Setari Cookie-uri

Am ramas insarcinata.

Am fost cu iubitul meu timp de 1 luna si 2 saptamani, timp in care m-am indragostit nebuneste de el.
Eu tocmai eram iesita dintr-o relatie nasoala, cu fostul care ma molesta si fizic si si verbal. El a fost ca un print cu mine. M-a inteles, m-a ajutat sa trec peste, insa acum 4 saptamani m-a parasit, fara motiv, pentru o alta fata.
faza e ca eu am ramas insarcinata cu speranta de a ne casatori cat mai reoede. Insa n-am avut cand sa-i spun, deoarece despartirea a intervenit brusc.
Va rog ajutati-ma. Ce ar trebui sa fac? De copil nu prea am chef... Vroiam numa ca sa-l tin langa mine pe pufi al meu.
Sunt disperata.
georgiana_19
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:03
In primul rand anunta-l. Pe urma... te orientezi...
Lucia1971
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:06
In primul rand, esti naiva si imatura :)
Crezi ca dupa o luna si jumatate de relatie te lua de nevasta ?
Ce a fost in capul tau ?
Te-a parasit s te-a lasat si insarcinata

Ai grija ce faci ....
Succes in alegerile pe care urmeaza sa le faci

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:10
copiii nu se fac dupa chef sau interese.
te-a parasit fara motiv? nimic nu se intampla fara motiv
avorteaza, cu sau fara pufi al tau, ca oricum ar ajunge si ala un copil al strazii

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:10
Credeti ca ar fi bine sa-l aduc aici pe forum?
Sa afle in felul acesta, si sa poata vorbi cu voi, sa-l convingeti ca trebuie sa fie alaturi de mine?>>>????
Si ca e vorba de viata copilului sau, si ca neaparat trebuie sa se-ntoarca la mine?
De cand nu mai suntem impreuna, am avut 2 tentative de sinucidere, cu pastile pentru insuficiente renale, insa am ajuns de fiecare data la urgente, si acum merg regulat la psiholog de 3 saptamani, insa nu ma ajuta cu NIMIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!
georgiana_19
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:11
cred ca esti cam inconstienta crezand ca un copil poate salva o relatie..si mai ales pe baza lui se poate intemeia o familie...mai devreme sau mai tarziu tot va pleca...oricum vorbeste cu el si apoi ia o decizie
coffeeta
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:12
Cati ani ai?

Sincera sa fiu, pari o femeie instabila psihic, daca as citi ce scrii aici, eu (ca iubitul tau) as fugi si mai departe
Kathara
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:13
De la: georgiana_19, la data 2009-01-30 22:11:29Credeti ca ar fi bine sa-l aduc aici pe forum?
Sa afle in felul acesta, si sa poata vorbi cu voi, sa-l convingeti ca trebuie sa fie alaturi de mine?>>>????
Si ca e vorba de viata copilului sau, si ca neaparat trebuie sa se-ntoarca la mine?
De cand nu mai suntem impreuna, am avut 2 tentative de sinucidere, cu pastile pentru insuficiente renale, insa am ajuns de fiecare data la urgente, si acum merg regulat la psiholog de 3 saptamani, insa nu ma ajuta cu NIMIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!


pai fata draga cu fazele astea nu inspiri decat mila..tu ai sta langa cineva care are iesirile tale..
doamne cata inconstienta zace in tine...si de ce trebuie sa se intoarca?pt ca tu de buna voie si nesilita de nimeni ai vrut un copil sa il legi de tine..sincer eu nu as sta cu tine..asta se numeste santaj
coffeeta
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:14
De la: georgiana_19, la data 2009-01-30 22:11:29Credeti ca ar fi bine sa-l aduc aici pe forum?
Sa afle in felul acesta, si sa poata vorbi cu voi, sa-l convingeti ca trebuie sa fie alaturi de mine?>>>????
Si ca e vorba de viata copilului sau, si ca neaparat trebuie sa se-ntoarca la mine?
De cand nu mai suntem impreuna, am avut 2 tentative de sinucidere, cu pastile pentru insuficiente renale, insa am ajuns de fiecare data la urgente, si acum merg regulat la psiholog de 3 saptamani, insa nu ma ajuta cu NIMIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1!!!!

Draga mea, tu nu de psiholog ai nevoie. Kathara are dreptate, instabilitatea ta psihica solicita un psihiatru urgent!!!!
Lucia1971
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:15
tu vrei sa stea langa tine din dragoste sau din obligatie pt un copil? ce treaba are dragostea cu obligatia? esti bolnava, egoista, te gandesti doar la fericirea ta. omori un copil, sau ii distrugi viata pt a tine un barbat care nu te vrea langa tine. unde iti tii capul, ca pe umeri in nici un caz?!

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:15
"Credeti ca ar fi bine sa-l aduc aici pe forum?"
nici vorba...

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:16
Am 19 ani, in iunie implinesc 20 de ani. Nu sunt o femeie instabila, doar putin dezorientata in momentele acestea. El era totul pentru mine.
Nu stiu cum sa-i zic. Mi-e frica de reactia lui. Mai ales ca am folosit de fiecare data prezervative, si o sa banuiasca ca nu-i al lui...Defapt eu intr-o seara, am gaurit prezervativele. Toate 3 dintr-un pachet, ca sa fiu sigura. Acum sunt deja in 6 saptamani de sarcina.
Nu vreau sa fac un avort, e unica mea amintire.
Cum ar trebui sa-i spun?>???//?
georgiana_19
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:17
Dumnezeule, fata, tu esti disperata rau de tot!!!! Ce naiba are respectivu' de te-a innebunit asa?
Lucia1971
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:18
De la: georgiana_19, la data 2009-01-30 22:17:25Am 19 ani, in iunie implinesc 20 de ani. Nu sunt o femeie instabila, doar putin dezorientata in momentele acestea. El era totul pentru mine.
Nu stiu cum sa-i zic. Mi-e frica de reactia lui. Mai ales ca am folosit de fiecare data prezervative, si o sa banuiasca ca nu-i al lui...Defapt eu intr-o seara, am gaurit prezervativele. Toate 3 dintr-un pachet, ca sa fiu sigura. Acum sunt deja in 6 saptamani de sarcina.
Nu vreau sa fac un avort, e unica mea amintire.
Cum ar trebui sa-i spun?>???//?



ai gaurit prezervativele ? wow...

Cred ca te-ai uitat la prea multe telenovele, realitatea este altfel ;)

Nu iit va merge asa, crede-ma

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:18
Tu mai ai vreun pic de demnitate? in cate luni esti insarcinata? Intr-o luna de zile tu ai ramas insarcinata si te asteptai ca astfel il vei face sa te ia de nevasta?...cred ca n-ai mers la scoala deloc sau ai trecut prin viata ca gasca prin apa. A plecat ca si-a dat seama cu cine are de a face. Parintii tai ce zic? Ai avut vreodata o discutie serioasa pe subiectul asta cu ei, sau cu orice ommai matur decat tine? Pe viitor,ai grija si protejeaza-te...mai citeste si tu o carte, sa te trezesti putin. Acum raul e facut...ramane la latitudinea ta sa actionezi...dar nici gand ca el se va intoarce pentru copil. Uite asa se umplu leaganele de copii din romania, din cauza ignorantei unor persoane ca tine. Rusine! Cum ai sa cresti copilul cu o astfel de mentalitate?
mrskattousa
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:19
De la: georgiana_19, la data 2009-01-30 22:17:25Am 19 ani, in iunie implinesc 20 de ani. Nu sunt o femeie instabila, doar putin dezorientata in momentele acestea. El era totul pentru mine.
Nu stiu cum sa-i zic. Mi-e frica de reactia lui. Mai ales ca am folosit de fiecare data prezervative, si o sa banuiasca ca nu-i al lui...Defapt eu intr-o seara, am gaurit prezervativele. Toate 3 dintr-un pachet, ca sa fiu sigura. Acum sunt deja in 6 saptamani de sarcina.
Nu vreau sa fac un avort, e unica mea amintire.
Cum ar trebui sa-i spun?>???//?


esti inconstienta?
Asynia
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:19
Da, trebuia sa imi dau seama dupa nick.

Parerea mea e ca trebuie sa faci un avort si sa te concentrezi asupra altor lucruri. Mergi la scoala, la serviciu; la doctor si dupa ce iti revii mai incearca cu barbatii.
Kathara
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:19
inger_calator, cum poti sa ai o gandire dominata de prejudecati? din postul tau imi dau seama ca ai o parere proasta despre mine, dar este oare corect sa ne agatam de constatarile georgianei ca fiind singurul adevar absolut? Nu tocmai dogma crestina impinge oamenii spre o existenta de solidaritate si iubire a aproapelui? oare eu sunt singurul care crede ca e victima aici? :(

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:20
De la: georgiana_19, la data 2009-01-30 22:17:25Am 19 ani, in iunie implinesc 20 de ani. Nu sunt o femeie instabila, doar putin dezorientata in momentele acestea. El era totul pentru mine.
Nu stiu cum sa-i zic. Mi-e frica de reactia lui. Mai ales ca am folosit de fiecare data prezervative, si o sa banuiasca ca nu-i al lui...Defapt eu intr-o seara, am gaurit prezervativele. Toate 3 dintr-un pachet, ca sa fiu sigura. Acum sunt deja in 6 saptamani de sarcina.
Nu vreau sa fac un avort, e unica mea amintire.
Cum ar trebui sa-i spun?>???//?

incearca sa gandesti...in cazuri din astea nu merita sa iti strici viata pentru cineva caruia poate nici nu i pasa de tine

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:20
copilul nu e o amintire!! nu e un obiect! vrei o amintire? fa-i o poza
si eu am 19 ani, dar viata nu se rezuma la un barbat.
macar ai terminat liceul?

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:21
Unica ta amintire???????????????????????????????????????????????????????????

God... keep sleeping and wake up when it's too late
mrskattousa
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:21
Scaoala deja am terminat-o, sunt in primul an la ASE.
Faza e ca sunt foarte indragostita de el. Cum am mai spus, fostul meu era foarte violent, ma batea, si ma injura, ma punea sa fac chestii injositoare, cum ar fi sa prestez anumite chestii prietenilor sai. Si cand l-am cunoscut pe el, EL a fost cel care mi-a deschis ochii, si mi-a dat puterea sa-l parasesc pe forul, si mi-a arata ca valorez mult mai mult decat cum eram tratata.
Nu stiu de ce m-a parasit...A fost asa de brusc....
Si nu voi mai gasi pe nimeni, sunt extrem de complexata si timida...Nu se uita la mine niciun baiat.....
georgiana_19
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:22
eu cred ca e la misto totul
Asynia
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:23
De la: pufosu0, la data 2009-01-30 22:20:31inger_calator, cum poti sa ai o gandire dominata de prejudecati? din postul tau imi dau seama ca ai o parere proasta despre mine, dar este oare corect sa ne agatam de constatarile georgianei ca fiind singurul adevar absolut? Nu tocmai dogma crestina impinge oamenii spre o existenta de solidaritate si iubire a aproapelui? oare eu sunt singurul care crede ca e victima aici? :(

nu prea inteleg ce vrei sa spui

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:23
De la: pufosu0, la data 2009-01-30 22:20:31inger_calator, cum poti sa ai o gandire dominata de prejudecati? din postul tau imi dau seama ca ai o parere proasta despre mine, dar este oare corect sa ne agatam de constatarile georgianei ca fiind singurul adevar absolut? Nu tocmai dogma crestina impinge oamenii spre o existenta de solidaritate si iubire a aproapelui? oare eu sunt singurul care crede ca e victima aici? :(

pai atunci de ce nu te casatoresti cu ea?
coffeeta
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:23
aha, deci ti-ai adus "pufosul" pe forum. ok, deci problema ta e rezolvata. o sa traiti fericiti pana la adanci batraneti

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:24
De la: georgiana_19, la data 2009-01-30 22:22:37Scaoala deja am terminat-o, sunt in primul an la ASE.
Faza e ca sunt foarte indragostita de el. Cum am mai spus, fostul meu era foarte violent, ma batea, si ma injura, ma punea sa fac chestii injositoare, cum ar fi sa prestez anumite chestii prietenilor sai. Si cand l-am cunoscut pe el, EL a fost cel care mi-a deschis ochii, si mi-a dat puterea sa-l parasesc pe forul, si mi-a arata ca valorez mult mai mult decat cum eram tratata.
Nu stiu de ce m-a parasit...A fost asa de brusc....
Si nu voi mai gasi pe nimeni, sunt extrem de complexata si timida...Nu se uita la mine niciun baiat.....


Dar de ce intri tu in relatii dintr-astea? Decat asa, mai bine singura,
Kathara
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:25
De la: Asynia, la data 2009-01-30 22:23:21eu cred ca e la misto totul



idem

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:26
Nu te mai gandi asa...de ce esti atat de negativista? Citeste si tu ce-ti scrie lumea asta aici, cati suntem de acord cu ce faci tu? NICI UNUL!!! Cred ca trebuie sa te reculegi, sa-ti faci ordine in viata si nu te mai arunca la picioarele oricariu barbat care nu te bate sau nu te trateaza ca pe un obiect de satisfacut capricii. Esti tanara si poti face mult mai multe...concentreaza-te pe tine...vorbeste cu parintii tai daca ar fi de acord sa te ajute in cresterea copilului...nu aduce pe lume o fiinta nevinovata pt ca mai apoi sa nu ai grija de el/ea. Gandeste-te bine si ia o decizie.Mai poti face avort...:(
mrskattousa
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:27
Nu mi-am adus pufosul pe forum.Dupa ce am marturisit atatea lucruri pe care le-am facut, cu siguranta m-ar uri daca ar citi.... Nu stiu despre ce vorbeste utilizatorul acela...Cred ca face misto de mine.......... Nu intelegeti prin ce trec, va ganditi cu superficialitate.
Stiu ca un copil nu e un obiect, dar eu nu lucrez, si nu stiu cum l-as intretine. In schimb daca ne-am casatorii, atunci ar fi mai multe posibilitati materiale. Mai ales ca el are 32 de ani, si deja e un om pus pe picioarele lui.
georgiana_19
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SEXUL ORAL 119 De la: matracuca 7 Ianuarie 2010 17:59
ti-ai saruta sotul daca ai sti ca tocmai i-a tras o limbuta secretarei 59 De la: kudika024853 22 Aprilie 2010 16:47
preludiu (pt fete) 2 De la: lloremmy 9 Octombrie 2011 05:01
inhibitor sexual 9 De la: scorpyoW 21 Ianuarie 2011 21:34
vreau o amanta 219 De la: etta 24 Iulie 2009 12:54