Setari Cookie-uri

Relatia perfecta=sarcina imposibila

Am o relatie de 3 ani jumate cu un barbat pe care il credeam perfect. Aveam incredere oarba in el si pur si simplu nu ma gandeam ca ar fi in stare sa ma insele vreodata. In primul rand pt ca pare baiat pasnic si nu este genul de barbat afemeiat. In al doilea rand se purta si inca se poarta impecabi, ma iubeste(sau nu) si spune mereu ca eu sunt fata perfecta pentru el si cu mine vrea sa isi petreaca viata. De curand am aflat ca m-a inselat,a iesit cu o alta fata...nu au avut relatii sexuale, dar gestul in sine ma innebuneste. El neaga evident si imi zice sa nu mai cred toti prostii. Dar eu am mai gasit la el in messenger cum cerea la o gramada de fete id-urile sau poze...Ce sa cred despre barbatul de care am fodt indragostita si inca sunt...Nu l-am inselat niciodata si nu am fost nici macar pe punctul de a o face. Nu mai pot sa il privesc, mi se face un nod in gat si imi vine sa urlu. De ce ne insala barbatii intotdeauna cu o femeie mai urata??Stiu ca a fost o intalnire si ca a fost acum 1 an jumate sau 2, dar eu nu pot ierta tradarea asta. Prietenele imi spun ca nu mai are rost acum, au trecut deja 2 ani si oricum nu a fost ceva serios.Dar in momentul in care m-a inselat...eu credeam ca aveam o relatie perfecta, nu ne certam prea des,ne iubeam si atat. sau asa credeam eu...Voi ati ierta? Eu una ma gandesc ca a mai iesit cu cine stie cate fete sau ca va iesi oricum cand va avea ocazia.
maria_lica
Postat pe 26 Iulie 2008 03:16
eu pooooooooooaaaaaaate ca as ierta...dar nu inainte de a ma razbuna:D si nu neaparat prin a i plati cu aceeasi moneda..gasesc eu o modalitate de tortura:D cred ca ar trebui sa vb serios cu el, sa i spui de ceea c ai gasit in lista lui de mess si sa i ceri sa ti spuna adevarul..si mai ales, sa si motiveze faptele...timpul le va rezolva pe toate:)
lil_mariuk
Postat pe 26 Iulie 2008 08:41
karina, te vad femeie cu capu' pe umeri , o varsta matura da' te comporti ca un copilas.
mi-aduci aminte de o faza din copilarie cand tatal meu m-a dus la film, doar io cu el fiind, si s-a intalnit cu doua colege de munca. a discutat cu ele a ras, a glumit. copil fiind am prins doar esentialu' si cand am ajuns acasa, l-am turnat mamei: mama mama , tatii a vorbit cu niste femei la film!. mama a dat capu' pe spate si a ras. apoi mi-a zis " face si el ce poate, puiu' meu"
eram prea mic sa inteleg talcu' si d-abia cand am crescut am realizat ce a vrut sa zica :)
asa ca vezi tu, a discuta cu cineva nu este echivalent cu a insela.
ca daca ar fi asa, as fi cel mai pacatos dintre barbatii planetei!

Postat pe 26 Iulie 2008 08:56
Nu inteleg ce ai vrut sa zici geo...ca e barbat si face ce poate si trebuie iertat??nu a fost o intalnire intre amici, ci una in care el vroia ceva cu fata aia. Cer barbatilor sa ma inteleaga....of
maria_lica
Postat pe 29 Iulie 2008 00:25
daca varsta trecuta in profil ar fi fost adevarata, ai fi inteles. mai ales ca ti-ai pus si un nick de adolescenta cu fitze!

Postat pe 29 Iulie 2008 00:59
katiusha apuca-te de scris romane si imparte-ne autografe noua astora de pe forum

Postat pe 29 Iulie 2008 01:01
Sa traiesti in trecut nu este o solutie, oricum si orice ai face nu mai poti schimba nimic.

Postat pe 29 Iulie 2008 01:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va cer parerea din tot sufletul!!!!!!! 12 De la: Dor_a 27 Ianuarie 2009 14:38
:(( va rog dati-mi un sfat :(( 20 De la: anca0704 19 August 2009 16:15
SOS 14 De la: luulya 5 Iunie 2009 07:54
o iubeste mai mult pe fosta 19 De la: elena_22 3 Februarie 2020 15:51
relatia dintre 2 fete??????????? 23 De la: celia 30 August 2008 12:43