Setari Cookie-uri

Relatie fara sex

Eu si prietenul meu suntem impreuna de un an si jumatate, si amandoi suntem virgini. Ne iubim foarte mult, si din ce in ce mai mult. Petrecem foarte mult timp impreuna, iesim tot timpul si ne bucuram de dragostea noastra. Ne intelegem super dar pur si simplu nu a fost inca momentul sa o facem. Credeti ca vom avea probleme dupa ce ne vom incepe viata sexuala?
MuresanValentina
Postat pe 20 Iulie 2008 08:36
de ce sa aveti probleme? relatia voastra nu tine de sex ci e mai mult(sau asa imi dai de inteles). ar trebui sa va bucurati in continuare de povestea voastra.. sa nu te mai gandesti la asta.. cand va fi sa fie.. se va intampla. stai linistita :D
luke_at_me
Postat pe 20 Iulie 2008 17:04
De la: MuresanValentina, la data 2008-07-20 08:36:08Eu si prietenul meu suntem impreuna de un an si jumatate, si amandoi suntem virgini. Ne iubim foarte mult, si din ce in ce mai mult. Petrecem foarte mult timp impreuna, iesim tot timpul si ne bucuram de dragostea noastra. Ne intelegem super dar pur si simplu nu a fost inca momentul sa o facem. Credeti ca vom avea probleme dupa ce ne vom incepe viata sexuala?



veeeeeei, io zic sa va apucati sa va fu ... ca iepuri!
cand o sa vedeti vreo nepotrivire sexuala, ba ca el are scula mica si doar te gadila, ba ca tu o ai asa stramta de nu intra, or' sa fie mari probleme! da doamne sa nu fie asa ca, 50% din despartiri se bazeaza pe nepotrivire sexuala.

Postat pe 20 Iulie 2008 17:13
De la: geo32, la data 2008-07-20 17:13:52
De la: MuresanValentina, la data 2008-07-20 08:36:08Eu si prietenul meu suntem impreuna de un an si jumatate, si amandoi suntem virgini. Ne iubim foarte mult, si din ce in ce mai mult. Petrecem foarte mult timp impreuna, iesim tot timpul si ne bucuram de dragostea noastra. Ne intelegem super dar pur si simplu nu a fost inca momentul sa o facem. Credeti ca vom avea probleme dupa ce ne vom incepe viata sexuala?



veeeeeei, io zic sa va apucati sa va fu ... ca iepuri!
cand o sa vedeti vreo nepotrivire sexuala, ba ca el are scula mica si doar te gadila, ba ca tu o ai asa stramta de nu intra, or' sa fie mari probleme! da doamne sa nu fie asa ca, 50% din despartiri se bazeaza pe nepotrivire sexuala.


vb ca un frustrat :|
luke_at_me
Postat pe 20 Iulie 2008 17:21
sa ma scuzi, da' tu vorbesti ca o virgina. inca!

Postat pe 20 Iulie 2008 17:30
De la: geo32, la data 2008-07-20 17:30:00sa ma scuzi, da' tu vorbesti ca o virgina. inca!


poti sa-mi explici si mie cum vorbesc virginele? ca nu prind acest aspect.. e mult peste. daca te deranjeaza adevarul..nu incerca sa "platesti cu aceeasi moneda" pt ca nu va demonstra ca ai varsta pe care se presupune ca o ai.. iti da un aer de.... (prefer sa inchei discutia.. ca prea e si patesc lucruri ciudate cand sunt off topic ) o zi buna
luke_at_me
Postat pe 20 Iulie 2008 17:34
daca ai fi gustat din placera carnala , ai fi sters partea in care spuneai "relatia voastra nu se bazeaza pe sex".
sexu' uneste si desparte.
nu m-am uitat la varsta intiatoarei topicului , da' presupun ca mai mult de 18 ani nu are, ceea ce ma impinge sa declar ca le este frica de viata sexuala, le este frica la amandoi de esecul actului sexual.
puteau s-o faca de mult , dar amandoi au decis sa amane cat mai mult acest act, de teama de a nu se despartii dupa ce actul ar fi avut loc!
se simt bine asa cum se simt, nefu...!!


acu' io cred ca am avut dreptate cu tine. nu acelasi lucru as putea spune despre mine , care sunt casatorit si am un bebeu!

Postat pe 20 Iulie 2008 17:41
De la: geo32, la data 2008-07-20 17:41:34daca ai fi gustat din placera carnala , ai fi sters partea in care spuneai "relatia voastra nu se bazeaza pe sex".
sexu' uneste si desparte.
nu m-am uitat la varsta intiatoarei topicului , da' presupun ca mai mult de 18 ani nu are, ceea ce ma impinge sa declar ca le este frica de viata sexuala, le este frica la amandoi de esecul actului sexual.
puteau s-o faca de mult , dar amandoi au decis sa amane cat mai mult acest act, de teama de a nu se despartii dupa ce actul ar fi avut loc!
se simt bine asa cum se simt, nefu...!!


acu' io cred ca am avut dreptate cu tine. nu acelasi lucru as putea spune despre mine , care sunt casatorit si am un bebeu!


toata lumea crede..si-si da cu parerea.. ar trebui sa nu se mai uite in curtea vecinului si in cazul tau sa nu-ti mai bati capu cu afirmatiile pe care le faci si sa te ocupi de nevasta si copil ;)
crede-ma ca pot afirma absolut orice indiferent de cum sunt. atata timp cat cred in ceva.. un act sexual sau o persoane..sau mai multe nu ma vor schimba..pur si simplu nu de asta tine personalitatea unui om ;) ce ne face sa ne schimbam este lasitatea..frustrarea..minciuna.. chestii de genu :) nu faptul ca te daruiesti persoanei iubite. faptul ca nu te culci cu oricine..tine de respectul de sine ;)
luke_at_me
Postat pe 20 Iulie 2008 19:00
sincer , n-am inteles nimic din ce-ai scris. sa stii ca si coerenta este o calitate!

Postat pe 20 Iulie 2008 19:02
De la: geo32, la data 2008-07-20 19:02:50sincer , n-am inteles nimic din ce-ai scris. sa stii ca si coerenta este o calitate!


citeste mai cu atentie si vei intelege.. nu e greu..stiu ca poti
luke_at_me
Postat pe 20 Iulie 2008 19:05
imi place cum gandesti luke_at_me.. ..sexul e sex..dar nimic nu apropie mai mult decit comunicarea intelegerea si increderea..vor face dragoste..va fi cum va fi..e bine ca deja au un inceput..problemele de genul are chestia prea mica,nu ma satisface..se rezolva..nu e nimeni perfect..si ca sa traiesti astazi in lumea reala trebuie sa gandim real..nu sa cautam ideal ci sa pretuim ceea ce deja avem..bafta..iubiti-va
dolcedoll
Postat pe 20 Iulie 2008 19:56
sexul este o problema dar nu atunci cind iubesti cu adevarat............parerea mea ca tot vb din experienta am zece ani de casnicie si sexul nu a fost o problema pt ca faptul ca l-am iubit si il iubesc asa cum e nu pt scula din pantaloni!bafta fetelor si nu va mai certati pastrativa virginitatea pt cei care o merita nu pt mitocani ca cei care au un bebe si sunt casatoriti!
ramona_balanescu
Postat pe 25 Iulie 2008 19:54
ai vorbit ca elena carstea:
barbati e niste mitocaaaaaani!!
ideea care se nastea din postarea ei era daca sa inceapa sau nu , viata senzuala! aia cu zguduituri si zgaltaieli progresive. plus orgasme.
iar teama de nepotrivire era calcaiul lu' ahile din relatiei ei.
acu' te intreb io pe mataluta, ca te vad maritata si cu ea facuta harcea parcea pana acum , fusei virginica in seara nuntii?

Postat pe 25 Iulie 2008 20:21
da domnul geo am fost virgina in noaptea nuntii e vreo problema? am impresia ca tu ori esti un badaran in casnicie asta daca chiar ai vreuna ori esti varza si total pe dinaafar la acest subiect?am mai vazut eu din astia care se lauda si daca ii cauti la cutia cu surprize e vai de ei!inainte sa jignesti si sa judeci pe altii uita-te la tine .........sau ti s-a spart oglinda?
ramona_balanescu
Postat pe 26 Iulie 2008 14:57
inainte de a ma enerva si a da cu monitoru'-n tastatura, fi te rog amabila amabilelor si descrie pasaju' unde te-am jignit!!
ca apoi, ca un gentelmen ce ma vad cand ma uit in cioburile din ce in ce mai mici de oglinda, voi scoate in evidenta limbaju' de mahala de care te folosesti , jignind!
si ca sa-mi continuui retorica absolut inutila, voi face o mentionare asupra subiectului topicului, spicuind din celelalte topice , unde sexu' inainte de casatorie a consfiintit o relatie! plus alte subiecte cum ar fi, sexu' in noaptea nuntii , murdarirea cearsafului cu rosul pur al virginitatii, incompatibilitatea sexuala , frustrarea lipsei orgasmului, inselarea partenerului pe considerente de curiozitate, zguduiri cutremuratoare ale amatului(in comparatie cu a sotului, putin fleostita)....etc-isme!
cat despre virginitatea ta, prea putin ma intereseaza in mod deosebit, intrun mod placut chiar ma bucur ca reusit sa-ti tii hormoneala-n frau pana in seara nuntii, atunci cand, sotul tau, si-a scos mandravela iar tu curioasa te intrebai " oare toata carnea aia se va regasii in mine!? ce bine , ca mi-era o foameee!"

Postat pe 26 Iulie 2008 21:17
Luke_at_me&Ramona In legatura cu "domnul" Geo va lamuresc eu: "ete e barbat" si...cam atat. Pacat de scumpicul acela mic cu asa un tatic varza. Probabil e tare frustrat de alege sa se exprime asa urat si sa invadeze un site de femei. Legat de plecat cu sorcova, iarta-ma dar cred ca esti plecat de mult. In fine...sa-ti traiasca puiul si

Postat pe 26 Iulie 2008 22:57
ca sa-ti arat putin din carcateru' tau, elsy draga, sa-ti spun doar atat:
orice lucru pe care-l mai spui despre cineva , frumos, urat sau neutru, limiteaza-te la informatiile de pe forum.
asta asa, ca o divagatie de la subect!
si faptu' ca te legi de un copil inocent.........mmmmmmm!!! troznesti de la un kilometru a .......hai sa nu zic vreo prostie!!

Postat pe 26 Iulie 2008 23:05
Mie chiar nu imi plac certurile. Mi-am spus parerea ca toti ceilalti. Legat de copilul tau nu cred ca l-am jignit cu ceva. Iar tu te jignesti singur cu atitudinea si comentariile pe care le adopti.

Postat pe 26 Iulie 2008 23:12
Caracterul meu il depaseste pe al tau. Te asigur. Si impresia mi-am format doar de pe forum, nici ca mi-as dori sa intru in detalii. Dar...si ce expui aici te caracterizeaza.

Postat pe 26 Iulie 2008 23:17
am sa risc si am sa-ti spun ceva despre geo: face parte din cei buni, insa ii place al naibii de mult sa glumeasca; uneori, iar in glumele lui se intampla sa mai aiba si dreptate. Citeste-l cu atentie, fara sa fii suparata.
amme22
Postat pe 26 Iulie 2008 23:19
De la: Elsy24, la data 2008-07-26 23:12:05Mie chiar nu imi plac certurile. Mi-am spus parerea ca toti ceilalti. Legat de copilul tau nu cred ca l-am jignit cu ceva. Iar tu te jignesti singur cu atitudinea si comentariile pe care le adopti.


atunci cand te folosesti de un copil , ca lipsa de argumente, pentru mine esti egal cu ............

Postat pe 26 Iulie 2008 23:32
Cum m-am folosit de un copil? Argumente sunt din plin. Reciteste ce ai scris. Abunda in "the f....&p....words". La varsta ta am pretentii mai mari.

Postat pe 26 Iulie 2008 23:38
Geo esti cam exagerat.nu crezi?
mai sunt si femei virgine,asta e, mie una nu mi se pare nici o crima sa fi virgina , din contra e chiar bine.
cred ca trebuie sa o faci atunci cand consideri de cuviinta nu ca ti-a venit timpul.
noua femeilor nu ne plac barbatii brutali (ca tine)(nu vreau sa te jignesc) poate ca vrem si alt fel nu ne incalzeste cu nimic faptul ca tu ai muschi, poate ca vrem si un barbat care sa ne fie prieten nu doar un pachet de muschii.Te rog gandeste-te cu calm la ce am scris si s-ar putea sa imi dai dreptate.
_amy_
Postat pe 29 Iulie 2008 13:49
cred ca ai pierdut din context ideea topicului. reciteste-l si sa vezi ca exista o anumita temere de incepere a vietii sexuale, nu de faptu' sa ramai virgina pana-n noaptea nuntii!!
sau ti-au ramas pe retina numa' mesajele mele?

Postat pe 29 Iulie 2008 13:56
geo cred ca din cauza varstei ai probleme!
nu face nimic,nu esti singurul,asta e se mai intampla,cere sfaturi,chiar ai sincera nevoie.
eu nu am zis nimic de noaptea nuntii,dar poate ca tu inca mai ai sechele din acea noapte si de aceea ai inteles altceva,poate ai petrecut-o pe camp cu oile, oricum nu ma astept sa o fi petrecut altundeva dupa cum te exprimi,revino totusi la realitate.
_amy_
Postat pe 29 Iulie 2008 15:07
hai,fi sincer,vrei sa ti-o ntragi cu fetele de pe forum?vad ca tu esti tare infometat
lorredana
Postat pe 30 Iulie 2008 19:01
saraca fata v-a cerut parerea, sfatul...voi va certati pe frustari, d'alea d'alea. Sunteti dependenti de jargouri, infloriti texte care mai de care mai simandicoase :) sa nu va pierdeti in lumea voastra

Postat pe 30 Iulie 2008 19:05
De la: MuresanValentina, la data 2008-07-20 08:36:08Eu si prietenul meu suntem impreuna de un an si jumatate, si amandoi suntem virgini. Ne iubim foarte mult, si din ce in ce mai mult. Petrecem foarte mult timp impreuna, iesim tot timpul si ne bucuram de dragostea noastra. Ne intelegem super dar pur si simplu nu a fost inca momentul sa o facem. Credeti ca vom avea probleme dupa ce ne vom incepe viata sexuala?


ok. am inteles eu bine sau ai 26 de ani? nu de alta dar in cazul asta n-ar strica sa ti incepi viata sexuala. kiar si din punct de vedere medical este recomandat, plus k la varsta asta daca sunteti impreuna de 1 an jumate sunt sanse mari sa va si casatoriti. parerea mea go for it! :D
juliettejulie
Postat pe 31 Iulie 2008 10:04
Dupa parerea mea el are o problema! OK, tu esti virgina la 26 de ani sa zicem ca pt. o femeie nu e chiar asa de neobisnuit (desi...) insa el, el e tot virgin? Si cati ani are? Banuiesc ca nu e mai mic decat tine sau daca e probabil e cu un an, doi. Si e virgin? Si sunteti de un an jumate impreuna? Si el nu isi doreste sa faceti sex? Cred ca are o problema! Cred ca amandoi aveti o problema! Nici pe vremea bunicii nu era asa. Macar pe vremea aia erai deja casatorita la varsta ta!
Gaby211081
Postat pe 2 August 2008 12:30
De la: lorredana, la data 2008-07-30 19:01:59hai,fi sincer,vrei sa ti-o ntragi cu fetele de pe forum?vad ca tu esti tare infometat


cu mine vorbeai!?
ma ierti ca-ti raspund asa tarziu, da' m-a aburit amalia si cu virginitatea ei si am uitat sa mai trec p-aci.

Postat pe 2 August 2008 12:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:) 6 De la: jenesaispas 11 Iulie 2009 17:50
Sunt eu tranta sau.... ? 17 De la: CMBSTPMN 10 Septembrie 2009 20:02
help 8 De la: jigsaw_puzzle 1 Noiembrie 2009 12:29
prietena mea flirt cu iubitul meu 77 De la: ramonaaa7 27 Martie 2014 11:33
Buna seara tuturor ! ;) 19 De la: kudika_992057 10 August 2015 10:24