Setari Cookie-uri

Femeia FECIOARA , barbatul TAUR

racii sunt f sensibili si nu prea riposteaza, mai mult isi plang de mila ....
probabil ca taurul tau riposteaza ....
_Alexa_
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:27
nu stiu..posibil.
apreciez la el ca mai e cu idei noi, lafel si eu..si suntem ff glumeti nu stiu cum sa explic.
Sper sa gasiti si voi pe cineva asa..sa va faca sa simtit ce n-ati simtit pana acum si sa va faca cu adevarat fericita! pentru ca orice femeie merita!!!
si invers bineinteles! sa nu uitam ca si barbatii trebuiesc facuti fericiti :)
Andreea_Ungureanu
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:30
capacitatea de a fi fericit sta mai mult in propria pers decat ion celalat .
si dc 2 pers nu se potrivesc, isi pierd timpul impreuna .
so, in genere nu prea astept de la x sau y sa ma faca pe mine sa imi fie bine ...asa ca aleg oameni pe care pot sa ii apreciez si respect .
_Alexa_
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:34
In ceea ce priveste critica , nimeni nu are obligatia de a face pe altcineva fericit prin renuntare la sine .
Critica vine din egoism si o oarecare fortare de a impune altuia sa fie cum astepti tu sa fie .
E distructiva in relatii personale , nu profesionale .... cand critici un fapt, nu un om.
Eu apelez la ceva similar ,doar cand vreau sa o termin cu cineva .... dar nici atunci nu se numeste critica.
Si sincera sa fiu,personal, nu suport critica, e presanta si inutila, de fapt atragand departarea de celalat mai mult decat orice altceva .
Plus ca e o reactie rationala, fapt ce in relatile personale nu ar prea trebui sa existe , acolo unde tre sa existe intelegere, deci se anuleaza critica .
Cam atat, pe scurt .
_Alexa_
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:49

Ce intrebare este asta ? daca diferenta este de ani de 0 , 4 , 8 ....ani este o relatie divina daca e alttfel este o relatie dereglata de natura oculta si credeti-ma ..ma pricep , astrologic ...e divina , nu va indoiti....
banalulanonim
Postat pe 11 Aprilie 2010 23:03
pai cum sa incep...cu greu...cate odata ma soate din sarite, nu se tine de cuvant in unele lucruri care vrem sa le facem si nu acorda destula atentie si seriozitate in anumite chestii care ar trebui tratate cu mai multa atentie
uneori ma uimesc cu atitudinile lor de tauri incapatanati,vor sa fie numai cum vor ei,ca noi sa fim numai cum vor ei,sa nu ii stresam prea tare deoarece se schimba imediat
kudika165718
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:30
eu sunt fecioara si am avut o relatie cu un barbat taur timp de 2 ani jumate .. si a fost de vis .. reusea sa ma surprinda zi de zi cu cate o mica atentie ! urmatorul meu iubit tot taur mi`l doresc .. cine n`are un taur acasa sa`si cumpere !
dulcikau
Postat pe 13 Aprilie 2010 20:15
Astrologic, se impaca foarte bine, amandoua fiind semne de pamant - insa atentie ca ambele zodii confera multa incapatanare, si orgoliu mai renuntati din ele.
ice_flower
Postat pe 13 Aprilie 2010 20:20
De la: dulcikau, la data 2010-04-13 20:15:32eu sunt fecioara si am avut o relatie cu un barbat taur timp de 2 ani jumate .. si a fost de vis .. reusea sa ma surprinda zi de zi cu cate o mica atentie ! urmatorul meu iubit tot taur mi`l doresc .. cine n`are un taur acasa sa`si cumpere !


total de accord
Andreea_Ungureanu
Postat pe 14 Aprilie 2010 09:07
dulcikau. pai de ce te-ai despartit de primut taur daca te surprindea in fiecare zi si era atat de bun? Eu am renuntat la taurul meu ptr ca se transformase intr-un bou. Defapt cred ca a fost de la inceput, dar nu isi aratase toate ciudateniile. Si sincer cine nu are un taur chiar nu merita sa-l "cumpere" ar da banii degeaba. Si daca nu credeti intrati pe garbo.ro unde exista un subiect cu barbatul taur si va convingeti ca nu merita oricat de bine s-ar intelege cineva cu ei.
laura31c
Postat pe 14 Aprilie 2010 10:39
De la: laura31c, la data 2010-04-14 10:39:47dulcikau. pai de ce te-ai despartit de primut taur daca te surprindea in fiecare zi si era atat de bun? Eu am renuntat la taurul meu ptr ca se transformase intr-un bou. Defapt cred ca a fost de la inceput, dar nu isi aratase toate ciudateniile. Si sincer cine nu are un taur chiar nu merita sa-l "cumpere" ar da banii degeaba. Si daca nu credeti intrati pe garbo.ro unde exista un subiect cu barbatul taur si va convingeti ca nu merita oricat de bine s-ar intelege cineva cu ei.


dar n u trebuie sa citim sa ne dam seama cum sunt Taurii. Daca avem o experienta neplacuta cu un taur asta e nu inseamna ca toti sunt asa.
La fel si cu fecioara...ce s-ar intampla daca toti ar spune" fecioarele sunt cele mai jalnice " ati spune si voi ca nu toate sunt lafel.Fiecare personalitate difera
Andreea_Ungureanu
Postat pe 15 Aprilie 2010 09:49
Mare adevar ai zis, eu sunt Taur, si e exact asa cum ai zis tu ;)
ingerashu89
Postat pe 3 Mai 2010 14:18
aici......m-ai gasit 30 aprilie
elvis89
Postat pe 31 August 2010 00:17
Am si eu o problema ma ajuta cineva plzz.cunt barbat taur si am o iubita de 5 luni fecioara inainte ne intelegeam foarte bine eu am fost plecat 1 luna jumate atunci am realizat si eu si ea ca tinem foarte mult unu la altu. intr-o zi am plecat cu niste priteni la munte ea sa suparat ca am uitat de ea pt ca aveam planuri nu neaparat am uitat dar vreiam sa mai ies si cu prieteni.de atunci am aflat ca nu mia fost prea fidela dar am trecut cu vederea.dar vad ca ea e mai tot tp rece cu me eu incerc sa fac sa fie bine dar orce as face tot de raceala aia dau:( ce as putea face sa fie ca inainte? ea zice ca tine la mine dar nu mai tine asa de mult:( ce sa fac? datimi un sfat va rog:((
kudika320727
Postat pe 10 Septembrie 2010 01:06
De la: kudika320727, la data 2010-09-10 01:06:26Am si eu o problema ma ajuta cineva plzz.cunt barbat taur si am o iubita de 5 luni fecioara inainte ne intelegeam foarte bine eu am fost plecat 1 luna jumate atunci am realizat si eu si ea ca tinem foarte mult unu la altu. intr-o zi am plecat cu niste priteni la munte ea sa suparat ca am uitat de ea pt ca aveam planuri nu neaparat am uitat dar vreiam sa mai ies si cu prieteni.de atunci am aflat ca nu mia fost prea fidela dar am trecut cu vederea.dar vad ca ea e mai tot tp rece cu me eu incerc sa fac sa fie bine dar orce as face tot de raceala aia dau:( ce as putea face sa fie ca inainte? ea zice ca tine la mine dar nu mai tine asa de mult:( ce sa fac? datimi un sfat va rog:((


Ce probleme ai si tu la 1 noaptea
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 01:07
De la: kudika320727, la data 2010-09-10 01:06:26Am si eu o problema ma ajuta cineva plzz.cunt barbat taur si am o iubita de 5 luni fecioara inainte ne intelegeam foarte bine eu am fost plecat 1 luna jumate atunci am realizat si eu si ea ca tinem foarte mult unu la altu. intr-o zi am plecat cu niste priteni la munte ea sa suparat ca am uitat de ea pt ca aveam planuri nu neaparat am uitat dar vreiam sa mai ies si cu prieteni.de atunci am aflat ca nu mia fost prea fidela dar am trecut cu vederea.dar vad ca ea e mai tot tp rece cu me eu incerc sa fac sa fie bine dar orce as face tot de raceala aia dau:( ce as putea face sa fie ca inainte? ea zice ca tine la mine dar nu mai tine asa de mult:( ce sa fac? datimi un sfat va rog:((


cum sa pleci cu aia si sa uiti de femeie? cum sa uiti de o fecioara??????

zi mersi ca mai ai ochii in cap.

de unde ai aflat ca e infidela? de la tovarasi?

asta e echivalentul masculin al tutei de dincolo.....
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 Septembrie 2010 01:11
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 01:07:56
De la: kudika320727, la data 2010-09-10 01:06:26Am si eu o problema ma ajuta cineva plzz.cunt barbat taur si am o iubita de 5 luni fecioara inainte ne intelegeam foarte bine eu am fost plecat 1 luna jumate atunci am realizat si eu si ea ca tinem foarte mult unu la altu. intr-o zi am plecat cu niste priteni la munte ea sa suparat ca am uitat de ea pt ca aveam planuri nu neaparat am uitat dar vreiam sa mai ies si cu prieteni.de atunci am aflat ca nu mia fost prea fidela dar am trecut cu vederea.dar vad ca ea e mai tot tp rece cu me eu incerc sa fac sa fie bine dar orce as face tot de raceala aia dau:( ce as putea face sa fie ca inainte? ea zice ca tine la mine dar nu mai tine asa de mult:( ce sa fac? datimi un sfat va rog:((


Ce probleme ai si tu la 1 noaptea

da si noi ce mai bantuim pe aici..... ....
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 Septembrie 2010 01:12
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-10 01:11:51
De la: kudika320727, la data 2010-09-10 01:06:26Am si eu o problema ma ajuta cineva plzz.cunt barbat taur si am o iubita de 5 luni fecioara inainte ne intelegeam foarte bine eu am fost plecat 1 luna jumate atunci am realizat si eu si ea ca tinem foarte mult unu la altu. intr-o zi am plecat cu niste priteni la munte ea sa suparat ca am uitat de ea pt ca aveam planuri nu neaparat am uitat dar vreiam sa mai ies si cu prieteni.de atunci am aflat ca nu mia fost prea fidela dar am trecut cu vederea.dar vad ca ea e mai tot tp rece cu me eu incerc sa fac sa fie bine dar orce as face tot de raceala aia dau:( ce as putea face sa fie ca inainte? ea zice ca tine la mine dar nu mai tine asa de mult:( ce sa fac? datimi un sfat va rog:((


cum sa pleci cu aia si sa uiti de femeie? cum sa uiti de o fecioara??????

zi mersi ca mai ai ochii in cap.

de unde ai aflat ca e infidela? de la tovarasi?

asta e echivalentul masculin al tutei de dincolo.....


fac pi...
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 01:16
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 01:16:16
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-10 01:11:51
De la: kudika320727, la data 2010-09-10 01:06:26Am si eu o problema ma ajuta cineva plzz.cunt barbat taur si am o iubita de 5 luni fecioara inainte ne intelegeam foarte bine eu am fost plecat 1 luna jumate atunci am realizat si eu si ea ca tinem foarte mult unu la altu. intr-o zi am plecat cu niste priteni la munte ea sa suparat ca am uitat de ea pt ca aveam planuri nu neaparat am uitat dar vreiam sa mai ies si cu prieteni.de atunci am aflat ca nu mia fost prea fidela dar am trecut cu vederea.dar vad ca ea e mai tot tp rece cu me eu incerc sa fac sa fie bine dar orce as face tot de raceala aia dau:( ce as putea face sa fie ca inainte? ea zice ca tine la mine dar nu mai tine asa de mult:( ce sa fac? datimi un sfat va rog:((


cum sa pleci cu aia si sa uiti de femeie? cum sa uiti de o fecioara??????

zi mersi ca mai ai ochii in cap.

de unde ai aflat ca e infidela? de la tovarasi?

asta e echivalentul masculin al tutei de dincolo.....


fac pi...

ce-mi place sa te stiu razand....
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 Septembrie 2010 01:17
e posesiva rau de tot mie imi place. dar nici cu prieteni mei nu ma mai lasa sa ies.am vrut sa ies si eu .nu de la prieteni am aflat mia ziso si ea in fata
kudika320727
Postat pe 10 Septembrie 2010 01:18
De la: kudika320727, la data 2010-09-10 01:18:19e posesiva rau de tot mie imi place. dar nici cu prieteni mei nu ma mai lasa sa ies.am vrut sa ies si eu .nu de la prieteni am aflat mia ziso si ea in fata


Da ce iti face,te leaga de calorifer si ea pleaca cu amantul?
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 01:19
De la: kudika320727, la data 2010-09-10 01:18:19e posesiva rau de tot mie imi place. dar nici cu prieteni mei nu ma mai lasa sa ies.am vrut sa ies si eu .nu de la prieteni am aflat mia ziso si ea in fata


sa te fereasca dumnezeu de razbunarea lor.....te raneste cu sange rece privind in ochii tai,cautand satisfactia oferita de durere
daca nu te duce mintea sa fi diplomat....vai si amar de tine
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 Septembrie 2010 01:23
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-10 01:23:16
De la: kudika320727, la data 2010-09-10 01:18:19e posesiva rau de tot mie imi place. dar nici cu prieteni mei nu ma mai lasa sa ies.am vrut sa ies si eu .nu de la prieteni am aflat mia ziso si ea in fata


sa te fereasca dumnezeu de razbunarea lor.....te raneste cu sange rece privind in ochii tai,cautand satisfactia oferita de durere
daca nu te duce mintea sa fi diplomat....vai si amar de tine


Mie mi se pare ca tipu e mai degraba "poseta" decat diplomat
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 01:24
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 01:19:50
De la: kudika320727, la data 2010-09-10 01:18:19e posesiva rau de tot mie imi place. dar nici cu prieteni mei nu ma mai lasa sa ies.am vrut sa ies si eu .nu de la prieteni am aflat mia ziso si ea in fata


Da ce iti face,te leaga de calorifer si ea pleaca cu amantul?


creca:)) nu mai imi place pt ca stiu ca tot tp se gandeste la binele meu sau se gandea.mie numi prea place sa fiu eu ala care zice nu te duci incolo nu faci aia nus genu . dar akum e mult mai rece fata de mine si nustiu ce as putea face sa nu mai fie asa de rece dami sun sfat:S
kudika320727
Postat pe 10 Septembrie 2010 01:25
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 01:24:35
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-10 01:23:16
De la: kudika320727, la data 2010-09-10 01:18:19e posesiva rau de tot mie imi place. dar nici cu prieteni mei nu ma mai lasa sa ies.am vrut sa ies si eu .nu de la prieteni am aflat mia ziso si ea in fata


sa te fereasca dumnezeu de razbunarea lor.....te raneste cu sange rece privind in ochii tai,cautand satisfactia oferita de durere
daca nu te duce mintea sa fi diplomat....vai si amar de tine


Mie mi se pare ca tipu e mai degraba "poseta" decat diplomat


razbunare nu va fi ;)
kudika320727
Postat pe 10 Septembrie 2010 01:28
Parerea mea ... discutati ... discutati ... discutati ...

E nevoie sa discutati toate problemele din relatia voastra ... Si daca va doriti amnandoi la fel de tare puteti trece peste ... daca nu ... o luati pe drumuri diferite ...
little_m
Postat pe 10 Septembrie 2010 01:28
De la: kudika320727, la data 2010-09-10 01:25:48
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 01:19:50
De la: kudika320727, la data 2010-09-10 01:18:19e posesiva rau de tot mie imi place. dar nici cu prieteni mei nu ma mai lasa sa ies.am vrut sa ies si eu .nu de la prieteni am aflat mia ziso si ea in fata


Da ce iti face,te leaga de calorifer si ea pleaca cu amantul?


creca:)) nu mai imi place pt ca stiu ca tot tp se gandeste la binele meu sau se gandea.mie numi prea place sa fiu eu ala care zice nu te duci incolo nu faci aia nus genu . dar akum e mult mai rece fata de mine si nustiu ce as putea face sa nu mai fie asa de rece dami sun sfat:S


1.nu prea pari barbat,mai inchizi un ochi cand tipa te inseala....i
2.am impresia ca esti genul care se lasa condus si nu prea are nimic de spus decat "DA IUBI!"
3.nu cred ca i se trage doar de la faptul ca tu ai iesit fara sa ii spui
4.daca s-a racit mai greu o incalzesti la loc
5.daca te-a si inselat e clar ca nu da doi bani pe tine

Concluzie:relatia ta e ca o frectie la un picior de lemn!
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 01:30
De la: little_m, la data 2010-09-10 01:28:28Parerea mea ... discutati ... discutati ... discutati ...

E nevoie sa discutati toate problemele din relatia voastra ... Si daca va doriti amnandoi la fel de tare puteti trece peste ... daca nu ... o luati pe drumuri diferite ...



Am discutat destul de mult 2 zile akum iam cerut o pauza sa se gandeasca la tot ce simte pt mine si dak ea va crede ca tine cu adevarat la mine si dak crede ca poate sa mai tina asa de mult la mine cum tinea odata ca ea mia zis ca nu mai tine asa de mult la mine si deaia e mai rece facta de mine .
kudika320727
Postat pe 10 Septembrie 2010 01:32
De la: kudika320727, la data 2010-09-10 01:28:03
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 01:24:35
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-10 01:23:16
De la: kudika320727, la data 2010-09-10 01:18:19e posesiva rau de tot mie imi place. dar nici cu prieteni mei nu ma mai lasa sa ies.am vrut sa ies si eu .nu de la prieteni am aflat mia ziso si ea in fata


sa te fereasca dumnezeu de razbunarea lor.....te raneste cu sange rece privind in ochii tai,cautand satisfactia oferita de durere
daca nu te duce mintea sa fi diplomat....vai si amar de tine


Mie mi se pare ca tipu e mai degraba "poseta" decat diplomat


razbunare nu va fi ;)

da de ce crezi ca te-a privit in ochi si a spus ca te insala? sau...de ce crezi ca inseala?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 Septembrie 2010 01:33
E aiurea dak s-au pierdut sentimentele ... dar pot reveni ... trebe doar sa isi doreasca asta... si sa fie constienta ca nu des gasesti baieti carora sa le pese atat de tare incat sa treaca cu vederea infidelitatea ...
little_m
Postat pe 10 Septembrie 2010 01:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu Peste cu ascendent in fecioara el Balanta . 9 De la: Cassey 19 Mai 2009 11:01
helo 6 De la: scorpyow10 5 Mai 2009 00:14
capricorn vs varsator 8 De la: o_kudica 21 Septembrie 2009 09:07
Cat de compatibili sunt femeia rac si barbatul taur?? 6 De la: emma2o 24 Martie 2011 13:54
Eu sunt rac 26 De la: roz5blue6lila7 1 Decembrie 2010 15:19