Setari Cookie-uri

ce sa fac?trecutul nu-mi da pace:(

de cateva luni imi petrec anumite seri cu fostul meu prieten.. inainte ne mai destainuiam, vorbeam vrute si nevrute insa akum ma suna doar cand vrea sa o facem...si cand ii reprosez k ce k ma foloseste imi gaseste tot felul de scuze si sa il inteleg k el e dj si nu are timp si k d c zic k ma foloseste k si eu imi doresc acelasi lucru, si stie foarte bine k nu il pot refuza..nu su ce sa fac...imi vine sa nu mai aud nik de el pt k nu merita nici sa ma gandesc la el dar park nu pot...zic k nu ma mai int cu el dar cand vb cu mine la tel ma convinge pana la urma sa ne int si nu mai vreau..totul e frumos cand sunt cu el si se poarta sooper cu mine dar cand se termina aceasta intalnire nu ma mai suna deloc nusu cate sapt si nu suport...sa ast tel de la el si sa nu primesc...ma gandesc in fiecare seara la el si ma chinui...niciodata nu vom mai fi ca inainte ...cred k o sa avem doar niste simple aventuri si atata tot, sunt constienta de asta dar parka nu ma simt in stare sa renunt l el si la tot ce am trait...nu pot sa spun stop trecutului..ce ma fac?
sweetadryana
Postat pe 10 Iulie 2008 17:18
draguta, tu esti cea care nu dai pace trecutului!

Postat pe 10 Iulie 2008 17:37
aa! si s-ati mai spun ceva. draga mea nimeni nu te poate obliga sa faci ceva fara vointa ta!

Postat pe 10 Iulie 2008 17:54
exact asa sunt si eu , in aceiasi situatie, deci fara ambitie nu facem nimic, deci ii zis sa ma lase in pace, si cand ma suna destul de rar, adica doar cand vrea sa ne vedem, ma convinge si ne vedem... uite daca vrei da`mi add sa vb bebe_lusha4u kiss

Postat pe 10 Iulie 2008 18:16
el profita de slabiciunea pe care tu o ai pt el si profita bine.faptul k te cauta doar pt sex ar trebui sa te ambitioneze si sa-ti dea curajul de a spune nu pt totdeauna.nu crezi ca situata asta dureaza de prea mult timp cand tu ai putea gagi un baiat care sa te iubeasca k adevarat si sa isi doreasca o relatie k tine?nu ai fi mai fericita??asa k ce mai astepti...
acy_mik
Postat pe 11 Iulie 2008 18:22
de ce nu incerci si invers?suna-l tu de cateva ori si stabileste o intalnire si fa ce face el.va intalniti...iti satisfaci placerile si apoi daca suna nu rasp...sau ii zici ca esti ocupata...si il suni cand mai ai nevoie...si apoi poate o sa vada si el cum e...dak nu cumva intre timp el te tot refuza si iti dai seama ca nu se merita si o rupi de tot cu el.multa bafta.poop (daca vrei id-ul meu sa mai vb da-mi un mesaj)
seicaru_alice
Postat pe 11 Iulie 2008 18:31
Te sfatuiesc sa fii mai orgolioasa.Incerca sa te imginezi peste ani amintindu-ti de aceasta relatie.Sigur o sa-ti fie jena.

Postat pe 23 Iulie 2008 19:56
De la: adryana22, la data 2008-07-10 17:18:46de cateva luni imi petrec anumite seri cu fostul meu prieten.. inainte ne mai destainuiam, vorbeam vrute si nevrute insa akum ma suna doar cand vrea sa o facem...si cand ii reprosez k ce k ma foloseste imi gaseste tot felul de scuze si sa il inteleg k el e dj si nu are timp si k d c zic k ma foloseste k si eu imi doresc acelasi lucru, si stie foarte bine k nu il pot refuza..nu su ce sa fac...imi vine sa nu mai aud nik de el pt k nu merita nici sa ma gandesc la el dar park nu pot...zic k nu ma mai int cu el dar cand vb cu mine la tel ma convinge pana la urma sa ne int si nu mai vreau..totul e frumos cand sunt cu el si se poarta sooper cu mine dar cand se termina aceasta intalnire nu ma mai suna deloc nusu cate sapt si nu suport...sa ast tel de la el si sa nu primesc...ma gandesc in fiecare seara la el si ma chinui...niciodata nu vom mai fi ca inainte ...cred k o sa avem doar niste simple aventuri si atata tot, sunt constienta de asta dar parka nu ma simt in stare sa renunt l el si la tot ce am trait...nu pot sa spun stop trecutului..ce ma fac?


nu-l lasa sa te foloseasca :).. refuza-l de fiecare data cand te suna.. n-are rost sa te minti singura ca esti iubita cand nu esti.. nu e vb ca n-are timp..daca te iubea isi facea. nu in fiecare zi din sapt..dar macar de cateva ori tot gasea el timp. stai linistita..vei gasi pe cineva care te va merita..conteaza doar sa vrei tu.
refuza-l sa vada ca ai personalitate..si ca nu esti o oarecare.. nu te faci respectata astfel:) multa bafta sa scapi de situatia asta neplacuta
luke_at_me
Postat pe 24 Iulie 2008 00:41
e si daca-i place fetii cum o......, scuze , cum face sex , ce te bagi tu repede!!!!? geloaso!!

Postat pe 24 Iulie 2008 00:48
De la: seicaru_alice, la data 2008-07-11 18:31:11de ce nu incerci si invers?suna-l tu de cateva ori si stabileste o intalnire si fa ce face el.va intalniti...iti satisfaci placerile si apoi daca suna nu rasp...sau ii zici ca esti ocupata...si il suni cand mai ai nevoie...si apoi poate o sa vada si el cum e...dak nu cumva intre timp el te tot refuza si iti dai seama ca nu se merita si o rupi de tot cu el.multa bafta.poop (daca vrei id-ul meu sa mai vb da-mi un mesaj)




exact asta vroiam sa-i propun eu , este cea mai simpla metoda de a ,,scapa de trecut''

E simplu , il suni intr-o seara si ii spui clar ce vrei , daca refuza concluzia o tragi singura.
Daca vine ,il mai suni si peste 3 zile sa-i spui ca mai vrei.

Daca refuza din prima dar te suna a doua sau a treia zi sa-ti propuna sa va vedeti il refuzi cu aceleasi cuvinte cu care te-a refuzat el.

Stiti vorba aia ? De ce sa cumpar vaca daca am parte de lapte gratis

iris_4_ever
Postat pe 24 Iulie 2008 00:58
fie k pare greu sau asa ni se pare noua trebuie sa acceptam k trecutul face parte din vietile noastre dar nu putem trai mereu in trecut ...
vezi-ti de prezentul tau si viitorul tau asta dak vrei sa ai o viata numai a ta nu una p care sa o folaoseaca cineva in locul tau sa ia decizii si sa faca unele lucruri p care numai tu trebuie sa le faci... si desi stiu k e greu are balta peste destul {spun k e greu pt k io spun la altele si altii dar io ma uit p mne;))} kissssessss take care

Postat pe 24 Iulie 2008 08:55
pei si in timpul in care el nu te cauta, de ce nu iti cauti, fetita, pe altcineva? clar ca nu e usor, dar nici foarte greu.
ai sa vezi ce repede ai sa il uiti si si sa vezi ce bine ai sa te simti spunandu-i ca nu poti sa te intalnesti cu el, ai programul incarcat si ca nu ai chef sa ii spui cu ce.
trebuie sa iti intre in cap ca putin ii pasa de tine, iar daca te cauta atat de rar, inseamna ca mai are "reprize" si cu altele, doar in "pauze" apeleaza la tine, tie iti convine sa fii a cincea roata de la caruta?
vezi-ti de tine, de viata ta, mergi la cosmetica, simte-te tanara si frumoasa si remarca ce multe usi ti se deschid.
mult succes!
ioanashiatat
Postat pe 24 Iulie 2008 14:50
da cred ca ar trebui sa iti cauti pe cineva ....sa vezi atunci cum iti merge...asa iti faci rau doar tie
ad__83
Postat pe 24 Iulie 2008 15:01
are dreptata geo
mie chiar mi-ar placea sa ma mai intalnesc cu fostul asa...fara obligatii si dureri de cap...odata la nu stiu cat....de dragul vremurilor de demult....
imw25
Postat pe 27 Iulie 2008 12:26
opsssss si daca afla \"actualul\", ce te faci?
vii pe kudika sa ne ceri sfaturi
ioanashiatat
Postat pe 28 Iulie 2008 02:36
E GREU, DAR CERD CA O SCHIMBARE TE VA AJUTA...MA REFER, SCHIMBA TI FELUL DE A TE PIEPTANA, SCHIMBA HAINELE, STILUL UN PIC, FI MAI SIGURA PE TINE, NU RASPUNDE MEREU LA TEL.LUI, IESI CU FETELE MAI MULT, FI OCUPATA, SA PARI OCUPATA CHIAR DACA NU ESTI, ..VEZI CE SE INTAMPLA, VEZI CUM REACTIONEAZA. SUNT MAI MULT CA IGURA CA VA FI MULT MAI CURIOS DE CE SE INTAMPLA CU TINE, CE E CU SCHIMBARILE ASTEA...TE VA CAUTA MAI MULT SI E VA RESPECTA MAI MULT...NU TE LASA USOR CONVINSA DE EL.
VEZI CE SE INTAMPLA....VEZI CAT DE MULT VA INSISTA?ARATA I CA ESTI SERIOASA, SI NU MAI AI CHEF DE GLUME SAU DE AVENTURI...
FI TARE, SUCCES.
andreea9
Postat pe 28 Iulie 2008 06:37
Prietenul tau trebuie sa aiba si puncte slabe,....eu zic sa incerci sa-l cunosti mai bine decat te lasa el....o intalnire nu inseamna neaparat sex.. schimba subiectul, trage-l de limba, poate se face ceva...daca nu are o alta relatie eu zic ca ar merita sa-l cuceresti...:)
dannyst
Postat pe 28 Iulie 2008 14:31
...da probabil...
imw25
Postat pe 29 Iulie 2008 20:01
[quote name=\'imw25\' date=\'2008-07-29 20:01:31\'] ...da probabil...[/quote]


te asteptam la cotitura
ioanashiatat
Postat pe 30 Iulie 2008 17:27
iti spun scurt si la obiect..ai o viatza inainte nu te mai uita in trecut...trecutul este facut sa il dai uitari..ce a fost a fost...uitate in viitor gandeste pozitiv..si ai sa vezi k o sa fie totul oK !

Postat pe 4 August 2008 23:17
raspunsul lui seicaru_alice este cel mai bun, si asta nu pentru ca in viata trebuie sa raspunzi cu aceeasi moneda, ci pentru ca in felul acesta iti poti da cel mei repede seama cum sta de fapt treaba cu adevarat. Si in functie de ce se va intampla poti sa-ti iei deciziile viitoare.
Sentimentul meu personal este ca nu te vrea pentru o relatie serioasa ... si dragoste cu forta nu se poate. Dar e bine sa te convingi singura, sa-ti clarifici tu sentimentele pentru tine, sa stii exact ce-ti doresti ... fii pozitiva cum ti s-a mai spus.
Daca stii exact ce vrei si iti dai seama de ce ti se ofera, poti vedea daca intr-adevar vrei sau nu sa continui relatia asta.
O decizie inteleapta iti doresc!
supermiki
Postat pe 9 August 2008 20:18
De la: adryana22, la data 2008-07-10 17:18:46de cateva luni imi petrec anumite seri cu fostul meu prieten.. inainte ne mai destainuiam, vorbeam vrute si nevrute insa akum ma suna doar cand vrea sa o facem...si cand ii reprosez k ce k ma foloseste imi gaseste tot felul de scuze si sa il inteleg k el e dj si nu are timp si k d c zic k ma foloseste k si eu imi doresc acelasi lucru, si stie foarte bine k nu il pot refuza..nu su ce sa fac...imi vine sa nu mai aud nik de el pt k nu merita nici sa ma gandesc la el dar park nu pot...zic k nu ma mai int cu el dar cand vb cu mine la tel ma convinge pana la urma sa ne int si nu mai vreau..totul e frumos cand sunt cu el si se poarta sooper cu mine dar cand se termina aceasta intalnire nu ma mai suna deloc nusu cate sapt si nu suport...sa ast tel de la el si sa nu primesc...ma gandesc in fiecare seara la el si ma chinui...niciodata nu vom mai fi ca inainte ...cred k o sa avem doar niste simple aventuri si atata tot, sunt constienta de asta dar parka nu ma simt in stare sa renunt l el si la tot ce am trait...nu pot sa spun stop trecutului..ce ma fac?

Si acum va mai întâlniti sau s-a terminat povestea?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Noiembrie 2008 02:48
Sincer prin asa ceva am trecut si eu...dar din pacate nu se va impaca cu tine te va folosi pana cand isi va gasi pe alta si atunci te va parasi pt totdeauna mai bine lasa'l u acuma iti va fi mai bine cu timpul chiar daca vei suferi enorm....succes :)
cosmina08
Postat pe 28 Februarie 2009 16:55
tu singura te chinui... pur si simplu te foloseste pt propriile lui nevoi si atat.... daca tu vrei sa te chinui nu ai decat...
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 21:03
Cred ca-l iubesti sau esti dependenta sexual de el. Dar.... sincer vorbind daca suferi asa cum spui lasa-l frate musca din perna atunci cind te suna dar refuza-i intalnirea pt.ca asta nu e relatie serioasa. Depinde de tine ce vrei.
nocturnalia
Postat pe 4 Mai 2009 14:31
desprinde-te de trecut...cunoaste oamnei noi, , peisaje noi, intamplari noi.ti-a descoperit punctul slab acest individ.si ar trebui sa pui piciorul in prag.spune nu ! si gata.tu nu esti jucaria nimanui

Postat pe 12 Mai 2009 11:47
din ce spui e interesat doar de sex..nu cred ca vrea o relatie serioasa..
MadaIry
Postat pe 12 Mai 2009 18:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre iubirea platonica 54 De la: gabytza21 17 Octombrie 2016 10:37
Îmi plac femeile, îmi place sã mã lupt cu ele..... 16 De la: kudika_27846 28 Ianuarie 2013 23:59
Pb de familie 10 De la: kudika_986450 5 Mai 2016 15:09
Aberatii de noapte 11 De la: RAINBOWLADY 8 Ianuarie 2012 10:18
ce sa cred?ce sa fac? 8 De la: m3ry 29 Ianuarie 2010 13:47