Setari Cookie-uri

Femeia FECIOARA , barbatul TAUR

buna ma numesc aurora, sunt in zodia taurului si acum o luna am cunoscut un barbat din zodia fecioarei.........bn el deja este implivat intr o rel cu un varsator relatie care dupa cate imi zice el cam scartie.........oare ma puteti ajuta cu ceva sfaturi din pct de vedere astrologic am avea o sansa? eu am ajuns sa tin la el....pt ca in momentele in care suntem impreuna practic ne completam......ne intelegem din priviri parca ne am cunoaste de o viata..........multumesc din suflet
auroraaa
Postat pe 30 Noiembrie 2011 02:58
buna va zic si eu! ma bucur sa va gasesc,pentru ca ,nu stiu de ce aveam strania senzatie ca sunt singura pe lume,cand venea vorba de mine si de problemele mele .Da,si eu cunosc un taur chiar foarte bn,si pot sa spun ca ne intelegem foarte bn,adica spre deosebire de altii el este foarte realist,echilibrat chiar si cu picioarele pe pamant;totul este bn pana cand isi aminteste ca are un orgoliu incredibil in dotare,o incapatanare tampita as putea spune eu,si mai ales intotdeauna sta inchis in ograda lui de unde nu mai vede pe altcineva in afara de el. El trebuie sa fie mereu in centrul atentiei,si daca nu ii acorzi chestia asta neconditionat,ce credeti ca face...ignora,si ignora cu o nesimtire greu de tolerat. Iar daca ii spui ca a gresit undeva sau ca a gresit fata de tine si te superi pe el sa nu te astepti sa vina sa-ti ceara scuze..n-o sa se intample in veci;daca te sup pe el,el iti intoarce spatele si se comporta ca si cum nici nu ai exista pentru ca el nu poate sa acepte ca un om ca el care reprezinta formula perfecta poate gresi,de fapt,tot tu esti de vina pt ca te superi .Adica orice ar face el tu nu ai dreptul sa te sup pe el si pace Si inca ceva,crede ca el ere dreptate intotdeauna,ca el le stie si le face mai bn pe toate;daca vede ca esti mai priceput sau mai cu mot decat el..nu invata de la tn,te face sa te simti prost pt ca ai aceste calitati.Ma enerveaza taurii pt incapacitatea lor de a intelege ca nu sunt ei etalonul lumii,ca nu sunt centrul universului si ca ograda in care stau ei inchisi chiar daca este comoda nu este si calitativa...uneori parca mi se par ingusti la minte. scuze daca lezez pe cineva
kudika_26389
Postat pe 16 Ianuarie 2013 21:18
Exista atatia oameni care se cred centrul Universului si nu sunt neaparat nascuti in zodia taurului, asa cum nu toti cei nascuti in zodia taur se cred deasupra tuturor.

Chestia asta cu zodiile si trasaturile specifice fiecarei zodii sunt doar niste stereotipuri.
Viorica_Franziska
Postat pe 17 Ianuarie 2013 10:59
Categoric Da !!! ID-ul meu este: alin_vulturul...Te astept sa discutam (sunt un taur al tuturor posibilitatilolr ,romantic ,,iubito,protector si nu las plictiseala sa intervina in viata mea !!! Viata trebuie traita ..! nu este timp de stat in fotoliu ..Comoditatea si lipsa de comunicare dauneaza grav intr-o relatie de iubire !Cu totii suntem tineri...si este vremea de trait si de iubit
kudika_970170
Postat pe 4 Iulie 2014 15:22
Fiind o persoana orgolioasa isi ascude deseori sentimentele. Chiar daca nu iti arata asta cred ca criticile tale exagerate il ranesc. Ii este frica si simte nesiguranta din partea ta.

Daca intradevar il doresti spunei adevarul la fel cum ai scris si pe forum.
Ori cat de incapatinat ar fi o sa cedeze.
kudika_976191
Postat pe 10 Noiembrie 2014 13:37
Mai bine lasati voi zodiile si concentrati-va asupra acelui om nu va bazati in totalitate pe zodii, va vorbesc din experienta deplina, eu ma luam inainte numai dupa zodii le studiam, le cercetam si nimic bun nu poate iesi daca pui zodia in fata caracterului acelui om, eu sunt pesti si nu exista zodie care sa se implice mai mult in ale astrelor ca cei in zodia pesti, pt ca recunosc, sunt foarte creduli...deci aveti grija sa nu devina o boala aceast studiu al zodiilor de care vreti sa aflati atat de mult, fiecare om difera chiar daca are aceeasi zodie pt ca fiecare dispune de un set de calitati si defecte, unii avandu-le mai accentuate decat altii.
Only_One
Postat pe 10 Noiembrie 2014 14:32
De la: Only_One, la data 2014-11-10 14:32:27Mai bine lasati voi zodiile si concentrati-va asupra acelui om nu va bazati in totalitate pe zodii, va vorbesc din experienta deplina, eu ma luam inainte numai dupa zodii le studiam, le cercetam si nimic bun nu poate iesi daca pui zodia in fata caracterului acelui om, eu sunt pesti si nu exista zodie care sa se implice mai mult in ale astrelor ca cei in zodia pesti, pt ca recunosc, sunt foarte creduli...deci aveti grija sa nu devina o boala aceast studiu al zodiilor de care vreti sa aflati atat de mult, fiecare om difera chiar daca are aceeasi zodie pt ca fiecare dispune de un set de calitati si defecte, unii avandu-le mai accentuate decat altii.



Corect!!!!Subscriu!
kudika_15804
Postat pe 10 Noiembrie 2014 14:33
De la: Only_One, la data 2014-11-10 14:32:27Mai bine lasati voi zodiile si concentrati-va asupra acelui om nu va bazati in totalitate pe zodii, va vorbesc din experienta deplina, eu ma luam inainte numai dupa zodii le studiam, le cercetam si nimic bun nu poate iesi daca pui zodia in fata caracterului acelui om, eu sunt pesti si nu exista zodie care sa se implice mai mult in ale astrelor ca cei in zodia pesti, pt ca recunosc, sunt foarte creduli...deci aveti grija sa nu devina o boala aceast studiu al zodiilor de care vreti sa aflati atat de mult, fiecare om difera chiar daca are aceeasi zodie pt ca fiecare dispune de un set de calitati si defecte, unii avandu-le mai accentuate decat altii.

wow si tu brutus , tot pesti ca mine si ca si miss R ... WOW , adevar mare graiesti !subscriu !
kudika_956659
Postat pe 10 Noiembrie 2014 14:59
Mersi! ;)
Only_One
Postat pe 10 Noiembrie 2014 15:10
De la: Only_One, la data 2014-11-10 15:10:47Mersi! ;)

ai un de la mine , zi frumoasa ...daca va place ...http://www.youtube.com/watch?v=ISr0PJ1HSD8
kudika_956659
Postat pe 10 Noiembrie 2014 15:20
De la: kudika_956659, la data 2014-11-10 15:20:48
De la: Only_One, la data 2014-11-10 15:10:47Mersi! ;)

ai un de la mine , zi frumoasa ...daca va place ...http://www.youtube.com/watch?v=ISr0PJ1HSD8


"Defectele mele sunt principala mea calitate. Defectelor mele le datorez putinul ,cat l-am realizat eu in viata"___ Octavian Paler
kudika_15804
Postat pe 10 Noiembrie 2014 15:24
De la: kudika_956659, la data 2014-11-10 15:20:48
De la: Only_One, la data 2014-11-10 15:10:47Mersi! ;)

ai un de la mine , zi frumoasa ...daca va place ...http://www.youtube.com/watch?v=ISr0PJ1HSD8



Frumos! si chiar ma regasesc in acele versuri. :)
Only_One
Postat pe 10 Noiembrie 2014 16:28
seara frumoasa ....http://www.youtube.com/watch?v=FLhHCClnIFY
kudika_956659
Postat pe 10 Noiembrie 2014 18:20
da asa este .....sunt f.f.f obositori , chear daca nu comenteaza se uita la tine din cap pana in picioare la cum te imbraci de-ti vad si cea mai mica scama......nu mai spun .....de parfumul pe care-l folosesti si cate si mai cate ....iar cand vine vorba de mancare .....este si mai rau ori gatesti bine .ori nu .....falsi si de ce spun asa ...'? iti spun ca te iubesc exact ca si cum ar zice buna ziua sau " esti frumoasa " dar dragele mele sa nu-i credeti deoarece ei o spun doar pt a te simti bine ...si nu o spun pt ca ......te iubeste .....se iubesc doar pe ei ..iar daca o fecioara sta bine cu un taur ..sta pt ca ea stie sa se plieze dupa mofturile lui pt a avea un camin fericit .....ea este cheia cuplului si nu el .....dor ca ei cred asta ,,,,,!!!
Greta_Zangur_1
Postat pe 20 Iulie 2016 23:20
da asa este .....sunt f.f.f obositori , chear daca nu comenteaza se uita la tine din cap pana in picioare la cum te imbraci de-ti vad si cea mai mica scama......nu mai spun .....de parfumul pe care-l folosesti si cate si mai cate ....iar cand vine vorba de mancare .....este si mai rau ori gatesti bine .ori nu .....falsi si de ce spun asa ...'? iti spun ca te iubesc exact ca si cum ar zice buna ziua sau " esti frumoasa " dar dragele mele sa nu-i credeti deoarece ei o spun doar pt a te simti bine ...si nu o spun pt ca ......te iubeste .....se iubesc doar pe ei ..iar daca o fecioara sta bine cu un taur ..sta pt ca ea stie sa se plieze dupa mofturile lui pt a avea un camin fericit .....ea este cheia cuplului si nu el .....dor ca ei cred asta ,,,,,!!!
Greta_Zangur_1
Postat pe 20 Iulie 2016 23:20
Eu zic ca deja ti-ai facut o impresie gresita despre noi...probabil din cauza experientelor neplacute in trecut
Si eu sunt nascut in zodia asta, chiar pe 24 si sunt cu o fata in zodia fecioara ceea ce m-a si adus pe aici(ma gandeam sa ma informez putin desi nu prea cred in chestiile astea) Unii oameni ne vad buni altii ne vad rai dar de un lucru sunt sigur: comportamentul nostru este rezultatul comportamentului vostru, cand incercati sa va impuneti sau sa va impuneti o parere in fata noastra si este respinsa asta nu inseamna neaparat ca nu vrem sa o auzim, dar ultima decizie va fi a noastra mereu pentru ca ne place siguranta de asta sunt sigur , cat despre relatia de cuplu eu personal tin sa spun ca nu sunt rau pentru ca vreau, ci sunt rau pentru ca asa trebuie, voi femeile in general sunteti niste minti foarte complicate, trebuie sa va tinem si cu, cald si cu rece dar ii voi spune mereu ca o iubesc si dimineata cand se trezeste langa mine si seara la culcare, suntem afectuosi si vom fi mereu loiali, doar nu incercati nimic aiurea pentru ca atunci cand o sa fiti date la o parte din mintea noastra o sa fiti date probabil deja de mult din sufletul nostru, tinem minte orice detaliu, daca vreodata aprobam sau tacem inseamna ca o facem sa va simtiti si voi bine
kudika_1037715
Postat pe 1 Iulie 2019 02:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu pesti ... el scorpion 8 De la: kudika333630 29 Noiembrie 2010 09:12
Eu rac, el scorpion 40 De la: kudika369423 20 Februarie 2011 08:42
de ce fetele sunt diferite de baieti? 117 De la: lao_kudika 23 Septembrie 2009 17:02
eu sagetatoare el fecioara :X:X 14 De la: miss_darine 7 Martie 2011 19:28
cum sa-i reduc virilitatea? 58 De la: artafengshui 24 Mai 2012 16:40