Setari Cookie-uri

M-a parasit...ce s-ar fi putut intampla?

salut.
exact cum am spus si in subiect..m-a parasit.De ce?Nu stiu..Sau mai bine spus,motivul aruncat dupa cateva zile in care a disparut,nu este credibil."Nu exista un motiv..aaa..de fapt ar fi unul!!Voi pleca...o sa plec la Bucuresti.O sa plec la facultate!Da...o sa plec,si sti??!?!n-am sa mai vin niciodata aici.Nu merita sa investim niste sentimente.."
Nu merita pentru el...eu deja le`am investit!Inca odata va trebui sa recunosc k am facut o afacere proasta?o afacere din care singurul meu profit sunt aceste ganduri care ma tot macina.
Si spuneam ca a disparut..din ziua in care "ne`am bagat in traba asta minunata"(cuvintele lui) imi aducea in fiecare zi cate un trandafir.Ultimul...iti tin si acum langa mine,desi este ofilit.Mi l-a dat cu o zi inainte sa dispara,odata cu zeci de cuvinte frumoase..
Ce s-a intamplat?Nu trecusera 5 zile de cand ma rugase sa nu plec la Ialomita,sa nu ma mut definitiv acolo..iar eu..am renuntat(de dragul lui)
I-am acceptat decizia,doar pentru k..nu am avut de ales.Ce nu am inteles este de ce il deranjeaza daca ma intalnesc cu altcineva(de exemplu un prieten comun).Intalnirile fiind k si prieteni.Are o reactie urata si fata de mine si fata de bunul lui prieten.
Ce credeti ca s-a intamplat?Oare a avut un alt motiv?Ar trebui sa incerc sa uit?Inca o dezamagire ...pentru mine conteaza.Stiu doar ca..il iubesc.Dar..nu-mi ramane nimic de facut!!
Voi merge si eu in Bucuresti(tot pt facultate) dar as prefera sa nu stie.Ce ma sfatuiti sa fac?
ayda4ever
Postat pe 24 Iulie 2008 01:06
he..asta nu e motiv..adevaratul il stie doar el..dar i-a fost prea frica sa vorbeasca..ar trebui sa va intalniti fatza in fatza si sa vb.poate ca a aflat ceva ce nu i-a convenit..poate i s-a parut lui ceva.. poate si-a gasit pe alta..tu asta nu stii..eu cred ca ar trebui sa aflii. si daca pleak la buc inainte de-a vb..du=te dupa el.. vorbeste cu el. dak il iubesti merita sa incerci orice :) si app..nu o lua ca o dezamagire.. ci ca pe o experienta in plus.
luke_at_me
Postat pe 24 Iulie 2008 01:15
aduna-te! acum ai o varza in capul tau...gaseste-ti ceva de facut, si peste cateva zile vei putea gandi mai clar.. nu se termina viata azi..

Postat pe 24 Iulie 2008 01:18
Fara suparare dar nu pare sa fi avut o relatie cu tipul asta
Cum pana mea sa te faca sa te razgandesti in privinta plecarii la Ialomita ca apoi sa te paraseasca fara motiv ?

Ori a vrut sa se razbune pe tine dintr-un motiv stiut doar de el ori este un maareee idiot.
Spun ca este idiot in cazul in care tipul chiar tzine la tine si avea ceva ganduri serioase .

In mod normal trebuia sa-ti spuna ca el doreste sa plece la Bucuresti si sa te intrebe si pe tine ce planuri ai ca sa nu zic ca defapt ar trebui sa faceti planuri impreuna.

Rise and shine , contacteaza-l si spune-i tipului ca nu asa se procedeaza intr-o relatie,ca oricum si tu te vei muta la bucuresti,ca te-a ranit atitudinea lui,ca-l iubesti dar ca nu te intereseaza sa mentii o relatie cu cineva care nu te merita.

iris_4_ever
Postat pe 24 Iulie 2008 01:27
El astepta confirmarea k se poate muta acolo...a primit`o dupa ce eu am renuntat la plecarea mea la Ialomita.Am renuntat si pt mama(care s-a operat recent).
Ciudat a fost k intr-o zi ne-am intalnit si nici nu m-a salutat.Am vorbit cu el..si am primit explicatia asta:"plec"
Acum vorbim,dar el in continuare e suparat si imi reproseaza k am o prietenie cu unul dintre amicii lui.Spune k vrea sa fie liber.Nu inteleg termenul,pt k din partea mea avea toata libertatea(nu`s posesiva sau geloasa,desi are numai fete in jur).Sau poate si faptul k mi-a cerut sa renuntz la un vis,iar el acum nu poate renunta pt mine il face sa se poarte asa.Poate nu a vrut sa imi ceara sa`l urmez..pt k nici el n`a putut face asta cand eu urma sa plec.Nu vreau sa stie k merg si eu la Bucuresti pt k nu vreau sa creada k fac asta pt el.Chiar nu e pt el.eu incerc sa`l ignor(nu pt k asta imi doresc ,ci pt k nu vreau sa`mi fac maimult rau sperand la ceva ce nu vad sa se rezolve).el aproape zilnic ma contacteaza pe net,initial sa`mi reproseze ceva apoi sa ma intrebe ce mai fac,ori daca nu..imi cere ceva muzik,pe care 100% o salveaza in recycle bin pt k nu asculta genul ala de muzik pe care mi`l cere.

Mentionez ca idiot nu este.Il apreciez mult pt felul lui de a fi si pentru cate a reusit de unul singur.Nici de o alta tipa nu cred sa fie vorba..Nu vad dc sa se razbune sau cum,pentru k tot ce a facut a fost fara sa ma afecteze(mai putin despartirea asta,care doare al dracu de tare..)

Nu ma tem de o eventuala umilire,si nici orgoliul nu este mai presus de ce simt pt el,dar este foarte sigur pe el,si o interventie din partea mea...doar mi`ar ingreuna situatia.
ayda4ever
Postat pe 24 Iulie 2008 01:58

"Acum vorbim,dar el in continuare e suparat si imi reproseaza k am o prietenie cu unul dintre amicii lui."

e gelos :) el chiar crede ca ai ceva cu unul din amicii lui.. si poate de asta se poarta cum se poarta. n-ar trebui sa-i ceri o explicatie mai detaliata..si sa-i pui increderea la incercare? pt ca daca te iubeste nu vad dc s-ar purta astfel..daca n-ar crede k exista altcineva.
luke_at_me
Postat pe 24 Iulie 2008 12:58
Nu l-am facut idiot in adevaratul sens al cuvantului nu era nevoie sa mentionezi asta comportamentul lui lasa de dorit insa .
Daca el vrea sa fie liber de ce nu-ti acorda si tie libertatea de a vorbi cu alte persoane ? daca are probleme cu asta de ce nu iti spune direct ce-l deranjeaza ?
Daca tu ai putut renunta la ceva pentru el , el de ce nu e capabil de asta ?
tu nu-ti pui intrebarile astea ?
iris_4_ever
Postat pe 24 Iulie 2008 15:19
Da tie ce-ti trebuia dragutza sa iesi la un suc cu amicul lui?tu nu ai prietene?Nici el nu e rasarit dar nu ai facut bine.cu prietenii se iese in comun nu doar unul din voi,tu cum ai reactiona dak ar iesi cu cea mai buna prietena a ta?cum te-ai simti?gandeste-te.bafta!
seicaru_alice
Postat pe 24 Iulie 2008 15:56
Am o singura prietena..dar chiar nu am nici o problema sa iasa chiar si cu ea.Faptul k ies cu un baiat,indiferent al cui prieten este,n-ar trebui sa fie o problema,dak ar exista incredere.plus k..aceste lucruri s-ar fi putut discuta.el a fugit..:(
mai vreau sa evidentiez k..am inceput sa ies cu prietenul asta al lui,dupa ce ne-am despartit(vroiam sa aflu ceva...orice-un motiv pt care m-a lasat.),iar el stia motivul intalnirilor noastre.
ayda4ever
Postat pe 24 Iulie 2008 16:34
Am trecut prin ceva similar. Motivul..la fel...confuz. Am aflat apoi ca se impacase cu fosta.Si tin sa mentionez ca eu am bagat mana in foc pentru el pana in ultima clipa pana cand dovezile erau de necontestat.(Chiar si el m'a mintit ca nu are pe nimeni,ca nu asta e motivul...si ca ma iubeste!) Asadar poate fi vorba de o tipa. Acum s'a sucit la 360 de grade,nu ne salutam,ultimele cuvinte au fost urate,se poarta urat,ma evita... Nu prea inteleg de ce el e suparat pe mine cand eu ar trebui sa fiu. Nu mai incerca sa intelegi. E un idiot in adevaratul sens al cuvantului. Daca te iubea sau daca ma iubea avea decenta sa dea o explicatie buna si sa lase loc de "buna ziua".
andreees
Postat pe 28 Iulie 2008 03:04
Andreees ai avut mare dreptate..:| exista o alta!Am aflat aseara,cand m-am intalnit cu cel mai bun prieten al lui si mi-a spus "Haide sa mergem in partea aia..k pe acolo a luat`o Raducu,era cu o moatmoazela---m`a intrebat daca ma intalnesc cu tine,si i-am spus ca nu"

Sincer..nu m-a durut.pana la urma,sa iubesti inseamna sa-ti doresti sa`l vezi pe celalalt fericit.ori daca el nu si-a gasit fericirea langa mine,inseamna k asa a fost scris. Ma bucur insa,k nu l-am vazut cu tipa,desi nu am absolut nimic cu ea,probabil mi-as fi facut o mie de ganduri si m`as fi comparat la infint cu ea.E mai bine asa!
Poate nu ma doare k sunt prea anesteziata,imi trec multe prin cap,si speranta k se va intoarce candva,ma face sa fiu putin mai indiferenta.
Ramane totusi demn de respect.Probabil ca n`am sa`l uit,pentru ca e un om minunat,dar o sa trec peste acest capitol(frumos) din viata mea.
ayda4ever
Postat pe 1 August 2008 22:01
Of am crezut ca sunt singura care a trecut prin asa ceva dar vad ca nu,pacat sincer stiu cum e,groaznic,pt ca ai senzatia ca tu esti de vina dar nu e asa.Important este sa stati de vorba si sa intelegi de ce a facut asta,acum eu am explicatia dar nu ma multumeste,sustine ca merit mult mai mult ,pot spune ca ma suna desigur doar cind are probleme si nu le poate rezolva iar eu il ajut nu ii pot intoarce spatele ,am ramas amici si invat cum sa iert si sa uit durerea,invat sa zimbesc si sa privesc inainte,nu vreau sa ramin in trecut si sa sti ca e greu al naibi mai ales daca nu ai o explicatie.
Giliola
Postat pe 2 August 2008 00:18
Nu cred ca acest subiect mai poate fi comun mie si lui.Eu cel putin nu mai vreau sa mai discut despre asta.Cat despre a-l ajuta..da,cu cea mai mare placere.Eu in schimb n`am sa cer niciodata ajutorul.Sunt prea orgolioasa,din moment ce m-a mintit.Totusi asa cum spuneam...park nu mai sufar!A fost un dush q apa rece relatia asta.Ii multumesc pentru inca o dezamagire,si ca m-a facut sa ma conving k poti avea incredere in orice,mai putin in oameni.Da,asta doare,k am crezut k eu am gresit,ba chiar am pus la indoiala increderea unor prieteni(pe care i`am dezamagit si regret).Asta e...Lectia a fost invatata,cam dura..
ayda4ever
Postat pe 2 August 2008 00:51
Heii...acum nu exagera, oamenii sunt de mai multe feluri nu numai lasi care nu sunt in stare sa-si asume responsabilitatea faptelor lor.
Pastreaza amintirile frumoase si incearca sa treci peste durerea de a fi inselata!

Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

Asculta-l pe nenea Tagore ca nu stii ce-ti rezerva ziua de maine
iris_4_ever
Postat pe 2 August 2008 02:04
Nu mai e durere..e dezamagire.Viata merge inainte..eu odata cu ea.Timpul trece si vindeca orice rana,iar pt cicatrice nu-mi mai fac griji..nu-i prima..si cu siguranta nu va fi ultima:) Nu plang..nu merita.Daca ar fi fost omul care sa merite probabil as fi facut`o deja,sau probabil k nu m-ar fi facut el sa plang.
Mentionez ca omul e intradevar un domn:prin meseriile lui ajuta indeosebi de mult oamenii,si pt prietenii lui e "the best".cu mine a fost gentleman,mai putin in momentul in care m-a cam mintit(sau poate nu`i asa-dar nu ma mai intereseaza)De vina poate`s si toate cate`i carcaterizeza zodia..Ca sa inchei acest capitol..ii doresc multa fericire,si voua tuturor.
ayda4ever
Postat pe 2 August 2008 23:18
si eu am crezut ca sunt eu de vina...dar nu suntem noi..si m'am gandit si la faptul ca e sagetator,de ce sa mint...dar asa e el. A fost un gentleman dar s'a dus dracu'tot cand am aflat adevarul..daca erau minciuni si alea? nu ii doresc sa fie fericit langa altcineva pentru ca nu merita. Niciodata s anu iti cladesti fericirea pe nefericirea altora sau macar ai decenta si nu minti...ca si mie mi'a zis ca merit ma mult asta e un fel de "sa ramanem prieteni","nu esti tu de vina,eu sunt"..bullshit. craps...ne'am umilit prea mult,degeaba. Oricum nu mai poti face nimic decat s lasi timpul sa treaca..si cu el tot.
andreees
Postat pe 3 August 2008 02:35
ce zodii suntetzi? :D

Postat pe 3 August 2008 13:05
Eu sunt fecioara,el sagetator.Nu exista nici o compatibilitate,doar pe plan profesional.Vad eu ca..e ceva specific zodiei.Mai,eu vreau sa dau dovada de intelegere.A fost optiunea lui.El sa regrete ca,m-a pierdut.Eu..n`am prea pierdut,si probabil nici tu.Probabil ca,daca am fost capabile sa iubim acesti oameni,meritam si pe cineva care sa ne iubeasca.Sinceritatea lor lasa de dorit,dar poate totusi au si ei ceva bun..pntru ei,pentru mine nu mai conteaza.Si mai vreau sa cred ca nu a fost umilinta din partea mea,ci putere de a lupta pentru ce-mi doresc.El pentru ca a mintit...e las.Si pentru oamenii astia..cea mai buna e fuga.Lasa`i macar aici sa fie pe primul loc,cum am mai spus
ayda4ever
Postat pe 3 August 2008 19:37
mda nu esti singura care a trecut prin exact aceasi situatie si cel mai rau e ca ne-a facut sa credem ca noi suntem vinovate de ceva cand ei de fapt se tavaleau cu altele.....asta e singurul lucru care m-a durut cel mai tare....dar capul sus...esti tanara frumoasa si o sa gasesti si pe cineva sa te merita chiar cand te astepti mai putin
monik21
Postat pe 4 August 2008 15:04
Am un nou iubit,desi trebuie sa recunosc ca nu`l iubesc(poate e inca prea devreme) ,dar il respect.In seara asta ne`am plimbat..pe unde ma plimbam cu fostul,prin zona in care locuim de altfel.Ma gandeam la el pe drum"oare nu ne vom intalni,amandoi, tinand de mana pe altcineva?oare ma voi putea preface,daca nu in fata lui,macar in fata actualului meu iubit?"
De gasit,cu siguranta gasim,dar nu intotdeauna pe cineva pe care sa iubim,si daca de fiecare data suntem dezamagite,in timp n`o sa mai avem curajul sa ne indragostim,o sa devenim frivole,reci,indiferente..
ayda4ever
Postat pe 5 August 2008 22:12
nu-i rau... si uite-asa se pune in jurul inimii un zid de piatra, si inca unul, si iar... pana la urma cui ii va pasa va sti sa-l darame. Sau nu.
amme22
Postat pe 5 August 2008 22:27
asa e sa sti ca ai dreptate si eu am cunoscut pe altcineva dar nu il pot iubi nu ma mai pot atasa si e foarte aiurea....de fapt nici nu vreau sa mai simt nimic pt ca am inteles ca uneori e mai bine asa si mi-e teama ca asa va fi si pe viitor mi-e frica ca nu o sa mai gasesc o persoana de care sa ma pot atasa....uneori as vrea sa fie totul ca inainte pt ca oricat de rau a fost ce s-a intamplat langa el am fost fericita
monik21
Postat pe 6 August 2008 21:41
Daca ne uitam in spate si vedem ca am pierdut tot ce aveam..si ne gandim ca nu mai avem nimic,cel mai bine pentru noi ar fi sa ne uitam inainte si sa vedem ca nu mai avem ce pierde..si logic, daca nu mai avem ce pierde,vom avea numai de castigat..
nu conteaza ce castigam..dar nu mai pierdem..
capu` sus!!se intoarce roata!ziua aia e aproape pt toti!
ayda4ever
Postat pe 7 August 2008 20:50
De la: Iris4ever, la data 2008-08-02 02:04:20Heii...acum nu exagera, oamenii sunt de mai multe feluri nu numai lasi care nu sunt in stare sa-si asume responsabilitatea faptelor lor.
Pastreaza amintirile frumoase si incearca sa treci peste durerea de a fi inselata!

Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

Asculta-l pe nenea Tagore ca nu stii ce-ti rezerva ziua de maine


atunci hai sa omoram toti cainii ca unul ne-a muscat...hai sa taiem toti trandafirii ca unu ne-a intepat...nu??? daca 1 din 50 de oameni e de incredere si bun prieten e ok....nu e bine sa crezi ca daca cineva te-a dezamagit...inseamna ca toti sunt asa.....eu pana acum crede-ma ca toti mi-au gresit....si uite ce am facut?? am ramas singura...niciun prieten nimic....
eu_mihaela20
Postat pe 21 Octombrie 2008 17:16
''capu` sus!!se intoarce roata!ziua aia e aproape pt toti! ''
Ai perfecta dreptate aici,si eu am trecut prin ce ai trecut tu,chiar si mai rau...am stat cu o pers 3 ani jumate l-am iubit enorm,nu imi vedeam viata fara el si iubirea ma facut sa iertat orce(batai,semn pe gat,film cu alta pe tlf in timp ce facea sex,poze k alta pe tlf,mesaje)dupa 4 luni de despartire a venit la mine sa ma impac cu el iar si mi a spus unele cuvinte pe care nu mi lea spus niciodata(cum o sa se schimbe)si am avut taria si curaju sa zic NU k toate ca ceva mai simt ptr el ..mai vb din cand in cand pe net si simt in stomac fluturasi ,dar imi aduc aminte si zic k nu ma meritat ,fetelor nu iertati ,dc a gresit o data o sa mai greseasca si 2 si 3 si n ori!!! roata intradevar se intoarce,am simtit-o pe pielea mea!
Si eu am zis ca nu o sa mai iubesc pe nimeni sau sa mai simt ceva ptr altcineva dar... de o luna am cunoscut pe cineva am iesit la film sa mancam plimbari si saruturi... atat...dar vreu sa zic ca simt asa in stomac niste chestii super mishto
Si.... Timpul le rezolva pe toate!!!!
mirelusha82
Postat pe 27 Octombrie 2008 07:30
Nu am citit toata povestea ta trista...Dar m-am oprit asupra faptului ca el e sagetator si ca de fapt a aparut o alta in drumul lui...pt care a renuntat la tine, si.....M-am enervat instantaneu ! uf! Si eu am trait o asemenea indiferenta din partea unui sagetator....si am auzit nenumarate poveasti despre ei. Pacat de tineretea ta ca suferi de acum,.....Dar, ai o viata inainte! Merita sa fi iubita si sa iubesti.....si sa simti fluturasi in stomac.
Mai asteptam vesti despre tine. Numai bine iti doresc!!!
_iluzie_
Postat pe 30 Octombrie 2008 16:12
De la: seicaru_alice, la data 2008-07-24 15:56:58Da tie ce-ti trebuia dragutza sa iesi la un suc cu amicul lui?tu nu ai prietene?Nici el nu e rasarit dar nu ai facut bine.cu prietenii se iese in comun nu doar unul din voi,tu cum ai reactiona dak ar iesi cu cea mai buna prietena a ta?cum te-ai simti?gandeste-te.bafta!



Ai dreptate.
Nu ai prietene???Iesi cu ele.Totul incepe de la o cafea.....nu exista prietenie neinteresata intre un barbat si o femeie.
llauraro2004
Postat pe 12 Noiembrie 2008 11:38
M-e frica si mie uneori de zodia mea... sagetator. De multe ori, nu-mi dau seama ca ranesc. De curand m-am despartit de prietenul meu...intalnisem pe altcineva care m-a dat complet peste cap. Eu nu am fost niciodata sigura de iubirea noastra. Am fost mult timp impreuna, aproape patru ani, din liceu... Desi a fost dorinta mea, ne-am despartit de comun acord... nu cred ca ne mai iubeam. Acum eu sunt cu acel altcineva, iar fostul inca nu stie. Nu stiu cum sa-i spun ca sa nu-l ranesc. E oarecum recenta despartirea noastra. Mie imi e usor sa trec peste pentru ca am pe altcineva de care cred ca ma indragostesc, lui nu stiu... stiu ca iese destul de des prin cluburi... se intalneste cu foste colege... isi reface relatiile... pe care simt ca eu i le-am stricat... poate ca e momentul sa-i spun... Astept sa fiu judecata

Postat pe 19 Decembrie 2008 23:31
hmm...se pare ca lumea e impotriva sagetatorilor ...si eu sunt. eu sunt sagetatoare..iar iubitul meu (cu care am vreo3ani) e in aceeasi zodie...desi la inceput ma mai mintea, insa aflam de fiecare data, l-am molipsit si pe el cu sinceritatea mea...iar acum nu ma poate minti...il cunosc mult prea bine ca sa mai incerce...indiferent daca motivul e minor sau nu...asa ca depinde de fiecare. nu trebuie sa generalizam...ca si mie mi-e cam frica de ce se spune despre zodia asta....
Vicky_s
Postat pe 31 Ianuarie 2009 19:05
Nu cred ca e zodia sagetatorului vinovata...asa sunt barbatii....au aptitudinea de a mintii fara sa clipeasca...si mint atat de mult incat ajung sa isi creada propriile minciuni....indiferent de zodie....
acu' o sa spuna cineva....ca nu toti sunt la fel...e adevarat...dar astia care se comporta altfel sunt exceptii de la regula....eu prefer sa deschid bine ochii....sa ma fac ca soarele straluceste chiar daca ploua torential...pentru ca numai asa pot afla cat le poate pielea....daca simt ei ca ii banuiesti ridica garda si lucrurile se complica......credeti-ma nu am fost intotdeauna atat de sceptica dar am fost ranita atat de tare incat imi doream cu adevarat sa mor....m-am vindecat dar acum, in lumea mea barbatii sunt niste tarfe....iar mie nu-mi ramane de facut decat sa fiu o tarfa mai mare decat ei....
ioanatinca2000
Postat pe 8 Februarie 2009 10:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare va constientiza ce a pierdut si se va mai intoarce? 30 De la: Barbie30 10 Septembrie 2010 19:27
buna fetelor un rasp daca se poate dar sincer 6 De la: G1ul1a 9 Septembrie 2010 17:25
O iubire de 5 ani :(((( 7 De la: zuzulika90 20 Mai 2013 21:18
O sansa la ce`a fost odata.. posibil? 13 De la: polly_ 29 Martie 2010 21:52
SOACRE, SOACRE POAME ACRE,,, TOPIC INTERZIS PERSOANELOR,,,, NEEDUCATE!!! FARA; CEI 6-7 ANI DE ACASA!! 191 De la: scorpio67 7 Septembrie 2010 07:51