Setari Cookie-uri

cum gasesti iubirea?

cum gasesti o persoana care sa te iubeasca si sa o iubesti? multe fete zic... ca ele vor iubire... cand o oferi... dar tu poate la suprafata esti o persoana mai dura si in suflet mai fragil... gata se duce tot? deci... cum gasesti o persoana care sa te iubeasca si sa o iubesti?

Postat pe 14 Iulie 2008 15:44
Nu trebuie s-o cauti!
Nici nu trebuie sa astepti ca s-o gasesti.
Vine singura, mai devreme sau mai tarziu.
Uneori vine si nu-ti dai seama, iar atunci dai cu piciorul, fara sa-ti pese.
Alteori vine, crezi ca este EA, dar totusi nu este.
Este VIATA, dragul meu, trebuie sa profiti de ea, cu bune si cu rele.
O zi placuta sa ai!!!
MH21TTN
Postat pe 14 Iulie 2008 17:14
da... am mai auzit... cu cat iti doresti mai mult ceva cu atat nu ai... nu?

Postat pe 14 Iulie 2008 19:01
Si eu cred ca e ceva care vine natural, nu o cautam, nu o programam, nu face psiho-teste.. Din pacate de multe ori unul iubeste iar celalalt este iubit.. Dar nu ne costa nimc sa speram ca vom gasi persoana care sa ne si iubeasca si pe care o iubim si noi. Bafta!

Postat pe 15 Iulie 2008 15:05
io o gasesc crocanta si pufoasa! cateodata ma gaseste ea pe mine.

Postat pe 19 Iulie 2008 13:46
ubirea vine in timp nu poti sa gasesti o pers care sa-ti placa,si gta ii spui ca o iubesti...trebuie sa treaca timp..trebuie sa descoperi ce iubesti la pers respectiva...bineinteles eu zic ca nu e bine sa te avavnti intr-o relatie..asa de usor..las-o sa vina de la sine daca fata e interesata de tineatunci e bine daca nu....asta este cauta alta fata ...dar aici depinde si daca tu vrei...chiar t-ai pus intrebarea:sunt dispus s iubesc sau sunt dispus sa am o relatie?my advice is:nu te arunca in relatie...las-o sa mearga de la sine
HABIBA_CHANDRAMUCKI
Postat pe 22 Iulie 2008 17:24
Parerea mea e ca trebuie sa o cauti. Dar, sincer, nu stiu cum - poate sa scrii pe un forum despre asta? :)

Cand bunicii nostri erau tineri, altele erau obiceiurile, si perceptia acestui subiect era alta... Adica, poate ca ideea ca iubirea vine nechemata e valabila si azi, dar numai pana se termina adolescenta. Pe urma, trebuie sa-ti pui o ordine in viata, mai ales daca stii deja ce cauti.
aciri
Postat pe 27 Iulie 2008 15:06
Din pacate cu cat o vei cauta mai mult cu atat vei da peste mai multi spini... cand cauti cu disperare alegi ce`i mai prost.spun asta din proprie experienta.parerea mea e sa`ti impui rabdarea..:) cand te resemnezi de obicei atunci apare iubirea care merita traita.o zi buna
Amaruie
Postat pe 31 Iulie 2008 15:10
eu am cautat-o mult cu lumanarea..uneori am gasit-o cu lanterna ..dar am ramas fara baterii...si cand nu mai cautam nimic..a aparut singura..oricum ma saturasem de fraza ..ce este al tau este pus deoparte..si degeaba ziceam eu sa vina atunci..a venit cand a vrut ea...
totul este sa nu disperi
beem
Postat pe 1 August 2008 19:32
cum adica sa-ti impui rabdarea? si, pana la urma, chestia cu rabdarea functioneaza doar la unii dintre noi. pentru mine, e asa cum am citit mai demult undeva, si-anume ca rabdarea nu e decat un mod de a uita ceea ce vrei. probabil ca zicerile cu rabdarea si ce-i al tau e pus deoparte s-au inventat pentru oameni care n-aveau rabdare sau nu mai aveau sperante. si mai cred ca daca te autosugestionezi perseverent intr-o anumita directie, s-ar putea sa ajungi sa si crezi lucrurile respective....cred, si realitatea din jurul meu nu face decat sa-mi confirme zilnic aceasta idee, ca sunt multi oameni care-si asteapta degeaba jumatatea si n-au norocul s-o intalneasca niciodata. ca sunt oameni care nu ajung sa iubeasca nebuneste, pasional si adevarat si care, din punctul meu de vedere, s-ar putea sa traiasca degeaba. sau altii care confunda o aventura cu o dragoste sau o relatie calduta cu altceva. asa ca nu toti ajung sa cunoasca iubirea, de ce sa nu fim realisti. dar pentru cei ce au cunoscut-o, indiferent ca a durat o zi, o luna sau o viata, e cel mai grozav lucru din toata existenta lor.

Postat pe 2 August 2008 21:02
De la: iulia_little_reloaded, la data 2008-08-02 21:02:15cum adica sa-ti impui rabdarea? si, pana la urma, chestia cu rabdarea functioneaza doar la unii dintre noi. pentru mine, e asa cum am citit mai demult undeva, si-anume ca rabdarea nu e decat un mod de a uita ceea ce vrei.


Sau un mod de a intelege ce vrei cu adevarat? Nu ti-a venit niciodata sa te dai cu capul de pereti? Si, daca nu ai facut-o in prima secunda, nu te-ai gandit, in secunda a doua, ca nu ar fi fost solutia cea mai buna sa dai curs... "dorintel celei dintai"? :)
aciri
Postat pe 3 August 2008 10:48
iulia ai si tu dreptate dar nici nu cred ca indicat ar fi de acum sa`ti arati disperarea si de fiecare data cand intalnesti o noua persoana sa incerci o relatie cu ea.din proprie experienta am spus faza cu "impusul rabdarii".am preferat sa`mi intorc atentia si energia spre altceva decat sa ma termin psihic visand la o iubire ideala.cand ai asteptari prea multe intotdeauna ramai dezamagit.si stiu ca atunci cand grabesti lucrurile nimic nu iese asa cum ti`ai dori.
Amaruie
Postat pe 6 August 2008 12:28
cand o cauti niciodaata nu vine ,trebuie sa ai rabdare k vine ea atunci cand nici nu te astepti trebuie sa ai sufletul deschis sa stii cum sa o primesti si sa o faci sa ramana. dak exista fiori si compatibilitate intre cele doua persoane sunt cam toate sansele k relatia sa dureze.
s26
Postat pe 6 August 2008 12:31
Toate vin pe neasteptate...... nu stiu cum se face,dar asa este.Toate la timpul lor.''Unele''prea devreme, dar.....nu trebuie sa disperi.... Bafta in continuare..........

Postat pe 7 August 2008 16:48
si daca sunt deja disparat ce imi recomandati

Postat pe 7 August 2008 16:51
De la: gabriell82, la data 2008-08-07 16:51:47si daca sunt deja disparat ce imi recomandati

un sprite?!
beem
Postat pe 7 August 2008 18:51
mai lasati-ma cu reclama aia la sprite.... gata acu intreaga viata ne luam dupa aia... eu nu vreau stereotipii... vreau solutii:P

Postat pe 7 August 2008 21:58
De la: gabriell82, la data 2008-08-07 21:58:49mai lasati-ma cu reclama aia la sprite.... gata acu intreaga viata ne luam dupa aia... eu nu vreau stereotipii... vreau solutii:P


Pai, ar putea fi chiar asta solutia. Un suc, fie si Sprite, dar nu singur, ci cu prietenii (printre care si prietene). Nici nu stii de unde sare... iubirea.

Apropo, disperarea nu e chiar disperare, atata timp cat esti in cautare de solutii. Mi se pare un semn ca esti pregatit pentru o relatie serioasa. Nu stiu de ce, dar sunt aproape sigura ca vei gasi incurand ceea ce cauti. :)
aciri
Postat pe 8 August 2008 18:24
De la: gabriell82, la data 2008-08-07 16:51:47si daca sunt deja disparat ce imi recomandati



un siteu de matrimoniale!

Postat pe 8 August 2008 18:31
Fii pe pace, pestisorule, o sa gasesti iubirea adevarata, cea frumoasa si pasionala atunci când o sa fii pregatit, cind o sa crezi ca exista si ca e posibila. O sa întâlnesti o fata care va fi pe aceeasi lungime de unda, în locul potrivit si la momentul potrivit, si atunci...sa fii pregatit sa nu pierzi secunda de start! Unele femei când îti fac semn, fac decât prima jumatate de pas...restul îti revine, despre asta vorbesc.Si daca pierzi momentul, acele femei considera ca nu esti suficient de bun pentru ele, fiindca ca nu ai observat, si nu ai fost disponibil, totul e inconstient. Asa e jocul între femeie si barbat, asa a lasat natura. Femeia alege în mod instinctual pe acela care convinge ca e receptiv la nevoile ei. Si apoi, datoria ta e sa încerci, daca nu nimeresti de la prima încercare nu s-au terminat nici fetele, altii au încercat o viata si nu le pare rau. Mai rau ti-ar parea sa stai degeaba si sa treaca timpul. Dar nu cred ca ai de ce sa-ti faci probleme la vîrsta ta.
Succes!
Kleena
Postat pe 8 August 2008 20:25
corect
amme22
Postat pe 8 August 2008 20:28
Eu astept dragostea sa vina. Inca o data. Stiu ce inseamna sa rezonezi cu cineva si fiecare particica a mea sa iubesca fiecare particica a lui. Si totul sa se disipeze spre o inutilitate absoluta.Absurd. Se poate sigur se poate. Sa o cauti? Nu cred ca o gasesti. Sa o vrei? da,cred ca vine atunci cand o astepti cu adevarat.

Postat pe 9 August 2008 05:06
De la: MH21TTN, la data 2008-07-14 17:14:28Nu trebuie s-o cauti!
Nici nu trebuie sa astepti ca s-o gasesti.
Vine singura, mai devreme sau mai tarziu.
Uneori vine si nu-ti dai seama, iar atunci dai cu piciorul, fara sa-ti pese.
Alteori vine, crezi ca este EA, dar totusi nu este.
Este VIATA, dragul meu, trebuie sa profiti de ea, cu bune si cu rele.
O zi placuta sa ai!!!
cu cat o cautam mai mult ,cu atat ne afundam in dezamagiri incercand mereu sa ne convingem ca a fost gasita.
ne loveste in frunte exact atunci cand nu mai sunt sperante sau cand cautam cu totul altceva.important este sa fie fiecare clipa savurata la maxim si sa nu fim noi primi care gresesc....

Postat pe 9 August 2008 05:29
De la: Giulyasexy, la data 2008-08-07 16:48:11Toate vin pe neasteptate...... nu stiu cum se face,dar asa este.Toate la timpul lor.''Unele''prea devreme, dar.....nu trebuie sa disperi.... Bafta in continuare..........
cred ca tocmai am fost lovit de dragoste... cer scuze invat si eu acum sa fac glume cu maimutoii de aici si o fac sa mai rupem un pic din tensiunea apasatoare care ne chinuie citind asemenea subiecte delicate.inca o data sper sa nu ses supere nimeni ca fac un spirit de gluma dar domnisoara julyasexi este cu adevarat atragatoare si pare si simpatica foc.

Postat pe 9 August 2008 05:33
bla

Postat pe 9 August 2008 13:42
De la: gabriell82, la data 2008-08-07 16:51:47si daca sunt deja disparat ce imi recomandati
your_shadow
Postat pe 10 August 2008 14:02
De la: gabriell82, la data 2008-07-14 15:44:14cum gasesti o persoana care sa te iubeasca si sa o iubesti? multe fete zic... ca ele vor iubire... cand o oferi... dar tu poate la suprafata esti o persoana mai dura si in suflet mai fragil... gata se duce tot? deci... cum gasesti o persoana care sa te iubeasca si sa o iubesti?

nu o cauti...pur si simplu fii "deschis"..nu te inchide in lumea ta..sinceritatea e ca un magnit..fii deschis si sincer..vei "cadea" de citeva ori..te vei scula..vei fi mai puternic pentru a iubi si mai tare si sincer..secretul e sa nu inchidem portita aia mica din sufletelul nostru odata dezamagiti..experienta ar trebui sa ne intareasca..sa ne faca mai puternici nu sa ne faca mai slabi si predispusi spre retragere..
bafta..
dolcedoll
Postat pe 10 August 2008 14:47
De la: gabriell82, la data 2008-07-14 19:01:04da... am mai auzit... cu cat iti doresti mai mult ceva cu atat nu ai... nu?

Ai grije ce-ti doresti;s-ar putea sa se indeplineasca
Ca sa-ti doresti insa ceva ,trebuie mai intai sa sti ce vrei,cum arata si cu ce se "mananca"BAFTA
Urata_rea
Postat pe 11 August 2008 08:41
De la: gabriell82, la data 2008-07-14 15:44:14cum gasesti o persoana care sa te iubeasca si sa o iubesti? multe fete zic... ca ele vor iubire... cand o oferi... dar tu poate la suprafata esti o persoana mai dura si in suflet mai fragil... gata se duce tot? deci... cum gasesti o persoana care sa te iubeasca si sa o iubesti?
oana1801
Postat pe 12 August 2008 22:45
iubirea vine singura cand nici nu te astepti si de unde nu te astepti. poate fi chiar langa tine sau la 1000km distanta. poate fi o persoana de langa tine sau una necunoscuta. asteapt-o, spera si ea va apare
oana1801
Postat pe 12 August 2008 22:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce reprezinta femeia pentru mine! 581 De la: fante_de_dorobanti 16 Mai 2012 14:32
SUNT IN DERIVA...Ajutati-ma sa gasesc un raspuns... 11 De la: Max2 17 Noiembrie 2011 22:56
Cursuri de radio si televiziune acreditate 1 De la: college_media 15 Martie 2010 13:44
Vreau sa fiu rea...cum? 34 De la: kudika226325 26 Septembrie 2011 22:29
oare e iubire? 7 De la: issa12 29 Septembrie 2009 13:53