Setari Cookie-uri

Despre femeia FECIOARA

Hee heee intru si eu in club nici nu ma gandesc sa nu
SimplePlan
Postat pe 14 August 2008 19:34
buna seara
sunt noua pe aici
Zicea cineva ceva de relatia fecioara-rac?
Eu sunt fecioara si am fost maritata 18 ani cu un rac
Era varza(adica e si acum).Nu tu spontaneitate,nu tu glume sarate....
nimic.Era tipul de om care n-are nici un ideal in viata.Mergea la servici 8 ore si apoi facea gaura in saltea.Daca vrei sa ai de-aface ceva cu vreun rac vezi din ce mediu provine,ca eu n-am cascat ochii si nu prea l-am avut de sprijin.Era incapatanat si cu aere de mascul feroce.
Eu n-am rezistat mai mult de atat cu el.Poate tu ai mai mult noroc. Bafta
lyly_k
Postat pe 16 August 2008 22:32
Club de fecioare??? Ma inscriu si eu! Tot ce se spune despre noi e adevarat! Suntem loiale celui ce merita si ne conduce uneori pasiunea. Suntem perfectioniste, nu perfecte, dar partea a doua ramane intre noi, da? Am calcat si stramb, dar nu mi-e rusine. Nu cumpar lucruri pentru eticheta lor, ca n-o port in frunte si decat sa fiu o lingusitoare realizata usor, prefer sa realizez mai greu, dar pe merit real, adica sa fiu asa cum sunt si sa spun lucrurilor pe nume din start (intre noi fie vorba, n-am avut multi sefi care sa ma aiba la inima, ca pe langa lipsa de diplomatie si alergie la nedreptate, am si inclinatii de avocat al poporului) si pana acum cel putin nu am acuzat pe nimeni de nimic fara sa am dovezi ( nici fostul logodnic nu a stiut ca-l suspectez de duplicitate acuta, pana nu l-am prins in fapt ca si intuitia mea functioneaza ireprosabil, ca a oricarei fecioare... ce sens avea sa fac scandal din suspiciuni fara fond si sa-l pun in garda?! daca n-aveam dreptate creeam o situatie urata fara niciun sens, iar daca aveam, cum s-a intamplat, eram sigura ca nu va dura mult pana sa am argumente sa-mi sustina acuzatiile). Bine, nici eu n-as recunoaste sa ma pici cu ceara ca am gresit, noroc ca nu mi se intampla des. Sunt mandra de zodia ce ma guverneaza si nu cunosc pe nimeni sa ma fi facut vreodata sa vreau sa fiu altfel decat FECIOARA!
Tzuka_mica
Postat pe 17 August 2008 05:14
si eu sunt fecioara.:)si sunt mandra de zodia mea,de caracter si personalitate.cred k un defect p care mi lam descoperit curand.e ca atunci cand tin prea mult la cineva ii accept prea multe,iar el ma ia de proasta.oricum tot imi iubesc zodia,va pup

Postat pe 17 August 2008 11:38
Draga Ariadna . Si eu sunt femeie fecioara si am avut un sot rac pentru mine a fost groaznic cu excaptia primelor luni dar nici aia nu mergea daca eu nu incercam cu disperare sa o intretin . Sa nu mai zic ca in pat sunt un zero mare . Nu stiu in orice caz mie nu mi-ar mai trebui niciodata .Incearca zodia taur e cel mai potrivit pentru noi e stabil de incredere si iubeste foarte oasional e minunat credema.

Postat pe 26 August 2008 18:52
Ma alatur si u acestui club! Bine v-am gasit pe toate! Sunt fecioara 100%- prima decada, majoritatea oamenilor mai mult ma considera mai mult antipatica pentru ca spun mereu ceea ce cred despre ei. Sunt maritata cu un peste si ne intelegem de minune chiar daca uneori imi spune ce sunt vreun neam uitat de-al lui Superwoman pentru ca le vreau pe toate perfecte.
madyo
Postat pe 27 August 2008 08:30
De la: anca_vasile, la data 2008-08-07 16:04:38O Fecioara in pat? E dracu' gol! Mai multe detalii ar trebui sa dea cei care au avut experiente intime cu o femeie Fecioara. eu lasez invitatia...sa vedem, cine are curajul sa-si expuna aici experientele!


te contrazic 100%1000!!!! eu sint geaman... si partenera mea este fecioara.... referitor la pat..... nu este cum zici tu nici pe departe ,,dracul gol'' poate cu alte zodii.... nini un caz cu un geaman (in speta eu) hai sa ii spun ca ,,nu prea face fata'' adica, inhibitii cu duiumul.... ,,noutati'' in materie de sex.... impresia mea este ca daca partenerul nu vine cu ,,ceva nou'' (eu) nici ea ca fecioara nu este interesata sa vina ea ,,cu noul'' cine stie... poate nu tine atit de zodie, cit de persoana... probabil... ca sa zic asa... nu o intereseza ,,moul'' in materie de sex, dar nici nu il respinge... impresia mea este ca zodiei fecioara ii place ,,sa faca dragoste'' dar ii place si ,,sexul'' dar la care ,,nu participa'' (nu ca nu ii place) ,,pe motiv''
ca nu ,,poate concepe'' asa ceva.. adica sa vina ea cu initiativa... de fapt, in final totul tine de ,,gustul'' fiecaruia, in materie de sex...

Postat pe 28 August 2008 10:43
da-mi voie sa te contrazic....sunt fecioara iar prietenul meu gemeni...crede-ma ca ies scantei...si stiu ce inseamna si alt partenel ca pana am o relatie cu el am avut alta de 2 ani ..nici nu se compara..ideea e ca fecioarei ii trebuie un partener care stie cum sa o faca sa nu se inhibe ...sa o faca sa-si dea drumul la toate fanteziile...credema ca chiarputem fi ''dracul gol'' asta daca partenerul stie sa ne ofere incredere...intr-adevar suntem reci si putem parea nesuferite la prima vedere...dar iubim intens si nu cerem prea multe in schimb.....poate suntem putin cicalitoare dar nu fara motiv...si ar fi multe de spuns.....oricum sunt mandra ca sunt fecioara
danutzu
Postat pe 28 August 2008 13:35
De la: danutzu, la data 2008-08-28 13:35:36da-mi voie sa te contrazic....sunt fecioara iar prietenul meu gemeni...crede-ma ca ies scantei...si stiu ce inseamna si alt partenel ca pana am o relatie cu el am avut alta de 2 ani ..nici nu se compara..ideea e ca fecioarei ii trebuie un partener care stie cum sa o faca sa nu se inhibe ...sa o faca sa-si dea drumul la toate fanteziile...credema ca chiarputem fi ''dracul gol'' asta daca partenerul stie sa ne ofere incredere...intr-adevar suntem reci si putem parea nesuferite la prima vedere...dar iubim intens si nu cerem prea multe in schimb.....poate suntem putin cicalitoare dar nu fara motiv...si ar fi multe de spuns.....oricum sunt mandra ca sunt fecioara


cum am mai spus, cred ca tine de persoana.... nu neaparat de zodie..

Postat pe 29 August 2008 08:24
hi,intru si eu in club.ce vreau eu sa aflu de la alte fecioare este daca nu cumva in adancul sufletului ne regasim dificile pt ca eu aflanduma in diferite situatii am incercat practic sa ma adaptez pt ca asa imi cere pozitia si nu pt ca am fost de acord cu cele intamplate.spun asta pt ca mi sa intamplat destul de des ca restul sa ma regaseasca la extreme sau cel putin asa sa sustina ca sunt.cei drept ca sunt artista iar categoria ma incadreaza ca fiind putin ciudata dar miar placea sa stiu totusi ca exista si altii ca mine si nu fac parte chiar dintro rasa de alien sau mai stiu eu ce:)) si ce ma copleseste mai e si faptu ca tot timpu am mintea plina si rareori reusesc sa ma relaxez;am capul plin de idei si de vise pe care dupa ce le analizez cobor pe pamant si le pun sau nu in practica.as putea de exemplu face consiliere psiho cu alte persoane dar pe mine nu reusesc defel sa ma ajut nici eu si nici altii am observat.am f multi prieteni cei drept si ma considera toti o persoana sociabila dar dificila zic ei;so,fecioarelor dati o mana de ajutor si in partea asta va rog si lamuritima pt ca sincer am incredere in sfaturile voastre

Postat pe 30 August 2008 23:45
a si inca ceva daca sunt doritori care sa vb despre latura spirituala a acestei zodii si despre slabiciunile pe care le avem,ma refer la intamplari concrete

Postat pe 30 August 2008 23:51
Minunat...niciodata nu am vazut ceva atat de frumos scris despre zodia mea...pardon, a noastra, fetelor! stiti ce o sa fac?voi trimite aceasta descriere wow celui care nu ma intelege! multumesc mult...o zi superba!

Postat pe 31 August 2008 07:57
La multi ani. fecioarelor!
EBIANCA3
Postat pe 31 August 2008 12:21
buna! .. shi eu sunt tot zodia fecioara :)... am citit cu mult interes tot ce ati scris..depinde foarte mult in ce decada suntem..ce ascendent avem..se spune k predomina caracteristicile acestuia dupa 30 de ani.. eu nu cred asta... am doar 20 de ani :)... mai exact pe 3 ii fac :).... Ascendentul (scorpion) pe mine una ma ajuta mult .. am luat de la acesta ce ee mai rau.. shi knd spun rau.. ma refer.. la faptul k sunt o persoana razbunatoare.. cel putin asta imi vine in cap acum....si in leg cu compatibilitatile... nu am cunoscut decat un sagetator cu care am stat 2 ani.. chiar acum 2 zile ne-am despartitit.. sau cel putin asta tind sa cred.. fetelor... feriti-va de aceste zodii.. peste tot scrie k nu ne potrivim.. dar eu am vrut sa fac din imposibil..posibil...orice in afara de sagetator....va poppp..
alina_edu
Postat pe 31 August 2008 14:37
sunt fecioara doar pe jumatate, am ascendent in fecioara, si pot spune ca ma caracterizeaza materialismul (putin ce-i drept), trec usor de la pesimism la optimism, chiar daca incerc sa ma controlez, nu prea imi iese, sunt cerebrala, stiu sa citesc oamenii (sau asa cred) am si o doza mica de egoism, imi pun familia pe primul loc intotdeauna (desi nu intotdeauna se merita) nu suport mizeria, si nu prea iert dezamagirile....

Postat pe 31 August 2008 14:44
ooofffffffffff...si ce femei sant...fecioarele....
de ce oare va tot...vaitati?
ar trebui sa va cunosteti mai bine...si...apoi...sa stiti ce vreti!!!....
deci...nu e greu!!!
ovidiu_42
Postat pe 31 August 2008 14:54
buna ziua si eu sunt zodia fecioarei. nu inteleg un lucru dece trebuie sa ne etichetam reciproc cu prostii de genul fecioara este rezervata, cu spirit critic accentuat, perfectionsta si asa mai departe?? adica chiar e nevoie sa facem asta? dk ar fi sa citim horoscopul in ceea ce priveste zodia fecioarei, am descoperi printre randuri ca suntem chiar meniti sa ramana singuri ptr ca asa li se nazare celor care se copie unii pe altii. eu propun un lucru: nu mai credeti tot ce scrie despre fecioare sau alte zodii de la cei care copie unii de la altii, fiti voi insiva oameni buni, traiti, respirati liber fara a lua de buna toate etichetarile. fiti asa cum vreti sa fizi nu cum se presupune ca ar tb sa fiti

Postat pe 31 August 2008 15:15
De la: ess, la data 2008-08-31 15:15:46buna ziua si eu sunt zodia fecioarei. nu inteleg un lucru dece trebuie sa ne etichetam reciproc cu prostii de genul fecioara este rezervata, cu spirit critic accentuat, perfectionsta si asa mai departe?? adica chiar e nevoie sa facem asta? dk ar fi sa citim horoscopul in ceea ce priveste zodia fecioarei, am descoperi printre randuri ca suntem chiar meniti sa ramana singuri ptr ca asa li se nazare celor care se copie unii pe altii. eu propun un lucru: nu mai credeti tot ce scrie despre fecioare sau alte zodii de la cei care copie unii de la altii, fiti voi insiva oameni buni, traiti, respirati liber fara a lua de buna toate etichetarile. fiti asa cum vreti sa fizi nu cum se presupune ca ar tb sa fiti




frumos ce gandesti tu....!!!
problema ...e...daca multi pot face asta...
deci...hai sa ...recapitulam...putin...
nu crezi ca merita?
dupa cum vad pe aici....lumea...e...foarte...dezinteresata...de...maruntzishuri!!!
dar...hai sa vedem ca ...oameni...daca putem intelege cum stau lucrurile!!!
daca se poate...fara...patimi!!!
ovidiu_42
Postat pe 31 August 2008 15:33
felicitari crisj,sunt mandra ca sunt fecioara
VREAU SI EU IN CLUB
cristianamnd
Postat pe 31 August 2008 15:44
Sunt fecioara cu ascendent in scorpion. Ce parere aveti?
cristianamnd
Postat pe 31 August 2008 15:45
De la: cristianamnd, la data 2008-08-31 15:44:22felicitari crisj,sunt mandra ca sunt fecioara
VREAU SI EU IN CLUB




si..de ce nu incerci sa-ti faci unu`?
uite...conditii...sant..cred eu!!!
deci...succes!!!
ovidiu_42
Postat pe 31 August 2008 17:11
De la: cristianamnd, la data 2008-08-31 15:45:46Sunt fecioara cu ascendent in scorpion. Ce parere aveti?



parerea...ar trebui sa fie a ta...nu crezi?

deci...hai sa auzim...cam ce crezi tu...functie de ...ce se scrie...la zodiac!!!
sau...e mai comod sa...vb altzii?

nu vrei sa te implici si tu...putzin?
ovidiu_42
Postat pe 31 August 2008 17:12
buna si eu sunt fecioara si cred k e cea mai tare zodie,
da si imi place k sunt perfectionista ,atenta si la cel mai mic detaliu,sunt si mai rautacioasa egosita razbunatoare dar am si parti bune,si oriucum fecioarele te ajuta in cam orice e alturi de tine,dar are si o mare pretentie ca tot ceea ce face pt cineva sa fie apreciata si rasplatita si nu ma refer numai la bani
aa mie una imi place f mult sa fiu in centrul atentiei, imi place sa ma imbrac cel mai bn sa arat cel mai bn,sa ma ingrijesc pana la cel mai mik detaliu care oricum pt o fecioare conteaza foarte mult
si ar si mai multe de zis dar nu vreau k totul sa fie descoperit dintr-o data :P adik un pic mister conteaza
App:VREAU SI EU IN CLUB
sxxyalexandra
Postat pe 31 August 2008 17:49
Sunt fecioara....dar nu permanent multumita de aceasta stare de fapt.Am citit din intamplare acest topic si,recunosc,sunt intrigata de afirmatia celor care sustin cu tarie ca sunt mandre ca apartin acestei zodii.Majoritatea timpului nu as concepe sa privesc lumea prin ochii visatori,impulsivi,superficiali,fara pretentii si viziune generala a altor nativi,dar exista si alte momente cand imi doresc sa ma fi nascut in alta zodie.Nu sunt de acord cu catalogarile facute de astrologi nativilor apartinand unei zodii sau alteia,dar am ajuns la concluzia-si nu e autosugestie-ca iti influenteaza viata si caracterul,intr-o anumita masura individuala ce-i drept,pt ca in fond depinde si de mediul social,educational,etc. Dar a fi permanent cerebral,rational,constient de tot ce se intampla cu tine,cu ceilalti,cu intreaga lume,a dori cu ardoare perfectiunea,a te chinui pt a o obtine si a primi in schimb mediocritate,kitsch,superficialitate,a te sacrifica inutil este uneori prea mult si prea dureros.Mai cu seama cand cei din jur nu te inteleg,pt ca nu pot privi lumea prin ochii tai si cu inima ta.Acestea sunt momentele cand as vrea sa nu fi fost fecioara,sa nu vad pana si cel mai mic defect,sa nu ma stresez degeaba pt atatea si atatea lucruri (ca o cratima pusa gresit de cineva care evident nu cunoaste gramatica )atunci cand altii se relaxeaza,sa nu ma mai vad obligata sa taxez oamenii pt greseli ce mie mi se par grave iar lor firesti sa nu mai cer mult ca nu voi putea primi pe cat astept si daruiesc....si mai dureros este ca sunt considerata o fiinta incredibil de rea,desi incerc sa fac bine...cu diplomatia evident nu stau prea bine si desi incerc sa explic oamenilor ca se numeste "protest fata de ipocrizie" nu sunt inteleasa deloc.Plus ca am mai observat un maaare minus:incerc sa schimb oamenii si sa ii modelez dupa asteptarile si pretentiile mele...dar nu se poate si mi-e greu sa accept acest lucru..De aceea am ajuns deseori la concluzia ca ignoranta,superficialitatea sau inconstienta ordinara salveaza omul....bine a zis Camil Petrescu "Cata luciditate,atata drama".Cel mai dureros citat pe care cred a-l citi vreodata...Exista bineinteles si parti frumoase ale fecioarei,precum ordinea,curatenia,altruismul,inteligenta,sinceritatea sau in general cele enumerate extrem de frumos si adevarat de crisj.Dar cum sunt extrem de critice mai ales cu propria persoana aceste calitati vor pali in fata nemultumirilor si frustrarilor proprii care la fecioare sunt fara de sfarsit e poate,datorita ratiunii,zodia cu cea mai complexa latura spirituala,prin faptul ca o poate analiza si singura-si chiar mai bine decat un psiholog-si si totodata o poate complica,cum ii reuseste din cauza perfectionismului mai cu toate actiunile intreprinse. Acesti nativi raman niste neintelesi,deseori inadaptati si prin urmare singuri,prin excelenta cei mai numerosi celibatari intre toate zodiile.Am citit undeva ca majoritatea criminalilor in serie si a celor greu de depistat este nascuta in aceasta zodie,pt ca acorda importanta ,rabdarea si inteligenta necesare crimei/crimelor savarsite.
Cat despre viata sexuala,am impresia ca aceste caracteristici sunt scrise demult si nu isi mai au locul azi,aici.Sunt cu un baiat din zodia pesti(apropo, o zodie prea enervanta prin impulsivitate si stilul aerian) si in majoritatea cazurilor initiativa mi-a apartinut mie:ne-am sarutat pt ca eu m-am saturat de tatonari,am facut dragoste prima data pt ca eu i-am cerut asta,am incercat pozitii noi si ciudate/extravagante tot la sugestia mea....Si chiar si dupa doi ani am face dragoste zilnic si mereu gasim ceva nou Asa ca nu se mai poate vorbi de timiditate.Si tin sa ii contrazic si pe cei care sustin ca fecioarele vor tot timpul dragoste,nu sex....uneori senzatia obtinuta fizic(orgasmul in speta) chiar este mai importanta decat acele saruturi.Sper ca am pus,oarecum,macar o persoana pe ganduri caci atunci inseamna ca nu mi-am uzat tastatura degeaba.
Cred ca am plictisit destul si chiar intentionam sa nu scriu nimic sau poate cateva randuri si ma trezesc ca am scris exagerat de mult.Ca sa inchei intr-un mod frumos,LA MULTI ANI fecioarelor,ca doar e luna noastra!
fantasmagorie
Postat pe 31 August 2008 20:47
intotdeauna am fost mandra de zodia mea(fecioara) si cred intradevar ca sunt perfectionista,am avut probleme cu timiditatea,dar trec peste ele...cei mai multi parteneri au fost berbeci,ultima data m-a facut sa sufar un nativ al zodiei pesti...nu pot sa uit. sunt egoista si lupt pt iubire,simt cand ceva nu este in regula si incerc sa comunic,dar daca nu merge asa ma retrag.nu cred ceva pana nu vad si nu am incredere in persoanele care sunt prea sociabile sau prea darnice.deseori ma simt singura,acum este unul dintre acele momente cand ma simt tradata,inutila...recunosc sunt geloasa,mai ales cand simt ca am motiv. in rest...cred cu tarie ca zodia fecioarei este cea mai perfecta zodie,incomparabila.cateodata ma izolez si nu-mi place sa fiu in centrul atentiei cu toate ca atrag atentia.din punct de vedere sexual sunt mai retrasa la inceput,dar cunoscand o persoana mai bine,vine si increderea.
bya_bya69
Postat pe 31 August 2008 20:50
HELLO, sunt fecioara, vreau si eu in club
Ma bucur ca fac parte din zodia fecioara. Da sunt o luptatoare, urasc minciuna (prefer un adevar dur contra unei mincini dulci), sunt o perfectionista cu mine in primul rand, dar si cu cei dragi ai mei. Rezultatele se vad la fiul meu care este un mic "campion". Da, sunt tare diplomata si asta cred ca cheia multor succese. Cat despre sex ...
Va pupic si ... SPER SA NE INTALNIM INTR-UN CLUB AL FECIOARELOR.
MISSILVY
Postat pe 31 August 2008 23:27
cata dreptate iti dau!!!mi-ai transpus gandurile mele...niciodata nu am crezut ca am ceva in comun cu zodia fecioara desi sunt nascuta pe 24 aug..insa citind cele scrise de voi si mai ales de tine sunt convinsa ca sunt o FECIOARA 100%..iti dau dreptate cand spui ca uneori ti-ai dori sa vezi lumea prin alti ochi..sunt adesea trista ca oamenii nu ma inteleg,ca nu vor sa vada ca tot ceea ce fac o fac din atata bunatate si cu draga inima..si nu pot sa inteleg cum ceilalti sunt atat de nepasatori la nevoile altora si totusi sunt mai pretuiti...cred ca ne lipseste diplomatia,arta de a ne face intelesi..dar sunt totusi mandra de mine si de caracterul meu si cred ca cine se straduieste putin poate si reuseste sa ma inteleaga..sunt putine persoane care au reusit sa ma cunoasca cu adevarat,care pot intelege si maniera mea de a vedea viata, si si-au dat seama ca sunt o persoana cu un suflet nobil si un PRIETEN ADEVARAT..ceea ce fff rar gasesti in societatea de astazi..sa fiti iubite!!!
jessyka2476
Postat pe 31 August 2008 23:29
in mesajul anterior ma refeream la cele scrise de fantasmagorie!!!
jessyka2476
Postat pe 31 August 2008 23:32
Ma inscriu si eu in club. Cu dorinta insa de a discuta pe mai departe ce anume, din ceea ce suntem, ne face diferite fata de caracteristicile zodiei. Ma macina acest lucru pt. ca sunt o feciaora cu ascendent tot in fecioara si nu ma regesesc in toate aspectele zodiei. Si ca sa exemplific: nu sunt deloc o perfectionista. Eventual constincioasa...dar numai pana la limita necesarului. Urasc minciuna, nu o practic, dar o inteleg. Sunt toleranta cu mine si cu cei din jurul meu. Spun "n-am chef azi.." si nu ma deranjeaza scrumiera plina decat atunci cand dorm. Am fost 14 ani casatorita cu un leu si a fost un dezastru. Am divortat doar atunci cand am stiut ca el e suficient de puternic ca sa mearga mai departe. .... Cam asta ar fi in cateva cuvinte... ceea ce ma deosebeste. La voi cum e?
Lizicat
Postat pe 1 Septembrie 2008 08:20
sunt fecioara...is ffff dificila,am uneori momente knd nu vb cu nimeni,ma inkid in mne,apoi imi revin.sunt fff ciudata,greu d inteles....am prea mare incredere in cei din jurul meu si uneori gresesc cu asta.sunt fff atenta la orice dataliu fie el ff mic...uneori sunt rea cu mne si cu cei din jur...is fff sensibila...dar pana la urma is multumita d zodia asta..cu toate k mi-as dori s fiu un pic mai puternik s nu m mai afecteze in viata kiar si-un f mic fleac ;)
claudyyya
Postat pe 1 Septembrie 2008 08:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatii capricorni 77 De la: ellena_5___ 31 August 2012 11:42
ce parere aveti despre o rel ea taur-el fecioara? 2 De la: just_heaven 28 Mai 2009 10:11
Help! 5 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 21:44
compatibilitate 7 De la: mahy33 14 Ianuarie 2010 22:18
parintii mei sau tatal copilului 74 De la: gogu1938 11 Noiembrie 2011 12:08