Setari Cookie-uri

Pt parul care se ingrasa foarte repede...un remediu,stiti?

Buna fetelor,imi puteti spune un tratament bun pentru indesirae parului?il am foarte rar si imi cade foarte mult par...ast raspunsurile voastre pupici:)
Morena2009
Postat pe 11 Decembrie 2008 10:20
Salutare,
Eu am folosit un tratatment de la Hofigal:Sapun moale si Chel Stop . Te costa in jur de 15 ron amandoua si se gasesc la Plafar sau la unele farmacii. Pt. mine a facut minuni. . Miroase cam urat dar macar este eficient
acosmina
Postat pe 11 Decembrie 2008 10:31
De la: iulianaaa, la data 2008-12-08 18:52:53eu folosesc sampoanele din gama satinique de la amway si sunt excelente in primul rand trebuie sa ai grija de pielea capului ca aici sunt problemele detalii iuliana_oancea_2006

super tari produsele de la satinique...o marca am AMWAY...le recomand cu caldura...DAI UN BAN DAR STAI IN FATA !!!!
silviu_m74
Postat pe 5 Ianuarie 2009 23:24
Eu incerc sa intarzii spalarea parului cu cate o zi doua, folosind Dry Shampoo de la Sephora, OJON se numeste, este un spray intr-un recipient ca de fixativ, il pulverizez pe par la radacina si in 2 minute arata ca si proaspat spalat. Si in plus,miroase f bine...
Nu necesita clatire, nu necesita uscare. Mie imi este foarte folositor. Nu stiu daca se Gaseste in Romania, eu il cumpar din New York, imi fac provizii de fiecaredata cand trec pe acolo. Costa 17 dolari/tub, si functioneaza ca nici un altul. Am mai incercat de la diferite game, dar asta e cel mai eficient. Daca il gasiti pe undeva prin Romania, anuntati-ma si pe mine. Pup u all!!!
mrskattousa
Postat pe 3 Februarie 2009 16:41
eu folosesc dove pt par gras. mi la adus cineva din italia,si prin romania nu am vazut pt par gras. la mine merge perfect. inainte fooseam head&shoulders(menthol) da nu a avut efectul dorit. eu deci folosesc dove pt par gras si sunt f multumita .pup
albe_beea
Postat pe 7 Februarie 2009 19:06
REMEDIU GARANTAT SI PERMANENT.
Vara,toamna sa te clatesti pe par ultima data cu ceai de frunze de nuc (nu mai dai cu apa dupa aceea - daca esti blonda schimba putin culoarea parului )
La acest moment te clatesti cu ceai din coji de nuci .
Repeta citeva satamini si apoi ne auzim.

Dupa ce faci acest lucru,te rog sa-mi spui ce efect a avut la adresa marina_a_constantinescu@yahoo.com sau la tel.0752559309
marianaana
Postat pe 8 Februarie 2009 23:07
De la: onuta81, la data 2008-07-24 11:16:19Salutare...ce sampoane recomandati pt parul gras?


vrei neaparat un sampon...? iti poti face singura un balsam cu un ou, o lingurita de miere si putin ceai de menta, eu am incercat si sunt foarte multumita aaa da si numa o data pe saptamana trebuie folosit
SunGirl
Postat pe 16 Mai 2009 23:04
Am urmarit discutiile voastre. Eu am ceva mai simplu pentru voi! am observat ca aveti tot felu de metode care cam va rapesc timpul...tot felu de retete naturiste! nu zic ca nu sunt bune...dar cred ca asteptati o solutie mai simpla.
Nu stiu daca ati auzit de gama SATINIQUE. Este o gama speciala, profesionala pt voi doamnele/fetele... si ceea ce va recomand eu de acol pt a avea un echilibru al sebumului la nivelul scalpului este "Samponul purifiant".Nu e nevoie sa va spalati de nu stiu cate ori pe saptamana.Acum din experienta mea va spun...sunteti sigure ca aveti par gras sau scalp gras? ca e o diferenta! Si cum stiti asta. Daca va spalati o data pe saptamana si parul este gras asta este pentru ca v-i se murdareste din cauza mediului. Daca va este gras la radacina, si aproape uscat spre varfuri inseamna ca trebuie sa va tratati scalpul.
INCA ceva: Samponul nu se pune inmana si apoi in cap. Se pune in palma dupa care se pune doar pe par!CA daca nu va afecteaza scalpul si apare matreata...
OK. Pt mai multe detalii, ma mai puteti intreba.Sunt la dispozitia voastra sa va ajut! Iar despre produsul recomandat, va pot da detalii.
criss1988
Postat pe 17 Mai 2009 12:59
De la: onuta81, la data 2008-07-24 11:16:19Salutare...ce sampoane recomandati pt parul gras?

pai, se zice ca in primul rand trebuie sa respecti ziua/zilele de spalare a parului. fara fixative, spume, etc.sau cat mai putine.eu personal am un sampon de la Hofigal cu Q10 si extracte din plante, care e foarte bun, in special vara si da o senzatie placuta de racoare.pe varfuri aplic o crema pt volum.niciodata nu pun balsam sau crema la radacina. am mai folosit un sampon Petrole hahn-sper sa fie denumirea corecta amandoua sampoanele se gasesc la magazinul naturist si sunt pana in 10 ron fiecare.
mkdisk
Postat pe 19 Mai 2009 10:02
imi plac sampoanele de la magazinele naturiste pt ca nu contin parabeni...probabil ca au si ceva caonservanti, dar mai putini oricum. alte remedii: suc de lamaie, otet, ceai de menta, de coada-calului-pt remineralizare.coada-calului e o planta absolut extraordinara, remineralizeaza parul, unghiile, dintii si este si un coagulant foarte bun. sunt si diverse masti pt par gras, pe net gasesti o multime de retete.
mkdisk
Postat pe 19 Mai 2009 10:12
sincer nu stiu ,dar eu folosesc garnier sampon si balsam si se ingrasa foarte repede sa nu mai spun ca si cade foarte mult .Asi dori si eu un remediu

Postat pe 30 Mai 2009 21:55
fiti tari

Postat pe 30 Mai 2009 21:56
Incearca shamponurile de la Kerastasse.
Aphrodite
Postat pe 30 Mai 2009 22:02
foloseste un sampon care contine uleiuri esentiale. Exista in gama Occitane
kudika031934
Postat pe 30 Mai 2009 22:55
Pentru caderea parului este bun un sampon cu infuzie de ceramide...dar in acelasi timp trebuie sa tratezi si din interior. iti pot recomanda supliment pt piele, unghii si par de la Nutrilite care au cele mai bune produse. Eu folosesc produsele de la Satinique pt ingrijirea parului. Eu am avut mari probleme cu matreata si n-am gasit nici un sampon din comert care sa-mi fie bun...pana ce am dat de gama asta. Daca vrei detalii unde poti gasi iti stau la dispozitie! numai bine
criss1988
Postat pe 1 Iunie 2009 00:31
hei
buna:)
am auzit k apa de mare este buna pentru parul gras...:-??
sincer n`am incercat..:-??
incercatsi si voi sa amestecati sare cu apa ...
aaa
:))
si aplicatsi la radacina firului de par
la 1-2 zile dupa ce incepe sa se ingrase
..:-??
cik nu ar mai necesita spalare
:)
eu acum ma duc sa incerc sper sa mearga
:-ss

Postat pe 5 Iulie 2009 13:39
buna
am si eu o intrebare
am o rochitza negru cu alb,pot sa iau un plic roz mai puternic?
pantofi sunt negri
trebuie sa mai pun ceva roz sau las doar plicul?/
va rog sa imi dati un raspuns pt ca am o nunta si vreau sa merg asa(daca se poate)
eu am vazut ca nu se prea poarta sa te asortezi.am vazut la tv era una imbracata toata in negru si alb si avea un plic culoare tot ca a mea dar mai avea o bratara roz si atata.
dulcikutza_90
Postat pe 26 Aprilie 2010 16:54
Eu va sfatuiesc sa incercati samponul Onescalp de la Nanogen si va asigur ca nu veti mai avea probleme cu parul gras. Eu sunt extrem de multumita de el, inainte eram nevoita sa ma spal in fiecare zi, iar dupa aproape 3 luni de folosire a samponului ma spal la 4-5 zile ceea ce este un record pentru mine. Las id-ul meu pentru mai multe detalii: xsoquite
Pupici
kudika133510
Postat pe 28 Aprilie 2010 13:44
Buna
Pentru par gras eu folosesc orzene beer si il mai schimb cu elmiplant de nuc...sunt foarte bune si le gasiti la plafarm.
ad__83
Postat pe 28 Aprilie 2010 16:20
Lamaie !
si e geniala.dupa ce ca purifica scalpul,pe mine m-a ajutat sa scap de vopseaua neagra din par.
blondiewishes
Postat pe 28 Aprilie 2010 20:21
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 13:52
Si Eu Il Am Foarte Gras. Nu Mai Stiu Ce Sa.i Mai Fac. Fac Baie Pe Cap In Fiecare Zi Cand Il Vad Mai Unsuros caci Nu.l Suport. Il Am Si Mai Rar Si Va Da.ti Seama Ca Se Vede Imediat Dati.mi Si Mie Un Sfat Bun. :(
MAda_icx
Postat pe 16 Octombrie 2011 11:10
problema nu este numai de la sampon,sunt ...........n cauze!!
naturistul1
Postat pe 19 Octombrie 2011 17:44
Incearca Lotiune tonica pentru par gras de la Petrole Hahn.Nu este scump si este un produs naturist.
Edith_Moldovan
Postat pe 24 Octombrie 2011 13:10
De la: acosmina, la data 2008-12-11 10:31:44Salutare,
Eu am folosit un tratatment de la Hofigal:Sapun moale si Chel Stop . Te costa in jur de 15 ron amandoua si se gasesc la Plafar sau la unele farmacii. Pt. mine a facut minuni. . Miroase cam urat dar macar este eficient


Si eu recomanda Chel Stop.Imi place ca e produs naturist si nici nu e scump.Sper sa va foloseasca si voua.
Edith_Moldovan
Postat pe 24 Octombrie 2011 13:14
De la: Morena2009, la data 2008-12-11 10:20:06Buna fetelor,imi puteti spune un tratament bun pentru indesirae parului?il am foarte rar si imi cade foarte mult par...ast raspunsurile voastre pupici:)


Cu toata increderea iti recomand Picaturi intaritoare pentru par-Varga.Sunt putin mai scump dar merita ,deoarece ai si rezultate.
Edith_Moldovan
Postat pe 24 Octombrie 2011 13:18
BUNA FETELOR EU MA LIMPEZESC LA FIECARE SPALARE CU OTET.CREDETI CA AFECTEAZA CU CEVA PARUL?IMI PLACE CA MI-L FACE F MOALE SI LUCIOS.
MARIANA_T_
Postat pe 25 Noiembrie 2011 17:32
De la: MARIANA_T_, la data 2011-11-25 17:32:57BUNA FETELOR EU MA LIMPEZESC LA FIECARE SPALARE CU OTET.CREDETI CA AFECTEAZA CU CEVA PARUL?IMI PLACE CA MI-L FACE F MOALE SI LUCIOS.


moale si pufos? cu ce te speli, cu cocolino?
guru_ion
Postat pe 25 Noiembrie 2011 17:39
De la: MARIANA_T_, la data 2011-11-25 17:32:57BUNA FETELOR EU MA LIMPEZESC LA FIECARE SPALARE CU OTET.CREDETI CA AFECTEAZA CU CEVA PARUL?IMI PLACE CA MI-L FACE F MOALE SI LUCIOS.



luciul îl poþi obþine ºi cu zeamã de lãmâie ... e bun ºi oþetul ....
contessyna
Postat pe 25 Noiembrie 2011 17:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna .. sau "nebuna" ? 2 De la: Summer_ 8 Ianuarie 2011 23:13
Ajutor :-s 11 De la: geo_geo822000 12 Iunie 2009 13:36
Ce sa mai folosesc pt par?\ 4 De la: kudika226898 14 Martie 2011 22:48
par uscatt si dess 15 De la: balrog 14 Martie 2011 12:50
CE E DE FACUT? 5 De la: balrog 14 Martie 2011 14:44