Setari Cookie-uri

O mare intrebare!!!!!!!

Daca o fata te-a "catalogat" ca amic... se poate totusi sa ai o relatie cu ea??
Dieggo
Postat pe 11 Iulie 2008 19:30
asta-i intrebare de la radio erevan?
ceva de genu' "se poate face sex cu fereastra deschisa?. da, da' e preferabil cu un barbat , totusi!"

Postat pe 11 Iulie 2008 19:41
daca ti-a spus amic inseamna ca, macar pt un timp, ti-a aratat unde iti e locul. Mai ramai acolo un timp ca nu cumva, din cauza indraznelii tale, sa iti spuna clar ca nu te place. Macar asa e posibil sa mai ai o sansa, chiar daca destul de nesemnificativa
amme22
Postat pe 11 Iulie 2008 19:46
multe relatii frumoase incep cu ei 2 ca amici. dar nu se stie niciodata. deocamdata e clar ca asa te vede, ca pe un simplu amic. dar ramai in preajma ei, nu se stie niciodata. :)
pretty_me
Postat pe 11 Iulie 2008 21:43
Depinde mult de fata eu una dak am zis ca e prieten atunci prieten ramane si nimic mai mult.Sfatul meu ar fi sa ii dai de ineteles ca iti place de ea si nu o mai cauta un timp..o sa vina ea singurica la tine dak ii place macar putin de tine si dak nu vine inseamna ca nu merita.Nu trebuie sa ii fii prieten ca risti ca apoi sa iti povesteasca despre relatiile ei si mai stiu eu..cum facea sex cu unu cu altul si s-ar putea sa te doara.
madallina
Postat pe 15 Iulie 2008 01:52
prieten=amic la mine
madallina
Postat pe 15 Iulie 2008 01:53
De la: Dieggo, la data 2008-07-11 19:30:48Daca o fata te-a "catalogat" ca amic... se poate totusi sa ai o relatie cu ea??

Am prietena care s-a maritat cu un astfel de "amic" si este cum nu se poate mai fericita, insa a durat ceva acest" proces".Bafta!

Postat pe 21 Iulie 2008 09:46
Stimate domn Dieggo, imi pare sincer pentru tine! daca ai ajuns in zona de amicitie, e de rau . Cu alte cuvinte: o sa fii baiatul bun, pe umarul caruia o sa poata sa planga, cui o sa-i impartaseasca toate problemele (de la menstruatie pana la problemele sexuale cu "Titularii"- exagerez si io un pic dar nu mult ), dar care nu v-a avea parte de nici un fel de actiune . Exista totusi o mica, mica sansa ca in viitorul mai mult sau mai putin indepartat (mai mult indepartat, eventual niciodata), in care sa-ti modifice statutul in potential Prieten (Iubit). Pana cand acest mit hollywood-ian, se v-a infaptuii si pentru tine, te salut si iti urez multa bafta . Pentru sanatatea ta mintala si spirituala sfatul meu este "Keep Walking"
smecta
Postat pe 23 Iulie 2008 10:44
Nu se stie niciodata. Insa, ca si amic, ai cateva avantaje, pe care nu le eu cei care, sa zicem, ca vor sa o cucereasca. o cunosti, stii cum este ea, stii ce ii place si ce nu, etc. poti, la un moment dat, sa profiti (daca se poate numi profitat) de situatia ta, si sa te apropii de ea :)
ralukiss
Postat pe 4 August 2008 12:06
diego!!! daca acea domnisoara te-a catalogat drept amic, inseamna ca asta esti....dar, daca ea vrea poate sa fie mult mai mult.... daca iti place de ea, nu insista tu ca poate strici o prietenie... las-o pe ea sa ,,iti dea semnale'' .... daca iti da.... indiferent de barbat, trebuie acceptata ideea ca femeia TOTDEAUNA face primul pas!! asa ca ... asteapta si o sa vezi ce va face ea...

Postat pe 7 August 2008 08:30
Pentru mine un amic este o persoana pe care o cunosc f putin si este in anturajul meu.O persoana care nu face nimic ca sa fie mai mult decat un amic.Cineva spunea ca fata face primul pas...daca e timida s-ar putea sa nu-l mai faca niciodata sau sa-l faca dupa ce nu mai simti nimic pt ea.
claudea69
Postat pe 7 August 2008 08:51
eh cata dreptate ai claudea69! :(
Amaruie
Postat pe 7 August 2008 14:51
Nu ai de unde sa sti daca poti sa incepi o relatie sau daca ve-ti ramane amici!!Multe relatii au inceput asa erau buni amici si s-au cuplat dupa!!

Postat pe 15 Septembrie 2008 08:09
Dieggo, relatia mea cu actuala partenera a inceput tot asha, adik eram doar prieteni pana ne-am apropiat tot mai tare. Eu am facut primul pas, insa trebuie sa recunosc k am avut nevoie de putina rabdare la inceput. Acum totul e minunat intre noi ;) Succes

Postat pe 6 Octombrie 2008 22:05
La noi au trebuit sa treaca 10 ani ca sa ne dam seama ca e plictisitor sa fim doar amici. Drept pentru care... am mers cat de departe pot sa mearga un barbat si o femeie...
Lucia1971
Postat pe 7 Octombrie 2008 22:31
Cand o femeie te considera doar amicul ei, mai bine ramai in stadiul asta si nu mai insista, devii penibil si apoi se rupe total legatura. Daca iti face bine ramai in preajma ei, radeti, glumiti, petrece timp langa ea, schimbati pareri. Poate se va indragosti de tine, las o pe ea sa si dea seama daca simte ceva pentru tine. Oricum, daca nu o sa fie ea aleasa, sigur undeva te asteapta persoana potrivita, nu trebuie sa disperi, fii puterni. O seara frumoasa.
lover_woman
Postat pe 16 Octombrie 2008 21:40
Fii puternic
lover_woman
Postat pe 16 Octombrie 2008 21:41
De la: Dieggo, la data 2008-07-11 19:30:48Daca o fata te-a "catalogat" ca amic... se poate totusi sa ai o relatie cu ea??


parerea mea e ca nu.... daca arte probleme te va folosi drept "carja" pana ii trec, de restul.... cine stie poate cu imnesa rabdare si numai si numai daca amandoi sunteti ;liberi de alte obligatii ma refer sa nu folositi relatia voastra doar pt a va spune ofurile unul altuia.... va ve-ti trezi in impasul de a nu avea ce discuta daca o sa ajungeti impreuna....

dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Octombrie 2008 22:36
este un refuz elegant, daca ti-a zis ca te considera doar amic :)

Postat pe 16 Octombrie 2008 22:50
georgia a pus punctul pe "i",bravo
barbatii trebuie sa inteleaga o chestie...exista un intreg dictionar explikativ al expresiilor folosite de femei pt a exprima anumite lucruri a nu se lua ad-literam ORICE zic ele...

vreau sa fim doar amici=nu te plak,nu ma atragi,sau alte variatiuni pe aceiasi tema...uitati ceva dragutz ce am gasit online:

in stanga va fi ce zice ea,in dreapta ce semnifica cu adevarat:

You want
= You want

We need
= I want

It's your decision
= The correct decision should be obvious by now.

Do what you want
= You'll pay for this later.

We need to talk
= I need to complain

Sure... go ahead
= I don't want you to.

I'm not upset
= Of course I'm upset, you moron!

You're ... so manly
= You need a shave and you sweat a lot.

You're certainly attentive tonight.
= Is sex all you ever think about?

I'm not emotional! And I'm not overreacting!
= I'm on my period.

Be romantic, turn out the lights.
= I have flabby thighs.

This kitchen is so inconvenient
= I want a new house.

I want new curtains
= and carpeting, and furniture, and wallpaper.....

I need wedding shoes
= the other 40 pairs are the wrong shade of white.

Hang the picture there
= NO, I mean hang it there!

I heard a noise
= I noticed you were almost asleep.

Do you love me?
= I'm going to ask for something expensive.

How much do you love me?
= I did something today you're really not going to like.

I'll be ready in a minute.
= Kick off your shoes and find a good game on T.V.

Is my butt fat?
= Tell me I'm beautiful.

You have to learn to communicate.
= Just agree with me.

Are you listening to me!?
= [Too late, you're dead.]

Yes
= No

No
= No

Maybe
= No

I'm sorry.
= You'll be sorry.

Do you like this recipe?
= It's easy to fix, so you'd better get used to it.

Was that the baby?
= Why don't you get out of bed and walk him until he goes to sleep.

I'm not yelling!
= Yes I am yelling because I think this is important.
(The answer to "What's wrong?")

The same old thing
= Nothing

Nothing
= Everything

Everything
= My PMS is acting up

Nothing, really
= It's just that you're such an jerk

I don't want to talk about it
= Go away, I'm still building up steam
sper ca ati avut rabdare sa cititi tot,e amuzant :D
razz
Postat pe 17 Octombrie 2008 02:18
Da...si eu zic ca e vorba de un refuz elegant,dar nu insemna ca pe viitor nu poate sa...fie altceva...Oricum toata lumea stie reclama de la Sprite cu ...prietenul cel mai bun... Cred ca fata stie ca o placi,asa ca nu se stie niciodata!
sweetpink
Postat pe 17 Octombrie 2008 03:19
stie razz ce stie...
morticia_adams
Postat pe 21 Octombrie 2008 11:32
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 14:28
cred ca ai putea
simonica_yo
Postat pe 31 Ianuarie 2009 21:44
Eram la o cafea cu o reprezentata a sexului gingas, cu care nu aveam chiar ganduri albe si pure..si fac prostia sa o intreb daca ma considera atragator, la care ea se uita asa ...cumva la mine si imi zice..."..daaa.....ai un suflet bun". Daca iti spune ca vrea sa fiti doar amici, uita-te urat la ea si spune-i .."Iti bati joc de mine?"
Iradiatu_
Postat pe 1 Februarie 2009 10:11
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-01 10:11:17Eram la o cafea cu o reprezentata a sexului gingas, cu care nu aveam chiar ganduri albe si pure..si fac prostia sa o intreb daca ma considera atragator, la care ea se uita asa ...cumva la mine si imi zice..."..daaa.....ai un suflet bun". Daca iti spune ca vrea sa fiti doar amici, uita-te urat la ea si spune-i .."Iti bati joc de mine?"

tii musai sa-l scoata si de pe lista amicilor?
P.S: conteaza mult si in ce context ai fost catalogat ca amic...daca ti-a zis-o tie direct....e intr-adevar refuz elegant. daca doar a mentionat intr-o conversatie fara sa ti se adreseze tie direct si fara sa accentueze ideea atunci nu prea conteaza cum te-a catalogat (in prezenta altora deh....cate nu zice omul, mai ales daca nu vrea sa se stie ca te place)
ecce_cortex
Postat pe 3 Februarie 2009 23:03
depinde de ce relatie ai avut pana acum cu ea.si depinde binteles de ce i-ai dat u de inteles
iuliaaissha
Postat pe 3 Februarie 2009 23:05
De la: iuliaaissha, la data 2009-02-03 23:05:45depinde de ce relatie ai avut pana acum cu ea.si depinde binteles de ce i-ai dat u de inteles


depinde si cat de mare e intrebarea, depinde si de forma norilor la asfintit, depinde si de incalzirea globala , depinde si de, ce scriu io aici!?

Postat pe 3 Februarie 2009 23:06
deci...de ce scrii aici?
_oktober_
Postat pe 3 Februarie 2009 23:11
imi place cum se insiruiesc literele astea negre , pe albu' monitorului!
iotee ce frumos a iesit!!!


Postat pe 3 Februarie 2009 23:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
suntem prea timizi 30 De la: kudika149193 21 Martie 2010 12:34
ceau 9 De la: RaLuK09 19 Februarie 2011 22:56
prietenie adevarata sau doar de fatada? 42 De la: luyyzz 22 Mai 2009 00:19
relatie de prietenie sau dragoste? 5 De la: kudika029282 26 August 2010 20:34
Ce sa fac..prea multe barfe 14 De la: kudika_946060 15 Decembrie 2013 08:45