine k masca despre care se tot vb k ulei de ricin etc..succes!
omega
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:21
De la: danielita75, la data 2009-10-04 18:19:59despre produsul de la vichy la care i se face reclama la tv ce parere aveti/


buna,

nu stiu despre ce reclama ( produs vicky) spui dar samponul de la VICKY este ok. fiolele contra caderi parului le am folosit si eu dar numai o singura data si nu am fost multumita poate trebuia sa le folosesc de mai multe ori.pt masca de par iti recomand ulei de ricin, ulei de masline, migdale dulci,samburi de strugure si nuca presat la rece. aceasta masca o fac si eu cam de 1 luna si este super.incearca.
nicoletadina
Postat pe 6 Octombrie 2009 17:11
De la: gabrielle, la data 2008-07-10 14:56:23Incercati masca urmatoare: ulei de masline, 1 galbenus de ou,2-3 picaturi de ulei de ricin, 2-3 picaturi(sau in functie de volumul obtinut din combinarea primelor 2 ingrediente)de vitamina A. Amestecul obtinut se-ntinde pe parul proaspat spalat si zvantat pt cca 30 min. Apoi clatiti bine pentru ca iese mai greu uleiul.
Il recomand din toata inima, pentru mine- un caz pierdut as fi zis, cu par degradat, moale, fara volum si rar a facut minuni!M-am si revopsit recent- dupa o perioada in care l-am lasat sa-si revina si am intrebuintat masca respectiva o data pe saptamana, si arata superb!Nu-mi mai pica decat in momentul spalarii si cand il mai agresez cu placa, e mai uosr de coafat caci pana si firul de par mi s-a ingrosat!


Exact asta e si reteta mea. Si pentru par vospsit, degradat.
chiar si numai ulei de ricin, sau chiar combinat numai cu cel de masline.
Din comert, mi se pare buna masca kallos.f buna.
angelfromheaven
Postat pe 7 Octombrie 2009 01:37
Pentru orice problema legata de par accesati cu incredere www.produse-pentru-par.ro . Aici gasiti, tratamente pentru toate problemele voastre, masti, masti colorante, vopsele de par profesionale, sampoane, balsamuri, etc . Cele ce au probleme grav, sa nu se astepte la minuni dupa primele utilizari, insa cele cu parul sanatos vor fi cu siguranta incantate. Solicitati informatii celor ce administreaza site-ul
kudika134155
Postat pe 2 Martie 2010 18:50

Recomandari