Setari Cookie-uri

o alta iubire, ce greu este

nu demult am scris ca am o relatie de 3 ani, care a fost ca un vis pana sa inceapa sa o ia la vale, ne-am iubit enorm dar usor s-a dus...a fost primul din viata mea asta m-a facut poate sa il iubesc mai mult, el nu era un baiat rau dar a fost influentat de parintii lui care de multe ori m-au injurat, s-au luat de mine cand eram bolnava,k umbla cu una bolnava care nu e in stare de nimic, m-au dat afara din casa, a fost oribil iar el a inceput cu timpul sa imi spuna proasta, fraiera sa aibe gesturi grosolane.si tot timpul a incercat sa ma schimbe eu fiind mai copilaroasa, sa renunt la prieteni..tot.sa imi zica nu iti convine gaseste-ti altul...si asa a spus de 1 an inoace..eu plangeam si uite ca mi-am gasit altul...este copilaros ca mine, radem non stop, e ca in adolescenta cu acest baiat, in parcuri alergam, ma ia in brate pe sus, mi-a rupt si trandafiri din parc ne-am dat pana si pe tobogane acum nu intelegeti k mi-am gasit partener de joaca, dar a fost super ... si sunt de o luna cu el, si ce am apreciat ca nu a incercat sa se culce cu mine in aceasta luna, desii el e inconjurat de modele ptr ca lucreaza la o agentie de impresariat artistic, deci nu este un timid acum nu stiu ce sa fac, mi-e frik sa incep o noua relatie, sa ma culc cu un nou baiat, doar cand statea mai aplecat spre mine de ma saruta am inceput sa tremur de emotii, dar sa merg mai departe,,, e greu, si in plus mai tin la celalalt dar nu mai vreau sa sufar, voi ce a-ti face, ca eu sunt intr-o mare dilema, poate am scris baliverne, dar simteam nevoia sa spun cuiva :((
iubi7a_lui
Postat pe 8 Septembrie 2009 09:50
De la: iubi7a_lui, la data 2009-09-08 09:50:22 nu demult am scris ca am o relatie de 3 ani, care a fost ca un vis pana sa inceapa sa o ia la vale, ne-am iubit enorm dar usor s-a dus...a fost primul din viata mea asta m-a facut poate sa il iubesc mai mult, el nu era un baiat rau dar a fost influentat de parintii lui care de multe ori m-au injurat, s-au luat de mine cand eram bolnava,k umbla cu una bolnava care nu e in stare de nimic, m-au dat afara din casa, a fost oribil iar el a inceput cu timpul sa imi spuna proasta, fraiera sa aibe gesturi grosolane.si tot timpul a incercat sa ma schimbe eu fiind mai copilaroasa, sa renunt la prieteni..tot.sa imi zica nu iti convine gaseste-ti altul...si asa a spus de 1 an inoace..eu plangeam si uite ca mi-am gasit altul...este copilaros ca mine, radem non stop, e ca in adolescenta cu acest baiat, in parcuri alergam, ma ia in brate pe sus, mi-a rupt si trandafiri din parc ne-am dat pana si pe tobogane acum nu intelegeti k mi-am gasit partener de joaca, dar a fost super ... si sunt de o luna cu el, si ce am apreciat ca nu a incercat sa se culce cu mine in aceasta luna, desii el e inconjurat de modele ptr ca lucreaza la o agentie de impresariat artistic, deci nu este un timid acum nu stiu ce sa fac, mi-e frik sa incep o noua relatie, sa ma culc cu un nou baiat, doar cand statea mai aplecat spre mine de ma saruta am inceput sa tremur de emotii, dar sa merg mai departe,,, e greu, si in plus mai tin la celalalt dar nu mai vreau sa sufar, voi ce a-ti face, ca eu sunt intr-o mare dilema, poate am scris baliverne, dar simteam nevoia sa spun cuiva :((


Ma bucur ca ai iesit din povestea aia intunecata si ti-ai regasit fericirea.Sa te bucuri de ea cat mai multi ani nu luni. Lasa lucrurile sa vina de la sine.Dragostea nu se analizeaza pentru ca-si pierde din farmec,pur si simplu traieste clipa.

Postat pe 8 Septembrie 2009 09:53
Da si eu mi-as dorii sa ma bucur cu adevarat dar mi-e frica rau de un nou inceput, parca am 17 ani, nu 23... si in plus simt o mare durere in suflet, un gol care tot astept sa dispara si acest nou baiat sa ma faca din nou sa zambesc sa fiu cea care am fost, dar am teama sa nu fiu iar dezamagita...
iubi7a_lui
Postat pe 8 Septembrie 2009 09:57
Cel mai bine este sa te descarci cuiva...Bracvo...Pacat insa ca a trebuit sa treci prin anumite lucruri timp de un an de zile...Eu am doua principii...nu voi sta nici o clipa in plus langa un barbat care m-a lovit chiar si o singura data, sau care m-a inselat...Iubirea dispare brusc...si nu sunt vorbe...un baiat mi-a dat o palma la un moment dat...nu a fost la nervi...ma rog...a fost o palma...indiferent in ce context...care nu mi-a facut placere asa cum a crezut el...in clipa urmatoare ieseam pe usa...fara sa privesc in urma...chiar daca m-a cerut in casatorie timp de un an dupa acel moment...apropae in fiecare zi...si nchiar daca a facut tot ce a fost omeneste posibil sa ma ia inapoi, nici macar nu i-am mai permis sa stea in preajma mea...Ai grija de tine si gandeste-te mereu...ca femeie, meriti tot ce e mai bin in lume...pupici
luana_andreea
Postat pe 8 Septembrie 2009 09:59
De la: iubi7a_lui, la data 2009-09-08 09:57:40Da si eu mi-as dorii sa ma bucur cu adevarat dar mi-e frica rau de un nou inceput, parca am 17 ani, nu 23... si in plus simt o mare durere in suflet, un gol care tot astept sa dispara si acest nou baiat sa ma faca din nou sa zambesc sa fiu cea care am fost, dar am teama sa nu fiu iar dezamagita...


Sa nu te temi de un nou inceput...asa invatam...si mai ales, nu pedepsi prezentul din cauza trecutului... si daca primesti, nu te teme sa daruiesti.
luana_andreea
Postat pe 8 Septembrie 2009 10:01
De la: iubi7a_lui, la data 2009-09-08 09:57:40Da si eu mi-as dorii sa ma bucur cu adevarat dar mi-e frica rau de un nou inceput, parca am 17 ani, nu 23... si in plus simt o mare durere in suflet, un gol care tot astept sa dispara si acest nou baiat sa ma faca din nou sa zambesc sa fiu cea care am fost, dar am teama sa nu fiu iar dezamagita...


Daca nu risti nu pierzi dar nici nu castigi.Bine ar fi sa discuti cu el despre temerile tale pentru ca tinandu-l la distanta s-ar putea sa-si faca impresii gresite.Si incheie povestea trecuta si in sufletul tau.

Postat pe 8 Septembrie 2009 10:02
urat din partea mea, este ca in aceasta luna am continuat sa mai fiu si cu clelalalt ...si acest nou baiat a fost cam suparat din cauza asta, dar nu stiam ce sa fac ce sa aleg, am vrut sa vad daca merita, si inca nu mi-am dat seama doar ca sunt eu nu mai trebuie sa ma prefac langa el..si e superb asa, acum m-am cam despartit de fostul, dar am vazut ca si el sufera mult si nici macar nu stie ca am pe altcineva si amintirile,,,3 ani..wow sunt o multime de amintiri,fiecare obiect din camera imi aminteste de el.. de vise care le-am facut, e urata situatia...
iubi7a_lui
Postat pe 8 Septembrie 2009 10:07
De la: iubi7a_lui, la data 2009-09-08 10:07:50urat din partea mea, este ca in aceasta luna am continuat sa mai fiu si cu clelalalt ...si acest nou baiat a fost cam suparat din cauza asta, dar nu stiam ce sa fac ce sa aleg, am vrut sa vad daca merita, si inca nu mi-am dat seama doar ca sunt eu nu mai trebuie sa ma prefac langa el..si e superb asa, acum m-am cam despartit de fostul, dar am vazut ca si el sufera mult si nici macar nu stie ca am pe altcineva si amintirile,,,3 ani..wow sunt o multime de amintiri,fiecare obiect din camera imi aminteste de el.. de vise care le-am facut, e urata situatia...


Alege mai repede altfel s-ar putea sa-l pierzi pe baiatul dragalas si ciorba reincalzita cu fostul ma indoiesc ca ar mai avea un gust prea bun.

Postat pe 8 Septembrie 2009 10:12
De la: iubi7a_lui, la data 2009-09-08 10:07:50urat din partea mea, este ca in aceasta luna am continuat sa mai fiu si cu clelalalt ...si acest nou baiat a fost cam suparat din cauza asta, dar nu stiam ce sa fac ce sa aleg, am vrut sa vad daca merita, si inca nu mi-am dat seama doar ca sunt eu nu mai trebuie sa ma prefac langa el..si e superb asa, acum m-am cam despartit de fostul, dar am vazut ca si el sufera mult si nici macar nu stie ca am pe altcineva si amintirile,,,3 ani..wow sunt o multime de amintiri,fiecare obiect din camera imi aminteste de el.. de vise care le-am facut, e urata situatia...

eu m-am desp la un an de fostul si am atatea amintiri dar la 3... e greu dar timpul le vindeca pe toate desi au trecut 3 luni de cand m-am desp de el nu am gasit pe nimeni si ink il mai iubesc pe el.... doare dar timpul nu mai poate fii dat inapoi trebuie sa fim tari si sa privim inainte nu putem stii ce ne rezerva viitorul
yumy
Postat pe 8 Septembrie 2009 10:13
Pentru ca astazi nu mai pot sta prea mult pe aici...o sa iti spun un lucru...desi am 23 de ani...le-am incercat pe toate...sau...ma rog...aproape pe toate...am fost mai rebela...desi...cu riscul de a va induce in eroare...sunt familista convinsa...ma rog...nu o sa spun pe internet ce si cum a fost viata mea pana acum...anyway...bigamia is bad...m terminat o relatie de 5 ani...a fost primul...a fost cea mai mare iubire a sufletului meu...si oricare a fost trecutul cu el...nu o sa pot sa il uit vreodata...sentimentele pot fi controlate...de aceea iti spun sigur ca poti sa trecui peste el...nu merita dupa cate ai povestit despre el...ma refer la fostul...ti-am zis...meriti ce este mai mult...nu vreau sa compar persoana mea cu a ta, trecutul meu cu al tau sau relatiile mele cu ale tale...pentru ca aceste comparatii fac foarte rau...iti spun doar sa lupti cu tine si sa te rupi de trecut...mai ales ca cel langa care esti acum se comporta astfel cu tine...ti-am scris si mai devreme...daca primesti, nu-ti fie frica sa dai...mai ales ca cel care iti da...merita...ai grija de tine...apropo...si eu tot 23 de ani am...si prietenul meu e cu 6 ani mai mare ca mine...dar cred ca mi-as dori sa mai am 17 ani:)
luana_andreea
Postat pe 8 Septembrie 2009 10:16
mai scrie-mi sa-mi spui cum esti...te pupic...
luana_andreea
Postat pe 8 Septembrie 2009 10:22
De la: iubi7a_lui, la data 2009-09-08 09:57:40Da si eu mi-as dorii sa ma bucur cu adevarat dar mi-e frica rau de un nou inceput, parca am 17 ani, nu 23... si in plus simt o mare durere in suflet, un gol care tot astept sa dispara si acest nou baiat sa ma faca din nou sa zambesc sa fiu cea care am fost, dar am teama sa nu fiu iar dezamagita...



nu mai fi speriata ca golul si durerea din suflet dispar mereu din ce in ce mai mult cu trecerea timpului.

amintirea lui va disparea imediat ce cunosti pe altcineva.


nu uita: "ultimul e mereu cel mai bun"

inceputul poate parea greu dar e partea cea mai frumoasa dupa parerea mea...sa ne gandim un pic la emotia primei intalniri,fluturasii din stomac,prima atingere,primul sarut,prima cearta , prima impacare prima partida.....sau emotia inainte de prima partida ,ca prima partida se mai intampla sa iasa aiurea

nu mai fi trista si tine minte ce te invat:

mergi mai mult pe jos, mergi cu capul sus,chipul relaxat si un zambet retinut in coltul gurii,plus,cel mai important, MERGI INCET SA AIBE TIMP TANTALAII DE BARBATI SA TE ADMIRE...NU ALERGA CA LA F 1 facand asa cum spun io,cineva pana la urma va spulbera toate temerile si golurile din sufletelul tau
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 8 Septembrie 2009 10:29
De la: yumalai, la data 2009-09-08 10:13:32
De la: iubi7a_lui, la data 2009-09-08 10:07:50urat din partea mea, este ca in aceasta luna am continuat sa mai fiu si cu clelalalt ...si acest nou baiat a fost cam suparat din cauza asta, dar nu stiam ce sa fac ce sa aleg, am vrut sa vad daca merita, si inca nu mi-am dat seama doar ca sunt eu nu mai trebuie sa ma prefac langa el..si e superb asa, acum m-am cam despartit de fostul, dar am vazut ca si el sufera mult si nici macar nu stie ca am pe altcineva si amintirile,,,3 ani..wow sunt o multime de amintiri,fiecare obiect din camera imi aminteste de el.. de vise care le-am facut, e urata situatia...

eu m-am desp la un an de fostul si am atatea amintiri dar la 3... e greu dar timpul le vindeca pe toate desi au trecut 3 luni de cand m-am desp de el nu am gasit pe nimeni si ink il mai iubesc pe el.... doare dar timpul nu mai poate fii dat inapoi trebuie sa fim tari si sa privim inainte nu putem stii ce ne rezerva viitorul


cum nu ai gasit inca pe nimeni????????????


cu mine ce naiba faci?




GLM.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 8 Septembrie 2009 10:31
De la: iubi7a_lui, la data 2009-09-08 09:50:22 nu demult am scris ca am o relatie de 3 ani, care a fost ca un vis pana sa inceapa sa o ia la vale, ne-am iubit enorm dar usor s-a dus...a fost primul din viata mea asta m-a facut poate sa il iubesc mai mult, el nu era un baiat rau dar a fost influentat de parintii lui care de multe ori m-au injurat, s-au luat de mine cand eram bolnava,k umbla cu una bolnava care nu e in stare de nimic, m-au dat afara din casa, a fost oribil iar el a inceput cu timpul sa imi spuna proasta, fraiera sa aibe gesturi grosolane.si tot timpul a incercat sa ma schimbe eu fiind mai copilaroasa, sa renunt la prieteni..tot.sa imi zica nu iti convine gaseste-ti altul...si asa a spus de 1 an inoace..eu plangeam si uite ca mi-am gasit altul...este copilaros ca mine, radem non stop, e ca in adolescenta cu acest baiat, in parcuri alergam, ma ia in brate pe sus, mi-a rupt si trandafiri din parc ne-am dat pana si pe tobogane acum nu intelegeti k mi-am gasit partener de joaca, dar a fost super ... si sunt de o luna cu el, si ce am apreciat ca nu a incercat sa se culce cu mine in aceasta luna, desii el e inconjurat de modele ptr ca lucreaza la o agentie de impresariat artistic, deci nu este un timid acum nu stiu ce sa fac, mi-e frik sa incep o noua relatie, sa ma culc cu un nou baiat, doar cand statea mai aplecat spre mine de ma saruta am inceput sa tremur de emotii, dar sa merg mai departe,,, e greu, si in plus mai tin la celalalt dar nu mai vreau sa sufar, voi ce a-ti face, ca eu sunt intr-o mare dilema, poate am scris baliverne, dar simteam nevoia sa spun cuiva :((



AM UITA CEL MAI PRETIOS SFAT

VINO LA COAFOR




http://www.lacoquette.ro/
numele meu e Angelo si tin sa va anunt pe aceasta cale ca in sfarsit , dupa 11 ani de experienta,6 ani petrecuti in cele mai luxoase si pretentioase spa_uri din lume ca hairstylist si spa manager, de luni o7/09 2009 voi face tot ce pot,ajutat de experienta mea pentru a va ajuta sa aratati si sa va simti cat mai bine in propia voastra piele.http://www.lacoquette.ro/ acesta e salonul meu de infrumusetare,unde eu ma voi ocupa de parul vostru, iar colegele mele vor fi alaturi de voi in legatura cu orice necesitati aveti, pentru a va simti excelent in propia piele. in sfarsit,dupa atatia ani, acesta e primul meu salon,unde veti fi rasfatate din prima clipa cand intrati ,primul salon din bucuresti unde veti fi tratate asa cum vi se cuvine,asa cum toti dorim atunci cand e vorba de trupul nostru si de frumusetea noastra.asa cum toti vrem sa fim tratati cand e vorba de banii nostri munciti pierzand ore pretioase din vietile noastre.

de preturi nu va preocupati deoarece sunt ideale pentru vremurile dificile in care traim in ziua de azi.vor fi periodic promotii,promotii de care puteti anunta pe toti cei cu care doriti sa impartasiti tratamentele si momentele deosebite traite alaturi de noi,pe aceasta cale,pe messenger sau oriude doriti ,puteti transmite acest mesaj. orarul va fi de la ora 9A.M pana la ora 8 P.M. adresa si modalitatea de-a ne gasi este pe site unde consider ca va va face placere sa admirati locatia.



nu uitati!!! averea noatra e mintea dar si frumusetea ajuta considerabil:))

http://www.lacoquette.ro/ tel. 0767972682

mai multe detalii aici http://www.kudika.ro/comunitate/micnegrusiurat4/poze/show/1/39037/numai- pentru-voi-fetelor.htm
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 8 Septembrie 2009 10:32
Va multumesc mult pentru sfaturi, chiar aveam nevoie de incurajari ca sa nu cad iar....in aceasta relatie...o sa incerc sa fiu tare si sa cred intr-un nou inceput..desii mi-e greu, nu mai am incredere...dar asta e
iubi7a_lui
Postat pe 8 Septembrie 2009 10:54
De la: iubi7a_lui, la data 2009-09-08 10:54:33Va multumesc mult pentru sfaturi, chiar aveam nevoie de incurajari ca sa nu cad iar....in aceasta relatie...o sa incerc sa fiu tare si sa cred intr-un nou inceput..desii mi-e greu, nu mai am incredere...dar asta e


nu e vorba de incredere in ceilalti...trebuie sa ai incredere in tine
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 8 Septembrie 2009 11:16
De la: iubi7a_lui, la data 2009-09-08 09:50:22 nu demult am scris ca am o relatie de 3 ani, care a fost ca un vis pana sa inceapa sa o ia la vale, ne-am iubit enorm dar usor s-a dus...a fost primul din viata mea asta m-a facut poate sa il iubesc mai mult, el nu era un baiat rau dar a fost influentat de parintii lui care de multe ori m-au injurat, s-au luat de mine cand eram bolnava,k umbla cu una bolnava care nu e in stare de nimic, m-au dat afara din casa, a fost oribil iar el a inceput cu timpul sa imi spuna proasta, fraiera sa aibe gesturi grosolane.si tot timpul a incercat sa ma schimbe eu fiind mai copilaroasa, sa renunt la prieteni..tot.sa imi zica nu iti convine gaseste-ti altul...si asa a spus de 1 an inoace..eu plangeam si uite ca mi-am gasit altul...este copilaros ca mine, radem non stop, e ca in adolescenta cu acest baiat, in parcuri alergam, ma ia in brate pe sus, mi-a rupt si trandafiri din parc ne-am dat pana si pe tobogane acum nu intelegeti k mi-am gasit partener de joaca, dar a fost super ... si sunt de o luna cu el, si ce am apreciat ca nu a incercat sa se culce cu mine in aceasta luna, desii el e inconjurat de modele ptr ca lucreaza la o agentie de impresariat artistic, deci nu este un timid acum nu stiu ce sa fac, mi-e frik sa incep o noua relatie, sa ma culc cu un nou baiat, doar cand statea mai aplecat spre mine de ma saruta am inceput sa tremur de emotii, dar sa merg mai departe,,, e greu, si in plus mai tin la celalalt dar nu mai vreau sa sufar, voi ce a-ti face, ca eu sunt intr-o mare dilema, poate am scris baliverne, dar simteam nevoia sa spun cuiva :((

eu zic sa iti dai 2 palme in oglinda...sa lasi la o parte trecutul..si pe el mama....este noua ta sansa...nu da cu piciorul
cristiana_cris
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:30
De la: iubi7a_lui, la data 2009-09-08 10:07:50urat din partea mea, este ca in aceasta luna am continuat sa mai fiu si cu clelalalt ...si acest nou baiat a fost cam suparat din cauza asta, dar nu stiam ce sa fac ce sa aleg, am vrut sa vad daca merita, si inca nu mi-am dat seama doar ca sunt eu nu mai trebuie sa ma prefac langa el..si e superb asa, acum m-am cam despartit de fostul, dar am vazut ca si el sufera mult si nici macar nu stie ca am pe altcineva si amintirile,,,3 ani..wow sunt o multime de amintiri,fiecare obiect din camera imi aminteste de el.. de vise care le-am facut, e urata situatia...

amintirile acelea...intr-o zi le dai in spate....gindeste-te ca meriti sa fi iubita nu sa isi bata joc de tine...si eu dupa 8 ani m-am despaertit de primul...si ai multumesc domnului ca mia dat putere sa trec peste...si uite asa am cunoscut adevarata dragoste .. de 6 ani am un sot extrem de iubitor si bun ...nu il dau pt 10 ...orice om mai cade in viata...nu este totul roz...pt fiecare exista un nou inceput
cristiana_cris
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:36
increderea vine in timp..ai sa vezi
cristiana_cris
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:37
Si eu sper ca increderea va venii, cel putin imediat ce il cunoscusem pe acest baiat i-am zis ca eu nu o sa il iubesc niciodata ca pentru mine a murit romantismul si uite dupa o luna m-a intrebat daca mai gandesc asa si ....nu am putut decat sa ai zambesc mi-e frica sa ma indragostesc iar...si asa repede...
iubi7a_lui
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:24
Sunt iar suparata, fostul prieten a inceput acum sa fie ciudat, icearca sa dea vina pe mine k ne despartim, aproape nerecunoscand ca el mi-a zis de atatea ori sa ne despartim dar ptr k eu am luat decizia acum, a inceput sa imi spuna ca uraste ziua cand ne-am iintalnit, ca regreta ca a fost cu mine si ma face sa plang mereu cu vorbele care le spune, ba chiar l-am auzit la telefon ca plangea de ce tocmai acum ai pare asa rau, tocmai cand eu am luat decizia si nu el...iar baiatul dragut de care v-am spus mi-a zis ca vrea ceva serios cu mine..ba chiar ca a inceput sa ma iubeasca, eu una sunt disperata
iubi7a_lui
Postat pe 10 Septembrie 2009 09:43
numai din ce spui tu iti dai seama ca primul nu te merita ...acum daca ai sa traiesti cu frica ..pana cand?
ana cand o sa dai de altul si poate ca nu o sa merite,dar daca acesta (cel de 1 luna) te face sa te simti atat de bine d c sa nu mergi mai departe?

un mic sfat,ca vad ca asta soliciti:NU MAI ANALIZA PREA MULT SITUATIILE ..LASA SA SE INTAMPLE SI CAND VEI INTAMPINA O DIFICULATATE SA INVETI SA LE ACCEPTI PENTRU CA REPREZINTA UN CASTIG IN EXPERIENTA TA DE VIATA!

take care
ionelaela
Postat pe 10 Septembrie 2009 18:51
De la: iubi7a_lui, la data 2009-09-10 09:43:37Sunt iar suparata, fostul prieten a inceput acum sa fie ciudat, icearca sa dea vina pe mine k ne despartim, aproape nerecunoscand ca el mi-a zis de atatea ori sa ne despartim dar ptr k eu am luat decizia acum, a inceput sa imi spuna ca uraste ziua cand ne-am iintalnit, ca regreta ca a fost cu mine si ma face sa plang mereu cu vorbele care le spune, ba chiar l-am auzit la telefon ca plangea de ce tocmai acum ai pare asa rau, tocmai cand eu am luat decizia si nu el...iar baiatul dragut de care v-am spus mi-a zis ca vrea ceva serios cu mine..ba chiar ca a inceput sa ma iubeasca, eu una sunt disperata


ok just get over him
ionelaela
Postat pe 10 Septembrie 2009 18:56
De la: iubi7a_lui, la data 2009-09-08 10:07:50urat din partea mea, este ca in aceasta luna am continuat sa mai fiu si cu clelalalt ...si acest nou baiat a fost cam suparat din cauza asta, dar nu stiam ce sa fac ce sa aleg, am vrut sa vad daca merita, si inca nu mi-am dat seama doar ca sunt eu nu mai trebuie sa ma prefac langa el..si e superb asa, acum m-am cam despartit de fostul, dar am vazut ca si el sufera mult si nici macar nu stie ca am pe altcineva si amintirile,,,3 ani..wow sunt o multime de amintiri,fiecare obiect din camera imi aminteste de el.. de vise care le-am facut, e urata situatia...


bre, nu fi blegutza si te lasa dusa in eroare de tampeniile care le zice fostu. daca ai mai citit pe aici au mai fost "cazuri" in care el facea asa o perioada, pana te aducea inapoi la el, si pe urma se comporta la fel.
trb sa intelegi ca NU TE-AI SIMTIT BINE CU EL DIN CAUZA CA NU A STIUT SA SE COMPORTE, SI NU INTELEGE ASTA. poate o sa inteleaga daca te desparti de el!! ....dar nici asa nu bag mana in foc.
daca ai ocazie, cu un tip minunat, nu fi bleguta sa ratezi sansa pentru un nemernic care nu te merita,
succes
an_dra_da_k
Postat pe 18 Septembrie 2009 22:24
Nu-i mai permite fostului sa te "otraveasca" cu rautatile lui. Am iesit cu greu dintr-o relatie aiurea, tocmai pt ca, de fiecare data, ma "combina" ca se schimba... Si, bineanteles ca schimbarea dura cam 3 sau 4 zile... Deci, nu merita!
Din cate spui, celalalt te face sa fii tu insuti, sa te simti bine in preajama lui. Mai stai pe ganduri cu el? Cum spun fetele mai sus, lasa-te purtata...
Mai spune-ne ce ai facut, ce s-a mai intamplat.
Ileana1970
Postat pe 21 Septembrie 2009 21:21
De la: iubi7a_lui, la data 2009-09-08 09:50:22 nu demult am scris ca am o relatie de 3 ani, care a fost ca un vis pana sa inceapa sa o ia la vale, ne-am iubit enorm dar usor s-a dus...a fost primul din viata mea asta m-a facut poate sa il iubesc mai mult, el nu era un baiat rau dar a fost influentat de parintii lui care de multe ori m-au injurat, s-au luat de mine cand eram bolnava,k umbla cu una bolnava care nu e in stare de nimic, m-au dat afara din casa, a fost oribil iar el a inceput cu timpul sa imi spuna proasta, fraiera sa aibe gesturi grosolane.si tot timpul a incercat sa ma schimbe eu fiind mai copilaroasa, sa renunt la prieteni..tot.sa imi zica nu iti convine gaseste-ti altul...si asa a spus de 1 an inoace..eu plangeam si uite ca mi-am gasit altul...este copilaros ca mine, radem non stop, e ca in adolescenta cu acest baiat, in parcuri alergam, ma ia in brate pe sus, mi-a rupt si trandafiri din parc ne-am dat pana si pe tobogane acum nu intelegeti k mi-am gasit partener de joaca, dar a fost super ... si sunt de o luna cu el, si ce am apreciat ca nu a incercat sa se culce cu mine in aceasta luna, desii el e inconjurat de modele ptr ca lucreaza la o agentie de impresariat artistic, deci nu este un timid acum nu stiu ce sa fac, mi-e frik sa incep o noua relatie, sa ma culc cu un nou baiat, doar cand statea mai aplecat spre mine de ma saruta am inceput sa tremur de emotii, dar sa merg mai departe,,, e greu, si in plus mai tin la celalalt dar nu mai vreau sa sufar, voi ce a-ti face, ca eu sunt intr-o mare dilema, poate am scris baliverne, dar simteam nevoia sa spun cuiva :((


Bucura-te de aceste momente, sunt pure, sunt copilaresti, dar aceste momente fac ca acel 'copil din tine' sa se elibereze de frustrari si dureri. Nu trebuie sa te mai gandesti la trecut, nu te mai agata de el, deoarece singura ai vazut ce ai insemnat pt el: in loc sa te sprijine cand ai fost bolnava, 'ti a dat in cap'...Asa ceva nu se face. Numai pe acest considerent, iti spun sa-ti iei inima in dinti si sa te uiti spre viitor, dar sa nu uiti totodata sa traiesti si prezentul. 'Carpe diem" si nu uita ca viata este atat de scurta incat nu trebuie sa 'ierti' nici o clipa. Acorda-ti incredere in tine, lasa-ti visele sa zboare si bucura-te de fiecare moment de fericire...Ai grija de sufletul tau si nu mai lasa pe nimeni sa-ti provoace dureri....
love_strike
Postat pe 31 Octombrie 2009 16:40
De la: luana_andreea, la data 2009-09-08 10:01:12
De la: iubi7a_lui, la data 2009-09-08 09:57:40Da si eu mi-as dorii sa ma bucur cu adevarat dar mi-e frica rau de un nou inceput, parca am 17 ani, nu 23... si in plus simt o mare durere in suflet, un gol care tot astept sa dispara si acest nou baiat sa ma faca din nou sa zambesc sa fiu cea care am fost, dar am teama sa nu fiu iar dezamagita...


Sa nu te temi de un nou inceput...asa invatam...si mai ales, nu pedepsi prezentul din cauza trecutului... si daca primesti, nu te teme sa daruiesti.


p mine d c nu ma ajutati sa ies din starea asta nashpa d care va tot vorbesc d cateva luni?daka ai vrea sa vorbesti si cu mine,sa mi dai niste sfaturi,sau doar sa ma asculti...m ai ajuta f mult
crsfmv
Postat pe 31 Octombrie 2009 17:50
De la: iubi7a_lui, la data 2009-09-08 09:50:22 nu demult am scris ca am o relatie de 3 ani, care a fost ca un vis pana sa inceapa sa o ia la vale, ne-am iubit enorm dar usor s-a dus...a fost primul din viata mea asta m-a facut poate sa il iubesc mai mult, el nu era un baiat rau dar a fost influentat de parintii lui care de multe ori m-au injurat, s-au luat de mine cand eram bolnava,k umbla cu una bolnava care nu e in stare de nimic, m-au dat afara din casa, a fost oribil iar el a inceput cu timpul sa imi spuna proasta, fraiera sa aibe gesturi grosolane.si tot timpul a incercat sa ma schimbe eu fiind mai copilaroasa, sa renunt la prieteni..tot.sa imi zica nu iti convine gaseste-ti altul...si asa a spus de 1 an inoace..eu plangeam si uite ca mi-am gasit altul...este copilaros ca mine, radem non stop, e ca in adolescenta cu acest baiat, in parcuri alergam, ma ia in brate pe sus, mi-a rupt si trandafiri din parc ne-am dat pana si pe tobogane acum nu intelegeti k mi-am gasit partener de joaca, dar a fost super ... si sunt de o luna cu el, si ce am apreciat ca nu a incercat sa se culce cu mine in aceasta luna, desii el e inconjurat de modele ptr ca lucreaza la o agentie de impresariat artistic, deci nu este un timid acum nu stiu ce sa fac, mi-e frik sa incep o noua relatie, sa ma culc cu un nou baiat, doar cand statea mai aplecat spre mine de ma saruta am inceput sa tremur de emotii, dar sa merg mai departe,,, e greu, si in plus mai tin la celalalt dar nu mai vreau sa sufar, voi ce a-ti face, ca eu sunt intr-o mare dilema, poate am scris baliverne, dar simteam nevoia sa spun cuiva :((

Daca e el acela....de ce sa fie greu? Era mai usor inainte? Ce poate fi mai greu decat ai descris mai sus cu parinti si alea alea.
Ca tremuri toata.......era problema daca nu tremurai...asa e ok....ai ramas pura.
Da tot ce poti....nu e sigur ca e ultimul si cel mai bun.....dar viatza continua....fa experiente.....asta sau aduce exact ce doresti ori iti rafineaza gusturile!
catyboy69
Postat pe 31 Octombrie 2009 18:01
pai daca nu vrei sa te culci cu el atunci de ce nu te pocaesti?traeste viata si clipele ei, ca timpul trece si ramai cu analiza,daca nu merge ceva altul nu sta s ti bati capul ,fara prejudecatiiiiiii
costin_desing
Postat pe 31 Octombrie 2009 18:05
vai...ft frumos la tine cu baiatul din prezent.Asa cum au mai spus si altii,uita trecutul si traieste prezentul,cu atit mai mult daca trecutul e unul neplacut.Profita si bucurate de noua iubire aparuta in viata ta!!!!!!!!!!! )
senza
Postat pe 31 Octombrie 2009 18:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutorrrrrrr 35 De la: kudik04 28 Octombrie 2009 00:00
Dilema veche 28 De la: Sweetie88 18 Februarie 2009 22:40
oare ma mai iubeste? 11 De la: kudika_34815 11 Mai 2013 21:45
opinii? 5 De la: yogyb 17 Septembrie 2012 01:06
anii... cat de mult conteaza diferenta de varsta? 34 De la: kudyka_ta 12 Iulie 2010 03:16