Setari Cookie-uri

Femeia pesti +barbatul varsator....stiti ceva de compatibilitate?

As vrea sa stiu mai multe despre compatibilitatea intre femeia pesti si barbatul varsator. Eu sunt pesti cu ascendent tot in pesti, iar el este varsator cu ascendent in taur.
180378
Postat pe 9 Iulie 2008 12:11
Fuuugiiii pana mai poti!!! O sa fii ranita si cred ca esti prea sensibila...fiind peste!!!!
paula27
Postat pe 12 Iulie 2008 08:49
Sunt femeie -peste si am fost casatorita cu un varsator...........
Am divortat si sufar inca , deoarece el nu a stiut niciodata sa aprecieze sensibilitatea mea.
Ma raneste in continuare, nu isi doreste altceva decat sa ma faca sa sufar.
Nu MERGE COMBINATIA........
apodgorean
Postat pe 14 Iulie 2008 13:49
Duritatea si indiferenta varsatorului nu o vei putea suporta la infinit. Daca ti-a intors spatele o data, ,iar tu esti cea care pune capat sa nu te astepti la mila din partea lui.....eventual -razbunare.
Esti prea sensibila pentru un varsator.
Cauta-ti un taur sau un rac, eventual o fecioara........
apodgorean
Postat pe 14 Iulie 2008 13:58
SUCCES
apodgorean
Postat pe 14 Iulie 2008 13:59
Noi suntem casatoriti de 25 ani,si pot spune ca inca sunt fericita.In aceasta relatie,partea activa este femeia peste,varsatorului ii place sa se lase condus.Defectul varsatorului este ca e cam zgarcit,dar cu o femeie ca cea din peste,nu are sanse,ea stie sa obtina orice isi doreste.
juravlegeorgeta
Postat pe 16 Iulie 2008 09:15
Si eu sunt peste si sunt casatorita cu un varsator. ne intelegem foarte bine.
Doriana_A
Postat pe 17 Iulie 2008 14:11
dar femeia pesti si barbatul gemeni,ce parere aveti
crazy_butterfly_4u
Postat pe 18 Iulie 2008 12:43
Eu sunt peste, am avut un prieten in zodia Varsatorului. La inceput totul era bine, insa excesul de autoritate si insistenta din partea lui, m-au facut sa ma indepartez... uite ca nu am mai rezistat si am pus capat relatiei..
moi_fleur_de_lis
Postat pe 19 Iulie 2008 22:33
din experienta.. cred ca e o iubire mai mult platonica.. de obicei, se pune accent pe atractia fizica.. atat. :)
moi_fleur_de_lis
Postat pe 19 Iulie 2008 22:35
te inteleg foarte bine... parerea lui mereu a fost cea mai corecta, nu? :)
e bine cand indepartam la momentul potrivit astfel de oameni...
moi_fleur_de_lis
Postat pe 19 Iulie 2008 22:37
mie tot nu-mi vine sa cred ca exista oameni ce-si aleg parteneri in functie de zodie!
mare ti-e horoscopu' doamne!

Postat pe 19 Iulie 2008 22:42
Eu sunt pesti si prietenul meu Vasrator. Suntem impreuna de 7 ani, nu suntem perfecti unul pentru celalalt dar incercam, si cred ca reusim...
Oricum e irelevant...Se spune ca din pct de vedere al horoscopului sunt perfect compatibila cu Scorpionul...asa este, dar doar in pat...In rest...
Bitha1984
Postat pe 21 Iulie 2008 14:23
Slabeste folosind fructul Basha
Miercuri,Joi,Vineri,..16,17,18.. iulie,august,septembrie,.. 2008,2009,2010...Zile nici prea "grase" de prea multe evenimente dar nici prea slabe de lipsa lor..Zile ideale este pentru cineva care slabeste folosind fructul Basha.NU TE MAI INGRASA UTILIZAND TRATAMENTE/PASTILE DE SLABIT!!SLABESTE FOLOSIND FRUCTUL BASHA(intre 6-9 kg din chiar primele saptamani de folosire a tratamentului)id:fructul_basha

Postat pe 21 Iulie 2008 14:29
despre asta atita pot spune...dupa zeci de ani impreuna s-au despartit...femeia puteai sa spui ca e perfecta..el a inselat-o si pina la urma a plecat cu alta.amindoi au doi copii de 28 respectiv 30 de ani...daca asta te ajuta cu ceva
Teo007
Postat pe 21 Iulie 2008 14:35
vorbeam de femeia peste si barbatul fecioara
Teo007
Postat pe 21 Iulie 2008 14:36
am indoieli puternice cum ca din cauza zodiacului s-au despartit
luati doi-trei oameni din acelasi semn si vedeti daca seamana intre ei
nici pomeneala!
o sa imi spuneti ca e vorba de ziua in care s-au nascut, de loc si de ora...povesti! ( daca sunt atat de diferiti oamenii din aceeasi zodie, de ce mai apartin unei tipologii? )
cel mult poate fi vorba de ereditate si de educatie si de societate, basta! zodiacul nu are nimic de spus aici.
ruggieri a fost un individ istet care si-a asigurat spatele prin stiintele oculte, si de atunci, multi incearca sa afle \"adevarul\" ascuns in astri ( fara sa se gandeasca sa afle mai intai adevarul din spatele fruntii lui ruggieri ).
ha! pozitia astrilor s-a modificat de mult, noi vedem doar urmele lor, parte din ele nici nu mai exista ( \"era pe cand nu s-a zarit, azi o vedem, si nu e\" ).
ioanashiatat
Postat pe 23 Iulie 2008 16:48
de acord cu tine, ai spus-o bine!
mona_eliza
Postat pe 23 Iulie 2008 17:41
facem clubul pestilor??? care are mai mult succes in relatii sa zica si noua sa ne alegem zodia buna
kudl
Postat pe 29 Iulie 2008 02:54
Sotul meu este varsator iar eu sunt peste. Pot spune nu l-am vazut o data sa fie zgarcit cu mine. Din contra ... chiar ma impinge de la spate sa imi iau ce imi doresc.

iar de inteles, ne intelegem de minune. Spunea cineva ca pestii se inteleg bine cu taurii. Eh...pot sa spun din experienta ca nu este asa.

Oare chiar trebuie sa ne alegem partenerii in functie de zodie? :))

Postat pe 29 Iulie 2008 11:15
Nu conteaza ce zodie esti tu sau el. Depinde f mult modul in care a crescut, educatia. Daca ar trebui sa ne luam dupa zodii multi ar trebui sa se desparta.
madallina
Postat pe 29 Iulie 2008 13:03
Sa-ti povestesc cum a fost la mine: eu sunt pesti si actualul meu sot = fecioara, ne cunoastem de 13 ani, de 5 suntem casatoriti si ne este bine merci; dar sa nu abat de la subiect, inainte sa ma casatoresc citeam peste tot si auzeam nenumarate pareri despre INCOMPATIBILITATEA dintre peste si fecioara.dupa aste: taman pe dos, cat de bine se inteleg ei.... http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/18857.html#
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/18857.html#
idiana13
Postat pe 29 Iulie 2008 17:00
De la: geo32, la data 2008-07-19 22:42:34mie tot nu-mi vine sa cred ca exista oameni ce-si aleg parteneri in functie de zodie!
mare ti-e horoscopu' doamne!


exact asta ma pregateam sa spun si eu.....da uite ca mi-a luat-o altcineva inainte

nah......si ce ma fac acum???........ca zodiile spun ca nu ma inteleg bine cu leii......insa cu leul de sot al meu ma inteleg fantastic de bine.....dilema.......ce ma fac????? sa ascult zodiile si sa divortez oare?????
ce aiuerli!!!!!!.....si unii mai si cred in ele
antonela76
Postat pe 29 Iulie 2008 21:48
de ce gemenii fug rapid din viata cuiva ,de ce e atit de complex?

Postat pe 1 August 2008 17:06
Offf....e al nu stiu catelea subiect legat de compatibilitatea dintre diverse zodii ...eu nu am inteles niciodata care e treaba cu zodia asta , de ce trebuie sa dai vina pe zodia din cauza ca nu te intelegi bine cu partenerul ?

Eu sunt peste si doi dintre iubiti mei au fost varsatori , niste baieti extraordinari , care stiau ce vor , care incercau sa ma manipuleze psihologic dar care au sfarsit prin a fi ei manipulati de mine.
Varsatorii sunt foarte buni in pat daca ar fi sa ma iau dupa zodie dar sunt obisnuiti sa dea ordine.

Conform zodiacului se pare ca pestele chiar are nevoie de cineva care sa-i spuna ce sa faca.....inseamna ca nu sunt un peste veritabil daca nu am acceptat asta ? sau ca de vina este incompatibilitate dintre zodii ?
Nu cumva conteaza mai mult omul de langa tine decat zodia in care s-a nascut ?

Acum daca eu cunosc o lepra de om nascut in zodia taurului o sa consider ca toti cei din zodia asta sunt lepre ?
iris_4_ever
Postat pe 1 August 2008 17:16
De la: allejandro, la data 2008-08-01 17:06:32de ce gemenii fug rapid din viata cuiva ,de ce e atit de complex?


Eu am o relatie de multi ani cu un geaman. Cel dinainte a fost tot geaman.
Cauta in partener, inainte de toate, un prieten. Desi sunt persoane foarte sexuale, pun mare accent pe partea intelectuala a relatiei. Le place mult sa vorbeasca, asa ca provoaca-l subtil la diverse discutii. Cu cat mai complicate, cu atat mai bine. Adora o persoana cu simtul umorului, adora pesoanele ca le stimuleaza intelectual, pe care nu le inteleg.
Nu trebuie sa-i sufoci, sa ai efuziuni sentimentale.te vor adora daca esti independenta, ai prioritatile tale (scoala, cariera), dar esti si complicea lui.Cam asta e.
Bafta.
gabittzza
Postat pe 11 August 2008 10:27
Scuze, am crezut ca esti fata.
gabittzza
Postat pe 11 August 2008 10:29
O combinatie perfecta este cea a mea .Femeia pesti barbatul capricorn.el cerebral ,atent si iertator ,eu lunatica, salbatica si mereu cu capul in nori el fiind cel ce ma aduce cu picioarele pe pamant .Nici macar nu avem discutii contradictorii,nu stim sa ne certam,eee .....el imi acorda libertatea pe care am nevoie ,eu ii ofer linistea pe care si-o doreste.
andreeamihalciuc
Postat pe 11 August 2008 10:58
De la: andreeamihalciuc, la data 2008-08-11 10:58:30O combinatie perfecta este cea a mea .Femeia pesti barbatul capricorn.el cerebral ,atent si iertator ,eu lunatica, salbatica si mereu cu capul in nori el fiind cel ce ma aduce cu picioarele pe pamant .Nici macar nu avem discutii contradictorii,nu stim sa ne certam,eee .....el imi acorda libertatea pe care am nevoie ,eu ii ofer linistea pe care si-o doreste.
ludeea
Postat pe 11 August 2008 11:04
Buna ,am vazut ca se vorbeste despre compatibilitati ....imi poate spune cineva daca o relatie dintre o femeie berbec si un barbat scorpion are sanse ????in horoscop se spune ca nu dar poate exista exceptii,stiu si eu ....sunt intr-o asemenea situatie si merge cam greu ,de aceea as vrea sa stiu daca merita sa mai lupt.
ludeea
Postat pe 11 August 2008 11:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
*** TAROT *** 0 De la: 24 Mai 2009 13:38
La ce profil sa dau?:| 13 De la: kudika311645 18 Septembrie 2010 17:27
barbatul fecioara-astept pareri 121 De la: kudika017448 4 August 2014 01:37
relatia dintre o leoaica si un taur ...???? 2 De la: andreea1976 20 Septembrie 2009 23:59
eu balanta,el capricorn 19 De la: kudika198512 21 Iunie 2010 20:05