Setari Cookie-uri

o sa raman chealaaa!

raspuns: - coafeza mea are o vorba...e degradat ok solutia ideala pt par degradat este zeama de foarfeca
my_chocolat
Postat pe 27 Octombrie 2008 22:34
incearca sa folosesti o masca naturala k ulei de ricin si oua,o tii jumatate de ora in cap duupa care te speli sau cu ulei de masline iti freci scalpul inainte sa te speli si il lasi vreo 20 min.
madalinutza_87
Postat pe 27 Octombrie 2008 22:39
De ce sa iti folosesti internetul de acasa pentru navigari nefolositoare? De ce sa iti pierzi timpul cautand un alt serviciu, sau un al doileaa serviciu, cand ai putea cu un minim de efort sa castigi bani stand in fata calculatorului....
Fi colaborator si tu (la fel ca si mine) la o firma de marketing internationala... Nu trebuie sa fi sceptic sau sa te sperie titlul. O poate face oricine!!! Nu conteaza daca esti copil, student, angajat sau pensionar.Crezi ca este imposibil? Sincer asa am crezut si eu acum ceva timp cand eram in postura ta de acum...

Nu mai sta pe ganduri si trimite un mail pentru informatii suplimentare .. Ai nevoie doar de 3 ore pe zi, acces la internet si buna vointa...
Asa ca lasa negativismul deoparte si incepe de astazi sa decizi TU pentru viata TA... castig intre 18-2000€ /luna in functie de interesul pe care ti-l dai.
Pentru detalii sunt aici sa va raspund mereu:
Argesanu Irina
Skype: argesanu_irina
Yahoo mess: h3r0ina4me@yahoo.com
yo_mama
Postat pe 5 Decembrie 2008 16:37
Fetelor.........si eu m-am chinuit cu aceasta problema,am folosit fel de fel de combinatii de tratamente scumpe.Acum am gasit un tratament pentru par degradat de la FARMEC.Este sampon regenerant tratament GEROVITAL PLANT asa scrie pe tub, cu extract de 5 plante cu keratina .Este tare bun il folosesc de 3 luni dar ma spal doar cu el,si imi pun masca de vre-o 10 min cu MASCA PENTRU PAR DEGRADAT cu keratina si provitamina B5 TRATAMENT tot de la FARMEC nu este un pret mare ca si produsele profesionale de prin saloanele de coafura ,costa doar 11.00lei tubul,sunt multumita de el nu-mi mai cade parul e chiar ok,incercati si voi poate va ajuta.

Postat pe 7 Decembrie 2008 10:19
Incearca produsele Santinique.Calitate superioara.Da rezultate de la primele intrebuintari.Produse ecologice.Nu esti satisfacuta,primesti banii inapoi.Contacteaza-ma:allexia55@yahoo.com
allexia55
Postat pe 8 Decembrie 2008 09:27
irina vreau detalii.
andacrina
Postat pe 10 Decembrie 2008 08:28
buna si eu am parul foarte gras si folosesc de 5 luni uleiul de ricin si imi face foarte bine
incearca-l
MONYKCRIS
Postat pe 10 Decembrie 2008 12:36
nu sont bune toate chimicalele din comert este foarte buna o masca o data pe saptamana naturala cu uleiul de ricin este foarte buna si pt parul gras
MONYKCRIS
Postat pe 10 Decembrie 2008 12:41
hello...se pare k toate ne confruntam cu aceeasi problema mie imi cade parul de cand ma stiu...mai ales in ultimul an d la prea mult vopsit in relativ scurt timp, folosit excesiv placa..si sa nu uit sa mentionez si un permanent DREPT. am incercat de toate....si pastile ....si sampoane...degeaba.intr-adevar mastile naturale sunt cele mai bune si ajuta fff mult. doar k pe langa asta am mai gasit ceva de care am fost placut surprinsa. este un sampon: SEBAMED REPAIR SHAMPOO se numeste. si face exact ce promite pe prospect. aveam parul ffff degradat si dupa 2 sapt de folosire nici makr nu mai e nevoie sa il tund. plus k din prima aplicare l-am simtit mai puternic si chiar nu mi-au mai cazut mai mult de 2-3 fire (cik inconjoara firul de par cu o pelicula si il face mai puternic). costa in jur de 50 ron si se gaseste in farmacii.eu sunt ff multumita si il recomand tuturor, mai ales celor kre se plang de un par subtire si fin.sper sa va ajute si pe voi
elysse_xx88
Postat pe 11 Decembrie 2008 00:14
De la: Ina_Rachita, la data 2008-10-24 11:05:21salut! ma numesc ina rachita si ma ocpu de marketing la cosmetic plant. cu toate acestea, nu vreau sa fac recomandari asupra produselor neincercate de mine.
vazand ca marea majoritate dintre voi optati pentru tratamente cat mai naturiste, mi-am zis sa sar si eu in discutie. sincer, si eu cred in mastile facute in casa, ceaiurile, decocturile, numai ca eu nici in ruptul capului nu as avea timp sa le fac si sa le folosesc. in acelasi timp, ce e de larg consum evident nu e de nisa, formulele existente nu se adreseaza specific anumitor probleme. dermatocosmeticele din farmacii se considera a fi bune, dar si pretul, in general e cam piperat.
de aceea va propun un produs bazat pe extracte naturale, pe care il puteti gasi in farmacii si magazine naturiste in toata tara, ieftin, testat de mine si care mai e si eficace, pe deasupra, ca pana la urma asta conteaza. in caderea parului, trebuie totusi avuta grija la cauzele interne si la stres, acesta fiind cel mai important factor, altfel produsele nu vor avea efectul scontat.
Lotiunea pentru ingrijirea parului de la Cosmetic Plant stopeaza caderea acestuia si tonifica scalpul datorita actiunii principiilor active din plante cu efect benefic in microcirculatie. Cele 7 plante folosite sunt: brusture, urzica, rozmarin, coada calului, nuc, mesteacan si ardei iute. de asemenea, formula contine acid salicilic si mentol. Astfel, lotiunea accelereaza regenerarea celulara, are efect antiinflamator si antipruriginos. Metoda recomandata de aplicare este zilnic, dimineata si seara, masand pielea capului cu ajutorul unui tampon de vata imbibat in solutie. Mie neajungandu-mi timpul, am recurs la a ma masa cu lotiunea direct din palma dupa ce imi spal si caltesc parul, nemaiclatind dupa.
Pretul de vanzare al unui flacon de 200 ml ar trebui sa fie undeva in jur de 7.50 lei.
va stau la dispozitie pentru orice intrebari. ;)

Postat pe 16 Decembrie 2008 11:38
buna
am citit ceea ce ai scris si suntfoarte interesata de fiolele despre careai vorbit
cum se numesc?
am o problema cu parul
imi cade foarte mult si nu stiu ce sa ma fac
iti multumesc mult

Postat pe 16 Decembrie 2008 11:39
vio, banuind ca te referi la ce am scris eu (pentru ca m-ai citat), lotiunea se cheama simplu: "Lotiune pentru ingrijirea parului cu extract din 7 plante", produsa de Cosmetic Plant.

http://cosmeticplant.com/produs.aspx@categorie=89&produs=41.htm

E in flacon de 200 ml si ar trebui sa o poti gasi prin farmacii si magazine naturiste, chiar si in unele supermarketuri.

sper sa aiba efect si pentru tine!

De la: viooo27, la data 2008-12-16 11:39:52buna
am citit ceea ce ai scris si suntfoarte interesata de fiolele despre careai vorbit
cum se numesc?
am o problema cu parul
imi cade foarte mult si nu stiu ce sa ma fac
iti multumesc mult
Ina_Rachita
Postat pe 17 Decembrie 2008 09:54
De la: Ginutza03, la data 2008-06-24 14:49:56tratamente pentru par degradat? plssssssss
am incercat toate prod profesionale, nimic nu merge pe bune



kerastase are o gama de produse anti cadere si regenerare.

sunt 4 sau 5 produse .

sunt produse pe baza de aminexil.
costa ceva mai mult dar garantez suta la suta ca functioneaza si daca urmezi acel tratament vei fi uimita.

foarte putini oameni cunosc acele produse bine ca mine pe lumea asta....obisnuiam sa lucrez pentru ei si sa fiu trimis din loc in loc,din tara in tara sa invat lumea sa le foloseasca.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 1 Februarie 2009 01:45
Buna vioo.MIE imi cadea foare mult parul,eram disperata.Am incercat tot felul de tratamente de la cele mai scumpe la cele mai ieftine si naturale.O prietena mia recomandat un sampon PETROLE HAHN ,ESTE F BUN .INCEARCAL CEL IMPOTRIVA CADERII PARULUI.DAR NU MAI SCHIMBA SAMPONUL DUPA ACEEA.EU IL FOLOSESC DE APROAPE 8 LUNI SI NUMAI IMI CADE PARUL.SAMPONUL SE GASESTE IN HIPERMARKETE NUMAI SI IN FARMACII.MULT NOROC!!
shakirra_shakirra
Postat pe 1 Februarie 2009 01:50
S.C. ANDREI COLLAGEN SRL
Mun. IASI,B-dul STEFAN CEL MARE SI
SFINT,nr.5,bl.A1-2,sc.B,et.8,ap.4
Tel.0332448180; 0770492583
J 22/2671/2008; CUI: 224422282
E-mail: andreidan51@gmail.com
Retail Pret: 195,00 RON/90 capsule

1oo% PUR COLLAGEN tip II
Sã începem cu ceea ce se întâmplã cu corpul dumneavoastrã la inaintarea in vârstã!... La douãzeci de ani ºi mai devreme de 20, existã o mare varietate de hormoni de creºtere care promoveazã aceastã creºtere a muºchilor, a ligamentelor ºi tendoanele, colagenul este utilizat la construirea de proteine pentru aceastã creºtere. Când ajungem la 25 de ani, evident, hormonii de creºtere sînt in scãdere ºi se opreºte cresterea, iar colagenul produs de cãtre ficat este utilizat pentru promovarea sãnãtatii ºi muºchilor existenti, construirea de muºchi.
Cu toate acestea, de la vârsta de aproape 25 de ani cantitatea de colagen produsa de corpul nostru se reduce la o ratã de : 1-1,5% pe an. Acest lucru înseamnã cã la vârsta de 45 de ani avem aproximativ 75% din colagenul necesar în organism pentru o sanatate optima.



CONSECINTE:
-Saloanele de frumusete se vor preocupa de cresterea colagenului din dermis cu implicatii in diminuarea ridurilor,celulitei,coajei de portocala,etc.
-Articulatiile,scheletul osos vor intra in atentia medicilor de specialitate pentru a fi intretinute si ameliorate, consecinta a reducerii continutului de colagen din organism.
- Odata cu reducerea cantitatii de colagen în þesuturi, acestea se deterioreaza ºi fac mai dificil transportul de toxine din celule spre sistemul limfatic. Este de asemenea, împiedicata circulaþia de nutriþie ºi hidratare care are un efect dãunãtor asupra sãnãtãþii ºi, prin urmare, aspectului pielii ºi a altor celule.
Când þesuturile,sistemul muscular si organismul in general are un deficit ridicat de colagen, trecerea toxinelor spre sistemul limfatic este mai dificilã, singura alternativa fiind impachetarea toxinelor intr-un plic de grasime. Aceasta se manifestã prin aparitia celulitei,atit la femei cit ºi la bãrbaþi, în general, supraponderalii. Pentru cã în organism este grãsime, este folosita ca o protecþie si asta nu inseamna cã persoana este supraponderala pentru a justifica celulita. De fapt,toti oamenii sunt expusi la fel de mult la riscul de a avea celulita si de a fi supraponderali.
Aici, intervine colagenul-supliment alimentar- care recompileazã þesutul, prin urmare, permite circulatia toxinelor ºi grãsimii, in vederea eliminarii reziduurilor,si are rol serios de nutriþie ºi hidratare a celulelor –deci o stare generala de sanatate buna.In urma cercetarilor si documentarilor facute,putem concluziona efectele COLAGENULUI:
- îmbunãtãþirea condiþiei ºi texturii pielii,elimina cosurile si regenereaza pielea in zona respectiva
- Hidratarea pielii
- Reducerea severa a liniilor ºi ridurilor
- Poliartrita reumatoida
- Elimina durerile din articulatii, regenerarea treptata a cartilagiilor
- Creste potenta sexuala,regenereaza prostata
- Flexibilizeaza vasele, elimina depunerile de grasimi de pe organele interne(ficat, inima, intestine, etc)
- Este recomandat pentru recuperarea post operatorie
- Îmbunãtãþirea condiþiei pãrului si unghiilor,intareste sinii
- Reduce celulita in general, da sãnãtate þesutului muscular
- reducerea treptatã a þesutului adipos, promoveazã noduri sanatoase
Dincolo de aceste îmbunãtãþiri estetice existã, de asemenea, o îmbunãtãþire a bunãstãrii generale a articulaþiilor ºi cartilajele de colagen.
În America de Nord acest produs este folosit pentru prevenirea durerilor, precum si ca un produs de frumusete.

De ce este atât de eficient Collagenul tip II?

Existã multe alte produse de colagen pe piaþã cu un continut redus de Colagen pur cu eficienta pe masura.
PUR COLLAGEN TIP II derivã 100% din stern de pui, sternul de colagen, care este cea mai bogatã sursã naturalã. Acest nutritiv esenþial este folosit pentru "construirea de blocuri". Tot Colagenul de tip II este creat egal. Numai PUR Colagenul tip II poate livra necesarul de proteine al organismului la centrul de resurse ºi este garantat, standardizat sã conþinã niveluri de cea mai înaltã calitate, de tip II Colagen hidrolizat-proteine. Colagenul tip II este fabricat în conformitate cu standardele farmaceutice, in conditii de sterilitate maxima,produsul final fiind superior calitativ. Întregul proces de fabricaþie poate dura pânã la 3 luni, fiind creeat acest extrem de absorbant colagen de tip II.
Se administreaza-3 capsule pe noapte, seara. Este important sã se bea cel puþin 1 litru de apã pe zi pentru hidratare completã.
Ca regulã generalã, adistrarea ar trebui sã fie la 3 ore dupã masã, la 2 ore dupã o masã uºoarã ( de exemplu: o salatã) de 1 orã dupa un consum redus de alcool sau suc de fructe. Motivul administrarii dupa mese este sa nu existe nici o digestie atunci când collagenul intrã in stomacul dumneavoastrã si atunci va fi defalcat în funcþie de acizii din stomac ºi absorbit complet.
Puteþi, de asemenea, sã aplicati colagen pe piele cu incredibile rezultate. Se amestecã 1 la 2 capsule collagen cu o cremã sau gel aloe vera ºi se aplicã pe piele timp de pânã la 20 de minute în funcþie de tipul dvs. de piele. Repeta de 2 - 3 ori pe sãptãmânã.
* Aceste declaraþii au fost evaluate de Food & Drug Administration (USA). Acest produs nu este destinat pentru a diagnostica, trata, vindeca sau preveni orice boala.
Pentru detalii si comanda contactati:
DAN ANDREI: O.P. 1, C.P. 174.
andreidan51@gmail.com
telefon:0770492583
ierdnamad
Postat pe 3 Februarie 2009 23:42

Am avut o perioada in care o trecere de pieptan prin par insemna un smoc de par la cosul de gunui. Am inceput cura cu 100% PUR COLLAGEN type II pentru regenerarea pielii in urma unei operati,dupa 1,5 luni am constatat ca nu-mi mai cade parul, lucru confirmat de frizerita mae care in plus a remarcat intarirea firului parului. Eu continui cura pina la refacerea completa a pielii indepartate prin operatie si rezultatele sint bune. Daca parul va creste in continuare va tin la curent.

S.C. ANDREI COLLAGEN SRL
Mun. IASI,B-dul STEFAN CEL MARE SI
SFINT,nr.5,bl.A1-2,sc.B,et.8,ap.4
Tel.0332448180; 0770492583
J 22/2671/2008; CUI: 224422282
E-mail: andreidan51@gmail.com
Retail Pret: 195,00 RON/90 capsule

1oo% PUR COLLAGEN tip II
Sã începem cu ceea ce se întâmplã cu corpul dumneavoastrã la inaintarea in vârstã!... La douãzeci de ani ºi mai devreme de 20, existã o mare varietate de hormoni de creºtere care promoveazã aceastã creºtere a muºchilor, a ligamentelor ºi tendoanele, colagenul este utilizat la construirea de proteine pentru aceastã creºtere. Când ajungem la 25 de ani, evident, hormonii de creºtere sînt in scãdere ºi se opreºte cresterea, iar colagenul produs de cãtre ficat este utilizat pentru promovarea sãnãtatii ºi muºchilor existenti, construirea de muºchi.
Cu toate acestea, de la vârsta de aproape 25 de ani cantitatea de colagen produsa de corpul nostru se reduce la o ratã de : 1-1,5% pe an. Acest lucru înseamnã cã la vârsta de 45 de ani avem aproximativ 75% din colagenul necesar în organism pentru o sanatate optima.



CONSECINTE:
-Saloanele de frumusete se vor preocupa de cresterea colagenului din dermis cu implicatii in diminuarea ridurilor,celulitei,coajei de portocala,etc.
-Articulatiile,scheletul osos vor intra in atentia medicilor de specialitate pentru a fi intretinute si ameliorate, consecinta a reducerii continutului de colagen din organism.
- Odata cu reducerea cantitatii de colagen în þesuturi, acestea se deterioreaza ºi fac mai dificil transportul de toxine din celule spre sistemul limfatic. Este de asemenea, împiedicata circulaþia de nutriþie ºi hidratare care are un efect dãunãtor asupra sãnãtãþii ºi, prin urmare, aspectului pielii ºi a altor celule.
Când þesuturile,sistemul muscular si organismul in general are un deficit ridicat de colagen, trecerea toxinelor spre sistemul limfatic este mai dificilã, singura alternativa fiind impachetarea toxinelor intr-un plic de grasime. Aceasta se manifestã prin aparitia celulitei,atit la femei cit ºi la bãrbaþi, în general, supraponderalii. Pentru cã în organism este grãsime, este folosita ca o protecþie si asta nu inseamna cã persoana este supraponderala pentru a justifica celulita. De fapt,toti oamenii sunt expusi la fel de mult la riscul de a avea celulita si de a fi supraponderali.
Aici, intervine colagenul-supliment alimentar- care recompileazã þesutul, prin urmare, permite circulatia toxinelor ºi grãsimii, in vederea eliminarii reziduurilor,si are rol serios de nutriþie ºi hidratare a celulelor –deci o stare generala de sanatate buna.In urma cercetarilor si documentarilor facute,putem concluziona efectele COLAGENULUI:
- îmbunãtãþirea condiþiei ºi texturii pielii,elimina cosurile si regenereaza pielea in zona respectiva
- Hidratarea pielii
- Reducerea severa a liniilor ºi ridurilor
- Poliartrita reumatoida
- Elimina durerile din articulatii, regenerarea treptata a cartilagiilor
- Creste potenta sexuala,regenereaza prostata
- Flexibilizeaza vasele, elimina depunerile de grasimi de pe organele interne(ficat, inima, intestine, etc)
- Este recomandat pentru recuperarea post operatorie
- Îmbunãtãþirea condiþiei pãrului si unghiilor,intareste sinii
- Reduce celulita in general, da sãnãtate þesutului muscular
- reducerea treptatã a þesutului adipos, promoveazã noduri sanatoase
Dincolo de aceste îmbunãtãþiri estetice existã, de asemenea, o îmbunãtãþire a bunãstãrii generale a articulaþiilor ºi cartilajele de colagen.
În America de Nord acest produs este folosit pentru prevenirea durerilor, precum si ca un produs de frumusete.

De ce este atât de eficient Collagenul tip II?

Existã multe alte produse de colagen pe piaþã cu un continut redus de Colagen pur cu eficienta pe masura.
PUR COLLAGEN TIP II derivã 100% din stern de pui, sternul de colagen, care este cea mai bogatã sursã naturalã. Acest nutritiv esenþial este folosit pentru "construirea de blocuri". Tot Colagenul de tip II este creat egal. Numai PUR Colagenul tip II poate livra necesarul de proteine al organismului la centrul de resurse ºi este garantat, standardizat sã conþinã niveluri de cea mai înaltã calitate, de tip II Colagen hidrolizat-proteine. Colagenul tip II este fabricat în conformitate cu standardele farmaceutice, in conditii de sterilitate maxima,produsul final fiind superior calitativ. Întregul proces de fabricaþie poate dura pânã la 3 luni, fiind creeat acest extrem de absorbant colagen de tip II.
Se administreaza-3 capsule pe noapte, seara. Este important sã se bea cel puþin 1 litru de apã pe zi pentru hidratare completã.
Ca regulã generalã, adistrarea ar trebui sã fie la 3 ore dupã masã, la 2 ore dupã o masã uºoarã ( de exemplu: o salatã) de 1 orã dupa un consum redus de alcool sau suc de fructe. Motivul administrarii dupa mese este sa nu existe nici o digestie atunci când collagenul intrã in stomacul dumneavoastrã si atunci va fi defalcat în funcþie de acizii din stomac ºi absorbit complet.
Puteþi, de asemenea, sã aplicati colagen pe piele cu incredibile rezultate. Se amestecã 1 la 2 capsule collagen cu o cremã sau gel aloe vera ºi se aplicã pe piele timp de pânã la 20 de minute în funcþie de tipul dvs. de piele. Repeta de 2 - 3 ori pe sãptãmânã.
* Aceste declaraþii au fost evaluate de Food & Drug Administration (USA). Acest produs nu este destinat pentru a diagnostica, trata, vindeca sau preveni orice boala.
Pentru detalii si comanda contactati:
DAN ANDREI: O.P. 1, C.P. 174.
andreidan51@gmail.com
telefon:0770492583
ierdnamad
Postat pe 5 Februarie 2009 03:33
De la: ankutza20, la data 2008-07-15 12:32:22recomand uleiul naturale de la Hemel pt intarirea firului de par. Iata o descriere:
Aplicat, acest ulei are rezultate la fel de bune in caz de alopecie ( caderea acuta a parului) provocata de stres, in cazul firelor crapate, despicate si degradate, precum si in aproape toate problemele de neinvins ale parului.
Are in compozitia sa , vechea planta medicinala SALVIA, care regenereaza firele subtiri si revitalizeaza radacina lor. CINEOLUL , un extract al busuiocului, care opreste craparea, inflorirea si caderea parului, sterilizandu-l deoarece este un bun antiseptic . ROZMARINUL , stimuleaza cresterea parului, opreste caderea si il curata de matreata. Foarte eficient , regenereaza in egala masura si radacina si tulpina firului de par. Taninii din compozitie echilibreaza functionarea glandelor sebacee , astfel incat parul gras se va ingrasa mai putin, iar parul uscat va primi un optimum de grasime. Extractele din plante medicinale , hidrantii naturali, confera pielii hidratarea necesara.
cele care sunt interesate va rog sa ma contactati



buna1de unde pot procura si eu acest produs?
paduraru_madalina
Postat pe 6 Februarie 2009 22:37
De la: viooo27, la data 2008-12-16 11:38:06
De la: Ina_Rachita, la data 2008-10-24 11:05:21salut! ma numesc ina rachita si ma ocpu de marketing la cosmetic plant. cu toate acestea, nu vreau sa fac recomandari asupra produselor neincercate de mine.
vazand ca marea majoritate dintre voi optati pentru tratamente cat mai naturiste, mi-am zis sa sar si eu in discutie. sincer, si eu cred in mastile facute in casa, ceaiurile, decocturile, numai ca eu nici in ruptul capului nu as avea timp sa le fac si sa le folosesc. in acelasi timp, ce e de larg consum evident nu e de nisa, formulele existente nu se adreseaza specific anumitor probleme. dermatocosmeticele din farmacii se considera a fi bune, dar si pretul, in general e cam piperat.
de aceea va propun un produs bazat pe extracte naturale, pe care il puteti gasi in farmacii si magazine naturiste in toata tara, ieftin, testat de mine si care mai e si eficace, pe deasupra, ca pana la urma asta conteaza. in caderea parului, trebuie totusi avuta grija la cauzele interne si la stres, acesta fiind cel mai important factor, altfel produsele nu vor avea efectul scontat.
Lotiunea pentru ingrijirea parului de la Cosmetic Plant stopeaza caderea acestuia si tonifica scalpul datorita actiunii principiilor active din plante cu efect benefic in microcirculatie. Cele 7 plante folosite sunt: brusture, urzica, rozmarin, coada calului, nuc, mesteacan si ardei iute. de asemenea, formula contine acid salicilic si mentol. Astfel, lotiunea accelereaza regenerarea celulara, are efect antiinflamator si antipruriginos. Metoda recomandata de aplicare este zilnic, dimineata si seara, masand pielea capului cu ajutorul unui tampon de vata imbibat in solutie. Mie neajungandu-mi timpul, am recurs la a ma masa cu lotiunea direct din palma dupa ce imi spal si caltesc parul, nemaiclatind dupa.
Pretul de vanzare al unui flacon de 200 ml ar trebui sa fie undeva in jur de 7.50 lei.
va stau la dispozitie pentru orice intrebari. ;)



buna!de unde pot procura acest tratament?
paduraru_madalina
Postat pe 6 Februarie 2009 22:41
cel mai simplu ar fi fost sa nu va acoperiti parul cu fel de fel de chimicale......da na nimeni nu e multumit cu ce are.... bine oricum la ce poluare e in ziua de azi e f greu sa ai un par sanatos...
BERBEACA
Postat pe 17 Martie 2009 07:54
Diavolyta_
Postat pe 17 Martie 2009 08:00
Buna, Madalina.

Ar trebui sa poti gasi lotiunea in farmacii (inceraca de exemplu lantul CityPharma) si magazine naturiste de gen Plafar. E gasibila si pe siteurile unor magazine online.
Ina_Rachita
Postat pe 18 Martie 2009 09:48
Ulei de ricin, si renunta la vopsea o perioada, sau vopseste-te cu vopsea fara amoniac. Si la foen si placa, daca este atat de grava situatia. Foloseste masti reparatoare.
Dorina1
Postat pe 18 Martie 2009 12:37
Problema caderii parului am rezolvat-o mergand la plafar si intreband ce produse imi recomanda. Am luat samponul si fiolele de la HumusVitalis- Derbe. Cuvantul de ordine: Super!
vanesia
Postat pe 24 Martie 2009 11:30
Buna,


Eu iti sugerez sa-l tunzi si apoi sa incerci produsul favisan ( sper sa nu gresesc numele :D) pentru cresterea rapida a parului. E vreo 10 ron, il iei de la plafar. Eu il folosesc pentru ca imi creste f greu parul. Poate te ajuta!
miky_rr
Postat pe 24 Martie 2009 23:57
Extensiile de par reprezinta o modalitate de schimbare a look`ului putin costisioare,rapida si usor accesibila.Eu ma ocup cu vanzrea extensiilor de par si cu sistem clip-on si keratina.Setul cu clips contine 10 bucati full-head (2x20 cm,4x15cm,4x4cm ),are lungimea de 50 cm si costa 80 de euro iar cele cu keratina (2 grame suvita) au lungimea de 55 de cm si costa 1.5 euro negociabil in functie de cate suvite cumparati .Parul fiind 100 % natural aveti posibilitatea sa-l vopsiti,decolora,ondula etc .Posed o gama larga de culori.Pt mai multe detalii sunati la 0762834866 sau ma gasiti pe id`ul de mess extensii4u
extensii4u
Postat pe 7 Aprilie 2009 00:42
Incearca si vei reusi cu samponul de la forever. Extraordinar.Sa-l procuri mai ieftin de vrei scrie-mi la ancasimanu@yahoo.com
ancaid
Postat pe 7 Aprilie 2009 18:49
mersi mult de solutia data dar am o intrebare......dupa ce aplici ceaiul respectiv pe par....mai clatesti parul dupa sau il lasi sa se usuce asa ?
tiplicalexa
Postat pe 9 Aprilie 2009 12:29
Pentru intarirea parului si pentru regenerare se poate folosi urmatoarea masca naturala: 5 linguri de ulei de masline, 3 linguri de ulei de ricin, 1 lingura vitamina A si un galbenus de ou(de preferat ou de tara,nu din comert)-aceste cantitati fiind necesare pentru un par mediu,se pot adapta dupa lungimea parului...se aplica pe par,se acopera cu o folie de plastic sau o punga si apoi cu un prosop,se tine o ora si apoi se spala parul.
O colega de camera a folosit aceasta masca si chiar am vazut ca au inceput sa ii creasca fire noi de par si e multumita de rezultate(sper sa reusesc si eu sa incep acest tratament)........
Intr-adevar, produsele din magazine mai rau fac,cel putin in cazul meu toate au acelasi efect(si nu unul bun), asa ca m-am hotarat recent sa imi schimb samponul cu unul natural,care se gaseste in farmaciile sensiblu, se numeste herbosophy(am avut o mostra si mi-a placut senzatia pe care am avut-o dupa spalare,se simte diferenta intre un sampon natural si unul de duzina)....
Nu imi ramane decat sa va urez succes si sa reusiti sa aveti un par frumos si sanatos!!!!!!!!
backstreetvios
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:28
De la: tiplicalexa, la data 2009-04-09 12:29:18mersi mult de solutia data dar am o intrebare......dupa ce aplici ceaiul respectiv pe par....mai clatesti parul dupa sau il lasi sa se usuce asa ?


nu stiam eu de ce ma punea mama sa ma spal cu diverse ceaiuri pe cap....
am acum un par drept, des, cu firul super-rezistent, il vopsesc regulat, la fiecare pieptanat imi cad maxim 5 fire.
ideea este ca iti faci o oala maaaare de ceai, pui dopul la chiuveta din baie, pui ceai, daca e fierbinte, moderezi temperatura cu apa rece, apleci capul, il uzi bine, il ridici, samponezi ( ochii bine inchisi ), bagi capul, cu ajutorul mainilor limpezesti bine in ceaiul din chiuveta.
dai drumul la apa, pui iar ceai, moderezi temp, iar uzi, iar samponezi, iar limpezesti, schimbi apa, limpezesti, apa la canal, inca o limpezire cu ceai, pana simti ca parul e curat.
NU storci parul, il presezi putin si il invelesti intr-un prosop.
il lasi asa cca 10-15 minute.
NU piepteni parul cat timp e ud, nici macar cat timp e umed!!!!!!
NICIODATA, indiferent cat de sanatos pare firul tau de par!!!!

si oricum, asa cum spunea cineva inainte, inainte de orice tratament, parul degradat se trateaza cu zeama de foarfeca, altfel continua sa se degradeze la nesfarsit.
abia dupa tratamentul cu respectiva zeama de foarfeca, poti incepe tratamentul cu ceai.

si incercati sa nu va mai brutalizati parul cu atatea chimicale, tratamente cu aparate fierbinti, gen placa, ondulator etc.
caldura face muuuult mai rau decat un permanent/vopsit repetat la cateva luni.
succese!
ioanashiatat
Postat pe 12 Aprilie 2009 15:20
Foloseste samponul de la forever-garantat. Daca n-ai de unde sa-l achizitionezi mai ieftin scrie-mi la ancasimanu@yahoo.com
Ti-l pot achizitiona!
ancaid
Postat pe 12 Aprilie 2009 22:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cresterea parului 51 De la: balrog 14 Martie 2011 12:33
De la roscat inchis la saten ciocolatiu 5 De la: kudika_32051 16 Octombrie 2013 19:48
Ajutor :-s 11 De la: geo_geo822000 12 Iunie 2009 13:36
hello 2 De la: Kathara 8 Februarie 2009 19:27
Transplantul de par 17 De la: kudika_1043081 17 Februarie 2022 15:31