Setari Cookie-uri

Despre femeia FECIOARA

eu sunt fecioara...si a dracului de mandra ! se spune ca fecioarele sunt scorpii:)))) io nu ma simt
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 10:15
De la: cristianamnd, la data 2008-08-31 15:45:46Sunt fecioara cu ascendent in scorpion. Ce parere aveti?

eu sunt fecioara cu ascendent in leu :)
pareri ?
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 10:18
[quote name=\\\'zeita_zeita\\\' date=\\\'2008-11-15 10:18:46\\\'][quote name=\\\'cristianamnd\\\' date=\\\'2008-08-31 15:45:46\\\']Sunt fecioara cu ascendent in scorpion. Ce parere aveti?[/quote]
eu sunt fecioara cu ascendent in leu :)
pareri ?[/quote]
Cum Ascendentul incepe sa fie vizibil cam de pe la 29-30 de ani, este mai important unde ai Luna, care arata cum esti pe \\\"interior\\\". Soarele sau zodia in care te-ai nascut arata cum esti pe \\\"exterior\\\", personalitatea pe care o arati celorlalti si cu care te-ai nascut, iar dupa 30 de ani, se impleteste cu Ascendentul, care este personalitatea pe care trebuie sa o dezvolti in aceasta viata.
Poate ar fi bine sa spui data, ora si locul nasterii.

Postat pe 15 Noiembrie 2008 13:34
De la: AstroVirgo, la data 2008-11-15 13:34:48[quote name=\\\'zeita_zeita\\\' date=\\\'2008-11-15 10:18:46\\\'][quote name=\\\'cristianamnd\\\' date=\\\'2008-08-31 15:45:46\\\']Sunt fecioara cu ascendent in scorpion. Ce parere aveti?

eu sunt fecioara cu ascendent in leu :)
pareri ?[/quote]
Cum Ascendentul incepe sa fie vizibil cam de pe la 29-30 de ani, este mai important unde ai Luna, care arata cum esti pe \\\"interior\\\". Soarele sau zodia in care te-ai nascut arata cum esti pe \\\"exterior\\\", personalitatea pe care o arati celorlalti si cu care te-ai nascut, iar dupa 30 de ani, se impleteste cu Ascendentul, care este personalitatea pe care trebuie sa o dezvolti in aceasta viata.
Poate ar fi bine sa spui data, ora si locul nasterii.[/quote]
13 sept 1986 ora 00.00-00.30 , loc Crasna, jud Salaj
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 13:37
Cu Ascendentul este o problema: pana la 00:10 este in Gemeni, peste ora respectiva este in Rac. El influenteaza si domeniul relatiilor de parteneriat si al casatoriei, dar care si intr-o situatie, si in cealalta, este unul delicat. Luna este in Capricorn, iar daca adaugam Soarele si Mercur in Fecioara si Venus in Scorpion, reiese o personalitate introvertita, retrasa, atenta la detalii(ii studiezi cu atentie pe ceilalti), usor pesimista. Iubesti puternic, dar esti predispusa spre a fi dezamagita in dragoste. De fapt, chiar cred ca exista o viata afectiva pe care o tii departe de ochii celorlalti, cu toate frustrarile sale.

Postat pe 15 Noiembrie 2008 15:01
De la: AstroVirgo, la data 2008-11-15 15:01:29Cu Ascendentul este o problema: pana la 00:10 este in Gemeni, peste ora respectiva este in Rac. El influenteaza si domeniul relatiilor de parteneriat si al casatoriei, dar care si intr-o situatie, si in cealalta, este unul delicat. Luna este in Capricorn, iar daca adaugam Soarele si Mercur in Fecioara si Venus in Scorpion, reiese o personalitate introvertita, retrasa, atenta la detalii(ii studiezi cu atentie pe ceilalti), usor pesimista. Iubesti puternic, dar esti predispusa spre a fi dezamagita in dragoste. De fapt, chiar cred ca exista o viata afectiva pe care o tii departe de ochii celorlalti, cu toate frustrarile sale.

mai poti continua si cu altele.Uite ca eu mi-am gresit ascendentul :)
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 15:05
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-15 15:05:10
De la: AstroVirgo, la data 2008-11-15 15:01:29Cu Ascendentul este o problema: pana la 00:10 este in Gemeni, peste ora respectiva este in Rac. El influenteaza si domeniul relatiilor de parteneriat si al casatoriei, dar care si intr-o situatie, si in cealalta, este unul delicat. Luna este in Capricorn, iar daca adaugam Soarele si Mercur in Fecioara si Venus in Scorpion, reiese o personalitate introvertita, retrasa, atenta la detalii(ii studiezi cu atentie pe ceilalti), usor pesimista. Iubesti puternic, dar esti predispusa spre a fi dezamagita in dragoste. De fapt, chiar cred ca exista o viata afectiva pe care o tii departe de ochii celorlalti, cu toate frustrarile sale.

mai poti continua si cu altele.Uite ca eu mi-am gresit ascendentul :)

in ce sens influenteaza relatiile de parteneriat si casatoria ?
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 15:08
Am vrut sa spun ca Ascendentul si casa Casatoriei sunt perfect opuse, deci daca el este in Gemeni, ea este in Sagetator, iar daca este in Rac, casa casatoriei este in Capricorn. Atunci se schimba si planetele care arata cum decurg relatiile tale. Numai ca la tine, in ambele situatii, situatia nu este prea roza.

Postat pe 15 Noiembrie 2008 16:23
De la: AstroVirgo, la data 2008-11-15 16:23:49Am vrut sa spun ca Ascendentul si casa Casatoriei sunt perfect opuse, deci daca el este in Gemeni, ea este in Sagetator, iar daca este in Rac, casa casatoriei este in Capricorn. Atunci se schimba si planetele care arata cum decurg relatiile tale. Numai ca la tine, in ambele situatii, situatia nu este prea roza.


sotul meu este Gemeni, nascut pe 9 iunie 1981.
casatoria chiar nu e roza.
pe plan profesional, nu am observat probleme, dar mai stii ce surprize ma asteapta ?
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 16:27
dar de pesti ce se zice
sparksilver
Postat pe 15 Noiembrie 2008 16:33
De la: sparksilver, la data 2008-11-15 16:33:59dar de pesti ce se zice

uita-te acuma pe b1 tv
anonim12345
Postat pe 15 Noiembrie 2008 16:34
2 septembrie, ora 12,bucuresti.ei acum ce poti sa-mi spui? a...si am41 de ani
cristianamnd
Postat pe 16 Noiembrie 2008 15:20
hmm.. si eu sunt tot fecioara... pe 30-08. dar nu stiu ce se intampla cu mine..adevarul e ca sunt dificila si pefectionista...dar spre deosebirea tuturor nativelor am o mare problema...care sigur nu va va conveni....nu de alta dar e o abatere de la regula... in relatia mea.. partenerul a gresit foarte mult eu am fost indulgenta pan la un moment dat...(tipic noua)iar in momentul in care am rabufnit s-a terminat..problema e ca desi el nu merita eu am tras foarte mult sa rezplv situatia... uneori simt chiar ca ma umilesc...ca trec prea mult peste orgoliul meu desi nu stiu cat observa el asta!! ce parere aveti desppre asta? si ce imi mai puteti spunedespre relatia fecioara-berbec...
ada_pink
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:05
marea mea problema ca pana sa incep aceasta relatie eram o persoana foarte mandra si greu imi ajungea cineva la nas.... la mine una si cu una faceau doua si atat..ori alb ori negru...fare alte nuante de gri.... dar relatia asta m-a dat peste cap.... de un an si jumatate de cand sunt cu el simt ca nu mai sunt eu... unde a disparut tot orgoliul si mandria mea? unde e femeia aia careia nu ii ieseai din cuvant k altfel era vai de tine.... am nevoie de voi acum
ada_pink
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:08
nu stiu cum poti suporta un berbec langa tine... doua cutite e greu sa se inteleaga...iar berbecii sunt f incapatanati(fara sa supar pe cineva desi in general ei si recunosc asta) cred ca mai bine renunti...asta daca tii la tine
ariana25
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:12
Da berbecii sunt f incapatanati...dar tre sa ii tii in frau...Sa nu le dai niciodata tot..pentru k daca ajung sa aibe tot si tu nu le mai poti oferi nimik ei se plictisesc...tre sa fie mereu ceva nou in relatia cu un berbec...
shaida
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:15
mai presus de respectul de sine nu ar trebui sa fie nimic, incearca sa te prefaci macar cate zile ca nu-ti mai pasa de el si vezi cum reactioneaza
eu am trecut prin ceva similar dar mi-am revenit(sunt balanta 26-09 dar destul de asemanatoare la caracter)
ariana25
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:16
sincer nu stiu ce sa zic...i-am oferit foarte multe... desi as mai avea ce...numai ca el vrea mlt mai multe....el ar vrea ca eu sa nu am nici un cuvant de zis in fata lui...sa zic si sa fac ca el...sa ma supun total autoritatii lui... iar eu nu pot face asta...chiar nu...tac tac...da am o limita...si sincer acum nu ma pot abtine prea mult mai ales cand stiu ca am dreptate...adevarul e ca recuonsc cu greu cand gresesc dar totusi o fac si vreau sa fie bine... dar asa nu se mai poate e cumplit ce mi se intampla.... va vine sa credeti ca m-a inselat eu am aflat asta si ma chinui tot eu sa-l fac sa fie nuami pt mine...el imi spune ca s-a saturat sa fie legat...ma iubete da vrea mai multa libertate...si eu parca sunt proasta..... stiu ce rea..stiu ce trebue sa fac da imi e greu... ma iubeste si stiu asta am trecut prin multe greutati impreuna mia fost alaturi...dar el spune ca din cauza comportamentuului meu a facut ce a facut...pt ca devenisem eu prea pisaloaga ...dar cum sa nu fii pisalog cand cel de lamga tine face numai gafe??
ada_pink
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:23
el ar vrea ca eu sa nu am nimic de comentat cand vrea sa iasa cu pretenii sa nu-l sun sa nu-i cer nici o explicatie can intarzie acasa.... si nu mi se pare normal....ar vrea sa iasa sa se simta bine iar eu sa stau acasa la cratita mereu...si sa nu scot nici capu pe geam daca s-ar putea
ada_pink
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:27
ma poate intelege cineva si sa imi dea un sfat bun....ca eu am clacat
ada_pink
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:39
De la: sparksilver, la data 2008-11-15 16:33:59dar de pesti ce se zice

Si peste? Si clujean? Hai ca-i prea de tot!
Lucia1971
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:41
cred ca nu e ultima picatura inca... cred ca mai ai de tras cateva pana realizezi ca nu merita
cel putin nu uita sa ai grija de tine este f important!!!
ariana25
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:41
am tras multe sunt foarte constienta ca nu merita da nu pot renunta mai ales cad ma andesc ca daca eu renunt la el se va arunca in bratele ei....adica nu as suporta sa se termine asa.... vreau sa fac ceva sa termine orice cu aia si apoi daca chiar nu merge sa-l las pt totdeauna..... poate fi cu oricine da nu cu ea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ada_pink
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:45
orgobiu de fecioara vezi ca nu l-ai pierdut
ariana25
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:48
bun si totusi ce sa fac?? sa m rresemnez sa renunt pt k nu merita sau sa il fac sa fie doar al meu si dupa sa ii dau cu praf de mers?
ada_pink
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:54
am inteles ca barbatilor le place sa iasa la o bere cu baietii si daca cumva ii suni ei se simt "controlati" si daca am inteles bine tu nu ai nimic de spus in fata lui,pai asta nu se poate.daca a ales sa fie cu tine trebuie sa te respecte si sa nu fie el cocosul ci sa iti dea sansa de a spune si tu ce simti sau ce parere ai despre o chestie.si ar trebui sa stea la discutii cu tine pt ca vremurile cand barbatul era "seful" au cam apus.
Marina_20
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:56
ideea e ca eu comentez si imi spun parerea fie ca ii convine fie ca nu...problem e ca el ar vrea ca eu sa nu zic nimic si eventual sa-l mai stiu si de "sef" da nu e chiar asa ca niciodata nu am fost o femeie umila
ada_pink
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:58
cred ca cea mai dureroasa arma e indiferenta
mergi si tu in oras fara el ... incearca sa fii cea pe care a cunoscuto el... cea la care nu are nimeni curaj sa deschida gura
chiar daca in suflet plangi zambeste tot timpul si trateaza-l cu raceala asta daca mai poti sa-l suporti langa tine... iar cand vei fi cu mintea mai limpede vei lua si o hotarare daca ramai cu el sa nu
ariana25
Postat pe 17 Noiembrie 2008 13:02
iti multumesc... vom mai vb despre asta daca si tu ai placerea...acum v atrebui sa plec..o zi cat mai placuta...si te tin la curent!!!
ada_pink
Postat pe 17 Noiembrie 2008 13:05
crezi ca daca ii dai un ultimatum ar putea sa reflexioneze putin si sa te asculte si pe tine?sau e genul la care astfel de lucruri nu conteaza?pai atunci,probabil solutia ar fi sa il parasesti tu inante sa o faca el.sau tu nu pui problema parasirii?
Marina_20
Postat pe 17 Noiembrie 2008 13:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeie leu , barbat balanta 8 De la: andreutza_nr1 11 Aprilie 2010 23:04
balanta cu ascendent in leu rog detalii 9 De la: Amora 19 Septembrie 2009 09:25
cum pot fi 2 barbati gemeni atat de diferiti..... 4 De la: motzko 23 Aprilie 2010 21:44
eu cerd ca ceea ce conteaza mai mult este ascendentul fiecaruia...voi ce credeti? 37 De la: Army96 7 August 2009 15:35
horoscop balanta ridicol 6 De la: yumy 22 Iulie 2010 17:51