Setari Cookie-uri

Femeia FECIOARA , barbatul TAUR

De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-12 14:03:47
De la: Ame_ly, la data 2010-09-12 13:37:04
De la: daniela_maryuty, la data 2010-09-12 13:32:08
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-12 13:28:19
De la: daniela_maryuty, la data 2010-09-12 13:26:01nu stiu ...n-am avut de-a face decat cu LEI si varsatori http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/19073.html#




..eu zic sa nu te enervezi asa..incearca un barbat taur si nu vei regreta
..sunt the best ever



cobra_dm
Postat pe 12 Septembrie 2010 14:07
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-12 14:03:47
De la: Ame_ly, la data 2010-09-12 13:37:04
De la: daniela_maryuty, la data 2010-09-12 13:32:08
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-12 13:28:19
De la: daniela_maryuty, la data 2010-09-12 13:26:01nu stiu ...n-am avut de-a face decat cu LEI si varsatori http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/19073.html#




..eu zic sa nu te enervezi asa..incearca un barbat taur si nu vei regreta
..sunt the best ever




Ame_ly
Postat pe 12 Septembrie 2010 14:13
De la: Ame_ly, la data 2010-09-12 14:13:03
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-12 14:03:47
De la: Ame_ly, la data 2010-09-12 13:37:04
De la: daniela_maryuty, la data 2010-09-12 13:32:08
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-12 13:28:19
De la: daniela_maryuty, la data 2010-09-12 13:26:01nu stiu ...n-am avut de-a face decat cu LEI si varsatori http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/19073.html#




..eu zic sa nu te enervezi asa..incearca un barbat taur si nu vei regreta
..sunt the best ever






ce te-a multumit cel mai mult in relatia cu taurul?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 12 Septembrie 2010 14:14
...nu dau din casa
Ame_ly
Postat pe 12 Septembrie 2010 14:16
De la: Ame_ly, la data 2010-09-12 14:16:17...nu dau din casa




hai ca ai fost haioasa
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 12 Septembrie 2010 14:18
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-12 14:18:42
De la: Ame_ly, la data 2010-09-12 14:16:17...nu dau din casa




hai ca ai fost haioasa


..pfff nu pot sa rezist caldurii unui taur
Ame_ly
Postat pe 12 Septembrie 2010 14:20
De la: Ame_ly, la data 2010-09-12 14:20:37
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-12 14:18:42
De la: Ame_ly, la data 2010-09-12 14:16:17...nu dau din casa




hai ca ai fost haioasa


..pfff nu pot sa rezist caldurii unui taur


angelo_micnegrusiurat
Postat pe 12 Septembrie 2010 14:21
..taur
Inima acestui tip este caracteristicã pentru o fire voluptuoasã, absolut tandrã ºi carnalã, care inclinã spre pasiunea profundã. Cei doi poli complementari ai dragostei -sentimentul ºi dorinþa -se contopesc intr-o totalitate pasionalã. Nu cunoaºte chinurile disocierii afective
Ame_ly
Postat pe 12 Septembrie 2010 14:28
De la: Ame_ly, la data 2010-09-12 14:28:50..taur
Inima acestui tip este caracteristicã pentru o fire voluptuoasã, absolut tandrã ºi carnalã, care inclinã spre pasiunea profundã. Cei doi poli complementari ai dragostei -sentimentul ºi dorinþa -se contopesc intr-o totalitate pasionalã. Nu cunoaºte chinurile disocierii afective







angelo_micnegrusiurat
Postat pe 12 Septembrie 2010 14:30
De la: Ame_ly, la data 2010-09-12 14:28:50..taur
Inima acestui tip este caracteristicã pentru o fire voluptuoasã, absolut tandrã ºi carnalã, care inclinã spre pasiunea profundã. Cei doi poli complementari ai dragostei -sentimentul ºi dorinþa -se contopesc intr-o totalitate pasionalã. Nu cunoaºte chinurile disocierii afective


e un chin totusi la mijloc......atunci cand amandoi polii nu lucreaza fata de aceasi persoana.....

taurul e dotat cu o sexualitate,un apetit,o energie,iesite din comun...dar atunci cand nu pune suflet,toata placerea e injumatatita.............
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 12 Septembrie 2010 14:40
Tocmai ma intalnesc cu o fecioara si imi place foarte mult: e foarte inteligenta,funny si are un puternic sex -appeal. Pana acum e foarte bine sa vedem de acum in continuare
kudika179420
Postat pe 15 Septembrie 2010 11:45
Am uitat sa spun : eu taur fiind
kudika179420
Postat pe 15 Septembrie 2010 11:46
Am si eu o problema cu un tauras ... eu sunt balantza fata...nu stiu cat de bine se inteleg zodiile dar citind aici pareri despre zodia taur l-am cam regasit . Ideea e ca relatia noastra s-a racit eu plecand la facultate si el ramanand acasa...Eu am considerat sa l las in pace pt ca relatia nu avea rost dar tot intalnindu-ne prin oras el mereu venea la mine ma lua in brate ma pupa.... si am zis sa tot incerc si asta a fost o perioada destul de lunga eu il evitam el ma cauta si la telefon la fel.... pana intr o zi cand trebuia sa ma vad cu el iar eu cred ca l -am stresat un pic din cauza timpului ca eram constransa de el c atrebuia sa ma intorc la facultate ... m-a evitat si nu ne am mai vazut . i am zis tot ce mo deranjat pana in momentul ala si cat d mult vroiam sa l vad ..intrebarea e daca o sa ma mai caute :-s sau pur si simplu are o satiscaftie sa faca treaba asta ca sa vada cat de mult ma agit :)) Nu stiu ce sa cred sincer ... am incercat sa fiu doar amica cu el iar el o inceput sa mi zica ca ma asteapta sa vin acasa ca sa ma vada ...
citricutza
Postat pe 17 Septembrie 2010 12:55
Taurii sunt cei mai potriviti barbati pt o relatie pe termen lung . Sunt atenti, tandri si fideli.
JolieJulie
Postat pe 17 Septembrie 2010 13:08
Ce stiu eu despre uniunea "Taur si Balanta":

Ambii sunt patronati de Venus (tandrete, iubire, caldura sufleteasca, dragoste pt. frumos, arta etc..)

La inceputul relatiei iese..."cu artificii" (de extaz..),
.. dar "picioarele pe pamant" ale Taurului nu se vor intelege cu "aeriana Balanta.."


da'...exceptiile pot exista...
EKaterina
Postat pe 17 Septembrie 2010 13:13
El a fost super la inceput dar nu stiu de ce s-a stricat asa ....nici nu stiu cum sa l tratez de acum incolo....ce sfat imi datzi ? sa fiu indiferenta sau ...?
citricutza
Postat pe 17 Septembrie 2010 14:19
..pai..Taurul e pofticios...; fai ceva bun de mancare (o friptura savuroasa + vin rosu bun sau prajituri..) Stiu sigur ca nu rezista la prajituri de casa...
Si...incearca sa petreci mult timp cu el...; devine dependent de prezenta persoanelor cu care s-a obisnuit sa-si petreaca timpul...

Sa stii ca Taurul sufera enorm cand I SE PARE ca e tradat sau abandonat,...dar face pe indiferentul...
EKaterina
Postat pe 17 Septembrie 2010 21:49
I-as face prajituri dar cum eu sunt plecata la facultate cum sa-l starnesc altfel ? si daca eu nu l sun el poate ma suna peste 3 luni sau poate deloc ca l-am certat ultima data .... e f indiferent si pe mine ma face sa mi pierd interesul ...de aceea nu stiu daca sa mai insist sau nu ....mi se pare intr un fel penal ..eu sa trag de el si el nimic ...poate nu mai vrea nimica :-s desi mo mai cautat el nici nu stiu ce sa zic e asa complicaat :(((
citricutza
Postat pe 18 Septembrie 2010 11:12
I-as face prajituri dar cum eu sunt plecata la facultate cum sa-l starnesc altfel ? si daca eu nu l sun el poate ma suna peste 3 luni sau poate deloc ca l-am certat ultima data .... e f indiferent si pe mine ma face sa mi pierd interesul ...de aceea nu stiu daca sa mai insist sau nu ....mi se pare intr un fel penal ..eu sa trag de el si el nimic ...poate nu mai vrea nimica :-s desi mo mai cautat el nici nu stiu ce sa zic e asa complicaat :(((
citricutza
Postat pe 18 Septembrie 2010 12:21
Pai..exact..; te chinuie si el acu' pe tine....d'aia nu te suna...
L-ai certat...pai a dibuit ca asa te poate necajii si...asta face...
Suna-l cand iti vine (da' sa nu-ti vina prea des...) si intreaba-l/spune-i ... baliverne...
Uite, poti sa-l inveti cu un mesaj de dimineata (ca o cafeluta..) si dupa o vreme...faci o pauza..si vezi...: daca iti trimite el sau te suna...l-ai "prins" in mreje...; a devenit dependent de ..mesajul tau=> de prezenta ta (chiar si asa..la distanta...- oricum e mai bine decat nimic...)
EKaterina
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:36
am putea vb pe messenger ? :)
citricutza
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:50
Intru rar pe Kudica..., mai des pe Y..., pe mess..nu am timp...(si drept sa-ti spun...nu amestec "vietile"...), dar putem pe privat !
EKaterina
Postat pe 20 Septembrie 2010 18:32
uite id ul meu de mess > printreculori <
citricutza
Postat pe 20 Septembrie 2010 18:59
si eu am un taur.. ma inteleg bine cu el...avem aproape 2 ani împreunã, speram ca va dura mult... intr-adevar este foarte incapatanat, el are ultimul cuvant iar eu fac compromisuri... dar in rest este un nativ foarte bun calm, iubitor, tandru:X IMPORTANT: ei știu foarte bine cum sa ne cucereascã pe noi fecioarele
madishh
Postat pe 16 Noiembrie 2010 23:26
Eu sunt taur si pot spune ca nu conteaza numai zodia ci si ascendentul in cazul unei relatii. Eu am ascendentul in balanta iar fecioara mea are ascendentul in scorpion. Iar ce pot spune despre noi e ca ne intelegem perfect,ne completam foarte bine iar dupa scurt timp dupa ce ne-am cunoscut am inceput sa privim viata cu aceeasi ochi si am trait si traim adevarata pasiune,dragostea pura si pe fiecare zi ce trece ne dam seama cat de norocosi suntem pt ca in sfarsit am dat unul de altul.Si stiu ca deabia e inceputul unei relatii ca-n povesti unde eu sunt ultimul Tudor al Dinastiei Tudorilor iar iubita mea este o prea frumoasa Cosanzeana, si sunt sigur ca si la 80 de ani iubita mea o sa fie fericita langa mine.
kudika179420
Postat pe 16 Ianuarie 2011 20:46
De la: kudika179420, la data 2011-01-16 20:46:45Eu sunt taur si pot spune ca nu conteaza numai zodia ci si ascendentul in cazul unei relatii. Eu am ascendentul in balanta iar fecioara mea are ascendentul in scorpion. Iar ce pot spune despre noi e ca ne intelegem perfect,ne completam foarte bine iar dupa scurt timp dupa ce ne-am cunoscut am inceput sa privim viata cu aceeasi ochi si am trait si traim adevarata pasiune,dragostea pura si pe fiecare zi ce trece ne dam seama cat de norocosi suntem pt ca in sfarsit am dat unul de altul.Si stiu ca deabia e inceputul unei relatii ca-n povesti unde eu sunt ultimul Tudor al Dinastiei Tudorilor iar iubita mea este o prea frumoasa Cosanzeana, si sunt sigur ca si la 80 de ani iubita mea o sa fie fericita langa mine.


eu-iubita lui Tudor,ultimul mostenitor al dinastiei tudorilor:)
intr-adevar...e minunat langa tine!
karinita18
Postat pe 16 Ianuarie 2011 20:54
De la: kudika179420, la data 2011-01-16 20:46:45Eu sunt taur si pot spune ca nu conteaza numai zodia ci si ascendentul in cazul unei relatii. Eu am ascendentul in balanta iar fecioara mea are ascendentul in scorpion. Iar ce pot spune despre noi e ca ne intelegem perfect,ne completam foarte bine iar dupa scurt timp dupa ce ne-am cunoscut am inceput sa privim viata cu aceeasi ochi si am trait si traim adevarata pasiune,dragostea pura si pe fiecare zi ce trece ne dam seama cat de norocosi suntem pt ca in sfarsit am dat unul de altul.Si stiu ca deabia e inceputul unei relatii ca-n povesti unde eu sunt ultimul Tudor al Dinastiei Tudorilor iar iubita mea este o prea frumoasa Cosanzeana, si sunt sigur ca si la 80 de ani iubita mea o sa fie fericita langa mine.








... de inceput se vede cum ai inceput ... dar vezi sa nu termini pe la ... Socola ... ... nu de alta dar voi astia cu zodiile, astropolologhia sinteti de tot RISUL ... e greu sa crezi ca aveti ceva in dovlecelul ala necopt ... nici macar RIDICOLUL de a afla ca a aparut inca o zodie nu va opreste sa va spalati creierul in continuare cu ideea ca oamenii si personalitatea lor se invirt dupa ... stele ...
marco918
Postat pe 16 Ianuarie 2011 21:01
De la: me_laura, la data 2008-08-01 19:27:47 femeia fecioara si barbatul taur....este cea mai buna compatibilitate si vorbesc din proprie experienta,suntem impreuna de aproape 7 ani si este o relatie bazata pe respect,incredere si fff multa iubire.femeia fecioara nu se lasa dominata intrucat taurul nu asta isi doreste,el vrea sa aiba alaturi o femeie puternica si pe care sa poata conta...la bine si la greu.Fecioarelor luati-va un Taur daca vreti sa fiti iubite ,rasfatae si protejate.El cere la schimb un singur lucru:femeia de langa el sa fie doar a lui si.....atat.


sunt de accord!!!! imi iubesc taurasul de aproape 4 ani si il iubesc tot mai multtt pe zi ce trece.
gasiti-va un tauras pt ca el va va face cu adevarat fericite!!!!

va pup
Ovideea
Postat pe 26 Ianuarie 2011 09:58
Cred ca asta e elementul cheie -PASIUNEA

SI taurul si fecioara ofera si primesc pasiune la schimb...ganditi-va daca n-ar fi atat de iubitori si atenti ne-ar mai place de ei?
andreya86
Postat pe 20 Iulie 2011 14:17

relatia taur -fecioara e cea mai buna ptr fiecare dintre ei , desigur sunt si exceptii de la regula dar...rare , amandoi sunt domestici , muncitori , seriosi , de incredere , iubitori iar impreuna pot face enorm de multe lucruri insa este un dar !!! unii dintre barbatii taur , ma refer la tinerete pot fii putin cam afemeiati si putin infideli , asta o pun pe seama ca poate femeia fecioara nu este atat de dezinhibata sau cu un apetit sexual la nivelul barbatului taur , daca femeia este open mind si cu acelasi apetit nu cred ca pot fii probleme , in rest ...o relatie superba .
banalulanonim
Postat pe 20 Iulie 2011 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu fecioara, el leu. Oare ne potrivim? 6 De la: Frankie_Zuzu 9 Septembrie 2009 16:40
Eu Capricorn, el Berbec. Ce parere aveti? 3 De la: cristinika29 2 Iunie 2009 18:17
doi sagetatori ?!? 9 De la: maissa 11 August 2009 11:19
leu-taur 7 De la: koryne_2007 9 Septembrie 2009 21:24
Zodiacul Geloziei ---Vi se potriveste? 17 De la: delicacy 16 Mai 2010 11:11