Setari Cookie-uri

Femeia FECIOARA , barbatul TAUR

De la: me_laura, la data 2008-08-01 19:27:47 femeia fecioara si barbatul taur....este cea mai buna compatibilitate si vorbesc din proprie experienta,suntem impreuna de aproape 7 ani si este o relatie bazata pe respect,incredere si fff multa iubire.femeia fecioara nu se lasa dominata intrucat taurul nu asta isi doreste,el vrea sa aiba alaturi o femeie puternica si pe care sa poata conta...la bine si la greu.Fecioarelor luati-va un Taur daca vreti sa fiti iubite ,rasfatae si protejate.El cere la schimb un singur lucru:femeia de langa el sa fie doar a lui si.....atat.
.......................



nu sunt de acord cu tot ceea ce zici...eu sunt fecioara si iubitul meu taur....si nu ne intelegem bine....in ultimul timp ne certam f des....vrea numai el sa aibe dreptate kiar dk nu are

Postat pe 4 Mai 2009 20:50
eu cred k m`as intelege mai bine cu el doar daca ne-am desparti....:D:D

Postat pe 4 Mai 2009 20:51
eu stiu multe cupluri femeie fecioara si barbat berbec...si le merge exceptional !!! ma numar si eu printre norocosi
silviu_m74
Postat pe 4 Mai 2009 20:58
asa de multe fecioare sa fie fericite cu un tau?r...eu sunt tot fecioara si am avut 2 iubiti in zodia taur....eu nu stiu cum faceti voi dar pe mine ambii m-au plictisit de moarte...pentru mine un taur nu are secrete si e previzibil...comunicarea a fost excelenta ....dar nu tu idei noi...in pat pentru mine taurul e prea comod....poate ca n-am intalnit taurul potrivit...sau poate momentul potrivit...dar totusi prefer un barbat care poate sa-mi mentina interesul aprins....si sa ma surprinda...
ariadna_106
Postat pe 14 Mai 2009 09:31
De la: ariadna_106, la data 2009-05-14 09:31:15asa de multe fecioare sa fie fericite cu un tau?r...eu sunt tot fecioara si am avut 2 iubiti in zodia taur....eu nu stiu cum faceti voi dar pe mine ambii m-au plictisit de moarte...pentru mine un taur nu are secrete si e previzibil...comunicarea a fost excelenta ....dar nu tu idei noi...in pat pentru mine taurul e prea comod....poate ca n-am intalnit taurul potrivit...sau poate momentul potrivit...dar totusi prefer un barbat care poate sa-mi mentina interesul aprins....si sa ma surprinda...
i-ati un berbec si ai sa ai parte de tot ce poftesti ca sa-ti mentina interesul aprins...
silviu_m74
Postat pe 14 Mai 2009 19:24
oh silviu sa inteleg ca tu insati esti berbec....merci de sfat...dar eu cu berbecii nu ma pot intelege si pace....mai bine amical decat razboi....
ariadna_106
Postat pe 16 Mai 2009 11:01
De la: ariadna_106, la data 2009-05-16 11:01:13oh silviu sa inteleg ca tu insati esti berbec....merci de sfat...dar eu cu berbecii nu ma pot intelege si pace....mai bine amical decat razboi....


Am si eu 2 prieteni....fecioara si taur....si s-au inteles f bine timp d 3 ani....apoi s-au despartit pt ca (spune ea) ea nu mai simtea aceeasi relatie ca la inceput....voia ceva nou. Acum si-a dat seama ca el e d fapt cel p care il iubeste, dar el nu prea da semne de impacare.
PS: de acord cu chestiunea cu berbecii spusa de silviu, de acord si cu ce ai spus tu, ariadna....eu una am avut parte de unul si ma simteam paradoxal de bine (cred ca nu si el intru totul, pt ca n-a tinut). Succes la cuceriri! :)
Amy_K
Postat pe 16 Mai 2009 11:08
De la: silviu_m74, la data 2009-05-04 20:58:46eu stiu multe cupluri femeie fecioara si barbat berbec...si le merge exceptional !!! ma numar si eu printre norocosi

si eu sunt fecioara si prietenu berbec si ne intalegem bine......bine ca ne mai mancam in gura ca uneori berbeci sunt foarte incapatanati
andapui
Postat pe 16 Mai 2009 11:09
Prietenul meu este taur iar eu fecioara. Nu suntem de mult timp impreuna dar deja s-a mutat la mine. Acum 1 luna l-am prins ca vroia sa ma insele... L-am intrebat de ce? Mi-a rapsuns ca de prost, de bou... Eu tot nu stiu care e problema deoarece se poarta extraordinar de bine cu mine si eu cu el la fel, sex facem de 2 ori pe zi sau chiar de 3 ori... Mi-am pus 10000000 de intrebari si i le-am pus si lui. Nu am inteles de ce vroia sa o faca. L-am iertat cu o singura conditie: sa nu se mai intample. Increderea in el s-a cam spulberat si incerc sa trec peste... Totusi de ce?
gabrijia
Postat pe 21 Decembrie 2009 12:58
acelasi lucru mi sa intamplat si mie sa fiu inselata...eu find fecioara si el taur..dar mi a zis k nu se mai intampla..acum sa vedem..:)
kudika099600
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:24
De la: gabrijia, la data 2009-12-21 12:58:36Prietenul meu este taur iar eu fecioara. Nu suntem de mult timp impreuna dar deja s-a mutat la mine. Acum 1 luna l-am prins ca vroia sa ma insele... L-am intrebat de ce? Mi-a rapsuns ca de prost, de bou... Eu tot nu stiu care e problema deoarece se poarta extraordinar de bine cu mine si eu cu el la fel, sex facem de 2 ori pe zi sau chiar de 3 ori... Mi-am pus 10000000 de intrebari si i le-am pus si lui. Nu am inteles de ce vroia sa o faca. L-am iertat cu o singura conditie: sa nu se mai intample. Increderea in el s-a cam spulberat si incerc sa trec peste... Totusi de ce?






... cind iti scoti totul la taraba e foarte greu sa mentii interesul cuiva pentru o perioada mai lunga ...

marco918
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:37
De la: kudika099600, la data 2010-01-08 00:24:20acelasi lucru mi sa intamplat si mie sa fiu inselata...eu find fecioara si el taur..dar mi a zis k nu se mai intampla..acum sa vedem..:)





... l-ai pus sa faca niste analize ? ... poate te procopsesti si cu vreun bonus sa ai de ce sa iti dai pumni in cap toata viata ...
marco918
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:39
Pai ce credeti? Am fost la analize zilele trecute ca nu stiu ce i-a aparut si era suspect de sifilis. Am facut analiza amandoi si a iesit negativ. El tot zice ca nu a fost cu nimeni doar cu mine....
gabrijia
Postat pe 8 Ianuarie 2010 15:49
Am cautat destul de mult un Topic despre Femeia Fecioara si Barbatul Taur..
ei bine am si eu un tauras..si l-am cam imbalnzit

suntem impreuna de 3 ani si niciodata nu a existat monotonia.
Ne iubim foarte mult! Ne alintam si rar ne certam..ne contrazicem..dar in gluma ca asa-i frumos

Eu fiind fecioara, vreau sa domin.
El fiind taur simte nevoia sa domine.
Ei bine..nu pot sa-l domnin si nici nu vreau pentru ca ma respecta si ma face fericita!
El nu ma poate domina pentru ca-l respect si ii satisfac toate poftele sa zic asa .

asa...ca fetelor bafta la iubit taurasi v-am pupaaaT!
Andreea.
Andreea_Ungureanu
Postat pe 11 Aprilie 2010 13:05
ce naiba inseamna incapatanat ?
adica imposibil de manipulat ?
bine ca e ... ca pana la urma ce datorie are oricine de a se trada pe sine pt x sau y ?
_Alexa_
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:17
De la: alexa1234, la data 2010-04-11 14:17:05ce naiba inseamna incapatanat ?
adica imposibil de manipulat ?
bine ca e ... ca pana la urma ce datorie are oricine de a se trada pe sine pt x sau y ?



ma refer ca daca i se pune ceva in cap , nu ii iese..
si el niciodata nu ma inselat pentru ca cum am mai zis, na iubim foarte mult..
20% dintre cupluri, pot avea o relatie serioasa. Bazata pe respect si iubire , nu pe sex.
Andreea_Ungureanu
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:53
si asta e rau ?
vezi ca in dex mai e un sinonim pt incapatanare :ambitie .
adica, dc tu crezi ceva de ce ai renunta la ce crezi/gandesti ? e mai rapid aceeasi fidelitate pentru propriile decizii/ganduri ... dc gandesti ceva e nomal sa fii constient de corectitudinea a ceea ce gandesti si incrancenare daca apar piedici .
incapatanare e numita doar cand cineva din afara vrea sa te convinga de ceva si nu poate , pentru ca tu ramai la propriile decizii privind ceea ce alegi sa gandesti .
si cine incearca sa te faca sa gandesti altceva nici nu merita sa te faca sa te razgandesti odata ce nu iti respecta deciziile .
_Alexa_
Postat pe 11 Aprilie 2010 17:11
adica eu niciodata nu am numit pe cineva incapatanat, dar eu am fost numita .
si in genere de cei intuzivi care incercau sa ma faca sa cred altceva decat ceea ce eu gandeam deja.
deci nu prea aveau dreptul de a o face , e chestie de a respecta o alta persoana si alegerile sale .
si oarecum de intelegere .
_Alexa_
Postat pe 11 Aprilie 2010 17:15
Ti se pare tie cumva ca am zis de rau ca taurii sunt incapatanati ?
Aici ma refer ca nu se lasa pana nu-si indeplinesc dorintele, ceea ce este foarte bine!

cred ca ma intelesesei gresit
Andreea_Ungureanu
Postat pe 11 Aprilie 2010 18:25
Si la faza cu manipularea ..stai tu linistita ca niciunu nu ne tinem sub papuc . Mi se pare o chestie inutila, si fara lipsa de incredere
Andreea_Ungureanu
Postat pe 11 Aprilie 2010 18:28
pai incapatanarea e o critica, un defect .
ambitia e o calitate .

ÎNCÃPÃȚÂNÁT adj. 1. îndãrãtnic, recalcitrant, refractar, (livr.) obstinat, (pop.) sanchiu, (reg.) inacciu, înțestat, (Olt.) dugos, (înv.) capeș, renitent, (fam. peior.) capsoman, cãpãțânos, cãpos. (Ce om ~, nu vrea sã ...) 2. ambițios, îndãrãtnic, îndârjit, perseverent, stãruitor. (S-a dovedit foarte ~ în atingerea obiectivului.)

ÎNCÃPÃȚÂNÁ, încãpãțânez, vb. I. Refl. A stãrui cu îndârjire într-o comportare voluntarã, fãrã a ține seama de împrejurãri; a se îndãrãtnici. ♦ (În sens favorabil) A se ambiționa într-o atitudine, pentru o idee etc.

ÎNCÃPÃȚÂNÁ vb. 1. a se îndãrãtnici, (livr.) a se obstina, (pop.) a se nãtângi, (reg.) a se încâina. (Te ~ fãrã motiv.) 2. a se ambiționa, a se îndãrãtnici, a se îndârji, a persevera, a persista, a stãrui.

sau cel putin asa a comunicat tonul celor care de ex m-au numit pe mine asa .
_Alexa_
Postat pe 11 Aprilie 2010 18:52
ÎNCÃPÃȚÂNÁT, -Ã, încãpãțânați, -te, adj. Care stãruie cu îndârjire și fãrã flexibilitate; îndãrãtnic. ♦ (În sens favorabil) Ambițios. [Var.: (reg.) încãpãținát, -ã adj.] – V. încãpãțâna.
_Alexa_
Postat pe 11 Aprilie 2010 18:53
deja devii culmea, eu am zis-o pur si simplu intr-un topic despre relatiile fecioara-taur.
Daca vrei sa critici critica altundeva ca deja schimbi subiectul si intr-un forum nu se face asa..
Vorbim despre tauri si fecioare.

daca esti taur foarte bine daca esti fecioara e bine, daca esti alta zodie e perfect :)
Andreea_Ungureanu
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:04
Deci domnisoara laura, nu cred ca e corect ca, datorita frustrarii tale in legatura cu fostul/actualul prieten sa pui o eticheta pe toti barbatii nascuti in aceeasi perioada, pentru ca, pur si simplu e u stupizenie.
Deci pana acum sa scris despre mine ca sunt ciudat, insel, sunt plictisitor, mint, nu sunt deloc sociabil, nesigur, lipsa de imaginatie in dormitor, incapatanat, fara idei si extrem de plictisitor.

Acum ce ar trebui sa spun eu ? Ca fecioarele sunt extrem de subiective, baga defectele altora la inaintare ca sa se simta ele bine cu ele insele ? ca sa-si scuze propriile greseli si defecte ?

Totusi, nu suntem niste zodii, suntem oameni.
mihaib
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:07
Nu devin culmea, era o observatie legata de un cuvand folosit ca fiind o critica .
Nu e cazul sa te enervezi cand cineva are o alta parere ... eu nu m-am enervat .
Doar mi-am sustinut punctul de vedere .
_Alexa_
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:11
si comentez pentru ca exact un taur mi-a spus ca e incapatanat ... si in aceeasi forma, fiind vazut ca a fi un defect .
mi-am amintit cand eu am fost vazuta asa ... si am completat ce am avut de completat .
_Alexa_
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:13
si referitor la relatia taur -fecioara , peste tot pe net se spune ca este o relatie buna , la modul obiectiv, evident conteaza si educatia, mediul , persoana ..... nivelul de evolutie al fiecaruia ....
deci a judeca la rece cand e vba de 2 oameni bine stabiliti , e cam dificil fara sa ii cunosti .
_Alexa_
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:17
Nu m-am enervat, doar mi-am zis eu punctul de vedere asa cum l-ai facut tu.

Ca pana la urma toti avem defecte....si la mine cel mai mare e ca-i critic pe cei din jur si eu incerc sa nu fac greseli sa nu-mi scoata lumea ochii " da uite-te la tine si dupa spune despre mine ". Dar n-am ce sa-i fac ..asa sunt eu :D si taurasul meu ma accepta cu defectu' asta :)
Andreea_Ungureanu
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:20
personal, doar fecioarele, taurii, capricornii si scorpionii au avut capacitatea de a imi castiga admiratia .
pers exacte, fara a generaliza . dar s-au concentrat in persoane de aceste zodii .
_Alexa_
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:20
eu inainte de rel asta am mai avut un iubit care era rac..si chiar nu ma atragea deloc.
si acum credeti-ma ca el mi-a rezit toate interesele.
Poate cum ai zis tu alexa, mai sus: conteaza si educatia si etc.
Da..si probabil de aceea unele persoane ce spun ca fecioarele sau taurii nu se inteleg, este pentru ca nu au aceleasi chestii in comun.
Noi degeaba citim despre zodii cum si cu cine se potrivesc, daca nu ni se intampla ceva real in viata reala.
Andreea_Ungureanu
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ea leu el capricorn 9 De la: AdrianaR 26 Ianuarie 2011 00:18
eu rac el taur.... 7 De la: iulia12 20 Noiembrie 2009 12:04
Prea multa lume suparata pe "gemeni" ! Pentru gemeni si nu numai! 34 De la: charlotte_sucks 12 Decembrie 2009 23:31
Care este compatibilitatea dintre femeia capricorn si barbatu Rac??? 2 De la: LoveSmartFashion 16 Ianuarie 2011 17:14
fecioara sau balanta? 5 De la: IOANAMINCU 16 Martie 2009 20:50