Setari Cookie-uri

Abstinenta!cum facetzi fata?

Nici nu stiu cum sa`ncep dar incercarea moarte nu are.Mi`am inceput viata sexuala la 19 ani si jumtate amandoi am fost virgini si ne iubeam dar la un moment dat dupa 11 luni de "relatie" daca se poate numi asa lucrurile am inceput sa scartie intre noi si ne`am despartit.de atunci a trecut aproape 1 an de zile si eu n`am mai fost cu nimeni.problema mea e ca din lipsa de sex sunt mai tot timpul irascibila si caut cearta din orice nimic, am dureri de cap ceea ce la mine inainte nu exista! si ca sa nu mai pomenesc de faptul ca de luna trecuta au inceput sa ma doara sanul drept in ultimul hal si nu de la menstuatie ca am fost la medic .. iar ca sa nu mai vb de faptul ca nu am nici un pic de vlaga in mine si desi m`iam facut analizele ma incadrez in parametrii normali in ceea ce priveste aportul de vitamine. are careva vreun sfat? si v`as ruga fara glume de prost gust..
Amaruie
Postat pe 21 Iulie 2008 13:36
io ma rog la dumnezeu sa-mi mai cada cate o bucatica sau vreun os de ros! culmea e ca o data la doua saptamani, se indura de mine!


nu te mai gandi la sex, daca nu vrei sa faci! cu cat iti reprimi gandu' cu atat lucrurile se aseaza in albie.
da' daca incepi sa te gandesti la p...., deja corpul tau reactioneaza si o ia pe aratura!

Postat pe 21 Iulie 2008 13:40
sau , te poti masturba! un rau necesar.

Postat pe 21 Iulie 2008 13:49
geo pai asa procedez de 1 an de zile. dar nu mai tine sincer.. m`am saturat sa ma ingrop in munca..lucrez si pe langa asta ma duc la bunicii mei si ii ajut cu una si alta dar se pare ca munca nu ma epuizeaza pe cat as dori ca sa imi inhib total dorinta.
Amaruie
Postat pe 21 Iulie 2008 13:50
nu sunt eu vreo sfanta dar masturbarea nu ma incanta si nici sex nu vreau sa fac. adik vreau dar nu stiu unde`i alesul meu.. uf... mi`e frica sa nu fac vreo prostie cat de curand .
Amaruie
Postat pe 21 Iulie 2008 13:51
mai draguta, tu ce iti doresti de fapt? un barbat care sa te iubeasca si sa iti ofere si dragoste si sex sau numai unul care sa-ti ofere sex si atat??

Postat pe 21 Iulie 2008 13:57
buna intrebare onita. mai intai sa stii exact ce vrei!

Postat pe 21 Iulie 2008 14:00
un barbat care sa`mi ofere dragoste si sex nu doar sex ca altfel nu stateam eu sa astept 1 an de zile..nu sunt vreo frumusete dar ptr sex as gasi baieti dar nu vreau asta. pe mine ce ma ingrijoreaza e faptul ca percep anumite dereglari in organismul meu care nu`mi plac deloc.am specificat mai sus care, si as vrea sa stiu cum se poate sa treaca. ce patetic suna..Doamne..mai bine nu mai postam.e jalnic!
Amaruie
Postat pe 21 Iulie 2008 14:12
daca te consoleaza cu ceva, sa stii ca nu-i o problema singulara. am stat aproape 9 luni fara sex si n-am murit. adevarat ca au fost perioade cand ma enervam aiurea in tramvai , da' a trecut. asa ca n-ai sa mori nici tu :)
sexu' isi are rolu' lui in dezvoltarea armonioasa a trupului si mintii.
senzatia ca iti lipseste ceva , se va adancii din ce in ce mai mult iar solutia masturbarii iti va apare din ce in ce mai des in fatza.
asta pana vei redescoperii placerea si utilitatea sexului alaturi de un barbat.
deespre medcamente care sa-ti inhibe efectele lipsei sexului ,n-am auzit. nu-i nimic anormal in a dorii sa faci sex!

Postat pe 21 Iulie 2008 14:43
daca si barbatii au perioade asa de lungi de abstinenta inseamna ca si eu pot sa rezist.multumesc geo. o zi placuta.
Amaruie
Postat pe 21 Iulie 2008 14:53
Io zic sa treci la treaba cat de curand... serios.

Vb aceea \'care-i diferenta dintre masturbare si sex? .. niciuna dar in al doilea caz mai cunosti lume\"

n-o lua ca pe o gluma nesarata ci ca pe un sfat...

Succese!

Postat pe 21 Iulie 2008 21:18
draga mea avand in vedere ca esti asa tanara, chiar ai o problema. incearca un consult endocrinologic. daca nu merge, incearca la psihiatru. vorbesc serios

Postat pe 21 Iulie 2008 21:32
multumesc ptr sfaturi dar nu cred ca`i cazul sa merg la psihiatru :D mai degraba la un consult endocrinologic.
Amaruie
Postat pe 22 Iulie 2008 13:05
De la: DarkMind, la data 2008-07-22 13:05:30multumesc ptr sfaturi dar nu cred ca`i cazul sa merg la psihiatru :D mai degraba la un consult endocrinologic.

v-ati tacanit?!..mai bine ai cauta un barbat in care sa ai incredere si ai sa vezi cheful vine el...
by the way cand nu am putut face fata i-am facut spate

Postat pe 22 Iulie 2008 14:20
draga mea. Esti inca tinara si in cautari. Tu defapt suferi dupa o relatie si atita timp cit cu vei continua sa suferi si sa compari pe "fostul" cu un potentzial "actual", vei gasi numai defecte la baieti. Pe de alta parte daca nu ai o experientza chiar si sexuala nu vei stii, nici ce vrei de la barbat dar altminte sa te si casatoresti. Inteleg ca dorintza ta de comunicare si de a exista intr-un cuplu sanatos e mare, dar poate stai prost la capitolul rabdare. Atunci limpezeste-ti gindurile, stai de vorba cu tine insati in modul cel mai sincer si ia o decizie. Daca vei decide ca nu mai vrei sa stai singura, atunci iesi in lume rizi bucura-te du-te la filme la spectacole sau daca ai vreun hobby implica-te mai tare si iesi prin tabere cu singurantza vei intilnii pe cineva care sa corespunda cit de cit doleantzelor tale. N-are niciun sens sa ai resentimente sau mustrari de constiintza dupa trecutul tau. ADOPTA : VIATZA MERGE MAI DEPARTE! E cu mult mai sanatos. Cariera e fff importanta pentru o femeie in ziua de azi. Defapt trebuie sa invetzi fff multe despre viatza si relatie si sa nu crezi cumva ca urmatorul va fi si alesul tau, doar daca CEL DE SUS considera ca tu esti pregatita pentru acest pas. Daca cariera ti-o faci , atunci si copii vor fi in sigurantza alaturi de tine si valurile vietzii nu vor izbii asa de violent in tine.
Eu am stat intr-o relatie fff lunga, iar ultimii doi ani si jumatate alaturi de el in aceeasi casa stind amindoi... am "suferit" de abstinentza totala. Ma mintea si eu il credeam pentru ca cica noi formam o familie si ca vroiam copii impreuna ( acum rid pt ca realizez ca doar eu imi doream copii, el nu). In fine e prea lunga povestea bine macar ca m-am desteptat si m-am hotarit sa nu mai sufar si am plecat din relatie. Nu regret nimic acum, am trecut peste toate etapele emotionale si de disperari si suferintze. Adevarul e ca de cind m-am desparit n-am gasit pe nimeni serios, basca ca sunt curtata si mi-i se spune in fatza ca eu as emite multa confuzie. Si eu la fel ca tine ma plingeam de anumite simptome si dureri chiar dereglari hormonale, dar nu m-am lasat si am facut investigati si mai toti doctorii rideau de mine si spuneau sec: fata trebuie sa faci sex sau dragoste chiar un copil rapid daca nu vrei sa te dereglezi mai tare.
Toate sfaturile din lume de orice gen ar fii ele se pot ignora atata timp cit noi nu stim intr-adevar ce vrem, parca am mai auzi de feromoni.
Deci draga mea nu dispera ca va veni si soarele pe strada ta... dar numai atunci cind tu vei fii pregatita sa faci fatza.
Instinctul si mentalul precum sanatatea merg mina-n-mina... se stie de veacuri.... Asa ca ia-te frumusel si iesi undeva si ofera-ti o bucurie cit de mica, rupe-te de rutina pentru o vreme, rizi cit poti mai mult, imbraca-te in haine mai femeiesti si mai colorate si plimba-te prin parc. Daca tu nu te respecti pe tine nimeni n-o va face!.... sau apuca-te de cromoterapie-aromaterapie, ceva care sa nu-ti ceara bani doar implicarea ta spre binele tau.
Bafta si astept sa citesc despre tine si evolutia ta.
malina
ursima11
Postat pe 22 Iulie 2008 14:36
dintre toate raspunsurile primite asta se apropie intr`adevar de adevar malina multumesc mult ca ai avut rabdarea de a`mi impartasi din experienta ta si de sfaturi.
Amaruie
Postat pe 22 Iulie 2008 16:19
draga mea este o problema atat de nesemnificativa.....
nu-ti mai face griji....o sa te saturi de barbati si de figurile lor
stai linistita umpleti timpul cu altceva,iesi cu prietenele la plimbare, fa cumparaturi . nu ai nevoie de nimeni care sa-ti tina socoteala:unde esti?, dar ce faci acolo?, iarasi cheltui bani???
annelutza
Postat pe 21 Octombrie 2008 11:47
inainte de love e sex...si inainte de sex sunt intalnirile.


deci tu n-ai cum sa primesti dragoste de la un tip daca nu treci prin celelelalte etape.


wtf esti tanara ....have fun....go wild....do something ....nu astepta sa te indragostesti....dragostea te va lovi cand nu te astepti.

Auzi si tu sta si-l astepta pe fat frumos....draku l-ai cautat macar sau doar astepti sa-ti pice in brate.
anderson
Postat pe 21 Octombrie 2008 13:50
de accord ca esti tanara trebuie sa te distrezi sa "go wild" sa iesi sa vi sa mergi sa cunosti sa explorezi, dar eu sunt de parere ca faptul de a te darui cuiva implica mai multe, e alegerea ta cu cine cand unde si la cati te "daruiesti", dar tine cont de personalitatea si caracterul tau, sa nu apara dupa sentimente negative, eu sunt constienta ca la mine ar aparea, de aceea am ales abstinenta pana cand voi considera ca nu mai e cazul,poate ca sunt demodata, dar daca asta ma face fericita, cine are de impartit ceva cu mine?nimeni....
sfaturile sunt bune, dar adapteaza-le la persoana ta, am si eu prietene/cunostinte/amici care ar face sex cu "oricine" la orice ora, nu ii condamn dar nu avem aceasi mentalitate, eu nu ma vad intr-o discutie sincera cu "perechea" mea sa-i spun...aaa sti am avut cam vreo 51 de parteneri, o sa-i cada greu si mie si mai, asa gandesc eu, altii o percep ca o experienta de viata.
Sfatul meu e sa te analizezi profund afla ce iti doresti , cantareste ce te face fericita si lupta pentru asta chiar daca poate nu va fi drumul cel mai scurt.
Bafta!
ctwmn
Postat pe 25 Octombrie 2008 09:19
stam si ne plingem de perioade lungi de abstinentze. Femeile gindesc altfel decit barbatii. Femeile adora sa se implice intr-o relatie. barbatii daca nu-si creeaza singuri sau primesc o motivatie forte nu stau pe ginduri ca noi. Toate ne gindim la alesul si parca l-am astepta o viatza intreaga, unde mai incape ca vrem si copii cu alesul. Noi asteptam prea multe de parteneri si ei de la noi. Uitam ca dam prea putin sau ca primim prea putin. Vrem egalitate si transformam iubirea intr-un produs bun de vindut la piatza. Interesul a devenit un bun de negociat. ..... Dupa a peroada lunga de abstinentza intilnind ioptetic vorbind un alt individ abstinent(ca noi) si sarakul nu stie ce sa faca cu noi si nici sa se comporte, apare alta dezamagire. Unde ne-am putea intilnii linistea? Raspunsurile se afla in noi si in decizile noastre. Punem mult prea tare accentul pe iubire si mai putin pe menirea noastra. Trebuie sa imbinam cariera-libertatea de a gindii- relatiile amoroase si sentimentele. Daca cerem putin primim putin, daca dam mult primim mult. Totul depinde de noi si comportamentul nostru. Vretzi sa fiti fericite atunci oferiti-va fericirea incepind de la lucruri marunte: natura-soare-apa-flori-munca-carti etc si atunci individul va face ca voi.
deschide ochii si uita-te in jur ca pina la sex si iubire e lumea si misterele ei. traiti-va viatza asa cum o fac si barbatii.
ursima11
Postat pe 25 Octombrie 2008 16:54
Nu stiu ce este aceea abstinenta! Nu exista asa ceva in viata mea!
darksukkubus69
Postat pe 26 Octombrie 2008 19:20
"Abstinenta!cum facetzi fata?"

daca nu facem fata, facem spate.....

dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Octombrie 2008 19:27
mancand un morcov.....

Postat pe 26 Octombrie 2008 19:38
De la: heaven_gate, la data 2008-10-26 19:38:57mancand un morcov.....


sau molfaind unu' fiert (morcov) in functie de varsta si starea dentitiei...

dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Octombrie 2008 19:40
mamama ce e femeia ....nimeni nu o sa ma creada si nici nu cer asta dar de o sa va zic ca eu de un an si 3 luni mi-am pus scula in pod ,de |aba nici gannd (din clasa a 9 nu mai fac asta)si nu mai moare nimeni ...ma trezesc dimineata cu ea cat paru dar se calmeaza ea(ii mai dau cateva palmi peste ochi si gata) .....am pus-o in pod pt ca aici unde sunt negresemle sunt cam rasiste si e greu sa te postezi la una(zic ca negri au stalpu mai mare ca albi)nu sunt deacord dar e bine si asa....VIN EU ACASA......JAR MANANCA .....
mickyyo_parintele
Postat pe 26 Octombrie 2008 20:52
Parinte, acum am vazut pozele ... ca nu pricepusem ce e cu negresele. Auzi, da' incercarea moarte n-are (glumesc)
Cruella_de_vil
Postat pe 26 Octombrie 2008 21:03
Ah, si apropos de poze...de ce le ascundeti, fratilor??!! Ca uite, cum s-ar zice "crapa fierea" in useri curiosi ( ca mine ) la vederea mesajului :"trebuie sa fii prieten cu X-ulica pentru a putea vedea fotografiile"

Cruella_de_vil
Postat pe 26 Octombrie 2008 21:09
De la: Cruella_de_vil, la data 2008-10-26 21:09:13Ah, si apropos de poze...de ce le ascundeti, fratilor??!! Ca uite, cum s-ar zice "crapa fierea" in useri curiosi ( ca mine ) la vederea mesajului :"trebuie sa fii prieten cu X-ulica pentru a putea vedea fotografiile"



pt ca singura mea poza cu al meo romeo a fost comentata urat si fatuca nu avea altceva mai bun de facut decat sa comenteze urat depre pozele altora. eu pur si simplu daca nu imi place o poza sau mi se pare hidoasa nu o comentez si gata...
dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Octombrie 2008 21:11
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-26 21:11:25
De la: Cruella_de_vil, la data 2008-10-26 21:09:13Ah, si apropos de poze...de ce le ascundeti, fratilor??!! Ca uite, cum s-ar zice "crapa fierea" in useri curiosi ( ca mine ) la vederea mesajului :"trebuie sa fii prieten cu X-ulica pentru a putea vedea fotografiile"



pt ca singura mea poza cu al meo romeo a fost comentata urat si fatuca nu avea altceva mai bun de facut decat sa comenteze urat depre pozele altora. eu pur si simplu daca nu imi place o poza sau mi se pare hidoasa nu o comentez si gata...



Da, inteleg ... de prost gust comentariile astea vis-a vis de fotografii...

Da' restul?! Ca toata lumea le-a ascuns, ma rog, vreo 95% din useri
Cruella_de_vil
Postat pe 26 Octombrie 2008 21:14
De la: Cruella_de_vil, la data 2008-10-26 21:03:08Parinte, acum am vazut pozele ... ca nu pricepusem ce e cu negresele. Auzi, da' incercarea moarte n-are (glumesc)



am, incercar eu de numa dar degeaba ...nu cade si gata dar nu e bai rezist ...cand vin in tara o sa am grija sa recopar
mickyyo_parintele
Postat pe 26 Octombrie 2008 21:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
schimbare de sex??? 20 De la: scorpyow10 13 Mai 2009 18:32
necesit ajutor! 10 De la: yumalai 25 Iunie 2009 13:45
4.7 26 De la: contesina 2 Mai 2011 16:48
fara sex de 2 ani.. 40 De la: vice21 21 Iunie 2015 11:22
sunt casatorita dar vreau un amant 1 De la: kudika_22665 3 Decembrie 2012 12:20