Setari Cookie-uri

Prietenia intre o FECIOARA si un BERBEC nu are sanse

fecioarele...barbatii fecioara...greu sa te legi de ei dar si ..ei..dificiliii...cred ca ,compatibilitatea fecioarei cu orice zodie e dificila asta din cauza lor.eu stiu.sunt de 10 ani cu un barbat fecioara,sunt f dificili trebuie sa ii inveti sa ii citesti si e ok.dar sunt devotati ,iubesc ,nu insala sunt marfa sunt super.greu e inceputul(2-3 ani)si restu e super.
elgi
Postat pe 30 Octombrie 2008 13:20
astea sunt povesti..eu sunt fecioara am o relatie de 4 ani cu un berbec si ne intelegem super...deci cred ca mai mult conteaza personalitatea persoanelor in cauza nicidecum zodia...deci nu mi se pare normal sfatul lui simplePlan sa nu se incerce o relatie intre aceste 2 zodii..deci dear daca tu pleci de la o premisa negativa si anume ca nu va merge te asigur ca nu vei ajunge nicaieri..gandeste-te cati prieteni sau cati cunoscuti si te intelegi f bine cu ei si habar nu ai poate ca ei sunt in zodia berbecului...deci cspul sus and think positive...va pupik o fecioara
mioricacoca
Postat pe 14 Noiembrie 2008 11:35
eu sunt fecioara,sora mea berbec...toata copilaria neam batut neam jucat impreuna...ce pot sa zic...berbecul e foarte incapatanat...de multe ori lasam de la mine cand ma certam cu ea..si ea nu recunostea deloc asta...acuma am crescut si ne intelegem mult mai bine...eu sunt mai iubareata ea nu prea..in skimb e inimoasa..parintii mei sunt tata fecioara,mama berbec...mama a lasat foarte mult de la ea,cu toate k nui firea ei asa...si tata a fost mereu cel care a spus ultimul cuvant in casa....cunosc diferite cupluri berbec-fecioara...unii se inteleg super bine,unii deloc...depinde de la caz la caz...cunosc fete berbec cu care ma inteleg foarte bine...dar si care nu pot fii abordate deloc datorita racelii lor..in fine...cam asta-i despre zodiile astea doua...vam pupat,o seara faina la toti!
printesa81bv2
Postat pe 21 Noiembrie 2008 18:55
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 24 Decembrie 2008 02:08
eu tin sa va cotrazic eu sunt berbec,iar prietenul meu e fecioara shi suntem impreuna de 6 luni suntem de nedespartit,shi ne iubim cel mai mult chiar nu conteaza zodia,sunt multi alti factori care influenteaza o relatie
geolynu
Postat pe 16 Martie 2009 21:27
eu sunt berbecutza si ma inteleg ffffffff bn ku prt meu kare este fecioara si suntem impreuna de un an ....ne-am mai schimbat k toti oamenii se schimba in timp....si il iubesc ma iubeste si totul este frumos....:X:X:X:Xdeci yo spun k se poate o relatie intre berbec si fecioara;)...
teodoralili
Postat pe 30 Martie 2009 13:54
Aiurea.. totul depinde de iubirea dintre cei doi si de cat sunt dispusi sa lase de la ei pentru a merge relatia.. Eu sunt berbec.. perietenul meu fericioara.. si ne intelegem perfect de 5 luni.. :) Lucrurile astea sunt mai mult psihice.. bazati-va si pe altceva cand vine vorba de o relatie..
zuzy_k
Postat pe 16 Aprilie 2009 09:33
Este o catastrofa. Am fost casatorita cu un berbec - CATASTROFA din toate punctele de vedere.
Cami_12
Postat pe 21 Aprilie 2009 12:09
eu am fost cu un berbec cam 3 lunisoare..dar s-a cam terminat...prea multa neintelegere....acum am un amic berbec cu care ma mai cert din cand in cand,dr totul decurge linistit inca....
alexutza_yoyo
Postat pe 27 Aprilie 2009 20:01
Relatia este predispusa esecului.. Cel mai bine ar fi sa va despartiti
Diavolyta_
Postat pe 27 Aprilie 2009 20:02
Daca va referiti la o relatie de prietenie intre 2 persoane de aceasi sex, nu sunt de acord. Eu sunt fecioara, si TOATE prietenele mele sunt berbec sau balanta. Nu mi amintesc sa fi avut prietene apropiate in alte zodii. Pe bune, vreo 5 berbecute mi au fost prietene ani buni. Cea mai buna prietena, pe care o stiu de 15 ani, e berbec, si "relatia" merge perfect, si prevad mult ani pe viitor
inamina
Postat pe 7 Iunie 2009 17:39
Cea mai buna prietena a mea este berbec, ne cunoastem de doar 5-6 luni si mi-a castigat increderea in totalitate, suntem la fel din punct de vedere al personalitatii si pot spune ca e cea mai buna prietena pe care am avutó pana acu...imi este ca o soraaa si o iubesc enorm de mult
kudika517852
Postat pe 3 Aprilie 2012 20:22
Prietenele mele cele mai bune sunt una din zodia capricornului, iar cealalta din zodia sagetator. In general, am observat ca ma inteleg foarte bine cu cele doua zodii, capricorn, si respectiv sagetator.
kokeshi
Postat pe 3 Aprilie 2012 20:25
De la: kudika517852, la data 2012-04-03 20:22:35Cea mai buna prietena a mea este berbec, ne cunoastem de doar 5-6 luni si mi-a castigat increderea in totalitate, suntem la fel din punct de vedere al personalitatii si pot spune ca e cea mai buna prietena pe care am avutó pana acu...imi este ca o soraaa si o iubesc enorm de mult


Vei putea spune cu adevarat ca ti-e buna prietena, dupa cativa ani de prietenie. Parerea mea e ca e prea devreme sa spui despre ea ca ti-e ca o sora. Iti spun toate aceste lucruri, ca sa nu fii dezamagita mai tarziu.

Eu cu prietenele mele cele mai bune ma cunosc cu una dintre ele de 8 ani, iar cu cealalta de 10 ani si pot afirma despre ele ca-mi sunt ca niste surori.
kokeshi
Postat pe 3 Aprilie 2012 20:28
fecioara-berbec nicio sansa. Da la inceput o sa fie ok,dar dupa,o sa incerce sa te stapaneasca,sa fie stapanul vietii tale,iar noi nu putem accepta asa ceva. Sunt foarte posesivi si chiar rai.
kudika_26389
Postat pe 16 Ianuarie 2013 21:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu leu si el rac 5 De la: kudika227120 29 Ianuarie 2011 14:58
Ce parere aveti despre o relatie el -Leu ,ea tot Leu ? 6 De la: Judoka89 31 Octombrie 2010 06:23
SAL 6 De la: alexya_hazel_eyes 23 Februarie 2009 13:18
Compatibilitatea intre gemeni cu ascendent in fecioara si leu cu ascendent fecioara 7 De la: roz5blue6lila7 31 Octombrie 2010 12:13
femeia capricorn, barbatul rac??? 10 De la: motroc_raluca 4 Februarie 2009 09:49