Setari Cookie-uri

Ce se intampla???

Sunt implicata intr-o relatie de 4 ani zile,e ok......uneori cand nu ne certam,dar (intotdeauna trebuie sa existe un dar),de vreo cateva saptamani am inatalnit la locul de munca un EL,care desi nu schimbam mai mult e doua vorbe si alea in interes de servici,si scurte priviri care se mai intalnesc ma fa sa caut tot timpu sa fiu in preajma lui,sal privesc....... Nu stiu nimic despre el,doar numele nici macar nu stio,poate are o familie,si desi imi repet asta zi de zi ca poate are familie,aproape tot timpul mie ganul la el,astept sa merg la servici sa pot sal vad,nu stiu ce se intampla cu mine caci asa nu am mai patit,un sfat va rooooooogggggggg
giulia_88
Postat pe 4 Martie 2011 23:07
De la: giulia_88, la data 2011-03-04 23:07:33Sunt implicata intr-o relatie de 4 ani zile,e ok......uneori cand nu ne certam,dar (intotdeauna trebuie sa existe un dar),de vreo cateva saptamani am inatalnit la locul de munca un EL,care desi nu schimbam mai mult e doua vorbe si alea in interes de servici,si scurte priviri care se mai intalnesc ma fa sa caut tot timpu sa fiu in preajma lui,sal privesc....... Nu stiu nimic despre el,doar numele nici macar nu stio,poate are o familie,si desi imi repet asta zi de zi ca poate are familie,aproape tot timpul mie ganul la el,astept sa merg la servici sa pot sal vad,nu stiu ce se intampla cu mine caci asa nu am mai patit,un sfat va rooooooogggggggg

....eh...!...se intampla....miracolul....!
....uneori avem sentimentul de..."deja vu'...fata de anumite persoane ( se zice ca v-ati intalnit intr-o alta viata, in conjucturi apropiate !)......si chiar poate fi ..."jumatatea" mult cautata.....
....daca si el simte aceiasi vibratie...intre voi e ...renumita "chimie" , care , daca aveti conditii s-o dezvoltati se poate transforma intr-o iubire sublima....
.....nimic nu e intamplator...dar asta ramane s-o constati numai tu...
vyoryca
Postat pe 4 Martie 2011 23:21
De la: giulia_88, la data 2011-03-04 23:07:33Sunt implicata intr-o relatie de 4 ani zile,e ok......uneori cand nu ne certam,dar (intotdeauna trebuie sa existe un dar),de vreo cateva saptamani am inatalnit la locul de munca un EL,care desi nu schimbam mai mult e doua vorbe si alea in interes de servici,si scurte priviri care se mai intalnesc ma fa sa caut tot timpu sa fiu in preajma lui,sal privesc....... Nu stiu nimic despre el,doar numele nici macar nu stio,poate are o familie,si desi imi repet asta zi de zi ca poate are familie,aproape tot timpul mie ganul la el,astept sa merg la servici sa pot sal vad,nu stiu ce se intampla cu mine caci asa nu am mai patit,un sfat va rooooooogggggggg


Nu stii ce se intampla? Te indragostesti. A aparut rutina in relatia ta si inimioara ta vrea ceva nou. Ai grija!
mimi_ca29
Postat pe 5 Martie 2011 07:42
chiar daca poate neam intalnit intr-o viata anterioara,chiar daca poate e jumatatea mea,va trebui sa tin asta doar pentru mine caci mie frica sai spun sa nu simt doar eu asa,sper sa pot sa trec peste gandinduma ca e doar imaginatia mea
giulia_88
Postat pe 5 Martie 2011 08:49
De la: giulia_88, la data 2011-03-04 23:07:33Sunt implicata intr-o relatie de 4 ani zile,e ok......uneori cand nu ne certam,dar (intotdeauna trebuie sa existe un dar),de vreo cateva saptamani am inatalnit la locul de munca un EL,care desi nu schimbam mai mult e doua vorbe si alea in interes de servici,si scurte priviri care se mai intalnesc ma fa sa caut tot timpu sa fiu in preajma lui,sal privesc....... Nu stiu nimic despre el,doar numele nici macar nu stio,poate are o familie,si desi imi repet asta zi de zi ca poate are familie,aproape tot timpul mie ganul la el,astept sa merg la servici sa pot sal vad,nu stiu ce se intampla cu mine caci asa nu am mai patit,un sfat va rooooooogggggggg

te-ai indragostit...si cred ca te-ai plictisit de ce ai acasa. In ambele cazuri (cand te indragostesti sau cand te plictisesti) incepi sa-i cauti defecte partenerului.
Daca respectivul te ignora, o sa-ti treaca.Posibil sa interpretezi gresit "scurtele priviri".
_vio_
Postat pe 5 Martie 2011 09:15
Aia cu "poate e jumatatea" e tare
Mai bine cauta ce te nemultumeste in relatia ta si incearca sa o salvezi,asta data te intereseaza relatia actuala.
Barbie30_
Postat pe 5 Martie 2011 09:34
De la: Barbie30_, la data 2011-03-05 09:34:56Aia cu "poate e jumatatea" e tare
Mai bine cauta ce te nemultumeste in relatia ta si incearca sa o salvezi,asta data te intereseaza relatia actuala.

neatza barbie imi place pana ta
ipahebirowtnod
Postat pe 5 Martie 2011 09:38
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-03-05 09:38:40
De la: Barbie30_, la data 2011-03-05 09:34:56Aia cu "poate e jumatatea" e tare
Mai bine cauta ce te nemultumeste in relatia ta si incearca sa o salvezi,asta data te intereseaza relatia actuala.

neatza barbie imi place pana ta


Neata!
Barbie30_
Postat pe 5 Martie 2011 09:46
asta incerc,insa am sentimentul uneori ca nu asta e ce imi doresc,ca vreau ceva mai mult,mai bun,
giulia_88
Postat pe 5 Martie 2011 12:52
De la: giulia_88, la data 2011-03-05 12:52:13asta incerc,insa am sentimentul uneori ca nu asta e ce imi doresc,ca vreau ceva mai mult,mai bun,



Si ai constatat tu ca, un barbat despre care nu cunsoti absolut nimic, reprezinta "mai mult, mai bun" decat cel cu care-ti imparti viata de ceva vreme.

Nu-i nicio nenorcocire, nici un pacat, sa vrei mai bine pentru tine, dar ce-ar fi sa rezolvi cu amaratul ala de acasa intai, nu sa-l tii ca pe un salvamar. As paria ca de afli nu stiu ce chestie nasoala despre celalalt sau chiar afli ca-i insurat si cu vreo trei copiii, sa vezi ce bun si potrivit e iubi de acasa.
Nu-ti place ce ai, incheie povestea. Si pe urma n-ai decat sa experimentezi pana gasesti ceea ce-ti place.


Si daca ma iei si cu "jumatatea mea", "vieti anterioare", referindu-te TOT LA barbatul caruia ii cunosti DOAR numele, deja incep sa cred ca tu ai o problema. Pe langa faptul ca stai de patru ani langa un barbat cu care "merge, nu merge, macar vede lumea ca nu-s singura".
rashela
Postat pe 5 Martie 2011 17:18
cred ca ai dreptate,ca vreau mai mult de la cineva care vorba ta nu stiu nimic despre el,si daca as afla ceva ce nu mi-ar place nu ar mai fi asa bun ,dar cred ca asa suntem noi,ne topim si dupa o privire
giulia_88
Postat pe 6 Martie 2011 10:44
De la: giulia_88, la data 2011-03-06 10:44:03cred ca ai dreptate,ca vreau mai mult de la cineva care vorba ta nu stiu nimic despre el,si daca as afla ceva ce nu mi-ar place nu ar mai fi asa bun ,dar cred ca asa suntem noi,ne topim si dupa o privire


Vorbeste doar in numele tau,nu toate femeile cad pe spate cand le privesc alti barbati(uitand de relatia pe care o au) si nu toate femeile cred ca si-au intalnit sufletul pereche cand un barbat le arunca o privire
Barbie30_
Postat pe 6 Martie 2011 10:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
2012 inceputul unei ''lumii noi ''sau sfarsitul inceputului? 180 De la: kudika312403 3 Ianuarie 2011 18:53
De ce unii baieti cred ca corpul este pe primul loc la o fata? 20 De la: cherrydreamm 24 Martie 2010 23:36
o porcarie 15 De la: iry24 16 Februarie 2009 00:02
hmm... 7 De la: uitarea_aducerii_aminte 13 Mai 2009 10:20
Cadou aniversare, pls :sml-sign0199: 10 De la: mitura 14 Octombrie 2010 22:00