Setari Cookie-uri

M-a parasit...

Dupa 2 ani si jumatate de relatie in care ne vedeam zi de zi, in care l-am iubit din ce in ce mai mult pana cand am ajuns sa nu mai pot trai fara el, in care i-am fost alaturi cand a avut nevoie de mine, m-am implicat in viata lui si l-am pus pe primul plan... m-a parasit...
Suntem de aceeasi varsta si eu am fost prima lui prietena. M-am gandit de la inceput ca asta s-ar putea sa fie o problema, dar el m-a linistit spunandu-mi ca daca va fi fericit, nu isi va mai dori alte relatii. Am investit f mult sentimental in relatia asta, l-am ajutat sa-si termine facultatea, sa se angajeze, pt ca a trebuit f mult sa trag de el (el se juca pe calculator f mult) si sa il lamuresc , dar am reusit. Am stat mereu langa el, m-am consumat f mult pt el, am avut rabdare si acum e pe picioarele lui.Si la nici 2 luni dupa ce toate s-au terminat cu bine, a inceput sa iasa singur noaptea in oras, sa il preocupe tot mai mult alte fete, aspectul lui fizic, sa se creada tot mai frumos si in acelasi timp tot mai nefericit cu mine. Nu sunt perfecta, am avut si eu ale mele, poate am fost cicalitoare, poate l-am jignit, dar per total l-am iubit, si stie si el asta. Si apoi m-a parasit... Spune ca suntem incompatibili si ca isi va gasi cu siguranta o fata cu care sa se inteleaga mult mai bine, mai calma si mai intelegatoare. E adevarat ca aveam si noi certuri, ca sunt impulsiva, dar am fost dispusa sa ma schimb, sa fac orice pt ca relatia sa mearga.
L-am implorat sa se intoarca la mine, l-am sunat, am plans, i-am spus cat il iubesc, i-am promis ca voi face tot ce imi sta in putinta sa se simta bine. Dar nu reusesc sa ajung la inima lui. M-a jignit f mult, m-a lasat plangand in mijlocul strazii, mi-a zis vorbe grele si numai pt ca il chemam inapoi.
Dupa cateva saptamani si dupa multe plansete a acceptat sa fim din nou impreuna, dar numai pt ca eu am insistat. Dar nu a mers. E foarte rece si fara mila, si mereu pe punctul de a pleca de langa mine. Ma simt ultimul om, nu inteleg de ce se intampla asta dupa tot ce a fost intre noi. Cum s-a putut schimba intr-atat din omul bun, dragut si in care puteam avea incredere intr-un om rece, fara sentimente, obsedat de fete si plin de el?
ralu4
Postat pe 12 Iulie 2008 10:53
si???????? mai draga, nu stiu ce varsta ai..de fapt ce conteaza. LUMEA E PLINA DE BARBATI!!! sa-ti spun unde ai gresit:
1-'l-am pus pe primul plan... m-a parasit...' - GRESIT! niciodata nu-l pui pe celalalt pe primul plan!trebuie sa inveti sa traiesti pentru tine mai intai!
2- 'Nu sunt perfecta, am avut si eu ale mele, poate am fost cicalitoare, poate l-am jignit' - GRESIT! nu mai lua toata vina asupra ta ca nu ai fost singura in relatia asta!
3- ' L-am implorat sa se intoarca la mine, l-am sunat, am plans, i-am spus cat il iubesc, i-am promis ca voi face tot ce imi sta in putinta sa se simta bine.' - GRESIT! niciodata sa nu-ti mai calci in picioare mandria de a fi femeie! RESPECTA-TE CA SA FII RESPECTATA!
4- 'M-a jignit f mult, m-a lasat plangand in mijlocul strazii, mi-a zis vorbe grele si numai pt ca il chemam inapoi.'- de ce s-a intamplat asta? pentru ca a vazut ca te injosesti in fata lui si nu a mai avut respect pentru tine! la barbati nu le plac femeile slabe de caracter, cum nici noua nu ne plac barbatii slabi!
probabil o sa ma injuri dar, astea sint lucruri constatate din experienta mea de viata si a altor femei.


Postat pe 12 Iulie 2008 11:12
onnyta.....daca cineva vrea sa te injure ..sunt rugati sa treaca la topicul cu injuraturi...

draga ralu....de ce unele femei trebuie sa se injoseasca in fata barbatilor?.....ceea ce ai facut tu pentru el..depaseste limita, statea numai in fata calculatorului si tu ce faceai?..cumparai pentru el si il intretineai?..ce barbat mai este, caci nu este barbat, sa nu fi cu picioarele pe pamant, a simtit gustul banilor dupa ce s-a angajat..a mirosit mijmoace prin cluburi..iar tu stai sa te rogi de el..NU MERITA DRAGA MEA...si sa nu mai faci acceasi prostie si cu altul..esti cicalitoare ..si ce?...fii tare'n clanta, incearca sa fii mandra de tine insuti. Nu te mai ruga de el, nu-i mai da importanta, esti prea buna pentru el...altul draguta, sa fii fericita nu sa stai sa plangi si sa suferi.....


Postat pe 12 Iulie 2008 11:24
Va multumesc pentru incurajari.
Da, sunt constienta ca m-am umilit prea mult in fata lui. Dar il iubesc si simteam ca e ceea ce imi doresc mai ales dupa ce am reusit cat de cat sa il schimb. De intretinut nu se pune problema, nu l-am intretinut niciodata, are parinti.
Problema e ca am investit f mult in relatia asta si am devenit dependenta de el. Imi facusem sperante si aveam anumite asteptari si s-au naruit.
Mi-a fost si cel mai bun prieten si parca alti prieteni nu mai am. Avem doar cativa prieteni comuni si e f dureros sa il intalnesc mereu cand ies undeva si sa il vad cum isi incearca norocul cu alte fete. Asta a generat cateva "isterii" din partea mea in ultimele saptamani.Intalnindu-l mereu nu cred ca voi reusi sa trec peste tot, dar nu as vrea nici sa ma inchid in casa.
ralu4
Postat pe 12 Iulie 2008 12:14
ralu...zici ca nu mai ai alti prieteni....noi aici toti din acest site suntem prietenii tai..si daca vreodata ai vreo nelamurire poti pune capshorul pe umarul nostru....





Postat pe 12 Iulie 2008 13:14
draguta asa cum ai devenit dependenta o sa devii independenta. nu mai cauta motive sa te intalnesti cu el, pentru ca asa nu o sa te poti 'vindeca'. stai cat mai departe si cauta sa ai alte proecupari.

Postat pe 12 Iulie 2008 13:16
ti-ai calcat orgoliul in picioare si te-ai injosit pt ...un barbat. oricum l-ai pierdut, analizeaza la rece: a meritat toate astea?(spui ca te-a jignit si te-a lasat plangand in mijlocul strazii).ideal ar fi sa tratezi relatia asta ca pe o experienta de viata din care sa fi invatat ceva pt viitoarele relatii sau viitoarea relatie.nu permite nimanui( indiferent cat de mult il iubesti), sa te jigneasca si sa te calce in picioare. pastreaza-ti demnitatea, e cel mai important lucru. un barbat ramane langa o femeie doar dc i-si doreste lucrul asta, alfel...orice efort e in zadar.si nu uita ca omul de langa tine pe langa faptul ca trebuie sa te iubeasca trebuie sa te si respecte!!!! viata ta nu se termina cu aceasta relatie! fi optimista , mai devreme sau mai tarziu vei intalni omul care va sti sa te aprecieze si sa te iubeasca.nu uita: ai doar o viata de trait si dreptul de a fi fericita!!!sunt sigura ca acum ti-e greu, dar la fel de sigura sunt ca vei depasi momentul constientizand ca el nu te-a meritat.si in urmatoarea relatie nu-l mai lasa pe el a fie centrul universului tau, tu gravitand in jurul nevoilor lui. fi mai egoista, TU esti cea care conteaza. invata sa te iubesti mai mult.

Postat pe 12 Iulie 2008 13:53
Sunt constienta ca dragoste cu forta nu se poate, dar am sperat pana in ultimul moment ca nu e asa, ca si el ma iubeste. Inca mai sper. Dar cred ca nici nu mai conteaza din moment ce el isi doreste sa fie cu altele.
Problema e ca nu am incredere in mine, iar esecul acesta mi-a intarit si mai mult neincrederea. Asa ca nu sunt asa de sigura voi mai intalni omul acela care sa ma aprecieze si sa ma iubeasca si pe care si eu sa il iubesc
ralu4
Postat pe 12 Iulie 2008 14:09
hai sa nu dramatizam! dc nu esti optimista cum crezi ca vei reusi sa te rupi de trecut si sa-ti traiesti viata?!nu vreau sa te dezamagesc da cam toti am trecut in viata si prin asfel de momente, si crede-ma exista in viata si surprize mai neplacute.trebuie sa gasesti forta sa mergi mai departe. cu atitudinea negativista nu rezolvi nimic.viata ta nu a inceput si nu se termina cu acest individ.linge-ti ranile, vindeca-te si MERGI MAI DEPARTE!!! ce inseamna nu am incredere in mine???? pai dc tu nu ai si nu crezi in tine si potentialul tau, atunci cine sa o faca? ti-as trage doua palmute virtuale sa te trezesc la realitate( fara suparare!!).invata sa fi stapana pe viata ta, invata sa te apreciezi la adevarata valoare si atunci vei putea depasi obstacolele vietii.viata inseamna lupta, uneori chiar cu noi insine... asa ca...iesi cu prietenii, stai mai mult cu cei dragi( familia),arunca-te ca nebuna in munca, nu stiu , fa ceva sa te tina in priza sa nu fi nevoita sa te mai gandesti la ce a fost.

Postat pe 12 Iulie 2008 16:41
Draga mea atunci cand il vezi sau te gandesti la el sa iti aduci aminte ca ceea ce el este azi ...este munca si rabdarea ta dar daca ai reusit sa il faci pe el sa fie mai bun iti dai seama cat de buna esti tu? Esti o femeie desteapta puternica frumoasa (toate suntem frumoase) daca l-ai schimbat pe el de ce nu aplici aceeasi metoda si pe tine? Demonstreaza-i lui ca nu a stiut ce are langa el , ca viata merge mai departe si fara el , crede-ma ca o sa turbeze de furie daca o sa vada ca tu esti fericita si te bucuri de viata fara el , barbatii sunt extrem de orgoliosi le place ca noi femeile sa jelim dupa ei sa ne rugam de ei sa ii imploram .
Capul sus si mergi inainte cu mult tupeu chiar si atunci cand spui ca nu mai poti si ca ai obosit te asigur ca vei gasi acolo in tine forta sa mai faci un pas si inca unul ...pana vei ajunge atat de departe incat nu iti vei mai aminti de ce ai lasat in trecut.
seiyra
Postat pe 12 Iulie 2008 17:16
asa este...seiyra are dreptate!!!!
intotdeauna cand spui ca nu mai poti, vei descoperii ca totusi mai faci un pas, apoi inca unul si inca unul......si tot asa iti creste increderea in tine, pana constientizezi cat esti de puternica de fapt.
vezi tu.........te-a lasat, si cu toate astea esti vie, traiesti........si cea mai clara dovada ca traiesti este ca te doare.
insa acum depinde doar de tine cum alegisa traiesti de acum
poti sa stai si sa iti plangi de mila ani in sir ca te-a lasat, sau poti pur si simplu ca in fiecare zi sa ai grija de tine, sa te iubesti, sa-ti faci TU zi de zi bucurii, sa iti propui teluri, apoi sa dai tot ce ai mai bun din tine sa le implinesti, sa te bucuri cand reusesti, sa nu te dai batuta cand esti aproape, si sa inveti unde ai gresit atunci cand nu.
doar asa vei afla cat de puternica poti TU sa fii, cat de mult valorezi TU, doar asa vei deveni TU importanta , TU centrul universului tau.....
multa bafta si oricand crezi ca nu mai poti, ne gasesti aici sa te incurajam sa mai faci un pas, si inca unul......
dienuta_nou
Postat pe 12 Iulie 2008 17:43
Sunteti dragute, va multumesc pt incurajari, chiar aveam nevoie sa aud lucrurile astea.
Ma simt uneori batrana, mama mea avea deja copii la varsta mea si uite ce probleme am eu...Asta ma descurajeaza, faptul ca nu am timp. Si am sperat ca el este "the one", dar se pare ca trebuie sa mai caut.
ralu4
Postat pe 12 Iulie 2008 19:37
Ralu eu am 22 de ani si de 3 ani mama mea este plecata in italia ... eu am grija de casa de problemele familiei pentru ca si tata din cauza serviciului este mereu plecat in tara vine acasa o data pe luna sta o saptamana insa in rest sunt singura si trebuie sa am grija de 2 frati unu mai mare si unu mai mic ... am ajuns sa fiu mama pentru amadoi si ma simt prea matura si prea plina de responsabilitati care de fapt nu imi apartin dar cu toate astea mereu zambesc de ce? pentru ca daca nu as zambi si m-as lasa coplesita de probleme ... i-as dezamagi pe cei dragi mie si totodata as da satisfactie celor care abia asteapta sa ma vada acolo jos..la pamant :P...Eu l-am parasit pe 'the one' de care zici tu nici nu stiu de ce dar am facut`o ...si daca o sa ma caute cand se va intoarce in romania peste un an sau doi ... voi fi sigura cu adevarat de el si de iubirea lui ...e ca un test de foc un risc asumat pe inima mea...dar nu-mi pasa ...nu s-a terminat lumea barbatilor ..asa ca te rog frumos capul sus si zambeste din toata inima pentru ca se poate ..sa treci peste absolut orice in viata nu te mai compara cu nimeni pentru ca esti UNICA
seiyra
Postat pe 12 Iulie 2008 22:50
...frumoase sfaturi ... parca m-au mai imbarbatat si pe mine un pic :D ...
si un micutz banc ...
Care-i lucrul cel mai inteligent pe care-l poate spune un barbat ?
Asa cum zice nevasta mea...

...concluzia : suntem cu mult in avantaj in fata lor ...si fetelor,nu va mai subapreciati in fata lor ...eu n-as lasa niciodata barbatul sa ma vada franta,invinsa ;) chiar de inautru meu sunt nimicita...fiecare cu orgoliul sau ..nu prea mult ca strica,dar nici sa fiu calcata in picioare ...ma respecti,te respect ;)
wild_angel
Postat pe 13 Iulie 2008 12:41
si eu am trecut prin ce ai trecut tu.. si eu am fost calcata in picioare pt ca i-am aratat ca il iubeam prea mult si nu merita si desi il iubesc nu vreau sa ma mai intorc, nu suport. dc? pt un nemernic care nu merita... trebuie sa invatam ca intai suntem noi, o viata avem si trebuie traita. trebuie sa te imbarbatezi singura, eu asha fac.. desi nu am trecut complet peste... incearca sa faci ceva nou... poate si altcineva va incerca sa faca ceva nou... chiar crezi ca merita un baiat care te-a lasat in mijlocul strazii sa plangi... da asha sunt unele fete (printre care si eu, desi vreau sa ma schimb), ne place sa fim dominate... cred ca asha simtim ca ne iubeste... pana mea... si cum s-a mai zis... experienta asta iti va fi de folos in alte relatii...
yayame89
Postat pe 13 Iulie 2008 13:30
Draga mea...am citit tot ce ai scris de vreo 2-3 ori...credeam ca nu vad bine...este exact povestea mea...
Nu stiu daca tu acum mai esti cu el sau nu..daca da...nu te supara pe mine, dar cred ca el a acceptat sa mai ramana cu tine din mila...pt.ca te-a vazut atat de disperata...cel putin asa a facut fostul meu prieten...dar cat crezi ca mai accepta situatia asta?
Iti spun eu nu pentru mult timp...el nu te mai iubeste, este atat de egosit incat sa gandeste numai la el, cum sa se distreze el mai bine cu toate fufele.
Eu zic sa-ti iei inima in dinti si sa termini tu relatia asta..pana n-o va face el...stiu ca este fff greu..dar nu imposibil..vei suferi enorm de mult,fi sigura de asta..dar mai mult vei suferii daca o termina el...nu te lasa calcata in picioare de un om care nu merita nimic din partea ta...o sa vezi ca pana la urma lui ii v-a parea rau dupa tine...pt. ca a pierdut o fata de nota 10...lasa-l sa-si faca de cap cu toate panaramele..o sa se sature la un moment dat...si cand se va intalnii intamplator cu tine pe strada sau v-a auzii ca tu esti bine si fericita FARA EL...atunci lui ii v-a parea rau...fii sigura de asta...ai incredere in tine esti mult mai puternica decat crezi...te pup si sper ca sa te gandesti la toate sfaturiile fetelor...probabil toate am trecut prin asa ceva si iti vrem doar binele...take care!!!!
deea_elena
Postat pe 13 Iulie 2008 14:05
Ralu ... ai primit numai sfaturi de nota 10 ... si mie imi pare rau de situatia ta...bine nu cred ca ti-a fost.. sa fi tratata asha.... DAR...ai spus .. "Dar il iubesc si simteam ca e ceea ce imi doresc mai ales dupa ce am reusit cat de cat sa il schimb." ...parerea mea ca relatia voastra a fost "compromisa" de la bun inceput ... Un om il iubesti asha cum este..cu bune ..cu rele...incerci sa-l schimbi??? Pai dupa aia o sa zici ...Nu mai esti persoana de care m-am indragostit.. Intr-un cuplu ... fiecare "se da" dupa celalalt...daca se iubesc...eu stiu ce-i place lui ...el stie ce-mi place mie ..aia nu-i place...aia nu-mi place... etc... Eu sunt destul de extremista.. si contrar asteptarilor mele..cand am fost in postura asta ...sa fiu "certata" de jumatate...primul imbold a fost la fel ca al tau ..sa plang..sa jelesc...vai ..de ce mi se intampla mie!?!! ... cata dragoste ...si iar dar.... mi-am adus aminte..ca eu sunt eu .. vesnic "invingatoare" chiar sa fiu "infranta" ...pentru ca invatam din absolut orice... si din bucurii si din necazuri ...ca sa zic asha..:)) Fi sigura ca el pierde... Si nu suferi prea mult...cateodata .... e bine sa ai mai multe optiuni ...:)) daca ma intelegi ...iesi in oras..fa-ti prieteni ..chiar de sunt numai de-un suc si-un club.. :))) Te=am pupat..si ai grija de tine .. Barbati sunt pe toate drumurile... O sa stii cand el e "alesul"...
mia_mia
Postat pe 14 Iulie 2008 13:42
Da, am primit sfaturi bune. Partea mea rationala va da dreptate, dar din pacate nu am reusit sa ma detasez de relatia asta. Am continuat sa fim impreuna cu toate ca am sufletul indoit si nu mai am incredere in el. Uneori ne simtitm f bine impreuna, alteori, la cea mai mica cearta imi spune ca el de fapt a ramas cu mine numai pt ca eu am insistat. Chiar in seara asta va iesi singur in club, cu toate ca l-am rugat sa ma ia si pe mine pt ca realmente nu am ce face singura in casa. A zis ca vrea sa iasa singur, ca nu poate sa se gandeasca la mine pt ca trebuie sa se gandeasca la el, ca are nevoie de libertate. E un copil egoist... Primele dati cand a iesit asa in oras singur, plangeam, il sunam sa nu mearga, sa stea cu mine, eram distrusa. Acum parca nici nu mai pot sa plang. Sunt doar dezamagita si cu un gust amar. Incerc sa ma detasez, sa fiu mai indiferenta si poate pana la urma se vor schimba rolurile
ralu4
Postat pe 16 Iulie 2008 21:33
fa si tu la fel: iesi singura in club sau ia-ti o prietena cu tine. Sau iesi cu colegii de servici dupa munca. Chiar daca nu mai ai prieteni apropiati pt. ca te-ai concentrat pe el cu siguranta gasesti acolo un vecin sau o vecina cu care sa iesi undeva chiar daca nu neaparat in club.
Poate ca vazandu-te pe tine facand la fel isi va simti 'comportamentul' pe propria-i piele. Daca il deranjeaza atunci inseamna ca vrea sa fie cu tine dar este egoist si imatur. Daca este indiferent inseamna ca pur si simplu nu mai vrea sa fie cu tine.
Incearca sa te relaxezi si sa nu te mai gandesti asa mult la el. Detasandu-te un pic de relatie si incercand sa o observi din exterior poti sa analizezi un pic la rece unde te situezi in aceasta relatie si daca ti se merita sa mai lupti sau e o cauza pierduta. Mult succes!:)
Josie
Postat pe 17 Iulie 2008 00:55
ralu4..............pai cum poate sa-ti spuna ca a ramas cu tine doar pentru ca tu ai insistat?
omul asta nu mai are respect? pai ori ramane cu tine ca sa da o sansa relatiei voastre (nu a ta cu el) si atunci nu este o solutie sa iasa singur cand tu chiar vrei sa faci lucrurile sa mearga, ori te lasa de tot si va vedeti fiecare de viata pe cont propriu.
tu meriti langa tine un barbat care sa te pretuiasca, nu intelg de ce sa stai langa unul care iti spune clar ca e cu tine doar pentru ca tu insisti. unde e mandria ta?
gandeste-te ca viata ta nu a inceput si nici nu se termina cu el.
nu inteleg de ce te complaci in situatia asta.
poate chiar mai tine la tine, dar daca tu nu il trimiti la dracu cand el iti spune ca e cu tine doar pentru ca tu insisti, e normal sa-si piarda respectul, te vede slaba, vede ca accepti si te multumesti ca ceea c iti da el.
eu zic sa-l trimiti undeva, sa ii spui clar ca nu ai nevoie de mila de la el, ci de dragoste, ca atata timp cat nu iti mai ofera ceea ce ai nevoie, nu are rost sa va chinuiti reciproc. pentru ca oricum va pleca, nu are cum sa reziste o asemenea relatie.
daca te iubeste, va reveni, oferindu-ti respectul si dragostea p care o meriti. daca nu..........ce ai de pierdut?
dienuta_nou
Postat pe 17 Iulie 2008 09:08
draga ralu, dupa 7 ani l-am lasat eu pe el. pe aceleasi motive pt care suferi si tu acum. am ajuns la concluzia ca si daca esti draguta si buna cu el si il ridici pe un piedestal sau te porti cu el mai rece si iti acorzi si tie putina atentie el tot asa va face.
pentru ce sa plangem si sa ne milogim de ei? o sa isi dea seama pana la urma ce a pierdut.
si eu am tras de relatie dar cand am simit ca nu mai are rost sa plang si sa incerc sa fie bine pt amandoi, nu doar pt el am renuntat.
draga mea fii egoista, gandeste-te la tine, sterge-ti lacrimile, imbraca-te frumos, iesi in oras cu fetele si nu ii da ocazia sa vada cat suferi.
sper sa treci cu bine de perioada asta si sa ai lacrimi doara de fericire.



manudusa
Postat pe 19 Iulie 2008 14:23
Acum incerc sa ma conving singura ca nu mai merita sa lupt. Der fapt eu stiu asta in sinea mea, dar ceva ma face sa nu renunt. Pe de-o parte il iubesc inca foarte mult, desi daca l-as fi cunoscut acum sigur nu ajungeam sa il iubesc, pe de alta parte e un soi de dependenta de el pe care si el o vede. Ma considera disperata (poate ca are dreptate) si de aceea ma calca in picioare. Si probabil daca situatia va continu asa voi ajunge sa nu mai simt nimic pt el.
mandusa, tu de cat timp te-ai despartit de el, cum ai reusit si cum te simti acum?
ralu4
Postat pe 20 Iulie 2008 23:20
ralu, peste cateva luni itzi vei aduce aminte zambind ...si tine minte: timpul e cel mai bun medicament.
camisb
Postat pe 21 Iulie 2008 00:27
stii chiar daca va reveni la tine..nu va mai fi acelasi lucru nici pt tine si nici pt el..iar in timp vei realiza ca nu a meritat sa te rogi de el si sa plangi..ce vrei sa stea cu tine din mila? ai putina demnitate si lasa-l in plata lui..fa ceva pt tine..nu uita viata ta nu a inceput cu el si nici nu se va termina cu el...
stiu este usor sa dai sfaturi..dar...din proprie experienta iti spun ca se poate ...

"Decat o iubire cu de-a sila,mai bine o renuntare demna."

Postat pe 23 Iulie 2008 09:37
Sunt si eu oarecum intr-o situatie asemanatoare...numai ca in cazul meu el e plecat in strainatate,eram impreuna cand el a plecat dar dupa 3 luni de zile ne-am despartit,de fapt el a vrut...si inainte de a pleca vroia sa ne despartim insa l-am rugat sa se mai gandeasca,sa mai acorde o sansa...voi ce credeti? e normal sa te desparti asa pe mess,el fiind acolo si eu in tara?
onuta81
Postat pe 23 Iulie 2008 14:07
onuta81 cum spun si fetele mai sus, nu te mai injosiii!!! nu rezolvi nimic, poate-i va fi mila o data...de 2 ori...dar tu asta-ti doresti de la un barbat, sa stea cu tine din mila?? nu sunt in masura sa-ti dau sfaturi, nu stiu care-i faza, dar daca te iubeste se va intoarce asta nu inseamna ca trebuie sa faci X-uri pe calendar...asteptandu-l.
si pt a'ti spune ca nu mai vrea sa fiti impreuna...trebuia sa vina special in tara chiar daca sa presupune ca nu-l dau banii afara din casa....sau poate nu avea cum sa plece de la servici...indicat ar fi fost sa te sune, dar probabil ca asa a considerat el ca e mai bine....poate lasitate din partea lui, poate si pe el il doare, poate indiferenta...
Norocul nostru este ca toate lucrurile sunt trecatoare, inclusiv decesele...dar din nefericire nu se uita. Nici eu nu pot sa uit prima iubire si poate nu voi mai iubi niciodata cum l-am iubit pe "el", dar...treci peste
cici_bibi
Postat pe 26 Iulie 2008 18:59
Hai fetelor zambiti si bucurati-va de viata ...suntem toate tinere frumoase destepte si pline de viata ...de ce sa lasam ca o dezamagire din dragoste sa ne faca sa pierdem timp pretios ?onuta si ralu ia vedeti ca mai sunt baieti ...e plinaaaaaaa lumea de barbati si o parte din ei sunt mai buni decat fostii ..nu zic toti dar o parte sigur sunt asa ca fetelor la vanatoare cu voi ..trebe victime noi

Don`t worry be happy
seiyra
Postat pe 26 Iulie 2008 19:06
Am ajuns sa petrec foarte mult pe forumurile de la kudika..rareori intervin in discutii,dar imi plce foarte mult sa citesc din experientele de viata a celor din jurul meu.Nu stiu daca,si cat sunt de buna in a da sfaturi,prefer sa ma limitez.tot ce pot sa iti zic este:CEI CARE TE FAC SA PLANGI NU MERITA!!! Iti doresc sa treci peste asta cat mai curand.Ai o viata inainte,esti tanara,iar ceea ce ti s-a intamplat o sa t ajute sa fii mai generoasa cu tine si mai egoista cu ceilalti.Tu esti pe locul I,no matter what.

Postat pe 26 Iulie 2008 20:02
Draga ralu .....Hmmmmm......Schimba tactica .Nu mai da si ia cu carul .Asa-i bine sa faci cu barbatii .Sa-i faci sa iasa sufletul din ei sa umble in patru labe dupa tine .Crede-ma ca atunci vei fi mult mai pretioasa in ochii lor si te vor aprecia mai mult decat pe orice sfanta mucenita care se sacrifica pentru ei .Noi suntem iubite nu mame .Numai mama iubeste neconditionat :))))) Bafta !

Postat pe 26 Iulie 2008 21:02
Treaba cu sfinte mucenite e tare
Anyway Ralu fetele au dreptate iesi in oras uita de toate astea crede-ma o sa intalnesti o persoana cand te astepti mai putin si numai atunci o sa te vindeci
fa-ti curaj si renunta la el Hes an Idiot whit capital I
Diaspora_24
Postat pe 26 Iulie 2008 23:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
neatza fetele 7 De la: puiut_77 1 Februarie 2011 14:40
AJUTOOOOR:(( 9 De la: no_more 19 Iunie 2009 07:57
O alta iubire imposibila 23 De la: kudika081126 8 Ianuarie 2010 01:15
varul meu a incercat sa se culce cu mine... 57 De la: lidiaolteanu 29 Ianuarie 2010 12:10
Carti 5 De la: iulia069834 22 Martie 2010 12:27