Setari Cookie-uri

Despre femeia FECIOARA

Eu sunt fecioara si am relatie cu un rac de 3 ani si mai bine. Este perfect. Ma ajuta sa cresc, sa invat cine sunt, imi aduce aminte din cand in cand ca sunt cu capul in nori dar si ca sunt cea mai importanta pentru el. Este genul destul de comod in relatie, adica prefera sa nu-si bata capul cu complicatii de genul alta relatie-mai ales daca stii sa-i mai arati din cand in cand si cat de mult tii la el. E un tip inteligent cateodata chiar intelept, sfaturi sincere si bine intentionate are intotdeauna la indemana, un foarte bun prieten, camarad, confident. Din punct de vedere sexual, dupa un anumit timp cred ca ramane mai mult pe seama mea faza cu 'spice up a little bit the relation' dar este foarte deschis si ramane foarte placut surprins de micile ghidusii pe care le mai aduc eu la noi in dormitor( un corset, o costumatie, nu va ganditii la hard)
Este relatia pe care eu de mica fiind am visat-o, nu as renunta la el pentru nimic in lume, stie sa ma faca sa ma gandesc la calitatile lui, are un feeling parca- si atunci cand am eu in mintea mea si cea mai mica indoiala cu privire la el, vine si ma lamureste. Este un extraordinar entertainer- o persoana cu care poti sta ore in sir sa discuti despre nimicuri si totusi sa pleci de la discutie cu cateva chestii in plus.
Ce sa mai zic, este o persoana pe care am cucerit-o greu, le atragi atentia cu adevarat foarte greu, mai ales ca ei traiesc putin intr-o lume a lor, dar acum cand privesc in urma, cu mana pe inima spun ca a meritat si sunt pregatita sa ma infrunt oricand cu greutati pentru a mentine relatia cu el.
cristinavaleanu
Postat pe 17 Noiembrie 2008 16:21
De la: SimplePlan, la data 2008-07-25 02:53:34FEMEIA:Femeia Fecioarã clasicã este rezervatã si disciplinatã ca ºi bãrbatul, dar la ea pudoarea, castitatea,timiditatea sunt mai vizibile. Are simþul datoriei ºi responsabilitãþilor ºi ºtie sã-ºi organizeze viaþa de zi cu zi. Când anumite disonanþe o împiedicã sã-ºi exprime latura cea bunã, riscã sã devinã meschinã, cicãlitoare, preocupatã excesiv de treburile casnice,moralizatoare ºi cârcotaºã pentru cel mai neînsemnat lucru. Face parte din categoria celor care nu tolereazã o greºealã de ortografie, o patã,o stupiditate banalã ºi se enerveazã din astfel de lucruri într-un mod exagerat.

total de acord




corect!
Alexandra09
Postat pe 29 Noiembrie 2008 10:25
De la: Alexandra09, la data 2008-11-29 10:25:14
De la: SimplePlan, la data 2008-07-25 02:53:34FEMEIA:Femeia Fecioarã clasicã este rezervatã si disciplinatã ca ºi bãrbatul, dar la ea pudoarea, castitatea,timiditatea sunt mai vizibile. Are simþul datoriei ºi responsabilitãþilor ºi ºtie sã-ºi organizeze viaþa de zi cu zi. Când anumite disonanþe o împiedicã sã-ºi exprime latura cea bunã, riscã sã devinã meschinã, cicãlitoare, preocupatã excesiv de treburile casnice,moralizatoare ºi cârcotaºã pentru cel mai neînsemnat lucru. Face parte din categoria celor care nu tolereazã o greºealã de ortografie, o patã,o stupiditate banalã ºi se enerveazã din astfel de lucruri într-un mod exagerat.

total de acord




corect!

foarte corect
anonim12345
Postat pe 29 Noiembrie 2008 10:31
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-15 10:18:46
De la: cristianamnd, la data 2008-08-31 15:45:46Sunt fecioara cu ascendent in scorpion. Ce parere aveti?

eu sunt fecioara cu ascendent in leu :)
pareri ?



ok, sunt fecioara cu ascendent in leu. Super combinatie!!!
Pot spune ca sunt o luptatoare, si fac tot posibilul sa-mi iasa asa cum vreau eu. Tipicara ca toate fecioarele, dar ... ma adaptez situatiei.
MISSILVY
Postat pe 26 Ianuarie 2009 18:52
De la: MISSILVY, la data 2009-01-26 18:52:19
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-15 10:18:46
De la: cristianamnd, la data 2008-08-31 15:45:46Sunt fecioara cu ascendent in scorpion. Ce parere aveti?

eu sunt fecioara cu ascendent in leu :)
pareri ?



ok, sunt fecioara cu ascendent in leu. Super combinatie!!!
Pot spune ca sunt o luptatoare, si fac tot posibilul sa-mi iasa asa cum vreau eu. Tipicara ca toate fecioarele, dar ... ma adaptez situatiei.


Nu am stiut niciodata ascedentul.Cum il aflu??
Alexandra09
Postat pe 27 Ianuarie 2009 17:09
buna ziua. foarte corect si frumos ai desris femeia fecioara. felicitari draga
sardovane62
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:53
De la: sardovane62, la data 2009-01-28 10:53:41buna ziua. foarte corect si frumos ai desris femeia fecioara. felicitari draga


felicitarile sunt pentru Cris J
sardovane62
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:57
eu sunt fecioara da nu as spune ca e cea mai dificila zodie...sunt sensibile..si corecte spre deosebire de alte pers din alte zodii....ce pot sa va spun sau sa ti spun este ca....pe o parte avem de pierdut stii ca se zice cine e bun e luat de prost...:) oricum luam si analizam totul....din mii de unghiuri....si ca toate zodiile....avem si defecte ....si la urma urmei astea sunt niste caracteristici...facute in general...important e cum esti tu ca persoana si ce faci in fiecare zii sa devii o persoana mai buna sau...mai rea:D
topyk
Postat pe 31 Ianuarie 2009 17:36
De la: Alexandra09, la data 2009-01-27 17:09:49
De la: MISSILVY, la data 2009-01-26 18:52:19
De la: zeita_zeita, la data 2008-11-15 10:18:46
De la: cristianamnd, la data 2008-08-31 15:45:46Sunt fecioara cu ascendent in scorpion. Ce parere aveti?

eu sunt fecioara cu ascendent in leu :)
pareri ?



ok, sunt fecioara cu ascendent in leu. Super combinatie!!!
Pot spune ca sunt o luptatoare, si fac tot posibilul sa-mi iasa asa cum vreau eu. Tipicara ca toate fecioarele, dar ... ma adaptez situatiei.


Nu am stiut niciodata ascedentul.Cum il aflu??


Trebuie sa stii ora nasterii. Ascendentul se afla in functie de ora la care te-ai nascut si de locul nasterii, mai exact de locul in care se afla luna pe cer (semnul zodiacal) in momentul nasterii tale. Sunt siteuri care calculeaza ascendentul. Introduci data exacta a nasterii, inclusiv ora, si locatia.
Aladiah
Postat pe 31 Ianuarie 2009 18:47
forate tare ce scrie de femeia fecioara....eu sunt in zodia fecioarei...desi de multe ori nu ma regaseam in tot ce ma gasit pe net ca scris de aceasta zodie.aici m am regasit un unele.dupa parerea mea femeia fecioara,ca sa o cunosti,nu ti ajunge nici o viata sunt fecioara si ma mandresc!!! un pupic pt toate fecioarele
ymk
Postat pe 20 Februarie 2009 17:16
1). Despre femeia Fecioara:
Femeia Fecioara este o pudica nu pentru ca asa s-a nascut, ci pentru ca asa a fost educata. Sarmul personal de aici i se si trage, din acest conflict interior între frica de pacatul trupesc si naturaletea cu care pacatuieste tocmai prin trup.

Nu va luati dupa criticile ei permanente, nu acordati atentie fricilor ei de tot felul...! Nu va luati dupa faptul ca face o curatenie generala furibunda în onoarea petitorilor pâna cu 5 minute înainte ca ei sa sune la usa! Toate acestea sunt doar consecintele puritatii ei interioare care nu se poate manifesta altfel!

Daca o stimulati putin (nu mental, ci erotic) pe femeia Fecioara, o sa descoperiti o frumusete interioara în stare virginala, gata oricând sa se sacrifice pe altarul mentalitatilor si al prejudecatilor, prinsa într-o daruire totala care va va face sa va simtiti zeul absolut al tuturor iubirilor omenesti.

Femeia Fecioara are leac pentru orice neîmplinire - priviti-i picioarele armonioase, coapsele roditoare de strângeri usor obraznice, mijlocul adesea înconjurat de o cingatoare abia provocatoare, sânii frumos arcuiti, într-o linie nici copilaroasa, nici matura si gâtul de camee, cu zulufi renascentisti care stârnesc fiori la cea mai mica rasfirare a lor. Mai ales când se arcuieste ca o felina ostenita, femeia Fecioara pune brusc în lumina o feminitate pe care nici femeia Balanta nu o egaleaza. Lasati-o sa se isterizeze putin fiindca ati venit la întâlnire cu camasa botita - este modul ei de a va arata cât de mult va iubeste si cât de mult aspira ca perfectul cuplului sa fiti dvs., nu ea.

_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 15:48
2). Cum seduci femeia Fecioara:
Daca plecati la cumparaturi împreuna cu femeia Fecioara, faceti lista de cheltuieli înainte de a pleca de acasa si dovediti-i ca sunteti gata sa economisiti si cel mai mic sfant. Urmariti cu interes jurnalele de actualitati si dezinfectati bine scaunul de la wc dupa ce l-ati folosit. Eventual, daca mergeti împreuna sa cinati undeva, alegeti un loc unde mai ales toaletele sa fie curate iar chelnerii scrobiti. Vorbiti-i despre ultimele noutati la bursa si spuneti-i ca la magazinele de "second hand" s-au adus lucruri noi.

Femeia Fecioara nu agreeaza nici saracia, dar nici extravaganta. Totusi, odata iesita în lume, nu accepta o invitatie, un concediu sau o calatorie decât de la excelent în sus. Constelatia Fecioarei a fost adeseori reprezentata printr-o fecioara care tine la piept cornul abundentei. Faptul ca femeia Fecioara este foarte atenta cu cheltuielile nu înseamna nici zgârcenie si nici avaritie - ci doar o buna chibzuiala a resurselor.

Femeia Fecioara este usor de impresionat daca îi povestiti cum ati salvat un animal de la înec, dar va face crize daca, odata adus în casa animalul cu pricina, va gasi fire de par de la el pe covor. Luati-i, asadar, un aspirator bun, dar si o draperie usor insinuanta, pusa în valoare de o lumina galesa, foarte potrivita pentru declaratii de dragoste.

Daca este asigurata ca nimeni nu-i violeaza intimitatea si, pe de alta parte, stimulata sa-si dea în petic, femeia Fecioara va va dovedi ca, dincolo de perfectionismul care a facut din nativele acestei zodii niste fiinte rau famate afectiv, ea este totusi o femeie foarte darnica în placerile amoroase, practicând un joc erotic indecent la modul fascinant.

Faceti orice efort pentru a o mentine în priza pe femeia Fecioara! Nu va trebuie nici virilitatea Taurului si nici pasionalitatea Leului, ci doar incandescenta unui nativ de Foc si agilitatea Semnelor de Aer. Atentie: pentru femeia Fecioara, preludiul este foarte important, altfel miscarile rapide ale mintii s-ar putea s-o decupleze de la orice fantezie amoroasa.

_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 15:49
De la: ada_pink, la data 2008-11-17 12:08:49marea mea problema ca pana sa incep aceasta relatie eram o persoana foarte mandra si greu imi ajungea cineva la nas.... la mine una si cu una faceau doua si atat..ori alb ori negru...fare alte nuante de gri.... dar relatia asta m-a dat peste cap.... de un an si jumatate de cand sunt cu el simt ca nu mai sunt eu... unde a disparut tot orgoliul si mandria mea? unde e femeia aia careia nu ii ieseai din cuvant k altfel era vai de tine.... am nevoie de voi acum
juls
Postat pe 13 Aprilie 2009 09:36
buna ...vad k avem ceva in comun sunt nascuta in aceasi zi cu tine ..eu am ascendent in scorpion ...si k si tine am avut o rel cu un berbec care a durat in jur de 1 an jumate ...nush cum e la tine dar si pe mine reusise la un momentdat sa ma indoctrineze sa`l vad numai pe el sa trec peste greseli si chiar sa ma simt vinovata tot pt faptele lui ...intr`un final m`am trezit la realitate si am rupt brusc rel fara sa ma uit inapoi ..berbecii sincer sunt niste curvari si greu ii pui cu botul pe labe ...si partea nasola e k ajung sa devina obsedati ...n`am specificat k am scapat f greu de el ...nush ce sfat sat`i dua dar mie nu mi`a adus satisfactie rel cu un berbec sunt ok pana la un anumit punct ...ideea e k trebuie sa te prezinti puternica si cu orgoliu sa pui piciorul in prag knd e nev ...o sa le trezesti f mult interesu, decat daca ai continua sa treci peste orgoliul tau....sfatul meu acum tu stii mai bine ce e de facut ...succes :d
juls
Postat pe 13 Aprilie 2009 09:42
De la: ada_pink, la data 2008-11-17 12:08:49marea mea problema ca pana sa incep aceasta relatie eram o persoana foarte mandra si greu imi ajungea cineva la nas.... la mine una si cu una faceau doua si atat..ori alb ori negru...fare alte nuante de gri.... dar relatia asta m-a dat peste cap.... de un an si jumatate de cand sunt cu el simt ca nu mai sunt eu... unde a disparut tot orgoliul si mandria mea? unde e femeia aia careia nu ii ieseai din cuvant k altfel era vai de tine.... am nevoie de voi acum



buna ...vad k avem ceva in comun sunt nascuta in aceasi zi cu tine ..eu am ascendent in scorpion ...si k si tine am avut o rel cu un berbec care a durat in jur de 1 an jumate ...nush cum e la tine dar si pe mine reusise la un momentdat sa ma indoctrineze sa`l vad numai pe el sa trec peste greseli si chiar sa ma simt vinovata tot pt faptele lui ...intr`un final m`am trezit la realitate si am rupt brusc rel fara sa ma uit inapoi ..berbecii sincer sunt niste curvari si greu ii pui cu botul pe labe ...si partea nasola e k ajung sa devina obsedati ...n`am specificat k am scapat f greu de el ...nush ce sfat sat`i dua dar mie nu mi`a adus satisfactie rel cu un berbec sunt ok pana la un anumit punct ...ideea e k trebuie sa te prezinti puternica si cu orgoliu sa pui piciorul in prag knd e nev ...o sa le trezesti f mult interesu, decat daca ai continua sa treci peste orgoliul tau....sfatul meu acum tu stii mai bine ce e de facut ...succes :d
juls
Postat pe 13 Aprilie 2009 09:44
Buna,eu sunt fecioara si ,despre aceasta zodie pot spune din experienta ca suntem cicalitoare frate,noi nu despicam firul in 4 ci in 8!Suntem critice dar nu rautacioase,critica este tot pentru binele vostru!Razbunatoare ar mai fii o caracteristica a zodiei(la mine se potriveste),nu las nimic,greu ma faci sa-mi pierd efectiv rabdarea si sa ma superi ff tare,insa cad reusesti,sa te feresti!Foarte meticuloase si perfectioniste sunt femeile acestei zodii,cu picioarele pe pement,cu o gandire foarte matura pentru varsta pe care o au........etc Intr-o relatie cel mai bine se inteleg cu taurul,iubitul meu este taur si suntem impreuna de 1 an jumatate,ne intelegem extraordinar!Am av relatii si cu un varsator(n-aveam nimic in comun),racul n-a fost pe placul meu niciunul deoarece sunt oameni care nu se tin de cuvant si nu intarzie intotdeauna,lucru pe care fecioarele il detesta!In rest sunt ff iubitoare si grijulii,copii sunt cele mei minunate fiinte pentru ele.Pupici
bebe_Cristina
Postat pe 13 Aprilie 2009 10:07
Femeia fecioara este plina de puritate!
all_the_love
Postat pe 13 Aprilie 2009 10:12
De la: lyly_k, la data 2008-08-16 22:32:58buna seara
sunt noua pe aici
Zicea cineva ceva de relatia fecioara-rac?
Eu sunt fecioara si am fost maritata 18 ani cu un rac
Era varza(adica e si acum).Nu tu spontaneitate,nu tu glume sarate....
nimic.Era tipul de om care n-are nici un ideal in viata.Mergea la servici 8 ore si apoi facea gaura in saltea.Daca vrei sa ai de-aface ceva cu vreun rac vezi din ce mediu provine,ca eu n-am cascat ochii si nu prea l-am avut de sprijin.Era incapatanat si cu aere de mascul feroce.
Eu n-am rezistat mai mult de atat cu el.Poate tu ai mai mult noroc. Bafta


hahahaahaaaaa... shi io-s feciaoara shi am stat shi io cu un rac cam juma de an... shi a fost exact k mariajul tau! chiar k racul meu a fost shi este varza! lipsit de orice interes... doar job shi pat... dar nu k s-ar fi sexat... ci doar somn de frumusete
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 13 Aprilie 2009 14:27
De la: stefancelmic, la data 2008-08-28 10:43:21
De la: anca_vasile, la data 2008-08-07 16:04:38O Fecioara in pat? E dracu' gol! Mai multe detalii ar trebui sa dea cei care au avut experiente intime cu o femeie Fecioara. eu lasez invitatia...sa vedem, cine are curajul sa-si expuna aici experientele!


te contrazic 100%1000!!!! eu sint geaman... si partenera mea este fecioara.... referitor la pat..... nu este cum zici tu nici pe departe ,,dracul gol'' poate cu alte zodii.... nini un caz cu un geaman (in speta eu) hai sa ii spun ca ,,nu prea face fata'' adica, inhibitii cu duiumul.... ,,noutati'' in materie de sex.... impresia mea este ca daca partenerul nu vine cu ,,ceva nou'' (eu) nici ea ca fecioara nu este interesata sa vina ea ,,cu noul'' cine stie... poate nu tine atit de zodie, cit de persoana... probabil... ca sa zic asa... nu o intereseza ,,moul'' in materie de sex, dar nici nu il respinge... impresia mea este ca zodiei fecioara ii place ,,sa faca dragoste'' dar ii place si ,,sexul'' dar la care ,,nu participa'' (nu ca nu ii place) ,,pe motiv''
ca nu ,,poate concepe'' asa ceva.. adica sa vina ea cu initiativa... de fapt, in final totul tine de ,,gustul'' fiecaruia, in materie de sex...



pai io-ti dau dreptate.... cu intarziere.... io s fecioara, el din gemeni... nu ies intotdeauna scantei. nu k ar fi el vinovat, doamne fereste. io s vinovata
inainte am avut insa o relatie cu un rac.... care s-a dus naibii... dar partidele de sex erau... dementiale shi io eram mereu cu chef!

acu io zic k depinde de partener... nu de zodia partenerului
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 13 Aprilie 2009 14:30
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-13 14:30:56
De la: stefancelmic, la data 2008-08-28 10:43:21
De la: anca_vasile, la data 2008-08-07 16:04:38O Fecioara in pat? E dracu' gol! Mai multe detalii ar trebui sa dea cei care au avut experiente intime cu o femeie Fecioara. eu lasez invitatia...sa vedem, cine are curajul sa-si expuna aici experientele!


te contrazic 100%1000!!!! eu sint geaman... si partenera mea este fecioara.... referitor la pat..... nu este cum zici tu nici pe departe ,,dracul gol'' poate cu alte zodii.... nini un caz cu un geaman (in speta eu) hai sa ii spun ca ,,nu prea face fata'' adica, inhibitii cu duiumul.... ,,noutati'' in materie de sex.... impresia mea este ca daca partenerul nu vine cu ,,ceva nou'' (eu) nici ea ca fecioara nu este interesata sa vina ea ,,cu noul'' cine stie... poate nu tine atit de zodie, cit de persoana... probabil... ca sa zic asa... nu o intereseza ,,moul'' in materie de sex, dar nici nu il respinge... impresia mea este ca zodiei fecioara ii place ,,sa faca dragoste'' dar ii place si ,,sexul'' dar la care ,,nu participa'' (nu ca nu ii place) ,,pe motiv''
ca nu ,,poate concepe'' asa ceva.. adica sa vina ea cu initiativa... de fapt, in final totul tine de ,,gustul'' fiecaruia, in materie de sex...



pai io-ti dau dreptate.... cu intarziere.... io s fecioara, el din gemeni... nu ies intotdeauna scantei. nu k ar fi el vinovat, doamne fereste. io s vinovata
inainte am avut insa o relatie cu un rac.... care s-a dus naibii... dar partidele de sex erau... dementiale shi io eram mereu cu chef!

acu io zic k depinde de partener... nu de zodia partenerului


Tu ai dreptate!Eu sunt cu un taur si.................intre noi nu este deloc o monotonie ci relatiile noastre in pat sunt extraordinare.
bebe_Cristina
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:01
De la: SimplePlan, la data 2008-07-24 23:19:51Hmm...as dori sa stiu si parerile celorlalti privind zodia FECIOARA..
Am auzit ca ar fi una dintre cele mai dificile zodii existente..


fecioara here...yep true! foarte dificile, pretentioase, schmbatoare, fixiste. dar daca le ajungi la suflet, te vor iubi TOATA viata. trebuie doar sa ai grija sa nu le dezamagesti.
l_diana_c
Postat pe 15 Aprilie 2009 16:17
De la: andreea1976, la data 2008-08-04 13:53:39Si eu sunt fecioara,dar eu trebuie sa recunosc ca sunt putin dificila.
Se spunea undeva despre feciore ca sunt diplomate,nu stiu,dar eu de multe ori dau dovada de lipsa totala de diplomatie,intotdeauna spun ceea ce gandesc si de multe ori am suparat fara sa vreau.
Urasc din tot sufletul minciuna,ipocrizia,falsitatea.
Sunt o romantica incurabila ceea ce contrazice firea practica a fecioarei.
Ar trebui sa facem un club al Fecioarelor.Ce ziceti?


vreau si eu in clubul ala!
l_diana_c
Postat pe 15 Aprilie 2009 16:20
De la: SimplePlan, la data 2008-07-24 23:19:51Hmm...as dori sa stiu si parerile celorlalti privind zodia FECIOARA..
Am auzit ca ar fi una dintre cele mai dificile zodii existente..


eu sunt fecioara..si..pot spune ca sunt destul de sociabila..ma enervez ff greu...dar si cand ma enervez ....nu e bine...sunt ambitioasa,am vointa,daca vreau sa realizez ceva..nu ma las pana nu reusesc..sunt sufletista,ajut multe persoane,nu sunt egoista..sau zgarcita...nu suport sa fiu mintita,tradata,supusa testelor.
nu cred ca fecioara este o zodie dificila....fiecare are partile lui bune..si mai putin bune...
m_deea14
Postat pe 15 Aprilie 2009 16:21
sunt fecioara !!! sunt extrem de dificila, greu de inteles...uneori exagerata, deoarece tin cont d orice detaliu, cat de mic ar fi el si vreau k totul sa fie perfect dak se poate! rezolv treburile cu f mare meticulozitate...sunt o fire fff sensibila....critic d emulte ori pe cel d langa mine dak ceva nu-i oki.... si lupt intotdeuna ptr ceea ce-mi dorec cu adevarat, nu ma las batuta va poooop !!!! si...sunt happy k-s in zodia fecioarei
claudyyya
Postat pe 16 Aprilie 2009 18:05
Helãu! Fecioara cu ascendent in sagetator! Marfa!Caracterul unei persoane este dat de mai multi factori:mediul in care a crescut, scoala,prietenii....F important este si ascendentul.In jurul varstei de 27 ani si pana spre 33-34 ascendentul este cel care incepe sa-si puna mai mult amprenta asupra caracterului nostru si nu zodia sub care ne-am nascut.
Despre fecioare... unirea contrariilor: blanda dar si ferma, hotarata dar si indecisa, puternica dar si slaba, pudica dar si pasionala si tot asa. Daca vrei sa cuceresti o fecioara, atacul direct nu e cea mai buna solutie. Ai suficienta rabdare ca sa descoperi ce se afla sub gheata afisata si rasplata va veni.Dar ATENTIE! nu incerca sa o minti sau sa o manipulezi ca nu iese.are un fler innascut care imediat detecteaza ca ceva nu e in regula si .. te-ai fript!!!.Data viitoare cand o vei vedea pe strada instinctiv vei trece pe trotuarul celalalt. Sunt f calme si rabdatoare,dar o data calcate pe coada se trandforma in cel mai redutabil luptator......
Ei,dar sunt multe de spus, asa ca daca vreti sa cunoasteti personalitatea fecioarei, garantat nu va veti plictisi(si aici ma refer la partea ascunsa fecioarelor........)
kudika009949
Postat pe 24 Aprilie 2009 23:38
Si eu sunt Fecioara.Sunt cateodata dificila,imi place ordinea dar nu exagerez si mai fac cateodata observatii dar cu cele mai bune intentii. Din pacate las foarte mult de la mine si observ ca nu prea primesc inapoi.Mi s-a "atras" atentia sa mai fiu si pentru mine nu numai pentru altii.Aaa si sunt o prietena excelenta....as da orice sa am o prietena asa cum sunt eu.

Sunt mandra ca sunt Fecioara
iona80
Postat pe 26 Aprilie 2009 17:04
VREAU SI YO SA STIU CATE CV DESPRE ZODIA MEA
r4luk
Postat pe 6 Iulie 2009 16:46
De la: andreea1976, la data 2008-08-04 13:53:39Si eu sunt fecioara,dar eu trebuie sa recunosc ca sunt putin dificila.
Se spunea undeva despre feciore ca sunt diplomate,nu stiu,dar eu de multe ori dau dovada de lipsa totala de diplomatie,intotdeauna spun ceea ce gandesc si de multe ori am suparat fara sa vreau.
Urasc din tot sufletul minciuna,ipocrizia,falsitatea.
Sunt o romantica incurabila ceea ce contrazice firea practica a fecioarei.
Ar trebui sa facem un club al Fecioarelor.Ce ziceti?
angelxxx2010
Postat pe 6 Iulie 2009 22:11
De la: andreea1976, la data 2008-08-04 13:53:39Si eu sunt fecioara,dar eu trebuie sa recunosc ca sunt putin dificila.
Se spunea undeva despre feciore ca sunt diplomate,nu stiu,dar eu de multe ori dau dovada de lipsa totala de diplomatie,intotdeauna spun ceea ce gandesc si de multe ori am suparat fara sa vreau.
Urasc din tot sufletul minciuna,ipocrizia,falsitatea.
Sunt o romantica incurabila ceea ce contrazice firea practica a fecioarei.
Ar trebui sa facem un club al Fecioarelor.Ce ziceti?
angelxxx2010
Postat pe 7 Iulie 2009 00:12
salut! imi permit sa ma bag si eu in discutie atata timp cat sunt si eu fecioara. Ai dreptate tu cu lipsa diplomatiei,intotdeauna mi-a lipsit si am spus in fata tot ceea ce am avut de zis si vreau sa spun ca am pierdut mult in viata cu asta,al meu sot se chinuie de cativa ani buni sa ma invete cum sa fiu o diplomata,iese ceva ceva,ma pot controla,bine intervine si maturitatea si problemele care le ai in urma lipsei diplomatiei si atunci iei altfel lucrurile,intradevar si eu am urat taota viata minciuna,incorectitudinea,ipocrizia,falsitatea,murdaria,iresponsabilitatea...si multe ...multe altele,noi fecioarele iubim perfectiunea chiar daca si noi la randu nostru avem defectele noastre ca toata lumea,eu sunt o romantica si nu am stiut asta pana nu am iubit cu adevarat si cred ca tine totusi de zodie....oare??? nu sunt sigura...stiu ca sunt o persoana foarte rece pe de alta parte...una peste alta eu sunt mandra ca sunt fecioara!!!....si da!... sunt de acord cu clubul fecioarelor! pup dulce
angelxxx2010
Postat pe 7 Iulie 2009 00:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cosmetice 9 De la: visan_georgiana 15 Martie 2011 16:16
buna am si eu o parere 9 De la: mitura 15 Noiembrie 2009 21:47
Rac 41 De la: kudika077973 6 Noiembrie 2009 03:44
Balanta-fecioara 2 De la: laura10203 9 Aprilie 2010 16:24
eu Leu, ea Pesti 15 De la: sndr_cristina 25 Noiembrie 2010 14:32