Setari Cookie-uri

ce se intampla??

am o gramada de indoieli in ceea ce priveste relatia mea sentimentala.sunt impreuna cu el de 4 ani,dar de aproape doi ani s-a schimbat complet.primii 2 au fost minunati cam cu tot ce isi doreste o fata de la partenerul ei,dar apoi incetul cu incetul a devenit tot mai distant si mai rece cu mine.acum un an jumate ne-am mutat cu ai lui si o mica perioada a fost ok,dar cand am inceput sa iesim din cuvantul lor(pentru ca ne controlau in tot ceea ce faceam,inclusiv in orele de masa si nu aveam voie sa mergem nicaieri singuri)au inceput sa se poarte ingrozitor.mie personal nu mi-au zis nimic,dar ii vorbeau lui urat de mine,il insultau pe el si cum nici unul dintre noi nu lucra,el nu le-a zis nimic.dar din cauza asta nu am avut liniste nici o clipa,el era tot timpul suparat,nervos si imediat isi iesea din fire cand vroiam sa discutam despre aproape orice.asa am inceput sa ne stricam relatia.el era tot timpul cu nervii la pamant,eu la randul meu ma suparam cand il vedeam asa pt k practic eu nu ii faceam nimic ca sa se poarte asa urat cu mine,astfel ne certam zilnic.acum,de vreo 4 luni stam la mine acasa,a scapat de ai lui,nu mai e asa de stresat,dar nu mai este nici urma din iubitul pe care l-am avut.imi spune ca eu singura il indepartez prin faptul ca sunt pusa pe cearta mereu si ca sa stea linistit prefera sa isi petreaca timpul la calculator(de asemenea unul din marile motive de cearta la care se adauga sexul).sunt mereu suspicioasa si pusa pe cearta pt k il simt uneori indiferent,ca si cum nu as fi langa el.motivul lui ar fi ca este foarte stresat din cauza k avem probleme financiare(eu inca imi caut de munca,iar el are doar de 2 luni) si faptul ca nu suntem singuri si nu putem face ce vrem.cu sexul o ducem rau maxim de 2 ori pe luna si atunci nu e de calitate.e adevarat ca nu suntem aproape deloc singuri si dupa miezul noptii cand se culca ai mei este deja tarziu,dar dc si-ar dori nu ar faceo indiferent de ora sau sunt eu prea exagerata?(el imi spune ca la o ora asa tarzie nu poate si ca ii este somn...)mai avem inca o problema si anume faptul k eu nu reusesc sa am orgasm.nu cred ca are pe cineva pt ca pana acum 2 luni a stat acasa cu mine si nu pleca singur nicaieri,iar acum de la serviciu vine acasa(sau cel putin asa cred eu).avem foarte des discutii pe tema asta,il intreb dc s-a plictisit de mine,dc are pe alta,dc nu mai este atras de mine,iar raspunsul lui este ca am iubeste in continuare,ca ii plac,doar ca s-a plictisit de faptul ca eu toata ziua caut un motiv de cearta si nu sunt multumita de nimik din ceea ce face el.este adevarat,dar cand il vad ca sta langa mine si nu ma baga inseama sau nu ma atinge deloc ma simt ingrozitor si nu rezist si iar fac o criza.in lipsa poftei de sex el da vina pe stres,pe faptul ca nu suntem singuri pt a o putea face cand ne-o dorim,pe faptul ca eu nu am orgasm si decat sa ma vada nemultumita de fiecare data mai bine sta in banca lui.dar probleme si motive de stres o sa existe toata viata,asta inseamna k el nu va mai face sex niciodata?????astept parerile voastre.poate puteti sa imi explicati ce se intampla....pupici
acy_mik
Postat pe 10 Iulie 2008 19:22
daca ar vrea sa faca sex, ar face oriunde si oricand.
io am stat vreo 3 ani pe la socrii si ne cotarceam ca iepurii. cum ne apuca , cum inchideam usa la noi in camera si dai lupte. da' lupte tata, nu glume!
asa ca ori are o problema legata de sex ori impuiera capului i-a redus atractia gravitationala spre tine.
asa ca, ori pui picioru-n prag si-l pui la treaba, ori p-aci ti-e soarta!

Postat pe 10 Iulie 2008 19:28
Sfatul meu e sa suporti sau sa te prefaci ca esti buna cu el, mereu sa ii sari in cale sa fii draguta cu el, pt ca el e dezamagit ca nu poate face mai mult pt familie si asta il demoralizeaza.Pe langa faptul ca nu are bani suficienti tu ii mai si zici ca esti nesatisfacuta.....Cum crezi ca se simte el????Adica nu e bun la nimic? asa gandeste el.Asa ca las-o mai usor....i-al usor ..fi blanda ...imbraca-te in ceva sexy pt el intr-o noapte....nu il mai critica atata toata ziua ...si astfel o sa isi revina.Daca nu isi revina, atunci poarta o discutie cu el ,,,zii ca ai incercat si da-i exemple ...

Postat pe 10 Iulie 2008 20:01
punct ochit,punct lovit,Geo !!!!........direct la tinta......mamica draga mea Acy_mik , la varsta voastra(presupun ca si el e pe aproape) "aprofundam subiectu'" si de 3 ori pe zi,nu de 2 ori pe luna ,ca voi !!!!!.....si daca sustii ca inca va iubiiiitii,sau ca el te mai iubesteeeee .......GO,BABY,GO...... .... ... ......transmite-i din partea mea ca e un PUTUROS SI UN COMOD ,daca intr-adevar te iubeste !!!!....sotul meu are 40 de ani si program de munca zi de vara/pana-n seara si tot "activeaza" de cel putin 2-3 ori pe saptamana !!!!!.......ca daca ar avea timp mai muuuultt....la cat ma iubesteeeee......ar trebui sa ne facem casa in padure,sa nu mai deranjam vecinii......pup.....si fa ce zice Geo,daca nu merge,ca ai toata viata inainte.....siiiii....."morcov" se gaseste,iubita,pe toate drumurile !!!!....la toate cotiturile......totul e sa cauti......

Postat pe 10 Iulie 2008 20:03
vad ca tu Etta si Geo va rezumati doar la faptul ca nu face sex ...dar oare v-ati gandit si ce simte acel om? ......no comment.ca se simte trist si demoralizat ca nu reuseste sa faca nimic cu jobul? Eu il inteleg, pune-te in pielea lui ...crezi ca ii mai arde de sex dupa ce ca nu isi gaseste ce cauta?

Dar normal noi barbati daca nu avem chef de sex ..."cauta alt "morcov"" dar voi cand aveti "dureri de cap"? ce sa faca? sa caute alta "pasarica" la altcineva?.....Deja sunt nervos de felul cum ganditi.

Postat pe 10 Iulie 2008 20:06
dragul meu Me1985,la varsta lui,nu ar trebui sa-si gaseasca "alinarea"problemelor in calculator sau lipsa de sex!!!....sau ti se pare normal,in ciuda tuturor problemelor,la 20 si ceva de ani sa faci sex,cu persoana pe care pretinzi ca o iubesti,doar de 2 ori pe luna ?????.....acolo este,parerea mea ,o maaaaare lipsa de comunicare.....atunci cand te consideri un cuplu in care exista dragoste,problemele se rezolva impreuna,nu prin izolarea si ignoranta fata de cel pe care pretinzi ca-l iubesti.....am avut momente in viata cand nu am avut servici,nici eu ,nici sotul meu,amandoi in acelasi timp !!!!....aproape un an de zile.....in tinerete....si aveam si copil mic.....si desi ,mancam cartofi cu paine,zau de nu am avut cea mai bogata perioada in sex !!!!.....de ce???....pentru ca aveam timp berechet,pentru ca ne iubeam nespus de mult si pentru ca am tinut piept greutatilor, amandoi, mana in mana....si asa am trecut mai usor peste ele......si am avut si chef de sex,in timpul acestor probleme.....asa ca,atunci cand nu merge si nu merge,de ce sa te chinui o viata???.....ca doar una avem,nu????.......

Postat pe 10 Iulie 2008 20:27
sunt invidioasa,etta

Postat pe 10 Iulie 2008 20:57
Pe scurt: sa va mutati impreuna cu ai lui a fost o idee foarte proasta. Mai ales daca parintii sunt din categoria care nu suporta nurorile! Incercati sa va mutati in alta parte singuri si pana reusiti: calm si comunicare. Bafta!
white_roses
Postat pe 11 Iulie 2008 15:03
etta70 ....sunt oameni si oameni ...poate el e altfel..emotiv

Postat pe 11 Iulie 2008 15:41
si eu i-am spus acelasi lucru k totul tine numai de ceea ce iti doresti,nu conteaza ora sau locul.dar el sustine ca nupoate dc este stresat si mai ales la ore asa tarzii pt k ajunge tarziu de la munca.pe de o parte are dreptate pt k sa stai plecat de la 7:30 dim pana la 7-8 seara e greu.dar totusi ramane weekend-ul...
acy_mik
Postat pe 11 Iulie 2008 16:54
o sa incerc sa fiu cat mai draguta k el(sa vedem dc reusesc,pt k are talentul de a ma scoate din sarite mai mereu).sa vedem cum vor decurge lucrurile
acy_mik
Postat pe 11 Iulie 2008 16:59
la inceput si noi eram in plina actiune in fiecare zi,dar uite cum se schimba lucrurile....si in rau
acy_mik
Postat pe 11 Iulie 2008 17:01
nu te supi mai asa rau,eu il inteleg k se simte rau,dezamagit de tot ceea ce se intampla,dar dc suntem un cuplu ar trebui sa putem trece peste probleme impreuna.insa el tine totul in sufletul lui,nu vrea sa se exteriorizeze si normal k asta il face sa se simta si mai rau.nu i-am cerut nimic anormal,doar sa fie capabil sa-mi impartaseasca si mie problemele lui,doar asta presupune o relatie.dar ajunge sa ma ignore complet si oricum nu isi rezolva problemele astfel,doar strica si ceea ce avem noi
acy_mik
Postat pe 11 Iulie 2008 17:07
sa stii k te invidiez draga etta,cred k oricine si-ar dori o relatie k a ta.este minunat k ati reusit sa va pastrati la fel k la inceput in ciuda tuturor problemelor care apar pe parcursul unei relatii.poate imi spui si mie cum ati reusit.si ai dreptate,la varsta lui ar trebui sa fie doritor de sex
acy_mik
Postat pe 11 Iulie 2008 17:12
De la: acy_mik, la data 2008-07-11 16:54:52si eu i-am spus acelasi lucru k totul tine numai de ceea ce iti doresti,nu conteaza ora sau locul.dar el sustine ca nupoate dc este stresat si mai ales la ore asa tarzii pt k ajunge tarziu de la munca.pe de o parte are dreptate pt k sa stai plecat de la 7:30 dim pana la 7-8 seara e greu.dar totusi ramane weekend-ul...
acy_mik
Postat pe 11 Iulie 2008 17:12
De la: acy_mik, la data 2008-07-11 16:54:52geo si eu i-am spus acelasi lucru k totul tine numai de ceea ce iti doresti,nu conteaza ora sau locul.dar el sustine ca nupoate dc este stresat si mai ales la ore asa tarzii pt k ajunge tarziu de la munca.pe de o parte are dreptate pt k sa stai plecat de la 7:30 dim pana la 7-8 seara e greu.dar totusi ramane weekend-ul...
acy_mik
Postat pe 11 Iulie 2008 17:13



Cred ca i s-a inmultit stolul!Lasa-l in pace daca nu vrei sa fi crispata toata viata.Personal nu cred ca e vorba de iubire ,va omoara obisnuinta si comoditatea.
BUM27
Postat pe 11 Iulie 2008 19:33
oare sa aiba pe alta si eu sa fiu luata drept fraiera?
acy_mik
Postat pe 12 Iulie 2008 09:56
eu nu sunt nici in ruptul capului de acord ca un cuplu sa stea cu parintii(ai lui sau ai ei)!!....e cam greu la noi in tara, mai ales ca trebuie sa faci un mega efort ca sa iti iei o amarata de casa.....Eu privesc asa lucrurile:
1. Orice s-ar intampla el isi iubeste familia dar si pe tine, si la un moment dat a fost intre ciocan si nicovala, intre ai lui si tine.
2.Se poate ca perioada petrecuta acolo sa il faca sa fie in continuare confuz, poate ca s-a certat cu ai lui pe motivul plecarii voastre de acolo....
3. barbatii nu sunt asa deschisi ca femeile referitor la ceea ce simt.
4.lasa-l in pace....comporta-te normal, fa ce trebuie sa faci si nu il mai stresa pt ca din ce il stresezi mai mult din aia incepe sa nu te mai suporte....sad but true!
5.poate ca sufera prea mult ca nu aveti locul vostru in care sa faceti ce vreti, oricand vreti si oricat vreti, poti sa il sprijini cu vorbe optimiste si sa incerci makr sa fii vesela, ca daca te vede pe tine trista asa e si el....
6.referitor la sex, cred k daca nu are chef sa faca cu tine poti sa fii sigura ca si cu atcineva.....nici o sansa. arata-i ca il iubesti!

Good luck!

micky_ai
Postat pe 12 Iulie 2008 12:48
Nu este bine ca stati cu parinti, dar daca asta este situatia puteai macar, chiar daca erai in casa lor, sa iti marchezi teritoriul.Adica prin atitudinea ta, ar fi trebuit sa-si dea ei seama ca ai nevoie de intimiditate, dar problema voastra este, ca ati depins de ei financiar si de acolo au plecat toate.Daca ati fi avut un servici, daca nu le dadeati raportul de la inceput asta se intampla.
Eu stau in casa cu bunici iubitului meu si in aceasi curte si cu parintii lui, dar am preferat sa fiu mai rece cu ei, sa stau separat, sa evit a manca impreuna, a ma amesteca in familia lor cum s-ar zice, a le da raportul cu ceea ce fac eu sau iubitul meu.plecam si venim cand vrem, unde vrem si nu dam socoteala. Este adevarat ca muncim si inca foarte mult, dar cand vrem sa facem dragoste nu conteaza ce ora din zi sau noapte este si nici macar nu trebuie sa incui usa. Asta pt ca am stiut sa ma impun, nu prin vb, ci prin felul de a fi.
angy8
Postat pe 14 Iulie 2008 02:40
Inca ceva.* chiar daca este vorba de fam lui, ar trebui sa te creada pe tine si sa iti tina partea. Bineinteles sa nu il bârâi toata ziua la cap ca ai lui iti face si iti drege.Daca te iubeste cu adevarat ar trebui sa faca orice pt tine, sa te puna pe primul loc chiar daca asta presupune sa se certe cu ai lui.
*ca sa va fie bine poti sa incerci si tu sa fi mai blanda, mai calda, sa nu il mai certi, sa fi mai pisicoasa,fa-l sa uite de probleme, pregateste-i ceva cand vine acasa, macar niste lumanari, fi mai atragatoare si o sa fie bine
angy8
Postat pe 14 Iulie 2008 02:50
Inca ceva.* chiar daca este vorba de fam lui, ar trebui sa te creada pe tine si sa iti tina partea. Bineinteles sa nu il bârâi toata ziua la cap ca ai lui iti face si iti drege.Daca te iubeste cu adevarat ar trebui sa faca orice pt tine, sa te puna pe primul loc chiar daca asta presupune sa se certe cu ai lui.
*ca sa va fie bine poti sa incerci si tu sa fi mai blanda, mai calda, sa nu il mai certi, sa fi mai pisicoasa,fa-l sa uite de probleme, pregateste-i ceva cand vine acasa, macar niste lumanari, fi mai atragatoare si o sa fie bine
angy8
Postat pe 14 Iulie 2008 02:51
sunt constienta k nu e deloc bine sa stam k parintii,indiferent ai cui sunt,dar deocamdata nu avem alta solutie.sunt convinsa ca ne-ar fi fost mult mai bine dc locuiam de la inceput singuri,dar sa speram k inca nu este totul pierdut si ne vom reveni.sa imi gasesc si eu un loc de munca bunicel si sa ne mutam macar k chirie,poate atunci se vor rezolva toate.o sa incerc sa fiu si eu mai draguta k el...
acy_mik
Postat pe 14 Iulie 2008 12:54
mhhh..e destul de complicat..dar ar fi mai simplu daca tu ai inceta sa ii mai faci lui reprosuri.este foarte important pentru ca barbatii sunt asemenea copiilor,ei trebuie laudati pt fiecare lucru bun facut,trebuie sa ai rabdare cu el si se va schimba.este foarte clar ca intre voi a fost ceva frumos..incearca sa rememorezi momentele acelea cu el(in loc sa ii faci reprosuri)..daca nu are chef de vorba nu ii reposa ca nu vorbeste,fa-te o prezenta placuta,sexi chiar si taci,zambeste-i,fa-i un masaj,sau ce sti tu ca ii face lui placere sa primeasca de la tine.o sa vezi k incet incet 'acel ceva' va prinde viata si va fi bine.eu imi dau seama ca tu ca femeie iti doresti sa primesti atentie de la el si nu invers..dar acum din cate ai spus tu el este frustrat din prea multe puncte de vedere(serviciu,bani,chiar faptul ca nu reuseste sa te multumeasca din punct de vedere sexual si lista poate continua)si are nevoie de tine asa ca trebuie sa ii fi alaturi si in timp tot ce ai oferit tu se vei primi inapoi.
dydee
Postat pe 14 Iulie 2008 21:38
mercik pt sfaturi.o sa incerc sa fiu mai pisicoasa,mai iubareata k el si o sa incerc sa nu-i mai fac reprosuri,sa fiu o draguta.sa vedem dc functioneaza...
acy_mik
Postat pe 15 Iulie 2008 13:36
hmmmm nepotrivire in pat :) sau nu neaparat dar ma rog un lucru e clar marul discordiei este sexul...el este motivul ptr care va certati! nu sunteti si nici n`ati fost singurii.. deci tu nu`l intelegi pe el prea bine ..nu mi`o lua in nume de rau..dar daca el are servici si tu nu normal ca e o problema. apar diferente intre parteneri mai ales ca u vii cu reprosuri ca el nu te satisface si se simte si el prost..stiu ce inseamna sa vii de la munca satula de toate si sa fii stresat ca stai in casa cu niste persoane fata de care ai niste restrictii..iti piere tot cheful..nu`i mai reprosa ca nu te satisface//incearca sa`l satifaci u pe el..fara sa ceri nimic in schimb momentan ..rabda putin..incearca sa`l intelegi si in acelasi timp gaseste`ti servici asa ai sa`l intelegi mai bine .u ai prea mult timp liber si`ti pui tot felul de probleme..si ptr orice eventualitate trezeste`l noaptea din somn..mai bine zi`l surprinde`l excita`l cum stii tu..vezi cum reactioneaza.
BombonicaAmaruie
Postat pe 24 Iulie 2008 17:49
daca o sa`i mai reprosezi mult ca nu te satisface.e normal sa se retraga in coltul lui si sa`i fie frica sa mai incerca sa faca sex cu tine ca sa nu auda plangeri si cu timpul o sa apara indiferenta si adio relatie.asa ca treci la munca daca vrei sa nu se strice relatie.succes
BombonicaAmaruie
Postat pe 24 Iulie 2008 17:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Berarie matrimoniala... 10455 De la: Anidaida 28 August 2011 02:57
Pozitii ;) 27 De la: fergieum 18 Iulie 2011 00:09
Ce parere aveti? 6 De la: Franzi 5 August 2009 15:55
mai sunt sau nu virgina? 32 De la: andra_05 3 August 2009 17:53
E BINE SA TE SPELI CU APA IN VAGIN? 52 De la: kudika414141 9 August 2011 17:42