Setari Cookie-uri

ne-am cunoskut pe internet

am kunoskut un baiat pe internet,dar nu e strain total e un prieten de a unei prietene de-a mele,stiam cite ceva despre el,este inteligent simpatik,mereu au ublat fetele dupa el,dar ne mai privind la asta e educat si nu profita de aceasta situatie.mentine discutii numai ku kunoscuti,sau persoane carel intereseaza.nu-i place cind fuge cineva dupa el,si iata ca eu am fost diferita de toate,kiar el a afirmat asta"toate fug numai una nu...".a trecut mult timp si ni-am apropiat.a aparut atractia.probabil m-am indragostit...stupid,nu?! si el avea un comportament care spunea ca exista o sansa,ba kiar asa vorbea ca aveam impresia ka este al meu,ca suntem facuti unul pu altul.cum vorbea el...numai eu voi bea din cana ta...te voi invata...am sa te fac sati placa...
dar niciodata nu spunea nimik de o intilnire.am vorbit noi mult timp,si deja ma enerva situatia data,si i-am spus.iar el"oxik nu inka..."
nu peste mult timp imi zice sa ne intilnim,si iata ca eu nu puteam sa vin la intilnire in ziua data,sau eu am exagerat de teama,s-a bosumflat pe mine,nu-mi vorbeste,este rece.
Nu vreau sa-l pierd,nu stiu ce sa fac.ce parere aveti e normala situatia data,sa fiu eu mai indulgenta,trebuia sa-l accept?! atitea intrebari...si nici un raspuns"nu vreau sa-l pierd,este omul la care am visat"ce sa fac mai departe ,cum sa reactionez?sau sa astept ca el sa ia initiativa?dati-mi un sfat
xiusha
Postat pe 13 Iulie 2008 15:23
parerea mea este sa il vezi ..si stii cum este in spatele pc-ului este totul atat de usor..poti fi orice..orice..oricand..si poti persoana ideala...dar cand aveti o intalnire fata in fata ...lucrurile pot lua o alta intorsatura daca nu exista atractie..se termina ...asa ca parerea mea este sa te vezi cu el...si apoi sa ne dai detalii...

Postat pe 13 Iulie 2008 19:27
Am cunoscut multi baieti prin intermediul internetul..din experienta te sfatuiesc sa pui piciorul in prag..insista sa te vezi cu el doar asa ai sa il cunosti cu adevarat.Nu mi se pare normal ceea ce a facut el..dak tu chiar nu ai putut ar fi trebuit sa te inteleaga.
madallina
Postat pe 15 Iulie 2008 00:52
deci am intrat iarasi pe net,si ne-am impakat alta atmosfera deja ka la inecupt,dar pin in seara ne-am certat iar.ne certam deja de sute de ori pe zi,nu inteleg ce se intimpla.si uite ca nu cedam vrem sa kontinuam.ieri iam spus ka ma duk in vakanta,adika nu mai intru pe net,pin se linistesc apele apoi kind revin mai vorbim.de asemenea iam spus ka intro zi il voi suna sal kem la intilnire si lam rugat kind ne vedem sa fie ka prima noastra discutie pu ka sa o luam de la inceput nu ka o continuare a certurilor.el a acceptat.si akum de azi vorbim doar prin sms kind am intrat pe mess el era si avea poza mea la avataru lui.inseamna ka tine la mine daca ma pus sa ma vada toti prietenii lui.initial mentin asa ,dar ma tem sa nu se raceaska totul.cum credeti sa revin intro saptamina sau ma retin mai mult?sa mai vorbim pe mess sau in genere sal evit si deodata il scot la o plimbare?ma mira faptu kum rabd toata situatia data kind ne certam ba el ia initiativa de a ne impaka,kind eu o iau.si uite asa ne kinuim,oare e o proba si daka trecem peste ea ramine impreuna pe viata ka in povesti???uimitor,dar imi place
xiusha
Postat pe 15 Iulie 2008 21:09
o pauza este foarte buna..dar ar fi bine sa verifici si cat esti plecata daca mai are poza ta sau esti o chestie de moment..nu stiu..acum daca el este aviable numa pt tine si restul nu vad poza?si stii daca face asta crede-ma ca stie ca te atrage..ai grija..sa nu te aprinzi prea repede..
keep in touche

Postat pe 16 Iulie 2008 10:45
deci mia cconfirmat cineva ca este online si pu restu,plus la toate vorbea cu prietena verisorului sau si aia cind la intrebat daca are mireasa el a spus ca da dar ea inka nu stie.oare de cine avea in vedere???dar stiti care e kestia ka imediat urmatoarea seara dupa intelegerea noastra,el mia trimis smil-uri cum plinge si a inceput sami scrie.vorbim in kontinuare,si era totul bine pina ieri seara kind iar sa inceput de la faptu ca el mia spus ca eu mam racit.a zis ca sunt o persoana foarte importanta pu el mia lamurit unele kestii si neam impakat inapoi,dar mia zis ca nare ce ascunde si peste o luna ne vedem simi va povesti,pu ca crede ca pe mess nui kazu.nu stiu la ce sa ma astept,pu ca lam intrebat: ceva de rau?si el a zis ca in dependenta de mentalitate...pu cineva e bine,pu cineva poate fi rau.ce vrea sa spuna acest raspuns.mo speriat,kiar nu stiu ce sa cred deam
xiusha
Postat pe 17 Iulie 2008 12:44
Eu zic sa te intanlesti de mai multe ori cu el pana sa te hotarasti daca sa fiti impreuna sau nu...doar de pe net nu il poti cunoaste in adevaratul sens al cuvantului. Si eu am cunoscut un baiat pe net si tinea poza mea la avatar fiind online pentru toti si vorbeam de dimineata pana seara...totul era mai frumos decat speram...mi se aprinsese calcaiele fara sa ne intanlim...dupa ce ne-am vazut prima data nu a mai fost chiar asa de interesat de mine cum parea si nici eu cum eram pana atunci desi era scumpic foc, nu simteam nimic deosebit cand eram cu el si am mai vorbit de vreo 2-3 ori dupa care nu am mai stiut nimic de el un an.Desi pe mess parea ca vom ramane impreuna mult timp, n-a fost asa!! Dupa vreun an am inceput iar sa vorbim da' fara sa amintim de ce a fost...eram simplii prieteni...ne-am intanlit de ceva ori doar ca prieteni avand si o pasiune comuna si acum suntem impreuna si pot spune ca suntem indragostiti dupa doar 3 luni(chiar azi fiind "ziua noastra" )si ne vedem zilnic, ne intelegem super bine desi mai exista si mici certuri da' tot timpul pe mess pentru ca de multe ori intelegem altceva decat a vrut celalalt sa spuna...probabil ca din cauza asta se ivesc si certurile voastre...si daia spun ca ar fi mai bine sa te intanlesti de cateva ori cu el inainte sa pui la suflet, e mult mai bine sa vorbiti face to face decat dincolo de pc...sa vezi ce are de spus, sa vazi cat la % e bine si cat la % e rau...si incearca sa-i urmaresti fiecare miscare si fiecare reactie, o sa il cunosti mai bine...asta te poate ajuta daca ramaneti impreuna...Succes!!!
FCD
Postat pe 23 Iulie 2008 14:30

Postat pe 23 Iulie 2008 14:47
ok. si unde-i conexiunea cu internetu'? ca mie imi scapa acest aspect!

Postat pe 23 Iulie 2008 15:24
Geo, pe mine ma intrebi???
FCD
Postat pe 23 Iulie 2008 21:24
nu st de ce,dar eu nu cred in dragostea pe internet...in fine dupa ce s-au cunoscut pe internet.sunt foarte rare cazurile cand chiar merge relatia.
mirag3
Postat pe 23 Iulie 2008 21:29
De la: FCD, la data 2008-07-23 21:24:24Geo, pe mine ma intrebi???


nu, pe initiatoarea topicului. zicea ca il cunostea dinainte de a vorbi cu el pe mess.

Postat pe 23 Iulie 2008 21:36
Nu pot sa spun ca dragostea pe internet merge,sau nu.Depinde de caz,de personalitatea fiecaruia...de obiceiurile fiecaruia.Bafta

Postat pe 23 Iulie 2008 22:34
Si eu mi-am cunoscut dragostea me net :) suntem impreuna de 8 luni.am trecut prin multe bune si rele, dar nu renuntam.Ne iubim super mult.Si intr-adevar conteaza de persoana si de compatibilitate, dak va merge relatia sau nu.Bafta!
seicaru_alice
Postat pe 24 Iulie 2008 09:08
Buna..intr-o situatie similara sunt si eu. Ne-am cunoscut pe net, ne-am intalnit, ne-am placut, era perfect pt mine ..eu pt el..am inceput sa ne alintam, sa vb de viitor, ma atragea teribil si ink o face, imi place tot la el ..lui tot la mine...ne-am indragostit si au inceput sentimentele...simteam k pot sa vb orice cu el..si intr-o zi i-am zis k IL IUBESC...s-a bucurat..si dupa a inceput sa fie mai distant..sa nu mai vrea sa ne vdm asa des...sa evite...sa nu isi mai faca planuri cu mine...eu am inceput sa fiu paranoia si sa-i dau sms-uri cum k simt k are pe alta si tot felul de chestii...am ajuns sa ne despartim prin tel..dar tot noi am zis sa ne despartim face to face...doamne ce mai despartire ca nu am mai vb nimic, numai intr-un sarut si o mangaiere am tinut-o, ultimul sarut, ultima atingere, traiam clipa(marturisesc k nu am facut dragoste inka, si nici nu mi-e cerut asta pt k imi tot spune k eu sunt cea mai speciala, ar putea avea orice femeie)...el vrea spatiu si knd are el chef si ii e dor de mine sa ne vdm...eu vreau o rel serioasa si uite asa planurile noastre nu se pupa...dar eu simt k fara el nu pot traii ..am incercat sa ies cu altii..nu exista chimia care e intre noi 2...e ciudat si uite asa ne vdm din cand in cand sa ne luam mereu la revedere...ne vrem dar nu ne putem avea..ce aiure nu???...sper sa incercam sa avem ceva pt k intre noi e ceva ce trebuie sa dezvoltam...il ador dar el face pe macho-ul cu mine..offf
heysexy
Postat pe 24 Iulie 2008 15:01
privetik la toti,zilele astea nu am fost pe aici si iata ca abia acum am vazut mesajele voastre.intii sa lamuresc pe geo.geo il stiam din vorbele celei mai bune prietene a mele.dar pe net am inceput prima discutie cu el.nul kunosteam ka persoana,doar din vorbele amicii mele.si el ma stia la fel,pu ka ea mereu spunea oxik asa.......oxik asa.......si atunci pe un sait el mia scris si a inceput romantika noastra.Deci am o noutate BUUUUUUUUUNA el a insistat sa ne vedem vinerea trecuta,si eu iam spus parca ziceai peste o luna,si el a zis ca peste o luna va fi altceva,da vineri ne vedem.deci am fost la intilnire,eram asa de emotionata,si vreau sa va spun ca a fost cu SUCCES.este intocmai cum mi la prezentat prietena mea,si cum mi lam imaginat din vorbe.......ce spun???..........e mult mai draguts si mai adorabil.ne impakam mai bine,ma privea toata seara,ma asculta se cmporta frumos,apoi kind iar am vb pe net deja apare intrebarea.....xiiu cind ne mai vedem???.....eu invat,apoi vremea a fost rea si neam vazut ieri-miercuri atractia e mai mare,ne impacam super,mai bine ca pe net,nici vorba de certuri,imi face pe plak,si spune ca in realitate sunt mult mai dragutsa ca in net.a inceput sa ploaie,si de minuta alergam spre o incapere, fost super,este un baiat de aur.seara acasa ma simteam rau,mia zis daca ceva se inrautateste situatia sal anunt,ziua la ora 13 ma sunasa vada daca dorm,sau deja mam sculat,daca stia cas bolnavioara.deci este mai grijuliu deja.si ii spuneam.....ca netul asta ma enerveaza si nu mai intru,el a spus ka nici o problema de azi ma vedea doar real,fara net,fara mijloace.cred ca totul promite ceva interesant mai departe eu sper,si el a spus ca spera ca no sa existe acele certuri,si kind sa ne vedem zicce ser sa nu aiba lok ploi sau alte kalamitati cum ceva va anunt,va pup pe toti,si totusi nu este kiar asa rau sa faci cunostinta pe net,doar depinde daca te dai asa cum esti pu ka mai apoi sa nu urmeze o dezamagire,dar daca nu cred ca se poate naste ceva frumos din asta.in orice caz sper
xiusha
Postat pe 24 Iulie 2008 18:38
Si eu am o iubire platonica pe internet . Discutam pe un sit foarte serios doar subiecte cerebrale .Am remarcat armonia de gandire dintre noi . L-am descoperit (ghidandu-ma dupa nick) pe forum cu numele adevarat si .....prietena de rigoare . Mai sunt si alte inconveniente :eu locuiesc in suedia , el in alta parte (partial in italia partial acasa). Oricum Chisinaul nu cred sa fie prea mare si stiu ce cluburi frecventeaza iar toamna mi se pare cel mai romantic anotimp .Ne-am si vazut dar el nu stie . Pe litoral . Eu ma uit aproape zilnic la pozele lui si nu mi-a fost greu sa-l recunosc . Ne-am privit in ochi vreo cinci secunde . Coincidenta sau destin ? Eu ma indreptam cu autoturismul spre o alta directie .Nici nu m-am obosit sa intru in vorba cu el caci stiu de unde sa-l iau .Oricum discutam zilnic . Cred ca ce-mi place in aceasta "relatie" e tocmai calitatea platonica si misterul cu care ma invalui . De aceea aman sa fac cunostinta cu el .

Postat pe 24 Iulie 2008 21:04
Marinela..imi place de tine...imi place importanta pe care o acorzi timpului

Postat pe 24 Iulie 2008 22:44
Marinela..imi place de tine...imi place importanta pe care o acorzi timpului

Postat pe 24 Iulie 2008 22:45
stii marinela la inceput spuneam.....decit fac cunostinta cu el si apoi ceva nu merge si se termina tot,mai bine il pastrez ca prieten in net makar.......dar acum sunt satisfacuta si nu regret ca am facut acest pas.ne impakam foarte bine,vorbele sale deja sunt legate de viitorul nostru,akum seara mia propus itilnire pe simbata,inseamna kai face plaere sa iasa cu mine.daca te temi inseamna ca nu ai destula incredere in tine,asa nu obtii nimik,trebu sa mergi sal vezi poate te alegi cu ceva mult mai mult si mai interesant.mergi hotarita,optimista si icearca sa fii interesanta,si ku un zimbet pe fata il dai gata,desi vezi si tu dupa situatia voastra,dar de ce sa te limitezi ku putin,in viata trebu sa tinzi spre absolut,cel mai important sa nu faci singura tia rau...
xiusha
Postat pe 24 Iulie 2008 23:28
Latura incitanta a unei relatii pe net e sa vezi cum poti patrunde in gandurile unui nescunoscut si cum il poti fascina . Chiar de la mii de kilometri distanta il simti atat de aproape ....Sinceritatea e maxima amandoi stiind ca a face cunostinta nu e obligatoriu . Iar cand il voi vedea prima data dupa aproape un an de discutii ma voi simti extrem de relaxata caci el imi este intai de toate prieten .(avem un forum extrem de interesant cu romanii de-afara si nu e numai erotism in prieteniile astea -uite eu mi-as dori sa cunosc intr-o buna zi si o fata din canada pe care o apreciez foarte mult ).Cred ca-mi sunt de-ajuns mie insami , nu ma omor momentan dupa o relatie dar pe omul acesta mi-as dori sa-l cunosc (fata in fata ) . Dar pana atunci ma bucur ca exista si ca avem discutii atat de interesante .

Postat pe 25 Iulie 2008 01:15
pai daca vrei doar atit atunci fa cum stii,eu insa nu catam un prieten,prieteni am multi,catam un baiat deosebit,care sal iuesc si s ma iubeasca,si sa primit ca mia atras atentia el,si am vrut sa aflu imediat,cred eu daca e el de ce sa nu profit de el real,de ce sa pierd atita timp,kind il pot avea linga mine....
xiusha
Postat pe 25 Iulie 2008 11:53
salutare sunt nou pe aici:)
insanerzw
Postat pe 25 Iulie 2008 13:50
sal si eu sunt noua pe aici,vreau sa va spun k si eu tot prin internet mi am cunoscut marea iubire.totul a inceput pe strong dc el a pus o intrebare legata de un cablu d etel eu l-am luat pe privat si uite asa am ajuns sa ne dam id ul de mess am vb 3 luni zi de zi eram disperati unul dupa altul,el este din braila eu din bucuresti.intr o zi nu am mai rezistat asa ca am luat trenul spre braila si am stat o zi la el apoi dupa 2 saptamani am mai venit si am mai stat o saptamana,in tot timpul asta in bucuresti mi am dat seama cat de mult il iubesc si k vreau sa fim impreuna mereu,si uite asa k acum s au facut un an si 4 luni de cand noi nu ne am despartit toata lumea ne zice siamezi ne iubim ff mult si avem planuri de viitor nunta..bebe... in concluzie eu zic ca se poate dragoste pe net daca ambii parteneri sunt seriosi si si doresc sa continue relatia si in afara calculatorului.pupici bafta
silvy_gangsta
Postat pe 25 Iulie 2008 16:48
hi! plzzzzz spunetiu-mi cum se m,odifica datele de baza d p hi5!!!!!!!!!!!!!!!
topy
Postat pe 14 August 2008 09:49
vreau sa va zic ca si eu am cunoscut mare iubire pe net...pe un chat eu sunt in ialia el in romania neam vazut abia dupa 6 luni ce vb pe net pt prima oara si a fost totul perfec am fost la el acasa,ai lui mam placut..iar acu 2 sapt am fost iar in ro si am fost la mare impreuna si iar a fost totul ok si perfec parca era un vis...si am decis ca pe data de 1 septemrie ma intorc in romania dupa 7 ani de italia ca sa ne incepem o viata impreuna...noi am trecut prin foatre multe si ne certam din cauza distantei... dar acu ne gandim sa ne costruim o familie impreuna...si nimic si nimeni nu ne poate desparti eu una sunt de parerea ca exista si dragoste pe net..vam pupat
mamaia22
Postat pe 15 August 2008 12:59
in ciuda numelui dupa dupa forum...am 22 de ani
mamaia22
Postat pe 15 August 2008 13:00
pai inka nu pot spune prea multe pu ca sunt la un inceput,dar vrezu sa spun ca ma impak de minune cu acest omulet,il ador,si de cite ori spuneam cum ca neam desparti,mereu face ce face dar nu ma lasa.deja imi face cunostinta cu persoanele apropiate lui,iar eu cu ale mele.sunt gata sa fac orice pu aceasta relatie,pu ca chiar merita si sunt sigura ca va duce la ceva frumos.am dat peste un om de treaba.lam cunoscut aici la interior si real la exterior,totul era pentru o relatie.si am concluzionat ca sar putea construi o relatie pe net pu ca aici vb cu omul si faci cunostinta cu lumea sa interioara,totul sa intins mai mult decit daca ar fi fost totul direct,in skimb sa construit o relatie puternica si stabila.sunt sigua in acest om si in senimentele lui,si nu pot spune decit ca sunt FERICITA
xiusha
Postat pe 22 August 2008 11:31
Te intrebi ce are de ascuns de nu vine el la intanire?si apoi...eu nu inteleg doar o relatia...la calculator?nu e relatie.depinde de varsta ta.
florencia
Postat pe 24 Octombrie 2008 15:54
Florencia noi deja ne intilnim de doua luni cu el.....real.....
xiusha
Postat pe 25 Octombrie 2008 16:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O relatie cu prful de la facultate care e casatorit??! 60 De la: kudika_36045 19 Iulie 2013 12:55
o parere...un sfat...orice...va rog? 60 De la: Corina1205 1 Aprilie 2010 16:20
prietenie sau ceva mai mult 6 De la: pickard 5 August 2011 16:27
Exista dragoste la prima vedere si relatii la distanta ? va rog ajutati`ma ca plang in hohote.. 11 De la: swim406 24 Septembrie 2009 15:54
indragostita de un coleg de clasa 21 De la: kudika_14103 2 Noiembrie 2012 12:41