Setari Cookie-uri

Rel cu un bun amic!

De curand m-am int cu un prieten bun de al meu si impreuna cu un cuplu a venit la mine si am facut gratr si ...si se comporta altfel de cum il stiam eu...nu mi era doar acel amic pe care il stiam ci si un baiat care ma placea...asta am vzt in atitudinea lui...insa e foarte ciudat pt k il cunosc d 6 ani si pana akum l-am vzt doar ca pe un bun amic si nik mai mult...e baiat extraordinar, e sufletist se poarta superb cu mie insa eu nu stiu ce sa fac...mi-e frika sa nu stric prietenia cu el din cauza asta...faza e ca am suferit amandoi din cauza nor persoane...eu nu sunt c cele cu care a fost pana akum si invers...insa mi-e foarte ciudat...cred k ar tb s ama obisnuiesc si asa cu el...chiar nustiu..ma puteti ajuta!
sweetadryana
Postat pe 2 Iulie 2008 13:21
draga de tine,nu trebuie sa iti fie frica.iti este un bun prieten si deci poti discuta orice cu el.vorbeste cu el,trebuie,pentru ca altfel va veti simti ciudat unul cu celalalt daca nu vorbiti despre asta.am fost si eu in situatia ta,noi am discutat foarte deschis si am ramas prieteni pt ca nu il puteam vedea altfel.curaj!
fluffy
Postat pe 3 Iulie 2008 11:07
De la: adryana21, la data 2008-07-02 13:21:16De curand m-am int cu un prieten bun de al meu si impreuna cu un cuplu a venit la mine si am facut gratr si ...si se comporta altfel de cum il stiam eu...nu mi era doar acel amic pe care il stiam ci si un baiat care ma placea...asta am vzt in atitudinea lui...insa e foarte ciudat pt k il cunosc d 6 ani si pana akum l-am vzt doar ca pe un bun amic si nik mai mult...e baiat extraordinar, e sufletist se poarta superb cu mie insa eu nu stiu ce sa fac...mi-e frika sa nu stric prietenia cu el din cauza asta...faza e ca am suferit amandoi din cauza nor persoane...eu nu sunt c cele cu care a fost pana akum si invers...insa mi-e foarte ciudat...cred k ar tb s ama obisnuiesc si asa cu el...chiar nustiu..ma puteti ajuta!


Adriana, inainte de toate ia si analizeaza f. bine ceea ce simti. Gandeste`te daca il poti vedea si ca barbat nu doar ca acel bun prieten, nu confunda lucrurile. O prietenie poate dura o viata, o relatie... hmmm cine stie ! Merita sa faci schimbu`? Incearca sa`ti raspunzi sincer la intrebarile astea si cred k`o sa aflii raspunsul pe care`l cauti. Sper sa faci alegerea corecta. Mult succes in continuare.
blue_soul
Postat pe 7 Iulie 2008 09:45
Analizeaza bine situatia. Am patit si eu la fel. Trist e ca oricum relatia nu a mers si am pierdut si un prieten.
lusil
Postat pe 11 Iulie 2008 07:56
De la: adryana22, la data 2008-07-02 13:21:16De curand m-am int cu un prieten bun de al meu si impreuna cu un cuplu a venit la mine si am facut gratr si ...si se comporta altfel de cum il stiam eu...nu mi era doar acel amic pe care il stiam ci si un baiat care ma placea...asta am vzt in atitudinea lui...insa e foarte ciudat pt k il cunosc d 6 ani si pana akum l-am vzt doar ca pe un bun amic si nik mai mult...e baiat extraordinar, e sufletist se poarta superb cu mie insa eu nu stiu ce sa fac...mi-e frika sa nu stric prietenia cu el din cauza asta...faza e ca am suferit amandoi din cauza nor persoane...eu nu sunt c cele cu care a fost pana akum si invers...insa mi-e foarte ciudat...cred k ar tb s ama obisnuiesc si asa cu el...chiar nustiu..ma puteti ajuta!


- Tu ce ai vrea? ... Ce simti? ... Ce ti-ar place? ...
supermiki
Postat pe 31 Iulie 2008 15:05
De la: lusil, la data 2008-07-11 07:56:45Analizeaza bine situatia. Am patit si eu la fel. Trist e ca oricum relatia nu a mers si am pierdut si un prieten.


tu ai analizat bine situatia?
aveai gandire pozitiva sau negativa?


eu cred ca de la o prietenie poate sa apara iubirea mai usor.
morticia_adams
Postat pe 21 August 2008 00:58
exista sanse mari sa nu mearga si sa se strice si prietenia, asa ca gandeste-te bine, tu il cunosti si iti poti da seama daca aveti sanse impreuna sau nu...

Postat pe 25 August 2008 23:25
exista sanse mari sa nu mearga si sa se strice si prietenia, asa ca gandeste-te bine, tu il cunosti si iti poti da seama daca aveti sanse impreuna sau nu...

Postat pe 25 August 2008 23:26
Stii de ce se intampla toatea astea? Pentru ca suntem umilii servitori ai unei societati pline de tabuuri de tot felul de reguli tampite.
Daca simti ca vrei sa tipi, sa iei la palme pe cineva, sa sari la gatul cuiva si sa-i dai un sarut mare, fa-o vere.
Ce se poate intampla?
Luna va avea aceeasi pozitie pe bolta, uleiul va costa la fel de mult, iar administratorul iti va cere in fiecare luna cota de intretinere.
Ma intreb cati stiu ca suntem doar un sparc pe tipsia timpului? Asa ca nu pierde vremea.
Fara regrete, care by the way, se spune ca sunt tardive si eterne.
jenesaispas
Postat pe 18 Septembrie 2008 12:06
eu unul toata situatia asta cu baieti care se indragostesc de amicele lor mi-o imaginez ca si cum astia ar fi niste indivizi incapabili sa cucereasca o femeie si atunci ca fraierii se indragostesc de fata care le sta tot timpul prin preajma si pare mai acesibila. daca nu au destula forta sa seduca pe careva, cred si eu ca apeleaza la amice pentru a-si rezolva sufletul. ii numesc genul de barbati gentlemani in exces, ca si bancul acela cu o baba care avea mai multi cocosi in curte decat gaini, si explicatia este urmatoare : dintre toti cocosii aceia, care erau 10 la o singura gaina, doar unul era cocos, restul erau gentlemani.
zorba
Postat pe 19 Septembrie 2008 13:20
chestia asta cu cel mai bun amic duce la un singur lucru..ori incerci ori nu stii...eu am o relatie cu un amic bun de un an! cand am inceput relatia ne stiam de aproximativ 5 ani...exista atractie dar nimeni nu facea nici un pas...asa ca am discutat si am incercat...si in cazul meu a iesit bine...mereu ne-am inteles bine..dar de cand suntem impreuna e si mai bine :D---parerea mea e sa vorbesti cu el...si vezi ce zice..sau tatoneaza terenul incet incet...cine stie ce iese...
adajust
Postat pe 29 Octombrie 2008 13:08
am trecut si eu prin asta....o sa-ti povestesc un pic...sunt in italia de ceva timp si aici am venit sa lucrez ca si ospatarita intr-un restaurant pe maulul marii,eram deja impreuna cu un baiat cand l-am cunoscut pe el,amicul meu cel bun,italian,era bucatarul restaurantului,el e cel care mi-a fost alaturi in momentele grele cand nu-l aveam pe logodnicul meu,el o facea pt ca tinea la mine,ma vedea ca si singura,neprotejata,m-a ajutat mult,era o simpatie puternica intre noi dar nu reuseam sa-mi dau seama daca era mai mult de atat,daca era iubire,eu aveam frica sa-i spun ca poate am ceva pt el,aveam o relatie deja,eram fricoasa sa nu raman singura....intr-o zi am aflat de la colegii de lucru ca bucatarul meu urma sa plece pt ca nu rezista sa lucreze cu mine,era respectul pt amicitia dintre noi,am aflat ultima ca el pleaca si sufeream mult dar am zis ca e mai bine asa,am ramas cu logodnicul meu,pe atunci,amicul meu a plecat in franta sa lucreze si pt 5 luni nu ne-am vazut,nu ne-am cautat,ceva se intamplase,eu am suferit mult dupa plecarea lui,stiam ca il iubeam,dar mi-am dat seama prea tarziu,pana la urma relatia mea s-a terminat si dupa ceva timp am decis sa-l caut,ne-am vazut,eram fericiti si atunci am aflat ca si el de fapt ma iubea doar ca nu indraznea sa-mi spuna din respect.....am inceput o relatie insa nu e usor,eu stiu cu cine a fost el,el stie cu cine am fost eu,suntem doua persoane geloase,e grea o relatie intre buni amici dar daca exista cu adevarat iubirea intre ei o sa reziste,eu inca nu stiu daca merge sau daca o sa continue,vreau doar sa-ti spun sa gandesti bine inainte dar altcineva nu poate decat sa-ti dea un sfat.al meu este,daca imi permiti,ai grija si gandeste bine ceea ce faci pt ca daca nu merge bine poti pierde prea multe,vorbeste cu el si vezi daca sunteti pregatiti sa faceti pasul asta....iti doresc numai bine...pup
mariaandreea1987
Postat pe 22 Noiembrie 2008 17:15
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 15:39
Vorbiti deschis si intreaba-l ce se intampla cu el.Astfel se vor clarifica multe.
liza24_84
Postat pe 5 Februarie 2009 18:11
buna fetelor si eu am facut la fel,iar relatia acum nu mai este ca inainte,trebuie sa il analizzi ff bine,ca amic are alt comportament,ca iubit e alt om,asa mi s-a intamplat..analizeaza.
amrita
Postat pe 7 August 2012 22:47
lasa timpul sa treaca asteapta sa vezi cum stau lucrurile trebuie sa te verifici singura daca este o simpla prietenie sau mai mult an acelasi timp trebuie sa fii sigura de ceea ce simte si el asa nu riscati sa distrugeti o prietenie
kudika_21902
Postat pe 23 Noiembrie 2012 17:17
eu zic sa incerci, sa vedeti cum merge... pentru ca oricum relatia de prietenie e distrusa din moment ce el are sentimente pentru tine!
kudika_22754
Postat pe 4 Decembrie 2012 14:44
Let it be...
Stati la o bere, vorbiti deschis si...daca o sa mearga poate fi frumos, daca nu, va fi o lectie pt amandoi
La mine...a mers
kudika_25761
Postat pe 11 Ianuarie 2013 23:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt trista si foarte plictisita :( cine este din Galati? 59 De la: ankris 27 Februarie 2011 15:16
Sunt eu tranta sau.... ? 17 De la: CMBSTPMN 10 Septembrie 2009 20:02
De la prietenie-La ceva mai mult? 12 De la: Metal_spell 17 Decembrie 2009 11:51
Suntem prietene sau doar eu sunt prietena ei 5 De la: pufosica 20 Mai 2010 14:10
Va deranjeaza cand un amic nu va mai raspunde pe chat si iese fara sa mai salute? 3 De la: kudika_928362 4 August 2013 18:40