Setari Cookie-uri

cine ma poate indruma...


nici eu nu stiu daca fac bine sa apelez la asa ceva...dar am ascultat destule pareri....si anume e vb .....



cu ceva timp in urma ..am cunoscut un tip....cu care ma potrivesc perfect...am stit de la inceput ca el e casatorit si are un copil..dar am crezut ca va fii doar asa o avnetura..din aventura noastra sa ajuns la o situatie unde nu mia putem unu fara celalalt.....si e greu si pt el sa se decida.....



intre timp a aflat nevasta lui de relatia noastra...intre ei nu mai functioneaza totu asa bine pt ca e numa cearta ...contact avem in continuare....dar problema mea e ca nu situ cum sa reactionez ....sa pastrez mai departe legatura cu el sperand ca va avea curand curajul sa se desparta sau sa ma distantez?el mereu cand e vb de familie vb de de copil si nimic altceva ce ii alina totu...deci sa inteleg ca casnicia e doar de dragul micutei?



poate imi poate da cineva un sfat care a trecut prin asa ceva...eu am cam ajuns la capat cu toate ca inima mea si a lui ne spune ca nu vrem sa ne pierdem si vrem sa fim mereu impreuna.....daca ii spun sa se desparta e posibil sa inteleaga gresit?

Postat pe 14 Iulie 2008 22:55
Trebuie sa te gandesti ca acel copil,indiferent ce va hotara el sa faca ii va lega.Te intrebi daca un copil il poate tine legat in aceasta casnici:da,poate si probabil il va tine.Pana la urma multe casnicii sunt un compromis de dragul copiilor si crede-ma ca dureaza si asa.
ELADA36
Postat pe 14 Iulie 2008 23:16
am fost si eu amanta...imi placea tipul f mult dar eram si mama in acelasi timp(eram insa divortata).am avut o relatie cu barbatul acela a durat vreo 8 luni...a vrut sa divorteze din cauza mea...DAR...nu l am lasat cu toate k eram f indragostita.in primul rind m am gindit la fetita lui...pe urma m am pus in locul ei....si eu stiam ce inseamna sa suferi cind iti pierzi sotul din cauza alteia.si cel mai mult am vazut lucrurile in mod realist. cu mine era totul ok pt k eram doar in momente f frumoase impreuna...nu aveam timp sa ne certam....dar daca as fi devenit partenera lui nu i treceam cu vederea unele lucruri...si in timp relatia noastra ar fi devenit la fel k aceea pe care o avea cu sotia lui.stii cum e?cind trebuie sa imparti totul...bune rele cu cel de linga tine ...nu mai poate fi totul doar frumos....si in momentele acelea te vei intreba vesnic..."oare nu si a gasit alta, nu mi face si mie asa ca fostei sotii"...crede ma ca asa va fi. stiu ca iti e gru dar....trebuie sa ti impui sa nu strici o casnicie pt k sigur nu vei aveaa parte de fericire....in plus e valabil in sufletul sentimentul fructului interzis pe care vrei sa ti demonstrezi k l poti avea...capul sus si treci mai departe pt k relatia aceasta nu merita...

Postat pe 15 Iulie 2008 00:16
Am fost si eu in aceeasi situatie doar ca tipul cu de care m-am indragostit inaintase deja divortul.Are un baiat din prima casnicie.Acum este sotul meu dar iti zic sincer cand erau toate problemele ma atragea mai mult,acum din pacate imi pare rau ca am intervenit acolo unde nu imi era locul.Daca nu ai mai fost casatorita,nu ai copii si nici obligatii..... sfatul meu este sa il lasi in pace.Cauta-ti un tip care te merita.Nu uita ca va plati pensie(desi e greu de zis ca va divorta)iar copilul il va lua cel putin odata pe saptamana si asta inseamna ca de fiecare data se va vedea cu fosta Cum te vei simti?Iti eu ca nasol ,am trecut si eu prin ele.
Gandeste-te bine
violett
Postat pe 15 Iulie 2008 14:57
ESTI PREA TANARA SA-TI PIERZI TIMPUL ASTEPTAND
CHIAR DACA VA DIVORTA, CUM SI-A INSELAT SOTIA TOT ASA TE VA INSELA SI PE TINE
LUPU'SI SCIMBA DOAR PARUL.....

Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:41
sincer te inteleg,in dragoste si in razboi nu sunt reguli...dar totusi gandestete la copil si daca al iubesti,ajuta-l sa inteleaga ce se petrece cu el.Nu stiu daca ar divorta si ar fii cu tine ,daca ai fii fericita pt k vei sta cu gandul k intr-o zii ti se va intampla la fel.
Eu zic k e mai bine sa renunti si sa gasesti pe cineva care te poate iubi neconditionat...nu uita fiecare sut in fund e un pas inainte.mult noroc
saracrista77
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:38
Ma bag si eu in discutie...Am trecut prin ceva asemanator, el ajunsese sa bage actele de divort, dar totul a ramas in acest stadiu. Mereu va exista un motiv: copiii sau daca n-are copiii, ii este mila de ea, ea il iubeste prea mult, minciuni d-astea...Cu cea mai mare sinceritate iti spun: NU VA DIVORTA!
Lady_Vampire
Postat pe 17 Decembrie 2008 23:54
eu zic ca ai luat startul gresit nu stiu de ce crezi ca te iubeste tipul ala ar trebui sa te gandesti ca roata se poate antoarce si poti pati si tu la fel

Postat pe 1 Februarie 2009 02:10
De la: saso, la data 2008-07-14 22:55:33
nici eu nu stiu daca fac bine sa apelez la asa ceva...dar am ascultat destule pareri....si anume e vb .....



cu ceva timp in urma ..am cunoscut un tip....cu care ma potrivesc perfect...am stit de la inceput ca el e casatorit si are un copil..dar am crezut ca va fii doar asa o avnetura..din aventura noastra sa ajuns la o situatie unde nu mia putem unu fara celalalt.....si e greu si pt el sa se decida.....



intre timp a aflat nevasta lui de relatia noastra...intre ei nu mai functioneaza totu asa bine pt ca e numa cearta ...contact avem in continuare....dar problema mea e ca nu situ cum sa reactionez ....sa pastrez mai departe legatura cu el sperand ca va avea curand curajul sa se desparta sau sa ma distantez?el mereu cand e vb de familie vb de de copil si nimic altceva ce ii alina totu...deci sa inteleg ca casnicia e doar de dragul micutei?



poate imi poate da cineva un sfat care a trecut prin asa ceva...eu am cam ajuns la capat cu toate ca inima mea si a lui ne spune ca nu vrem sa ne pierdem si vrem sa fim mereu impreuna.....daca ii spun sa se desparta e posibil sa inteleaga gresit?

nu trebuia sa te bagi de la inceput
smigal
Postat pe 11 Martie 2009 15:47
Nu-ti cladi fericirea pe nefercirea altuia ! Sunt destui barbati fara obligatii, liberi. Cand iti vei face propria familie, vei vedea si poate vei simti ce inseamna sa-si bage alta "coada" in familia ta. Barbatii mint ca sa-si atinga scopul. E ceva diferit de ce are acasa, dar cand se va obisnui si cu acest meniu, va dori sa-l schimbe ca devine gretos.
quantex
Postat pe 26 Octombrie 2009 09:36
hai sa vorbesc din cealalta parte, alta fata s-a bagat in relatia mea de 3 ani, desi eu eram deprtita de al meu timp de 2 luni, ceea ce era treaba noastra ce facem si de ce, ea s-a bagat repede sub pielea lui, s-a culcat cu el si m-a facut enorm sa sufar pe mine, nu imi pot revenii, oare sti ce este in sufletul femeii care stie ca barbatul ei a fost cu alta?Te-ai gandit ? Eu nu inteleg femeile care strica casnicii, relatii, nu ai idee poate cat o doare pe sotia lui, are tot dreptul, pentru ca ea este sotia lui si sa iti vorbesc si din perspectiva copilului, eu am crescut fara tata, de ce? pentru ca alta s-a bagat in relatia mamei mele, sti cum e? nu iti doresc, il urasc pe tata, iar pe femeia aia ..njici nu am cuvinte, eu am ramas mereu cu frica de a nu patii la fel, si am cam patit, gandeste-te tu si restul care face-ti asta...nu se merita, pentru voi vor suferii atatea persoane, vei marca pe viata acel copil iar cel care accepta, nu este barbat, este..un
iubi7a_lui
Postat pe 27 Octombrie 2009 00:43
O sa fiu succinta dar foarte transanta: mi-e scarba de femeile ca tine, fara onoare, fara morala, fara principii de viata care incearca sa-si cladeasca o fericire sumbra pe nefericirea altora.
ffbianca85
Postat pe 27 Octombrie 2009 12:57
stiu pe cineva in aceasi situatie ca tine. nu e normal si corect sa ii ceri sa renunte la familie. poate ar trebui sa ai mai multa minte sa te multumesti sa fii amanta si sa nu-l iei asa tare in serios
elagodess
Postat pe 27 Octombrie 2009 19:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Triunghiul " Bermudelor" bine conturat sau ...Cheala ?!... 10 De la: battleofwits 13 Ianuarie 2011 17:02
Cum va veti petrece Sarbatorile? 25 De la: kudika421339 21 Decembrie 2011 15:16
oare mai exista o sansa? 8 De la: anette2983 23 Mai 2009 14:26
Ce e in capul lui? 93 De la: kudika425408 23 Februarie 2012 11:43
solutii pentru o relatie ce pare imposibila 3 De la: ___LL___ 8 August 2009 02:53