Setari Cookie-uri

pot sa am incredere?

am cunoascut pe cinava pe net si m am indragostit de el pina peste cap.eu eram singura de citiva ani. sunt divortata si am un copil si mi a fost greu sa ma indragostesc dar el m a asigurat ca ma iubeste si ca trebuie sa mi deschid din nou sufletul si sa iubesc.dar surpriza...totul parea ok pina intr o zi cind l am gasit pe citeva siteuri avind sute de prietene virtuale...in plus erau lucruri care imi inspirau neincredere...nu vreau sa spun aici ce anume...i am cerut explicatii de fiecare data foarte calm si am primit explicatii f puerile...problema e ca de fiecare data cind incerc sa i explic ca nu am incredere in prieteniile lui virtuale pentru ca eu incerc sa i ofer pina si in pat ce si doreste, el se supara.precizez ca intre noi e o anumita distanta si m am tot gindit ca e barbat iar ei sunt curiosi.acum va intreb...voi a ti sta cu un tip care se supara si intoarce spatele relatiei lasindu ma fara sa stiu daca mai suntem impreuna sau nu?de vreo 2 ori s a intors ..acum..nu stiu...eu il iubesc...am incercat sa vorbesc cu el dar pt el e mai important orgoliul...

Postat pe 11 Iulie 2008 00:14
In locul tau.......sincer....nu as avea incredere si nu as continua relatia. Pana la urma dragostea se demonstreaza nu se spune, de spus putem spune multe asta nu implica faptul ca este si adevarat din pacate. Stii zicala aia(si nu vreau sa vb ca bunica mea)fata de maritis nu se cauta la bal. Eu sunt de acord cu zicala asta (si e valabila si in cazul barbatilor). Nu cred ca as putea avea incredere in cineva care sta toata ziua pe net (si eu l-am cunoscut la fel) si isi face prietene, unde e garantia ca o sa se opreasca dupa ce suntem noi impreuna. Esti tanara, cauta pe cineva care te apreciaza si te FACE sa te simti iubita nu numai ti-o spune.

Toate cele bune
bursuk
Postat pe 11 Iulie 2008 11:34
mersi de raspuns...credeam k o sa mi raspunda mai mullta lume

Postat pe 13 Iulie 2008 00:54
te inteleg foarte bine..dar ti-as sugera sa nu te bazezi..sa nu crezi 100%..ceea ce va scrieti pe net..in realitate e putin altfel..
daca e sa fiti impreuna ..atunci veti fi..
daca vei avea rabdarea si curajul sa accepti cu zimbetul pe buze atit cit iti aduce viata..atunci cistigi tu..nu cel care te pierde..
dolcedoll
Postat pe 13 Iulie 2008 01:27
hmmm...sunt de parere sa iti impui punctul de vedere ori alea ori tu...
sincer si eu am fost in aceeasi situatie cunoscut pe net..numai ca el este cel divortat...cum ne-am indragostit reciproc..am avut surpriza sa il testez ..am creat un nou cont..m-am dat la el..si a acceptat putin mai tarziu...a fost si vina mea zic eu..am testat prea devreme..dar nu regret..nu stau cu cineva care la prima venita ma pupa din mers...asa ca...au urmat conversatii si mesaje..in care i-am zis sa ramana cu alea de pe net..si gata...
surpriza..nu a vrut sa renunte la mine ... asa ca ..de buna voie si nesilit de nimeni s-a logat de la mine la acel site si mi-a selectat sa ramana parola ... sa nu imi mai fac griji..ideea este ca asta nu inseamna ca nu poate avea alt cont...dar...eu nu ii intru pe cont...i-am zis ca are o perioada pe care am stabilit-o eu si daca nu se schimba nimic il pup din mers...
oricum ideea este sa il faci sa creada ca este ideea lui nu a ta
eu sunt gemeni totul sau nimic...el este scorpion...vrea sa domine..eu nu ma las dominata..dar ... cu putina educatie ce conteaza ca am gresit eu..el este vinovat si uite asa este mielusel...pt ca ii aduc aminte tot timpul ca este liber oricand vrea... si dupa acea cearta a zis ca renunta la orice ...mai putin la copil ..oricum nu i-as fi cerut in veci asta ...dar asta a venit din partea lui...
si ii mai dau de inteles ca daca el este la serv eu mai ies si in oras..nu-s genul sa stau sa il astept si sa fac orice pt el...il mai fac putin si gelos... ca vb aia am prieteni:P...si uite asa este el in alerta ma suna de 6 ori pe zi ..sa ma intrebe cica daca am mancat ..ce am mancat ..ce fac ..unde sunt?..hahaha...iar eu fac pe nebuna nu am mancat...pai uite prin oras...
asa ca nu te lasa controlata de el...doar daca vrei o relatie de sex..eu i-am zis inca o greseala si drum bun...nu-s persoana de tranzitie sau de recapatare a increderii lui de barbat cuceritor:P...

Postat pe 13 Iulie 2008 19:44
multumesc de raspuns...tipul pe care l am cunoscut eu e....foaret incapatinat...am incercat sa fac pe dura dar uite....nu ma mai cauta....trebuie sa ma resemnez cu toate k ma doare sufletul...il iubesc ....am pus suflet in relatia asta....vroiam ceva serios...dar daka el nu ne vrea...nu pot sa l oblig....

Postat pe 14 Iulie 2008 20:19
Day77, eu zic sa-l uiti, sa mergi mai departe. Nu pare un tip serios, iti pierzi timpul si nervii cu el. Exista si barbati buni pe lume, nu merita sa-ti pierzi timpul cu unul pentru care nu contezi prea mult. Mergi mai departe fara regrete, nu te mai uita inapoi.
Si inca un lucru: incearca, daca poti, sa nu mai pui suflet intr-o relatie pana nu observi ca respectivul chiar merita afectiunea ta. Nu pune suflet doar daca e frumos, sau placut in societate, sau bun la pat; pentru ca daca asta sunt singurele lui calitati, atunci mai mult ca sigur te va face sa suferi.

Postat pe 15 Iulie 2008 00:57
imi pare rau ...dar ..cred ca este mai bine sa te doara acum si sa gasesti pe altcineva..decat sa plangi mai tarziu de timpul pierdut cu el...oricum barbati sunt destui..si nu trebuie sa fii tu disperata...eu sincer sunt mai nebuna asa si mai tot timpul distrata mai in gluma mai in serios i-am zis ca sunt de acord sa se vada cu alea de pe net...chiar nu ma deranjeaza dar noi 2 o sa ne vdm la vreo 3 sapt asa...daca nu o luna vb si noi o ora si in rest fiecare umbla cu cine vrea...ehhh nici varianta asta nu a fost buna...
ooo si el este incapatanat..dar eu sunt si mai si...si i-am zis ori ca mine ori drum bun..nu imi place sa fiu eu cea care conduce! dar nici sa fiu eu cea inselata parca nu ma prinde bine rolul asta...
plus ca am avut inainte personaje de alt gen si nu accept...este viata mea,timpul meu..si nu am de gand sa imi bat joc ...
asa ca fii optimista totul va fi bine si stii este atat de adevarat ca apare atunci cand nici nu te astepti..eu nu am crezut...dar mi s-a intamplat...
iti tin pumnii sa gasesti pe cineva care sa va merite..

Postat pe 15 Iulie 2008 11:40
barbati gasesti al tot pasul..si ...gandeste-te k asa cum ti-a vb tie frumos pe net ..asa putea sa vb si cu celelalte..relatiile virtuale..nu prea inspira incredere..
criss_a
Postat pe 15 Iulie 2008 11:53
stiti cemi s a intimplat ieri? fiica mea a intrebat de acest tip....s a atasat de el, ii spunea chiar "tati". m a vazut cam necajita si nu m a mai auzit vorbind cu ekl la telefon...i am zis ca el nu ne vrea si nu pot sa l oblig sa fie linga noi iar ea la 8 ani mi a zis..."mami X nu te vrea pe tine si prietena lui tati nu lmai vrea pe el" si eu am intrebat o"si ce legatura are tatal tau cu mine si X" RASPUNSUL EI A FOST..."mami eu ma refeream asa la relatii...daca voi sunteti divortati altii nu va vor". credeti ma k m a lasat cu gura cascata....are doar 8 ani...nu mi a zis k vrea ca eu sa ma impac cu tatal ei pt k subiectul acesta l am discutat si stie k nu e posibil ci se referea la faptul k X nu ma vrea pt k sunt divortata cu un copil...o doare pt k incepuse sa tina la el...

Postat pe 15 Iulie 2008 19:49
Este foarte greu sa gasesti pe net pe cineva care sa fie sincer ..si cand ai un copil trebuie sa fii de foua ori mai atent pe cine alegi langa tine ...Fi puternica , lupta pentru fericirea ta si mai ales a fiicei tale.Mult succes
seiyra
Postat pe 15 Iulie 2008 20:36
trist:(...copilul isi va dori pana la va intelege situatia sa va impacati...
seiyra in mare parte ai dreptate..dar acum sa nu bagam toata lumea in aceeasi oala..na acum daca cineva ma cunoaste pe mine nu inseamna ca nu sunt sincera..poate cum sunt eu sunt si altii..parerea mea:)..oricum trebuie sa se gandeasca la amandoua..succes..

Postat pe 16 Iulie 2008 10:49
fetita ta pare destul de matura pt varsta care o are..se pare k a inteles cum sta treaba cu X...o sa gasesti un om care sa te complteze si sa te accepte si cu un copil...pana vei gasi pers in cauza incearca sa o faci pe fetita ta sa scape de 'durerea' k x nu mai este cu voi...treceti impreuna peste,o sa fie mai usor
criss_a
Postat pe 16 Iulie 2008 13:07
Nu e o relatie serioasa!!El le vrea pe toate!
janice18
Postat pe 9 August 2008 21:39
prin ceva asemanator trec si eu!tot pe net l-am cunoscut,tot asa avea sute de prietene virtuale desi cand ii ceream explicatii imi spune k doar eu contez,k eu sunt speciala,bla,bla....am ajuns ne-am intalnit,ne-am placut,am continuat sa vb pana intr-o zi cand am aflat k are prietena....nu mi-a dat nici o explicatie,m-a lasat cu ochii in soare fara nici o remuscare!!! de aceea eu regret si nu voi mai avea niciodata incedere in oamenii de pe net!sunt toti niste ipocriti si joaca un teatru ieftin si murdar!mi-e scarba de acesti oameni!
deci prin urmare sfatul meu e sa o lasi moarta...nu merita!mai ales din ce am vazut k ai scris cam aceasi situatie a fost si la mine si uite ce am patit!m-a durut si m-a facut sa-mi pierd increderea in oameni!nu te merita,parerea mea....dar acum tu faci ce iti dicteaza constiinta!si pe mine ma sfatuiau oamenii sa renunt dar pana nu m-am lovit eu cu capul de pragul de sus....n-am vrut sa intaleg si sa ascult de nimeni! asa k draga mea iti urez numai bine sa dea Dumnezeu sa nu patesti ca mine!!!numai bine

Postat pe 9 August 2008 21:55
e un lucru bun sa nu ai incredere in oameni; increderea se castiga, iar cui ii pasa de tine va face totul sa dovedeasca ca merita increderea ta. Prin urmare, tot raul spre bine
amme22
Postat pe 9 August 2008 22:05
- Cred ca ati avea nevoie sa cunoasteti oameni cu principii.
Oare unde am putea gasi asemenia gen de oameni?
Cum ati putea cunoaste oameni si sa vedeti si principiile dupa care se ghideaza?
Oare nu ar fi bine sa investim timp pentru a ne pregati pe noi, sa putem cunoaste oamenii ... sa invatam psihologie, sa invatam sa ne cunoastem pe noi mai bine, sa invatam sa cunoastem oamenii mai bine, sa invatam sa comunicam mai bine, sa invatam sa relationam mai bine ... sa ne dezvoltam personal? ... Ce ziceti? ...
Eu in general investesc incredere in oameni ... chiar daca de multe ori ... poate de cele mai multe ori sunt oameni care profita de increderea acordata ... dar numai asa pot gasi pe cei intr-adevar valorosi ... si credeti-ma ca merita!
Merita chiar sa pierzi de mai multe ori pentru a gasi ceea ce-ti doresti.
" Cauta si vei gasi, bate si ti se va deschide!" - nu am spus-o eu ... Nu stiu daca sunt multi care din prima sa ajunga acolo unde isi doresc, care din prima realizeaza ceea ce-si doresc. E clar ca e nevoie de perseverenta. E clar ca este nevoie si sa esuezi. De mai multe ori chiar!
Esecurile te intaresc!
Esecurile te formeaza! ... Dar foarte mult conteaza cum privesti esecurile! ...
De cate incercari a fost nevoie sa avem acum banalul bec? Stiti?
... Iar incep sa filozofez ... as vrea sa va spun mult mai multe ... mai bine v-as recomanda cateva carti ... daca va place sa cititi ... sunt sigur ca v-ar putea ajuta. Dar asta doar daca vreti.
O zi fantastica va doresc!

supermiki
Postat pe 10 August 2008 11:31
stii...nu plange pt cel care nu merita iar cel care merita nu te face sa plangi...cel mai bine este sa-ti gasesti o persoana care intr-adevar sa te merite,nu sa-si bata joc de sentimentele tale...u chiar il iubesti?sau crezi k nu gasesti p altcineva?
Aleys
Postat pe 14 August 2008 02:55
Stii ceva? Ce te impiedica sa mai cunosti si tu pe altcineva , daca el tot a facut asa? Inteleg sa fi "cuminte" atata timp cat el ar fi incetat cautarile pe Net.
Insa se pare ca omul inca cauta, lasa-l sa caute , dar continua si tu cautarile, nu te agata de un barbat ( fie el acesta de care spui sau altul) care crede ca nu a gasit comoara. Deci treci la treaba.
rimina
Postat pe 16 August 2008 13:28
eu nu l-am cunoscut pe net,dar situatia noastra e putin asemanatoare.si eu sunt divortata si am un copil.dupa divort,am inceput o relatie cu un tip care a acceptat situatia mea doar la suprafata.au trecut doi ani de atunci,suntem tot inpreuna dar inplicarea lui este minima.am aflat ulterior ca in tot acest timp a cerut zeci de pareri prietenilor despre situatia mea,iar mai apoi a incercat diverse relatii in paralel cu alte femei.din femeia care eram am ajuns o carpa lipsita de incredere in mine.sunt perfect constienta de situatia mea si cu toate astea nu pot sa-l parasesc.
dia_28
Postat pe 18 August 2008 15:54
eu sunt de acord cu ce a zis supermiki, dar...pt cei care e mai important orgoliul ....eu zic sa-i lasi cu orgoliul. "prea mult orgoliu intuneca orice urma de intelepciune" (cam asa era:P )
morticia_adams
Postat pe 10 Octombrie 2008 21:20
NU.

Postat pe 12 Octombrie 2008 22:43
Fata draga, te rog sa-ti revi si sa cobori cu picioarele pe pamant.Ti-am raspuns simplu si clar.R A R poti gasi ceea ce cauti tu pe net...procentul e f.f.mic.Nu vezi ce fel de om este?doar ti-ai raspuns singura!!! FUGI!LASA-L!IGNORA-L!...nu-l face sa sufere si pe copilul pe care-l ai!!! TREZESTE-TE pana nu e prea tarziu!!!!Bafta!
magda_65
Postat pe 12 Decembrie 2008 21:43
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 13:19
mha. .si eu am cun un tip p net. . e l 600 km d me. . si ne intelegem. .iubim. .toate alea. . dar asta. . auzi orgoliu. ? ? .. ce om. .
loreudarbog
Postat pe 24 Ianuarie 2009 17:20
De la: day77, la data 2008-07-11 00:14:35am cunoascut pe cinava pe net si m am indragostit de el pina peste cap.eu eram singura de citiva ani. sunt divortata si am un copil si mi a fost greu sa ma indragostesc dar el m a asigurat ca ma iubeste si ca trebuie sa mi deschid din nou sufletul si sa iubesc.dar surpriza...totul parea ok pina intr o zi cind l am gasit pe citeva siteuri avind sute de prietene virtuale...in plus erau lucruri care imi inspirau neincredere...nu vreau sa spun aici ce anume...i am cerut explicatii de fiecare data foarte calm si am primit explicatii f puerile...problema e ca de fiecare data cind incerc sa i explic ca nu am incredere in prieteniile lui virtuale pentru ca eu incerc sa i ofer pina si in pat ce si doreste, el se supara.precizez ca intre noi e o anumita distanta si m am tot gindit ca e barbat iar ei sunt curiosi.acum va intreb...voi a ti sta cu un tip care se supara si intoarce spatele relatiei lasindu ma fara sa stiu daca mai suntem impreuna sau nu?de vreo 2 ori s a intors ..acum..nu stiu...eu il iubesc...am incercat sa vorbesc cu el dar pt el e mai important orgoliul...

Te-ai gandit cate "prietene " virtuale poate sa aiba? Poate sunt multe fete ca tine care suspina dupa el, prin cine stie ce coltz de tzara.
emilia84
Postat pe 24 Ianuarie 2009 17:24
nu am multa experienta in dragoste,dar d un lucru sunt sigura...relatiile,discutiile p net sunt total paralele q lumea reala...niciodata nu poti stii c iti ascunde persoana d l kapatul firului,k sa zic asa...foarte rar gasesti persoane d inkredere p net...ji krd k majoritatea suntem noi fetele,femeile kre kauta un refugiu,p cineva kre sa t iubeask...off...Asa de complicati sunt barbati inkt ar trb sa vina l pachet cu un manual d utilizare...KISSES
justcryforme
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:41
Cum a ajuns fiica ta sa se ataseze de tipul asta, mai repede cred ca e influentata de comportamentul tau de cand il cunosti pe acest om. Eu zic ca nu are rost sa mai vb k el dak te tot ocoleste, eu faceam asta din primul moment... in fine. Orice ai face sa nu o implici pe fata ta, mai ales cand tu singura nu ai 100% incredere in perosana respectiva...

Postat pe 25 Iunie 2009 22:37
Fugi! departe! Pana o sa intelegi sau o sa te convingi, timpul trece si suferi iar fetita ta va fi afectata. Mai bine cauta ceva solid, un alt gen de om, pe care sa il cunosti inalte circumstante, trebuie sa ai mai multe informatii care sa te asigure si pentru fiica ta. Ai grija, sunt sigura ca vei gasi!
Succes!!
MiaMz
Postat pe 27 Septembrie 2009 18:28
Draga mea, acest om nu te iubeste. Daca te iubea, iti comunica care sunt intentiile lui. Tu ai o viata inainte, trebuie sa fii fericita atat pentru tine cat si pentru copilul tau. Relatiile acestea la distanta sunt mai mult platonice, iar tu ai nevoie de un barbat cu personalitate, responsabil.
Parerea mea e ca tu crezi ca esti indragostita de el...poate ca ti-a vorbit frumos si ti-ai facut sperante ca va fi o relatie de viitor, dar daca i-ai descoperit ca mai are pasiuni pe internet e mai mult decat un raspuns din partea lui.

Succes in tot ceea ce faci!

Psiholog_Florina
Psiholog_Florina
Postat pe 28 Septembrie 2009 12:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
complicatii 8 De la: gya01 20 Septembrie 2009 23:53
cum pot sa renunt la cineva care ma face fericita? 33 De la: kudika082955 15 Noiembrie 2009 18:58
Cum pot sa il uit?? 10 De la: printesaa_x 17 Ianuarie 2011 10:43
cum seduci un barbat ? pana unde merg femeile in arta seductiei! 90 De la: kudika007213 20 Mai 2009 19:39
ma place dar nu face nimic 7 De la: pink_lipi 26 Iulie 2009 11:28