Setari Cookie-uri

Oare il voi avea vreodata numai pentru mine?

Iubesc...iubesc asa cum nu credeam k voi mai iubi vreodata! Il iubesc pentru k e matur, puternic, dar in acelasi timp sensibil, pentru k te poti baza pe el, pentru k ma face sa ma simt importanta, pentru k de fiecare data cand sunt suparata nu se opreste pana cand nu ma face sa rad, sa ma simt mai bine! De cand m-am indragostit de el am un motiv sa ma trezesc in fiecare dimineata, doar de dragul de a ma trezi cu el in gand, in fiecare seara adorm gandindu-ma la el... M-am indragostit de ochii lui, de sufletul lui bun, nu stiu, pur si simplu m-am indragostit de el! Cel mai mult asta imi doream, sa iubesc din nou, sa simt k sunt iubita, pretuita, rasfatata... nu vad viata asta grea si rea fara iubire. Doar iubind si avand pe cineva alaturi simt k pot sa trec si peste cel mai mare necaz! Si puteam fii fericiti... pentru k si el ma iubeste, ne completam in orice privinta, traim simtirile celuilalt... Doamne, il ador! Si dupa cum spuneam, puteam fii fericiti, numai dak el era singur... L-am cunoscut in urma cu 6 luni. Pe atunci eu eram cu cineva, el era cu cineva. Dupa 3 luni mi-a marturisit k e indragostit de mine si am inceput sa-l vad cu alti ochi. Am crezut k dak ne-am fi cunoscut in alte imprejurari, altfel ar fi fost situatia si am zis k nu are rost sa facem pers de langa noi sa sufere! Inainte sa realiza k am putea simti ceva unul pentru celalalt ne intelegeam foarte bine, vorbeam despre orice, gaseam tot felul de puncte comune. La scurt timp, cateva zile, eu m-am despartit de prietenul meu, pentru k ceea ce simteam pentru el nu era iubire. Atunci puteam sa fiu a lui fara sa ma gandesc k insel, k tradez! El nu a renuntat la cea cu care era, desi sustine k pe mine ma iubeste, k pe mine ma vrea cu adevarat! Motivele? El nu e k ceilalti, nu-i place sa raneasca femeile, vrea k atunci knd termina o relatie sa lase loc de "buna ziua", sa se desparta in termeni amiabili. Pe langa asta as adauga si faptul k parintii lor ii vad casatoriti, motiv pe care el nu vrea sa mi-l spuna, dar stiu si simt k si asta se adauga pe lista.
Ar trebui sa fiu fericita k ma iubeste pe mine, dar nu pot fi pentru k el nu este al meu si nu stiu knd va fii cu adevarat!
Eu sunt foarte sensibila, am pus suflet si ma doare enorm de mult ceea ce se intampla.
O sa spuneti k ma complac in situatie, k nu am mandrie, orgoliu... k prefer sa fiu cu cineva doar pe jumatate... dar nu e asa... il vreau doar pentru mine, vreau sa fim fericiti, sa ne iubim... si stiu k intr-o zi va fii asa. Cel putin cred in ce-mi spune el, k va veni si ziua aia in care nimic nu ne va mai desparti! Uneori ne vedem in fiecare zi, alteori trec si cateva zile pana cand il pot avea din nou langa mine :(
Il iubesc atat de mult, am atat de multa nevoie de el in viata mea... e minunat! Cel mai mult imi doresc sa nu ma minta, sa nu se joace cu mine, pentru k intr-adevar el este diferit de ceilalti! Cu toate k am si eu zilele mele bune in care vad totul roz, k sa zic asa, in care sper k totul va fii bine, k nu sunt o joaca pentru el... dar cand zilele proaste isi fac aparitia, speranta simt k nu mai exista, ma gandesc cum as putea crede in ce-mi spune el, cum as putea crede k ma iubeste din moment ce mai e si cu alta persoana? Eu una n-as putea sa iubesc pe cineva si sa ma trezesc langa altcineva, nu e genul meu! Stiu sa fiu fidela, si cand iubesc, sunt alaturi de persoana pe care o vreau cu toata fiinta mea! Si lupt... pentru k nicioadata nu am asteptat sa-mi cada ceva din cer, intotdeuna am luptat pentru ceea ce mi-am dorit cu adevarat, am facut tot ce mi-a stat in putinta sa am lucrul/ persoana respectiv/a! Dar cum sa lupt acum? Acum e putin mai greu! Nu stiu ce sa mai fac, ce sa mai spun! Poate e o greseala k s-a ajuns aici, poate e o greseala k iubesc iubitul altei femei! Dar am incercat sa nu mai continui, sa pun punct... n-am mai sunat, n-am mai trimis mesaje, am incercat sa fiu indiferenta... dar m-a sunat in fiecare zi, in fiecare zi mi-a spus k m-am schimbat, k nu-l mai iubesc, k am pe altcineva, k mi-e bine fara el, k sunt fericita... si incercam sa-i arat k are dreptate cu tot ce zice... dar numai eu stiu k in sufletul meu rana era din ce in ce mai adanca... Iar mie nu-mi plac jocurile, cred in iubire, cred in iubire adevarata, cred in suflete pereche, cred k el e sufletul meu pereche, sper si ma rog sa fie asa, pentru k il iubesc, il ador si nu credeam k voi mai iubi vreodata! Dar ce pot face sa il am numai pentru mine? Oare il voi avea vreodata numai pentru mine?
IuBiRe_InTeRzIsA
Postat pe 21 Iulie 2008 16:26
La intrebarea : 'Oare il voi avea vreodata avea numai pt mine?' cred ca raspunsul il detine numai el , pt ca din punctul tau de vedere mi`am dat seama foarte clar cum sta situatia , esti capabila sa risti orice ca sa lupti pentru o relatie cu acest barbat. Se pare ca il iubesti (asa reiese din ceea ce ai descris) ... dar el pe tine , chiar crezi ca te iubeste din tot sufletul , dezinteresat si neconditionat , asa cum o faci tu? Permite`mi sa ma indoiesc. Eu nu te invinovatesc pe tine...ci mai ales pe el di ti`a scapat din caracterizarea acestui barbat lasitatea.Nu este casatorit cu respectiva femeie , iar daca ar simti aceleasi sentimente puternice ca si tine , nu ar fi ezitat sa incheie relatia sa , la fel cum ai facut si tu cu fostul iubit.Esti orbita de aparente si crede`ma ca daca un barbat tine neaparat sa creeze o imagina de 'perfect man' in capshorul unei femei reuseste daca aceasta este naiva. Gandeste la rece , te rog , incearca sa te detasezi de aceasta problema si analizeaz`o de parca nu ar fi a ta...si raspundeti la intrebarea 'daca dragostea invinge orice iar semtimentele sunt reciproce' de ce acel barbat nu este langa tine acum.Nu te multumi cu scuze din partea lui gen 'parintii' , 'loc de buna ziua intre el si fosta'...sunt prea bine cunoscute deja. Aceasta este parerea mea...Bafta
Kittynelle
Postat pe 24 Iulie 2008 14:12
Moama ...dragostea asta chiar poate fi oarba rau de tot.Cum poti sa crezi ca el te iubeste cand seara se duce acasa langa o alta femeie? Iti mai da si niste scuze atat de puerile .Sa nu-l pui tu sa aleaga intre voi doua pentru ca vei pierde sigur insa poti sa faci ca din "greseala" prietena lui sa afle ...atunci va fi obligat sa aleaga si te vei convinge daca te iubeste sau nu , vei scapa de intrebarea ta daca va fi vreodata al tau ... si tot ce vrei sa mai afli
seiyra
Postat pe 24 Iulie 2008 15:10
Da,se pare ca dragostea orbeste si nu numai.

Atunci cand iubesti lasi totul , parinti,casa , job , prieteni si faci orice sa fii cu persoana iubita.
Cand iti spune ca vrea sa lase loc de buna ziua tu la ce te gandesti ? cat timp ii va lua sa poata ajunge in stadiul in care va putea lasa loc de buna ziua ? saptamani, luni , ani de zile ? sau poate ca asteapta sa faca nunta mai intai ca apoi sa divorteze si sa puteti sa va iubiti linistiti

Tu sigur il iubesti dar el nu te iubeste suficient incat sa vrea sa lase pasarea din mana pe cea dupa gard.
Cu iubita/viitoare sotie se simte confortabil,toata lumea ii recunoaste ca si cuplu,deja s-au facut planuri de nunta probabil iar maine poimaine te vei trezi ca e casatorit dar fara voia lui mititelul.

Daca as fi in locul tau l-as pune sa aleaga ACUM cu cine vrea sa ramana .
Parintii lui nu-l va renega daca se desparte de o femeie pe care cica nu o iubeste iar faptul ca nu se va mai putea saluta cu fosta cand se intalneste pe strada cu ea nu ar trebui sa-l deranjeze prea mult de vreme ce are langa el femeia iubita.

Cum te simti stiind ca se trezeste in fiecare dimineata alaturi de o alta femeie si dupa aceea are tupeul sa-ti spuna ca te iubeste ?

Barbatii nu sunt porci oricat de mult le-ar placea femeilor sa dea vina pe ei din pacate singura vina apartine acelor femei care accepta postura de amanta.
Cel mai tare este ca tot ele se plang ca au fost prostite si vai domne cat de nevinovate sunt ele si cat au suferit din cauza porcului respectiv.

Eu nu sunt de acord sa afle prietena lui din greseala despre tine , totul este intre tine si el , a treia persoana nu are ce cauta aici.
Probabil ca saraca fata habar nu are ce poama are la usa ei si probabil ca i-ar da papucii imediat cum ar afla de existenta lui.

Cum te-ai simti stiind ca el nu te-a ales pe tine ci a fost izgonit iar tu ai fost la indemana ?
Eu una nu m-as bucura sa stiu ca am un barbat langa mine doar pentru ca s-a certat cu iubita.

Sper sa iei decizia corecta pentru tine oricare ar fi aceea!


iris_4_ever
Postat pe 24 Iulie 2008 18:28
buna draga mea!poate nu sunt chiar in masura sa dau sfaturi,dar ca si celelalte persoane care te-au ajutat cu un sfat,o parere,am sa-ti spun si eu parerea mea.Sincera sa fiu,nu cred ca barbatul pentru care tu ti-ai da si viata,te merita,ptr ca tu esti ffff tanara si frumoasa si nu are rost sa stai dupa un om care nici nu te vrea(teoretic)dar nici nu te lasa.Eu cred intr-adevar ca te iubeste dar nu indeajuns incat sa fiti unul ptr celalalt si atat,nu doar tu ptr el si ,el ptr amandoua!Nu ai impresia ca ,cateodata,viata asta iti joaca feste?te inteleg,dar daca el te-ar fi iubit asa cum spune,renunta la cealalta si punct.Poate asa ii spune si celeilalte persoane,ca o iubeste numai pe ea,si de fapt se joaca cu amandoua!(te-ai gandit si la varianta asta?)stiu cum e sa iubesti orbeste,dar gandeste-te ca daca acum,cat sunteti iubiti,umbla si cu tine dar si cu alta ,poate mai tarziu ,stiu eu,veti avea alte ganduri,ce crezi ca ar face?s-ar oprii la tine?mai greu de crezut!!! .Nu vreau sa fiu rea,pana la urma,tu nu faci decat sa citesti parerile noastre,si........restul depinde numai de tine.Dar sa stii ca orice decizie ai lua,viata ti-o faci tu cum vrei si crede-ma ca e frumoasa daca stii s-o traiesti!Cum ti-am mai spus esti tanara si frumoasa,iar viata ta nu i-a sfarsit la el,ca pana la urma,pun pariu ca mai ai admiratori.PTr ce sa ramai cu el,sau doar ptr el??????ce pot sa-ti mai spun,e ca iti doresc tot binele din lume si fi cu capul pe umeri,nu mai gandii doar cu inima,ca uite asa profita unul ca ,,iubitul tau,,de tine!sper sa n-e mai auzim.pa pa.
mmery
Postat pe 25 Iulie 2008 11:54
de ce sunt femeile asa naive ? ma lamureste si pe mine cineva?

Postat pe 25 Iulie 2008 19:39
am citit postul tau si din proprie experienta pot spune ori ca tpul este un mare hipocrit ori extrem de infantil.ori extrem ori un mare jucator.sau marele teu ghinon pote fi sa le aibe petoate la un loc.tipul cerd ca este foarte destept iar tu un picut naiva.dorinta noastra de a iubi de multe ori ne joaca feste si influenteaza felul in care vedem o anumita persoana.daca te iubeste pe tine nu ar mai putea sta cu cealalta.nu te iubeste.nu simte cea ce simti tu.fete ca tne sincer am ocolit toata viata pentru ca se poate transforma totul in drama foarte usor.nu vreau sa te supar dar tu ai cerut parerea mea si raspund sincer.tebie sa te intrebi foarte hotarata daca este chiar asa cum crezi tu.tipul din ce em inteles io la anii mei si ce am vazut io in jurul meu,este de o perversitate iesita din comun.nu poate face asa ceva unei fiinte ca tine decat daca nu are scrupule.TINE MINTE UN SINGUR LUCRU:CU CAT JURAM MAI MULT CA AM GASIT CEVA FARA CARE NU PUTEM TRAI CU ATAT MAI TARE RADEM DUPA ANI DE ZILE SI NE SIMTIM NISTE IDIOTI.timpul vindeca orice.esti tanara ,frumoasa,iubareata,sufletista si cu principii.nu ai de ce sa crezi ca asta meriti.nu ai de ce sa suferi.rupe totul de la radacina,stai un moment singura si totul va trece.stai cu prietenele,munceste,invata sau fa orice sa nu stai singura sa te gandesti. AM FOST 4 ANI CU O TIPA MARITATA CARE SI ACUM JURA CA MA IUBESTE DAR NU AR DIVORTA.A FOST CEL MAI MARE CHIN DIN VIATA MEA SI NUMAI ACUM REALIZEZ CA AM RISIPIT ANI DE ZILE SI AM DAT DOVADA DE O PROSTIE IESITA DIN COMUN.VIATA MERGE INAINTE .SPER SA INTELEGI SI SA AI PUTERE SA IESI DIN ASTA.DACA MAI AI INTREBARI, LE ASTEPT CU PLACERE FARA PROBLEME.

Postat pe 26 Iulie 2008 20:11
Sincer....oricat ti-ar fi de greu,renunta!!nu merita!!!Atata timp cat tu ai ,,jucat ,,cinstit, ai renuntat la cel cu care erai pt o noua relatie cu acest tip,iar el nu a facut nimik pt a fi cu adevarat cu tine........spune multe despre el!!!Le inteleg pe fetele care si-au spus parerea inaintea mea,stiu ca au cu toate dreptate si mai stiu ca ele vorbesc dintr-o postura neutra este f greu sa vezi adevarul ori sa gandesti lucid cand esti indragostit pana peste cap!!!!Si DA,este f adevarat ca dragostea este oarba,numai asa se explica de ce suntem capabili sa lasam atat de mult de la noi cand iubim!!!! Insa fa un efort si incearca sa vezi dincolo de toate acestea!!!!!Am considerat mereu ca barbatii care traiesc cu 2 femei sunt pe langa ,,tradatori,, si niste egoisti fara margini..........cred ca iti dai seama ca din acest motiv ,,nu-ti da drumul ,,inca....pt ca esti varianta cealalta,extrem de convenabila,care-i ofera ceva diversitate cand se plictiseste de cea ,,de acasa,,....Dar faptul ca tocmai la ea nu a renuntat,in timp ce pe tine te-a ,,sacrificat,, spune multe despre el!!!!Intr-o relatie de iubire sunt intotdeauna 2....in ceea ce priveste relatia ta cu acest barbat eu vad....o tipa singura!!!Concluziile trage-le tu!!!gandul cel bun....si mult noroc!!!
mell_30
Postat pe 26 Iulie 2008 20:18
de ce noi iubim mai mult decat ei si de ce ei nu isi dau seama ca suntem geloase ca ii iubim ???.......oare stie cineva sa raspunda la intrebarile astea???eu nu
ad__83
Postat pe 26 Iulie 2008 21:22
Cum pot sa cred k ma iubeste? Pur si simplu... am crezut in el, si am crezut in el cu toata fiinta mea... m-am inselat, iar caderea e dureroasa... nu doresc nimanui asta! N-are rost sa afle iubita lui din greseala, pt k, poate la randul ei si ea il iubeste la fel de mult k mine... iar el ii spune aceleasi lucruri k si mie... ne minte pe aman2... Si l-am pus sa aleaga intre mine si ea, mai ales k imi spunea k ma iubeste pe mine, am facut-o si p'asta, dar mi-a spus k il presez, k vrea sa faca lucrurile cu calm. Acum realizez k sunt numai minciuni.
IuBiRe_InTeRzIsA
Postat pe 28 Iulie 2008 11:11
De la: mell_30, la data 2008-07-26 20:18:37 Sincer....oricat ti-ar fi de greu,renunta!!nu merita!!!Atata timp cat tu ai ,,jucat ,,cinstit, ai renuntat la cel cu care erai pt o noua relatie cu acest tip,iar el nu a facut nimik pt a fi cu adevarat cu tine........spune multe despre el!!!Le inteleg pe fetele care si-au spus parerea inaintea mea,stiu ca au cu toate dreptate si mai stiu ca ele vorbesc dintr-o postura neutra este f greu sa vezi adevarul ori sa gandesti lucid cand esti indragostit pana peste cap!!!!Si DA,este f adevarat ca dragostea este oarba,numai asa se explica de ce suntem capabili sa lasam atat de mult de la noi cand iubim!!!! Insa fa un efort si incearca sa vezi dincolo de toate acestea!!!!!Am considerat mereu ca barbatii care traiesc cu 2 femei sunt pe langa ,,tradatori,, si niste egoisti fara margini..........cred ca iti dai seama ca din acest motiv ,,nu-ti da drumul ,,inca....pt ca esti varianta cealalta,extrem de convenabila,care-i ofera ceva diversitate cand se plictiseste de cea ,,de acasa,,....Dar faptul ca tocmai la ea nu a renuntat,in timp ce pe tine te-a ,,sacrificat,, spune multe despre el!!!!Intr-o relatie de iubire sunt intotdeauna 2....in ceea ce priveste relatia ta cu acest barbat eu vad....o tipa singura!!!Concluziile trage-le tu!!!gandul cel bun....si mult noroc!!!
IuBiRe_InTeRzIsA
Postat pe 28 Iulie 2008 11:44
Nu vreau sa fiu cinica ci doar directa! Trezeste-te la realitate! nu iti pierde anii cu el, nu iti irosi tineretea, nu iti irosii cei mai buni ani pe naluci! Naluci au fost si asa vor ramane! relatii cu barbati insurati/cuplati/cu relatii din care nu pot scapa nu sunt altceva decat amagire. cele mai multe cazuri, dovedite de altfel, nu sunt decat in acest sens! Fata sta cu el ani de zile, se framanta, viseaza la rochia de mireasa, viseaza la el si la ei doi impreuna si el viseaza cum este el cel mai tare ca are doua femei, pe ambele le prosteste si pe ambele le minte! la sfarsit tu vei suferi, vei plange, el va fi insurat, la casa lui si cu nevasta insrcinata iar tu vei merge la pshiolog sa iti lingi ranile... asa ca trezirea la realitatea cruda a barbatilor...

Postat pe 28 Iulie 2008 15:02
Stiu k sfaturile sau parerile voastre sunt din suflet, poate chiar si voi ati trait experiente asemanatoare. Stiu k posibilitatea k el sa ma minta era la fel de mare k posibilitatea k el sa-mi spuna adevarul, sau poate mai mare! La un moment dat nu am mai putut, nelinistea si incertitudinea ma omorau... m-am intalnit cu el, am cerut explicatii, bineinteles k erau aceleasi dintotdeauna... am inceput sa plang, incercam sa ma abtin cat puteam de tare, dar lacrimile curgeau fara sa le pot opri... mi-a spus k se va gandi si imi va da o solutie. Cand ne-am reintalnit am ramas uimita... mi-a zis k ma iubeste mai mult decat orice in lume, k sunt tot pentru el, k nu merit ce-mi face, k nu e corect fata de mine, k trebuie sa-si puna ordine in viata mai repede k sa putem fi fericiti impreuna, pt k locul nostru e unul langa celalalt. K si el sufera si nu mai poate asa... si ar fi mai bine sa luam o pauza... :)) Doamne, faceam si eu din astea cand eram mai mica... spuneam k am nevoie de pauza cand ma plictiseam, si speram k in timpul asta pers cu care eram la momentul respectiv sa-si gaseasca pe altcineva, sau pur si simplu sa ma uite... faceam asta pt k nu iubeam... cum sa cred acum k el ma iubeste mai mult decat orice, knd vrea pauza? Asa ceva nu se poate, asa ceva nu stiu cum mi se poate intampla mie... Nu inteleg cum el e pentru mine tot, iar el ma trateaza k pe un nimic.
Imi jura k intr-o zi vom fi impreuna, e foarte sigur de ceea ce spune, imi jura k intr-o zi imi va demonstra k a avut dreptate... dar cum se astepata k eu sa-l cred? Cum? Ma doare ingrozitor de tare... Stiu k asa e mai bine pt mine, mai ales k stiu cat de mult pot sa iubesc, cat de multe am de oferit... poate asa o sa realizez k nu ma merita, pt k eu am nevoie de o iubire libera, sincera, poate o sa-l uit, cu timpul.
Dar pana cand va veni ziua aia, poate k inca mai sper, inca mai vreau sa-l aud, si acum cand suna telefonul tresar, gandindu-ma k ar putea fi el... dar de 2 zile s-a terminat tot, pentru k i-am explicat k dak vrea pauza, o sa aibe pauza definitiva, sa nu ma mai caute. Ma doare, sufar, dar n-am ce face... intr-o zi o sa constientizez k s-a terminat cu adevarat pt k el nu m-a iubit niciodata.
IuBiRe_InTeRzIsA
Postat pe 29 Iulie 2008 11:45
hei...imi pare rau pentru tine!se vede din ce ai scris ca il iubesti si suferi!ma gandeam cum ne dam cu parerea pe site-ul asta...si in astfel de situatii intotdeuna i se spune fetei mai cu subinteles mai pe sleu..."esti o proasta?nu vezi ce iti face?cum poti sa permiti?"
nu poate spune nimeni daca te iubeste sau nu...daca esti naiva...daca se joaca cu tine...asta trebuie sa o simti tu...pentru ca sunt gesturi,vorbe si fapte care tradeaza sentimente....
chiar cred ca exista situatii in care esti prins asa intre doua relatii...confuz...fara sa stii ce sa faci,cum sa faci...fara sa ai curaj sa schimbi ceva....fiindu-tzi frica sa iei decizii care presupun astfel de rasturnari de situatii.
dar mai cred si ca atunci cand iubesti un om...cand il iubesti tare...
faci orice....
indiferent ce presupune!
poate te iubeste...dar nu destul....
alexutza213
Postat pe 30 Iulie 2008 17:14
Pai cam asa... fiecare isi da cu parerea, multi nu cred suferinta, cred k fabulezi, sau k te complaci in situatie... de fapt, nu e chiar asa... doare si fiind pus in situatie nu mai stii cum sa reactionezi. Stiu k nu poate spune nimeni dak ma iubeste sau nu, doar el poate sa-mi raspunda la intrebarea asta, si crede-ma k stiu k ma iubeste, se vede, in ochii lui, pe chipul lui, dar are probleme pe care trebuie sa le rezolve... intr-o zi, cu ajutorul lui Dumnezeu va fi bine, vom fi impreuna! Nici eu nu mai stiu: incerc sa-l uit, sa nu ma mai gandesc la el, imi apare in minte, n-am cum sa nu-mi amintesc de el, incerc sa fiu optimista... e foarte greu... cu iubirea nu-i de gluma!

Cine stie, cunoaste! :D
IuBiRe_InTeRzIsA
Postat pe 31 Iulie 2008 10:30
Iubire_interzisa...te inteleg si inteleg prin ce treci....am vrut sa scriu nu demlt am trecut si eu prin asta dar din pacate la mine inca mai dureaza si nu e inca trecut...dar cum spui tu trebe sa fii optimista...si crede-ma iti spun din experienta...incearca sa iti umpli timpul cu lucruri chiar si marunte doar ca sa nu te mai gandesti la el...eu de cand vreau sa trec peste povestea mea ....lucrez zii si noapte m-am impotmolit in munca de cateodata cad la pat si adorm rapid....dar incert cat pot sa nu ma gandesc mint sa zic ca nu ma gandesc la el deloc...dar am hotarat sa vad sa imi fac ce e mai bun pt mine si mi-a scris mie cineva la msg meu ca CEEA CE TREBUIE SA SE INTAMPLE SE VA INTAMPLA si ca nimic din ce se intampla nu e intamplator!!!fii optimista....si eu il iubesc si stiu ca ma iubeste dar anumite lucruri sunt desupra puterilor noastre...si nu puteam avea totu asa cum vrem si daca e sa nu fiti impreuna inseamna ca nu a fost potrivitu cu toate ca noi credem si stim ca el este...dar poate totusi viata ne face o surpriza...si o sa IASA SI PE STRADA NOASTRA SOARELE doar ca nu stim cand...dar nu iti pierde speranta...
eu am hotarat sa ramanem prieteni cu toate ca mint sazic ca am pierdut de tot speranta sa mai fim impreuna..dar stii ...SPERANTA MOARE ULTIMA....iti doresc multa bafta si fii tare.....te inteleg perfect....crede in iubirea ta si vei reusi .....

Postat pe 1 August 2008 01:04
Buna iubita (iubire_interzisa),vreau sa incep cu o povestioara despre o situatie care mi s-a intamplat in urma cu un an si cateva luni...Pe atunci eram inca studenta,eram intr-o relatie de 7 ani,crediam ca persoana care o aveam langa mine in acel moment ,era totul pt mine si as fi fost dispusa sa sacrific orice pentru persoana cu care eram la momentul respectiv..Pot sa-ti spun ca m-am inselat,de fapt nu era dragoste adevarata ,era doar o iuluzie...Si uite asa am ajuns si la partea care vroiam sa o subliniezi ...la facultate aveam un coleg,foarte bun amic,cu care ma intelegeam cel mai bine din grupa si cu el eram mai mereu la barfa si la cafele,seminarii si cursuri...Niciodata nu am crezut ca o sa-mi impart viata langa aceasta persoana...Pana acum un an si cateva luni intre noi era doar simpla amicitie,nimic mai mult,niciunul dintre noi nu aveam alte initiative...La un moment dat,nu pot sa spun cand ,cum sau ce s-a intamplat...ne-am dorit foarte mult amandoi sa avem o relatie,dar ceva serios....La acel moment amandoi eram implicati in alte relatii,eu de 7 ani,el de aproape 2...Vreau sa-ti spun ca acum suntem impreuna ,ne iubim foarte mult,si uite pt ca ne-am iubit atat de mult si am facut atat de multe lucruri impreuna....amandoi am renuntat la relatiile anterioare fara sa ne uitam in urma sau sa ne lasam loc de buna ziua,sau orice alte pretexte....am trecut peste tot si am riscat amandoi,pentru ca ne iubeam si ne iubim,nu a contat nimic altceva...In veata se merita sa risti,sa iubesti dar atunci cand sentimentele sunt reciproce...nu uita nimeni nu-ti ofera garantii,dar daca iubesti si esti iubita se merita sa risti...dar nu se merita sa-ti pierzi timpul cu persoane care nu vor sa-si petreaca timpul cu tine.Vreau sa inchei printr-un citat dintro poezie care mie imi place foarte mult,si,de fiecare data cand am impresia ca toate se naruie in jurul meu aceasta poezie ma face sa-mi revin si-mi da putere sa merg mai departe...

Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca
Tot ce poti face este sa fii o persoana iubita.
Restul ... depinde de ceilalti.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie
Altora s-ar putea sa nu le pase.
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere
Si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata
Ci PE CINE ai. (Octavian Paller/Avem timp)

Iti doresc toate cele bune...multa bafta

molly
Postat pe 1 August 2008 02:57
Iti inteleg zbuciumul.Nu e usor sa iubesti pe cineva cu atata putere s sa simti neputincioasa in fata destinului pentru ca e doar pe jumatate al tau.Dar stii ce a spus un clasic in viata:nu exista destin nefericit,ci daor un prost management".Daca il doresti foarte mult pe acest barbat si esti siguar ca in cele 6 luni de cand sunteti impreuna ,il cunosti suficient,trebuie sa faci un lucru foarte inportant.Adica,sa afli daca si tu esti la fel de importanta pentru el.Intreaba-l cum vede el viitorul(mai mult sau mai putin apropiat) si daac e doar o chestiune de tinp ca sa se desparta de prietena lui.Mai exact spus isi imagineaza viitorul cu tine sau nu?Sa puna in balanta cum este ea ,cum esti tu si sa ia o decizie in cunostinta de cauza.Daca rezisti,incearca sa-i propui o pauza in relatia voastra pentru a va clarifica situatia.Poate ca nefiind o perioada cu tine isi va da seama mai bine ce reprezinti pentru el.Daca iti va raspunde ca e sigur ca te vrea pe tine si ca e doar o chestiune de timp sa puna capat relatiei cu ea,propune-i un termen pana la care sa-si clarifice treburile.Daca nu-l respecta si intervin amanari repetate,probabil ca nu va avea puterea sa o faca niciodata.
janice18
Postat pe 1 August 2008 08:33
neata...intr-o situatie similara sunt si eu...si e f greu...sa rezisti sa te gandesti?:acum ca nu e cu mine...?e cu ea..?si tot asa...o decizie trebuie luata.Cand eu l-am intalnit P EL.nu eram singura si nici el...cu toate astea..eu am renuntat la cel care imi fusese alaturi si se purtase minunat cu mine timp d 6 luni..imi putea oferi totul...absolut totul..dar eu nu ii puteam oferi ceea ce dorea adica iubire...nici nu stiam ce inseamna prea bine la cei 20 de ani ai mei...dar care m-a facut sa inteleg...EL,cel care a aparut intamplator in viata mea..lucrurile s-au terminat f urat..atunci cand am ales sa ies din relatia mea de pana atunci...m am tot gandit si am realizat ca nu pot minti...nu pot fi duala..nu e bine nu e sanatos..nu mai puteam rezista..mi-a f f greu mai ales ca nu prea am spus nimanui de noua relatie..nici acum cand cateva pers.stiu nu considera ca am facut bine...Psihic ma simt mai bine..pt ca acum nu mai am grija ascunderii...insa El inca nu a pus punct relatiei in care este implicat...e f complicat...insa stiu ca ma iubeste sincer...stie ca trebuie sa ia o decizie...cat mai repede...si o va lua...indiferent de consecinte...cu toate astea eu i am spus pana la urma sa faca cum simte..nu il presez.,nu il oblig..nu vreau sa regrete..cum nici eu nu regret nimic...nici chiar daca maine nu ar mai fi cu mine...am incercat de cateva ori sa ne vedem fiecare de viata lui..fiecare dintre noi a avut sentimente de vinovatie si de alte..insa nu am putut sta nici o nici o secunda departe unul de celalalt..ma doare numai gandul...ca nu l-as mai vedea...dar stiu ca as putea trece peste asta...Nu cred ca pot explica in cuvinte ceea ce simtim unul ptr,altul...Nu suntem naivi nici unul din noi si stim prea bine ca relatiile noastre nu mai mergeau..e greu dureros...dar in asemenea cazuri cel mai intelept este sa analizam sicer ce vrem,ce simtim..ce ne dorim cu adevarat...si sa facem ceva ...sa nu lasam lucrurile sa pluteasca in deriva...pt.ca nu e bine...si cineva tot va suferi...Trebuie sa lasam orgoliul,deoparte..trecutul...sa incercam sa fim sinceri,deschisi si corecti..pt a stabili ce e de facut..Amanarea,parerile celor din jur,santajul emotional nu fac decat sa fii si mai confuz si sa nu mai stii ce vrei,cine esti.Daca iti doresti ceva din tot sufletul...vei dobandi pana la urma..Seneca spunea la un moment dat:Nu fiinca lucrurile sunt grele nu avem curaj,ci pt.ca nu avem curaj ele sunt grele"In concluzie gandeste te bine ce vrei ce doresti...fii curajoasa,gandeste pozitiv...Fii Regina!Fii tipul de femeie care in fata vicisitudinilor imbratiseaza viata in continuare si paseste fara teama spre noi provocari...oricat de greu ti s-ar parea.Ceea ce conteaza pana la urma este cum alegem sa traim...Tu cum vrei sa alegi sa traiesti?Dand glas iubirii tale?prin munca ta?prin EL?o SOLUTIE SE VA GASI PANA LA URMA..DACA EXISTA IUBIRE SI INTELEGERE...LUCRURILE SE VOR ASEZA...VEI VEDEA..Numai bine te pup!Alessia
kasumi
Postat pe 1 August 2008 09:16
Stiu k o decizie trebuie luata, stie si el! Stiu k e cu ea, stiu k trebuie sa se intalneasca cu ea tocmai k sa termine relatie, intr-un fel sau altul. Ieri i-am vazut impreuna... ea zambea fericita, iar in mine se rupea sufletul... i-am vazut intamplator. Cum face soarta asta, cum ne scoate in calea celuilalt! Oricum, acum nu stiu cu ce scop a fost, k de suferit, sufeream oricum... ah, poate k acum ma doare si mai tare. Pur si simplu am inlemnit cand i-am vazut trecand cu masina pe langa mine. Mi s-au inmuiat picioarele in secunda imediat urmatoare, simteam k nu mai pot respira, simteam un gol in stomac, un cutit in inima, lacrimile mi-au cazut instantaneu... simteam multe, nu pot sa explic prin cuvinte! Am inima franta in mii de bucatele. E o dezamagire mult prea mare. Cum sa mai cred acum in iubirea lui? Cum sa mai cred acum k intr-o zi vom fi impreuna, knd ea rade fericita langa el, iar eu am inima zdrobita? Cum sa mai cred k in lume mai exista si lucruri bune , knd vad numai negru? Cum sa cred k intrt-o zi va veni soarele si pe strada mea, cand ploua de zile intregi?
Am incercat si eu sa nu-l presez, sa nu se simta obligat, pt k nu vroiam sa regrete ceva mai tarziu, il vroiam cu mine, langa mine pt k prefera el asta, pt k isi doreste!
Tu Alessia, imi spui sa ma gandesc bine la ce imi doresc... pai ce-mi doresc mai mult pe lumea asta e sa-l am langa mine, sa ma iubeasca (desi acum o face, vezi k iubirea nu e de ajuns), sa fim fericiti, sa construim impreuna cv mai mult decat frumos. Dar stiu k fiecare isi tine in propriile-i maini pacea sau chinul. Daca vreau sa dau glas iubirii mele? Normal, nu despre asta e vorba, as arata intregului univers cat de mult il iubesc, as striga in cele 4 zari k pe el il doresc, k mi-as da si viata pt el... dar in iubire e nevoie de 2, singura n-am sa reusesc niciodata, sau avandu-l pe el cu jumatate de masura!
Acum am sufletul vraiste si nu e nimeni langa mine sa stearga lacrima, sa ma imbratiseze!
IuBiRe_InTeRzIsA
Postat pe 1 August 2008 11:13
da...imi imaginez cum te simti....acum cateva zile eram cu inima varza!!!!credeam ca o iau razna...de tot...niciodata nu ma simtisem asa...ma simteam singura...singura e mult spus...pustiita.Doar gandul la "Ratusca"mea de acum...(asa il alint)mi-a dat putere..si eu sufar ca trebuie sa mai astept pana se vor lamuri lucrurile...si itit spun sincer ca nu mai pot...Uite astazi e ziua ei..dar el nu e cu ea...nu e pt ca lucreaza dar maine...?maine se vor vedea...eu acum sunt libera..si gandul ca trebuie sa l impart cu alta ma dispera...desi stiu clar ca ma iubeste...si de ea nu se mai atinge...gandul...ca totusi este cu ea..ma inebuneste..iar ea desi are 25 de ani..nu gandeste deloc matur ci recurge la tot felul de tehnici de a l pastra...intelegi?foloseste un santaj emotional...daca il pot numi asa...care il face p el sa tot amane...i se face mila de ea..nu inteleg..desi vede si ea ca intre ei nu mai merge deloc...tiam spus ca nu il presez,nu il oblig...asta pt ca nu vreau sai influentez decizia dar asta nu inseamna ca sunt indiferenta sau c a nu ma intereseaza...oricum stie ca astept ...acum va intra in concediu si se vor lamuri...sper..altfel....desi il iubesc cred ca am sa renunt....o sa-i spun f clar:oricu mine ori cu ea!ptr.ca nu mai pot.nu stiu exact cum e la tine...la mine e mai...nu stiu p el l-am cunoscut acum 0 luna si ceva...altii ar crede ca e poate prematur sa ne stricam asa vietile...dar eu nu cred asta...ptr cxa si pana sa ne cunoastem relatiile noastre cu vechiii parteneri nu mai mergeau...cu toate astea ceea ce se intampla intre noi e atat de intens,atat de frumos..de pur...ne intelegem din priviri si ne intuim perfect gandurile si dorintele...sunt multe de zis...eu am ais sa dau o sansa acestei intamplri de a patrunde in viata mea..daca nu risti putin...ce faci?cand i-am zis la un moment dat ca eu renunt....am simtit ca imi rasuceste cineva un ncutit in inima ...nu pot descrie aceea durere...pe care o simteam aproape fizica...de atunci am vazut ca nu putem sta departe unul de celalalt..imi spune mereu ca ma iubeste si ca nu poate ,nu vrea sa ma piarda...stiu asta f clar...si in cateva zile va lamuri totul...incerc uneori sa fiu mai indiferenta...el vede asta si imi spune ca ma controlez destul de bine...are dreptate...dar in interior fierb...de iubire,de suferinta...si asta ma impiedica acum sa ma daruiesc total...probabil orgoliul meu de al avea doar ptr,mine...ce sa-ti mai spun...?simteam si eu nevoia de a spune cuiva toate astea...cred ca ceva trebuie sa facem...dac vrem sa fie langa noi...daca se poate..daca nu se poate...asta e...ce rau facem pana la urma daca iubim p cineva..care....ce sa facem sa ne impuscam?nu putem..nu stiu sper sa fie bine...te pup.ALESS
kasumi
Postat pe 1 August 2008 12:07
stii ceva...?ai drepatate...asta e realitatea...ori e Da ori e Ba!!!!si cu asta punct...ce atatea lacrimi,durere,suferinta...la ce dracu...bun?bla.bla,bla...ori e alba ori e neagra !!pupici..alessia
kasumi
Postat pe 1 August 2008 13:46
Alessia, inteleg cand spui k simteai nevoia sa spui cuiva toate astea, te inteleg mai bine decat crezi! Eu, de exemplu, cand m-am decis sa-mi spun povestea aici nu-mi imaginam k o sa intalnesc pe cineva care sa aiba aceeasi durere k mine. Uite k se poate, din pacate! Dak vrei sa-ti dau vreun sfat, vreo parere, poti sa-mi ceri... fac asta cu mare placere, cu mare drag... cu toate k ce as putea spune?? Sunt in aceeasi situatie, dar stii tu k e mai usor de dat sfaturi decat de pus in aplicare, asa k o sa-ti spun tie ce mi-as dori mie, poate la tine are mai mult efect. Ma bucur k ne-am gasit amandoua, mi-ar fi placut totusi sa fi fost in alte imprejurari. Sa stii k povestile noastre sunt asemanatoare si stiindu-ma pe mine cum sufar, tot ce pot sa spun e k imi pare extrem de rau k suferi si tu! Eu cateodata am impresia k nu ma intelege nimeni, de fapt, nu prea stie nimeni cunoscut prin ce trec. Pe site-ul asta am mai gasit o vorba buna,incurajari...
Stii care ar fi partea frumoasa? K intr-o zi sa ne povestim k atat tu cat si eu avem langa noi pe cei pe care ii iubim si suntem fericite! Dar nu stiu dak ziua aia va veni pt mine, sau nu stiu cand va veni. Nu stiu dak ai citit tot ce am zis eu, noi trecem printr-o pauza acum, poate una definitiva. As vrea sa-l uit, dar nu pot sa nu ma gandesc la el in fiecare zi, in fiecare secunda. M-a sunat chiar si azi... nu i-am raspuns... ma doare sufletul k fac asta, simt cum ma arde pe dinauntru, dar n-am ce face. M-as duce la el, l-as saruta, l-as strange in brate si nu i-as mai da drumul niciodata. Dar nu pot face asta! Nu-mi pot calca in picioare mandria. Chiar dak simt k raman fara aer, k nu mai pot respira, nu o sa fac asta!
Un intelept a spus odata k dak iubesti pe cineva cu adevarat, sa-i dai drumul. Dak se va intoarce la tine, va ramane vesnic al tau, dak nu, atunci nu a fost al tau niciodata! Iar eu i-am dat drumul acum, asta inteleg prin pauza asta absurda, si spun absurda pt k atunci cand iubesti pe cineva il vrei tot timpul langa tine, nu-i spui k ar fi mai bine sa nu va mai vedeti pana se mai linistesc lucrurile! Ce se va intampla... nu stiu! Dak si el ma iubeste cum il iubesc eu, nu va mai rezista mult! Ce nu inteleg e de ce ma mai suna dak el a pus regula asta, care nici nu stiu pentru cat timp va dura. Daca vrea o pauza de un an, sau de o jumatate de an? Sau chiar de cateva luni? Eu ce fac? O sa mor? Doamne, de s-ar lamuri mai repede tot, pentru k incepe sa fie din ce in ce mai greu!
IuBiRe_InTeRzIsA
Postat pe 1 August 2008 16:18
buna....acum ...cand am citit si parerile celorlalti...m-am cam descurajat...eu te inteleg..si stiu ca si tu...ptr.unii poate parem de a dreptul naive...si eu am gandit asa in legatura cu o prietena de a mea...kre iubea enorm o persoana...sa zicem destul de abila...eu imi dau seama de multe lucruri...e usor sa arunci cateva sfaturi,pareri...din exterior...dar cand esti inside...nu mai e la fel...mie pana acum nu mi s-a mai intamplat asa ceva...poate de asta nici nu stiu prea bine cum sa reactionez...insa cand iubesti...cand ti se pune pata p cineva...sa fim seriosi...lasi si mandrie,si orgoliu.ca sa obtii ceva...de felul meu sunt f extrema...individualisata,nu imi place sa depind de nimeni...si nu suport ideea ca cineva sa ma foloseasca sau sa folosesc eu p cineva...dar si cand simt ca am gasit ceva autentic nu ma las...Cu toate acestea...vointa mea,dorinta de a-mi impune individualitatea,perseverenta,chiar si modul de a gandi uneori imi sunt marcate de sentimente...de aceea ma mai trezesc uneori in diverse situatii.E periculos uneori...sa te complaci intr-o situatie doar ca sa vezi cum vor decurge lucrurile..dar e si foarte gresit sa te grabesti...ce sa-ti mai spun...ai spus ca ati luat o pauza acum...sau ceva de genul?el ce ti spune..?renunta la ea sau nu?si treaba cu asteptarea da nastrere la multe semne de intrebare...sau amanarea...eu m-am tot gandit si daca simti ca ceva este in neregula...sau ca el tot amana..sau iti cere sa astepti...las-o balta,ptr.ca in final nu e singurul barbat de p acest pamant...si cu siguranta poti intalni altii mult mai capabili ...stiu suna cam dur...dar asa este...mi-ar fi placut sa ne intalnim ca sa discutam mai p larg...ptr ca povestea e mai complexa iar atunci cand simti ca cineva te intelege...devii mai sigur...vezi lucrurile mai rational...eu nu prea am disc.despre asta...si uneori ma gandesc daca e bine..adica nu daca e bine.ci daca analizez lucrurile corect...stii asteptarea asta te omoara...cei care nu cunosc exact situatia spun ca nu are rost,ca nu stiu ce dar e mult mai complex de fapt...nu sdtiu ce sa mai spun sunt si eu f confuza...
kasumi
Postat pe 1 August 2008 18:13
a...ca uitasem intre timp gaseste-ti alte preocupari...iesi in oras...cu prietenii ocupate de tine...studiaza fa ceva care sa ti distraga atentia...adica eu asa fac...nu are rost sa ne chinuim cu amintiri...ptr.ca din astea nu poti trai...uite eu astazi am fost la shoping...m am plimbat am baut un suc..era sa ma loveasca o masina...as vrea sa te fac cumva sa te simti mai bine...apropo eu sunt studenta la psiho..te pot ajuta si te pot asculta fara sa ti dau sfaturi nesolicitate...ci doar sa te fac sa constietizezi tu singura cum ti-ar fi mai bine...intelegi sa-ti expun niste alternative...
kasumi
Postat pe 1 August 2008 18:21
scumpa mea,as fi dorit sa scriu multe lucruri dar ele sint scrise deja...........din pacate el nu impartaseste aceleasi sentimente ca si tine si nu te merita!ceea ce spune el sint scuze puerile....daca dragostea lui pentru tine ar fi adevarata viata lui ar lua o alta intorsatura si ar fii cu tine!nu pot sa spun decit sa ai rabdare ca timpul sa vindece aceasta rana din sufletelul tau! atunci cind te gindesti la el incearca sa vezi adevarata lui fata ci nu imaginea pe care tu ai construito din dragoste.el nu este asa cum tu il vezi din dragoste-din punctul meu de vedere este un las care se complace intre doua suflete pierdute.te cauta pentru ca nu poate sa piarda si nu agreeaza ideea ca e parasit!nu merita dragostea ta pe care o poti oferii unei persoane care va simtii ca tine si va face tot posibilul sa te faca fericita! dragostea e ceva sublim unde nu trebuie sa existe suferinta!mult curaj si o sa vezi ca vine soarele si pe strada ta!

Postat pe 5 August 2008 10:42
De la: seiyra, la data 2008-07-24 15:10:40Moama ...dragostea asta chiar poate fi oarba rau de tot.Cum poti sa crezi ca el te iubeste cand seara se duce acasa langa o alta femeie? Iti mai da si niste scuze atat de puerile .Sa nu-l pui tu sa aleaga intre voi doua pentru ca vei pierde sigur insa poti sa faci ca din "greseala" prietena lui sa afle ...atunci va fi obligat sa aleaga si te vei convinge daca te iubeste sau nu , vei scapa de intrebarea ta daca va fi vreodata al tau ... si tot ce vrei sa mai afli


cum ar putea fi aceasta 'greseala"?
blackswan_23
Postat pe 17 Octombrie 2008 02:00
De la: ad_83, la data 2008-07-26 21:22:03de ce noi iubim mai mult decat ei si de ce ei nu isi dau seama ca suntem geloase ca ii iubim ???.......oare stie cineva sa raspunda la intrebarile astea???eu nu


poate k ei iubesc mai mult insa nu sunt atat de egoisti ca noi.sunt mult mai constienti de replica "dragoste cu sila nu se poate".poate k ei percep altfel dragostea insa cu aceeasi intesitate.si poate k sufera mai mult decat noi,insa sunt prea mandri sa o arate
blackswan_23
Postat pe 17 Octombrie 2008 02:06
mda...se pare k toate trecem prin situatii neplacute si relatii dificile.problema mea e cam asemanatoare.am intalnit un baiat intr-un club.i-am lasat nr de tel si am plecat acasa cu prietenii mei.nu am crezut k ma va suna,mai ales k insistase sa raman cu el k sa ne mai plimbam.am ajuns acasa si la scurt timp tel a sunat,era EL.am vb pe mess in noaptea aceea,parea un baiat super ok,painea lui dumnezeu.a doua zi el a trebui sa ramana cu fratiorul acasa si nu ne puteam intlni decat daca eu as fi mers acasa la el.si nu am vrut sa merg si atunci mi-a zis k vine doar sa ma vada putin k nu poate sa stea mult k lasa copilul la o vecina.a venit la mn si m-a convins sa merg la el.am stat ceva timp si apoi am vrut sa plec acasa,el insitand sa raman.dar tot am plecat.a doua zi ne-am int din nou si m-a convins sa raman la el.dupa multe insistente m-am culcat cu el...:(.asa au trecut cateva zile dupa care intr-o zi nu mi-a mai raspuns la tel.eu am tot insistat si intr-un final mi-a ras si mi-a spus k are de fapt prietena.in acel moment am crezut k am un cosmar.dupa cateva ore am vb pe mess si mi-a spus k ii pare rau k sunt o fata deosebita si k a vrut sa imi spuna adevarul de cand ne-am int prima data,pt k a vazut cat sunt de sensibila,dar s-a simtit prea atras de mine si mai bn a continuat cu teatrul lui,deloc ieftin.dupa convorbirea de pe mess,cand l-am facut sa se simta ultimul om,ne-am intalnit din nou.am mers la el pt k ar fi fost ultima noastra seara pt k azi a venit prietena lui din strainatate.acasa la el mi-a spus tot adevarul.el isi regizase absolut orice propozitie,orice gest.am inceput sa plang,nu m-am putut controla.apoi a inceput sa imi dea sfaturi,k sunt prea naiva k am prea repede incredere,k imi arat sentimentele prea repede,era un alt om.imi venea sa ii scot ochii...am ramas peste noapte la el.in dimeneata asta inainte sa plec mi-a propus sa ne mai intlnim din cand in cand k ii place de mine k sunt cumite,dar nu poate renunta la prietena lui pt k se inteleg foarte bine.mi-a spus k o sa ma sune mai pe seara,k face tot posibilul sa treaca sa ma vada,dar...in zadar.nici macar un bip nu mi-a dat.am ast toata ziua si toata noaptea.as vrea sa stiu ce vrea el de fapt de la mn sau dak mai vrea ceva.nush...credeti k l-as putea face sa renunte la prietena lui?cum??as vrea sa ma razbun...as vrea sa il vad la picioare,in genunchi,tarndu-se la sarpele pt k nu merita,stiu k nu merita,dar am place foarte mult de el.ce sa fac??
tarlik
Postat pe 2 Decembrie 2008 05:18
daca iubesti pe cineva intr-adevar nu ai cum....efectiv nu ai cum sa stai cu altcineva.d c?pentru ca pur si simplu ti se face sila sa o saruti pe cealalta.nu te amagi.e dureros tare.am citit mesajul tau initial.m am bucurat ca a inceput totul atat de bine si parca ne ai facut pe toti sa simtim cat de mult il iubesti.dar ai spus ca e mai matur...cred ca e si ceva mai mare ca si ani.stii ca barbatii trecuti de o anumita varsta sunt tare versati.nu ai cum sa crezi chestia cu "vreau sa ramana loc de buna ziua"daca face asta e pentru ca incearca sa te minta si tu nu trebuie sa i dai ocazia sa zica de tine ca esti proasta.
apoi s ar fi putut pune in locul tau...daca se bate cu pumnul in piept ca te iubeste atunci nu ar suporta sa fie in situatia ta.vezi tu e simplu daca gandesti la rece.tu esti indragostita acum.dar o sa treaca cu greu pana la urma.toate trec.acum tot ce iti mai ramane este demnitatea ta.nu l mai cauta si nu te mai lasa cautata.arata i ca nu esti usor de pacalit si o prada usoara.tu stii cel mai bine ca nu esti naiva totul pentru ca stii foarte bine "textele lui".daca nu faci asta mai tarziu o sa ai regrete nu numai pentru ca nu a mers...dar si pentru faptul ca te ai lasat calcata in picioare.
elisa_me
Postat pe 2 Decembrie 2008 05:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eleva si profesor 14 De la: kudika_14103 13 August 2012 23:43
suflet pereche 30 De la: ROOR 20 Aprilie 2012 04:39
HELP! ce sa fac..? va rog veniti cu idei 15 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 10:54
e bine sa fii amanta 136 De la: bebe_lush_ul 2 Aprilie 2009 12:28
Ajutooor va rog!! 179 De la: BlueeyesEtta 27 Iunie 2013 19:49