Setari Cookie-uri

Marirea sanilor :D - pareri + o metoda

SALUTARE FETELOR,EU SUNT NOUA PE AICI
SI EU AM ACEEASI PROBLEMA,AM SANII MICI
AM SA INCERC SI EU ACEST TRATAMENT,SUNT CURIOASA DACA VA FUNCTIONA
iasmi
Postat pe 16 Septembrie 2009 12:48
De la: iasmi, la data 2009-09-16 12:48:27SALUTARE FETELOR,EU SUNT NOUA PE AICI
SI EU AM ACEEASI PROBLEMA,AM SANII MICI
AM SA INCERC SI EU ACEST TRATAMENT,SUNT CURIOASA DACA VA FUNCTIONA

VA PUP
iasmi
Postat pe 16 Septembrie 2009 12:49
Buna la toata lumea. Si eu am sanii mici si chiar am citit multe din curele naturiste si m-am interesat si ce presupune operatia de silicoane. 1. Poti sa iti pui silicoane daca ai bani , curaj si vrei sa faci o schimbare major daca ai si prieten/sot si este de acord el nu va pleca de langa de tine asa cum scria cineva, nu mai particularizati ! Nu o sa ma duc acum si o sa imi pun silicoane si cand ma intorc acasa il sochez pe prieten care poate nu m-ar fi sustinut. 2. Tratamentele fie ele naturiste , fie hormonale alopate pe unele persoane le ingrasa si atunci e normal sa ti se mareasca sanul , exista explicatii stiintifice pentru asta, de aceea cand lasi cura la unele persoane le revine la forma initiala , pentru ca mai slabesc, la unele da rezultate pentru ca se stimuleaza formarea celulelor adipoase necesare cresterii sanilor. 3 E cam adevarat ca pentru o persoana sanatoasa pana la varsta la care se opreste dezvoltarea e posibil sa aibe efect tratementele , dar apoi dupa o varsta gata. 4 Am observat din propria experienta si asta o zic legat si de punctul 2 , eu fiind mai slabuta atunci cand am inceput sa mai pun pe mine , au inceput si sanii sa mi se mai mareasca ( nu foarte vizibil dar se mai implinesc exact asa cum se intampla de la chipurile tratamentele astea naturiste). 5 Eu am o problema hormonala si am luat medicamente , acum iau anticonceptionale ca m-am saturat de medicii astia care habar nu au , pana la 18 ani nu au putut sa imi dea nimic si cand m-am mai dus la 25 de ani cati am , mi-au zis ca nu se mai poate face nimic, ce-i drept sunt din Constanta, poate in Bucuresti la Parhon, auzisem lucruri bune despre medicii de acolo. O sa ma duc cand o sa vreau sa fac copil , pentru ca am o problema cu asta Deci si in decembrie ma logodesc si la anul o sa ma marit , si am sanii mici ... deci raman asa cu ei si ei cu mine :) Succes fetelor care incearca, si felicitari la toate si la naturiste si la siliconate , e loc sub soare pentru toate.
alisika
Postat pe 20 Septembrie 2009 12:59
eu vreau sa fac o operatie de ridicare de sani. vreau pareri. e bine sau rau. si poate niste sugestii in privinta unui chirurg bun si a unui cost rezonabil.
bee_bee
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:03
Lenjerie intima sexy,accesorii,babydoll,rochit e si lenjerie potrivite pentru o seara romantica cu partenerul sau pentru acele persoane care sunt mai indraznete. Vizitati siteul www.lenjerie-chic.ro


http://www.youtube.com/watch?v=jNmVL0XnucA
dudett_
Postat pe 23 Septembrie 2009 15:08
Buna,
am si eu intrebare: Te ingrasi in urma acestui tratament naturist pentru marirea sanilor?
Aceasta intrebare este pentru catherine_hayes.
Si inca ceva, eu am 30 ani, mai functioneaza si la varsta mea?
ella1978
Postat pe 24 Septembrie 2009 14:08
buna fetelor,
mi se pare foarte interesant subiectul pt k si eu am aceeasi problema
chiar a functionat tratamentul naturist? as vrea si eu sa il incerc si sper sa dea rezultate
vreau sa o intreb p catherine_hayes cati ani are k eu am 27 si ma gandesc k poate nu mai are nici un efect acest tratament, dar poate am noroc si da rezultate si la mine. pooooooop
cornny2007
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:54
eu am 16 ani si nu prea am sani...toate fetele de la mine din clasa au niste sani superbi iar eu :|nimic...ce pot sa fac ca sa mai imi creasca putin?
http://gbx.ro/member_page.php?id=2888
kudika168361
Postat pe 18 Aprilie 2010 19:54
De la: kudika168361, la data 2010-04-18 19:54:30eu am 16 ani si nu prea am sani...toate fetele de la mine din clasa au niste sani superbi iar eu :|nimic...ce pot sa fac ca sa mai imi creasca putin?
http://gbx.ro/member_page.php?id=2888

trebuie sa bei mult lapte ca sa iti creasca
vocea_inimii
Postat pe 18 Aprilie 2010 19:57
De la: vocea_inimii, la data 2010-04-18 19:57:45
De la: kudika168361, la data 2010-04-18 19:54:30eu am 16 ani si nu prea am sani...toate fetele de la mine din clasa au niste sani superbi iar eu :|nimic...ce pot sa fac ca sa mai imi creasca putin?
http://gbx.ro/member_page.php?id=2888

trebuie sa bei mult lapte ca sa iti creasca

mai ales de capra :D
yumy
Postat pe 18 Aprilie 2010 19:58
am incercat sa intru pe pagina celei care a deschis topicul j n-a mers
u am 14 dar tot o sa incerc treatamentul candva , menstruatia e oricum abundenta j nu e nimic , nici o pierdere , j de ingrasat nu ma ingras eu asha usor , tin cura un pic , fara dulciuri
da ar fi o idee, k eu sa fiu sincera nu am deloc
nici in cel mai mic sutien nu imi inca serios , am marimea aiai mica detot kare nush km se cheama , j nici in marimea aia k tot cu suplimente nu intra , nu mie k sunt disperata dupa sani dar ani anumite avantaje , nu te mai dau toti la oparte , doar k nai nimiic in sutien
__10047__madalina___10047_
Postat pe 31 Mai 2010 17:36
Hello, fetelor
As vrea sa va intreb daca ati folosit metoda asta si daca a dat rezultate?
ah...si inca ceva: aceasta cura impune o limita de varsta? ....nu de alta, dar eu am 16 ani. stiu ca sanii mei vor mai cerste, asta cu siguranta. mai ales ca mami esteee , dar as vrea totusi sa incerc si eu aceasta reteta.
stiti cumva daca va afecta cresterea in vre-un fel?
nickname01
Postat pe 24 Iunie 2010 19:04
hello! as avea si eu o intrebare: tratamentul acesta de care vb se utilizeaza pt o anumita varsta sau dupa ce ti-ai inceput viata sexuala? eu am doar 16 ani [stiu, sunt mica, mai am timp sa imi creasca, veti spune], dar totusi am sanii teribil de mici, aproape ca inexistenti. Nu mi se pare chiar normal, chiar si pt varsta mea, mai ales ca in rest sunt dezvoltata corespunzator unei fete de 18 ani. Chestia cu sanii nu este chiar un complex, dar totusi , daca as putea incerca ceva care sa ii mai mareasca [silicoanele ies clar din discutie] si sa nu imi dauneze neavand viata sexuala inceputa, cred ca ar fi ok. Oricum, voi cere si un sfat medical referitor la asta. Multumesc :D
kudika226005
Postat pe 7 Iulie 2010 16:58
De la: catherine_hayes, la data 2008-07-27 16:12:02Buna fetelor,

Urmaresc de ceva timp discutiile de pe-aici, precum si subiectele - dar e prima oara cand m-am gandit ca as putea sa va scriu.
Poate ceea ce va voi povesti va poate ajuta cumva.
Cam de 2 ani studiez aceasta problema, a maririi sanilor - atat pe cale naturala cat si chirurgicala. O sa incerc sa trec prin fiecare idee, in ordine
In ceea ce priveste silicoanele - ei bine, sunt foarte periculoase iar barbatii incep sa nu le mai suporte. Nu cred ca pretul lor ar putea fi o problema asa mare pentru femei, probabil ca multe dintre acestea si-ar pune implanturi daca ar sti ca sunt 100% sigure si chiar le pot ajuta.
Dupa un implant cu silicon pot aparea probleme precum strangerea tesutului in jurul implantului (contractura capsulara), amortirea permanenta a unor parti din san, spargerea implanturilor si/sau alunecarea lor si multe altele. A doua problema e ca barbatii s-au saturat de silicoane. Daca sunteti la curent cu aceasta problema veti vedea ca din ce in ce mai multi au inceput sa aprecieze sanii naturali, cu o forma placuta, indiferent de marimea lor. (era si normal sa se ajunga la o astfel de saturatie). Nu poti transforma o femeie intr-o papusa gonflabila, injectand-o cu silicon peste tot
In ceea ce priveste produsele naturiste, nici acestea nu sunt lipsite de riscuri. Anul trecut, sora mea mai mare a inceput un tratament cu Contour, in primele zile era foarte incantata de efecte doarece simtea o tensiune in sani. Sa nu va zic ca i-au aparut niste noduli si a trebuit sa faca un tratament de la endocrinolog pentru a scapa de ei.
In afara de Contour mai sunt cateva astfel de produse pe piata de la noi. In mare parte toate contin aceleasi extracte si rareori au efecte. Ei scriu deseori denumirile in engleza sau le modifica putin, in speranta ca nu se prinde nimeni.
Marturiile de pe site-urile lor sunt fictive, doar pentru reclama - daca cercetati mai mult veti vedea ca sunt foarte multe femei care si-au exprimat nemultumirea pe diverse forumuri.
Daca vreti, in continuare puteti citi ce cura am urmat eu, timp de 2 luni, asumandu-mi toate riscurile si fiind constienta de ceea ce iau. Produsele de care va voi vorbi le gasiti la orice plafar (pe mine, pentru cele 2 luni m-au costat sub 50 lei). Am ales metoda aceasta naturista dupa ce am citit exact ce efect are fiecare produs si fiindu-mi mult mai la indemana.
Adevarul este ca nu m-am transformat in pamela peste noapte, dar de pieptul mi-a crescut cu 5 cm si forma sanilor s-a modificat, implinindu-se (si forma asta noua nu mi s-a modificat desi am intrerupt de aprox. o luna tratamentul)
Produsele pe care le-am folosit au fost: capsule de lemn dulce (am ales capsule in locul ceaiului, deoarece gustul nu era bun), ceai de hamei, tinctura de marar, ulei din germeni de grau si tinctura de mladita de zmeur.
Iata cum am luat eu aceste produse:
Timp de 2 luni, cate 20 de zile/luna. Cele 10 zile de pauza au fost in timpul menstruatiei, cand tratamentul trebuie intrerupt.
Ziua 1,2,3 - 1 lingurita/o doza de tinctura de zmeur/zi. Aceasta are rolul de a pregati terenul pentru celalalte produse.
Ziua 4,5,6 - 1 lingurita tinctura de zmeur + 1 lingurita tinctura de marar.
Ziua 7,8,9 - 1 lingurita tinctura de zmeur + 2 lingurite tinct. marar + inceperea masajului cu uleiul de germeni de grau
Ziua 10,11,12 - pe langa cele de mai sus se adauga ceaiul de hamei si capsulele de lemn dulce (cate 2/zi)
Ziua 13-20 - 1 lingurita tinct. zmeur + 2 ling. tinct. marar + masaj cu ulei de germeni de grau + 1 ceai de hamei + 2 capsule lemn dulce.
Ziua 20-30 - pauza, dupa care se reia
Aceasta schema de tratament am facut-o dupa ce m-am consultat cu un medic homeopat si cu un endocrinolog.
Sper ca nu v-am plictisit daca aveti nelamuriri sau orice alte pareri le astept cu drag
kudika330514
Postat pe 19 Noiembrie 2010 02:28
Te rog spune-ne,desi poate e prea tarziu acum,la doi ani dupa ce ai postat mesajul,pana la urma sanii tai si-au pastrat forma?sau s-au desumflat(cum mie mi s-a mai intamplat deja).Si inca ceva...te-ai ingrasat de la tratamentul acesta?
Ms.
kudika330514
Postat pe 19 Noiembrie 2010 02:31
buna.Asi vrea sa stiu daca ai incercat tratamentul pt marirea sanilor propus de catherine_hayes.Ast rasp.PA PA
eu_deny
Postat pe 25 August 2011 16:25
buna catherine...voiam sa te intreb mai multe in legatura cu acest tratament ...nu mi poti da ad la id ul meu ca sa mi zici mai multe..? uite chuck_norris20084 ..dac vrei si desigur nu te deranjeaza.
elena1993
Postat pe 1 Octombrie 2011 16:49
Nu va mai amagiti cu pastile, tincturi, creme etc., Singura metoda de a va marii sanii sunt implanturile cu silicon.
_MySelf_
Postat pe 1 Decembrie 2011 01:25
De la: kudika354507, la data 2011-12-01 01:25:07Nu va mai amagiti cu pastile, tincturi, creme etc., Singura metoda de a va marii sanii sunt implanturile cu silicon.



true
Maya_T
Postat pe 1 Decembrie 2011 06:58
De la: kudika_6313, la data 2012-04-30 22:28:21O prietena mi-a recomandat acest program marirea-sanilor.com Trebuie sa recunosc ca scepticismul meu a disparut peste noapte. M-am simtit inspirata sa incerc .Este distractiv si usor de urmat iar rezultatele sunt incredibile. De la A in scurt timp s-a schimbat la marimea B dar cel mai important e faptul ca parca s-au ridicat, nu stiu ce sa zic dar oricum e minunat.
da,s-au ridicat...au inceput sa pluteasca
kudika_5879
Postat pe 30 Aprilie 2012 22:38
Of.....un topik asa de vechi,din 16-09-2009....fetelor sant sigura ca baietii va vor originale!!!
Titanika
Postat pe 30 Aprilie 2012 23:15
De la: Titanika, la data 2012-04-30 23:15:50 Of.....un topik asa de vechi,din 16-09-2009....fetelor sant sigura ca baietii va vor originale!!!

Sincer? Da.
Kiddo_
Postat pe 26 Iulie 2012 12:25
Eu eram aproape decisa sa-mi fac operatie de marirea sanilor ,insa noroc cu o femeie de la plafar care mi-a recomandat pastilele xxlbust.Le-am luat 7 luni si sanii mei pur si simplu s-au transformat,au crescut 6cm,s-au intarit si nu au existat efecte adverse.
kudika_16081
Postat pe 11 Septembrie 2012 18:27
De la: nickname01, la data 2010-06-24 19:04:10Hello, fetelor
As vrea sa va intreb daca ati folosit metoda asta si daca a dat rezultate?
ah...si inca ceva: aceasta cura impune o limita de varsta? ....nu de alta, dar eu am 16 ani. stiu ca sanii mei vor mai cerste, asta cu siguranta. mai ales ca mami esteee , dar as vrea totusi sa incerc si eu aceasta reteta.
stiti cumva daca va afecta cresterea in vre-un fel?

Oare cum o fi mami?!
Armain
Postat pe 11 Decembrie 2012 19:50
De la: kudika_6313, la data 2012-12-11 16:54:14Buna tuturor - Am 21 de ani si in dorinta de a-mi mari sanii am incercat mai multe tratamente,insa fara nici un rezultat.

La recomandarea unei prietene am inceput un tratament de pe www.marirea-sanilor-definitiva.ro cu dieta recomandata in programul marirea sanilor de pe acest site, dieta ce contin ingrediente 100% naturale si nu au reactii adverse. In plus ma tin si de programul de exercitii care de asemenea este foarte bun. Rezultatele sunt vizibile din primele 2 luni".

Sunt foarte multumita de produs si vil recomand cu mare incredere


aiureaaaa,nu cred o iota,sa-mi spuneti si mie peste 10 ani daca sanii vostrii au ramas tot asa.Vau platit astia bine sa le faceti reclama la produse
Titanika
Postat pe 11 Decembrie 2012 20:06
buna! am vazut ca ai fost interesata de tratamentul pentru marirea sanilor cu zmeur,marar,hamei,germeni de grau si lemn dulce...ai incercat acest tratament? daca ai incercat ai avut ceva rezultate?
kudika_949326
Postat pe 6 Ianuarie 2014 17:28
De la: catherine_hayes, la data 2008-07-27 16:12:02Buna fetelor,

Urmaresc de ceva timp discutiile de pe-aici, precum si subiectele - dar e prima oara cand m-am gandit ca as putea sa va scriu.
Poate ceea ce va voi povesti va poate ajuta cumva.
Cam de 2 ani studiez aceasta problema, a maririi sanilor - atat pe cale naturala cat si chirurgicala. O sa incerc sa trec prin fiecare idee, in ordine
In ceea ce priveste silicoanele - ei bine, sunt foarte periculoase iar barbatii incep sa nu le mai suporte. Nu cred ca pretul lor ar putea fi o problema asa mare pentru femei, probabil ca multe dintre acestea si-ar pune implanturi daca ar sti ca sunt 100% sigure si chiar le pot ajuta.
Dupa un implant cu silicon pot aparea probleme precum strangerea tesutului in jurul implantului (contractura capsulara), amortirea permanenta a unor parti din san, spargerea implanturilor si/sau alunecarea lor si multe altele. A doua problema e ca barbatii s-au saturat de silicoane. Daca sunteti la curent cu aceasta problema veti vedea ca din ce in ce mai multi au inceput sa aprecieze sanii naturali, cu o forma placuta, indiferent de marimea lor. (era si normal sa se ajunga la o astfel de saturatie). Nu poti transforma o femeie intr-o papusa gonflabila, injectand-o cu silicon peste tot
In ceea ce priveste produsele naturiste, nici acestea nu sunt lipsite de riscuri. Anul trecut, sora mea mai mare a inceput un tratament cu Contour, in primele zile era foarte incantata de efecte doarece simtea o tensiune in sani. Sa nu va zic ca i-au aparut niste noduli si a trebuit sa faca un tratament de la endocrinolog pentru a scapa de ei.
In afara de Contour mai sunt cateva astfel de produse pe piata de la noi. In mare parte toate contin aceleasi extracte si rareori au efecte. Ei scriu deseori denumirile in engleza sau le modifica putin, in speranta ca nu se prinde nimeni.
Marturiile de pe site-urile lor sunt fictive, doar pentru reclama - daca cercetati mai mult veti vedea ca sunt foarte multe femei care si-au exprimat nemultumirea pe diverse forumuri.
Daca vreti, in continuare puteti citi ce cura am urmat eu, timp de 2 luni, asumandu-mi toate riscurile si fiind constienta de ceea ce iau. Produsele de care va voi vorbi le gasiti la orice plafar (pe mine, pentru cele 2 luni m-au costat sub 50 lei). Am ales metoda aceasta naturista dupa ce am citit exact ce efect are fiecare produs si fiindu-mi mult mai la indemana.
Adevarul este ca nu m-am transformat in pamela peste noapte, dar de pieptul mi-a crescut cu 5 cm si forma sanilor s-a modificat, implinindu-se (si forma asta noua nu mi s-a modificat desi am intrerupt de aprox. o luna tratamentul)
Produsele pe care le-am folosit au fost: capsule de lemn dulce (am ales capsule in locul ceaiului, deoarece gustul nu era bun), ceai de hamei, tinctura de marar, ulei din germeni de grau si tinctura de mladita de zmeur.
Iata cum am luat eu aceste produse:
Timp de 2 luni, cate 20 de zile/luna. Cele 10 zile de pauza au fost in timpul menstruatiei, cand tratamentul trebuie intrerupt.
Ziua 1,2,3 - 1 lingurita/o doza de tinctura de zmeur/zi. Aceasta are rolul de a pregati terenul pentru celalalte produse.
Ziua 4,5,6 - 1 lingurita tinctura de zmeur + 1 lingurita tinctura de marar.
Ziua 7,8,9 - 1 lingurita tinctura de zmeur + 2 lingurite tinct. marar + inceperea masajului cu uleiul de germeni de grau
Ziua 10,11,12 - pe langa cele de mai sus se adauga ceaiul de hamei si capsulele de lemn dulce (cate 2/zi)
Ziua 13-20 - 1 lingurita tinct. zmeur + 2 ling. tinct. marar + masaj cu ulei de germeni de grau + 1 ceai de hamei + 2 capsule lemn dulce.
Ziua 20-30 - pauza, dupa care se reia
Aceasta schema de tratament am facut-o dupa ce m-am consultat cu un medic homeopat si cu un endocrinolog.
Sper ca nu v-am plictisit daca aveti nelamuriri sau orice alte pareri le astept cu drag



Ce sã mã fac cu voi ?...nu vedeþi copacii de pãdure, în mod evident. Oare nu v-a spus nimeni anume cã femeile cu sânii mici...asemeni celor cu sânii voluptoºi...au farmecul lor...ºi cã totul se rezumã la atitudine ºi la felul în care-i pui în valoare ? Mama lor de idei preconcepute...e ca ºi cum þi-ai cumpãra rochie de crinolinã ºi te-ai strânge în corset...deºi a trecut moda de vreo 300 de ani
quid_pro_quo
Postat pe 13 Februarie 2014 11:04
Pentru marirea sanilor puteti sa incercati produsul Breastfast. Eu un supliment naturist cu care unele fete au avut rezultate!
kudika_960286
Postat pe 8 Aprilie 2014 14:54
De la: catherine_hayes, la data 2008-07-27 16:12:02Buna fetelor,

Urmaresc de ceva timp discutiile de pe-aici, precum si subiectele - dar e prima oara cand m-am gandit ca as putea sa va scriu.
Poate ceea ce va voi povesti va poate ajuta cumva.
Cam de 2 ani studiez aceasta problema, a maririi sanilor - atat pe cale naturala cat si chirurgicala. O sa incerc sa trec prin fiecare idee, in ordine
In ceea ce priveste silicoanele - ei bine, sunt foarte periculoase iar barbatii incep sa nu le mai suporte. Nu cred ca pretul lor ar putea fi o problema asa mare pentru femei, probabil ca multe dintre acestea si-ar pune implanturi daca ar sti ca sunt 100% sigure si chiar le pot ajuta.
Dupa un implant cu silicon pot aparea probleme precum strangerea tesutului in jurul implantului (contractura capsulara), amortirea permanenta a unor parti din san, spargerea implanturilor si/sau alunecarea lor si multe altele. A doua problema e ca barbatii s-au saturat de silicoane. Daca sunteti la curent cu aceasta problema veti vedea ca din ce in ce mai multi au inceput sa aprecieze sanii naturali, cu o forma placuta, indiferent de marimea lor. (era si normal sa se ajunga la o astfel de saturatie). Nu poti transforma o femeie intr-o papusa gonflabila, injectand-o cu silicon peste tot
In ceea ce priveste produsele naturiste, nici acestea nu sunt lipsite de riscuri. Anul trecut, sora mea mai mare a inceput un tratament cu Contour, in primele zile era foarte incantata de efecte doarece simtea o tensiune in sani. Sa nu va zic ca i-au aparut niste noduli si a trebuit sa faca un tratament de la endocrinolog pentru a scapa de ei.
In afara de Contour mai sunt cateva astfel de produse pe piata de la noi. In mare parte toate contin aceleasi extracte si rareori au efecte. Ei scriu deseori denumirile in engleza sau le modifica putin, in speranta ca nu se prinde nimeni.
Marturiile de pe site-urile lor sunt fictive, doar pentru reclama - daca cercetati mai mult veti vedea ca sunt foarte multe femei care si-au exprimat nemultumirea pe diverse forumuri.
Daca vreti, in continuare puteti citi ce cura am urmat eu, timp de 2 luni, asumandu-mi toate riscurile si fiind constienta de ceea ce iau. Produsele de care va voi vorbi le gasiti la orice plafar (pe mine, pentru cele 2 luni m-au costat sub 50 lei). Am ales metoda aceasta naturista dupa ce am citit exact ce efect are fiecare produs si fiindu-mi mult mai la indemana.
Adevarul este ca nu m-am transformat in pamela peste noapte, dar de pieptul mi-a crescut cu 5 cm si forma sanilor s-a modificat, implinindu-se (si forma asta noua nu mi s-a modificat desi am intrerupt de aprox. o luna tratamentul)
Produsele pe care le-am folosit au fost: capsule de lemn dulce (am ales capsule in locul ceaiului, deoarece gustul nu era bun), ceai de hamei, tinctura de marar, ulei din germeni de grau si tinctura de mladita de zmeur.
Iata cum am luat eu aceste produse:
Timp de 2 luni, cate 20 de zile/luna. Cele 10 zile de pauza au fost in timpul menstruatiei, cand tratamentul trebuie intrerupt.
Ziua 1,2,3 - 1 lingurita/o doza de tinctura de zmeur/zi. Aceasta are rolul de a pregati terenul pentru celalalte produse.
Ziua 4,5,6 - 1 lingurita tinctura de zmeur + 1 lingurita tinctura de marar.
Ziua 7,8,9 - 1 lingurita tinctura de zmeur + 2 lingurite tinct. marar + inceperea masajului cu uleiul de germeni de grau
Ziua 10,11,12 - pe langa cele de mai sus se adauga ceaiul de hamei si capsulele de lemn dulce (cate 2/zi)
Ziua 13-20 - 1 lingurita tinct. zmeur + 2 ling. tinct. marar + masaj cu ulei de germeni de grau + 1 ceai de hamei + 2 capsule lemn dulce.
Ziua 20-30 - pauza, dupa care se reia
Aceasta schema de tratament am facut-o dupa ce m-am consultat cu un medic homeopat si cu un endocrinolog.
Sper ca nu v-am plictisit daca aveti nelamuriri sau orice alte pareri le astept cu drag
bine ca nu am nevoie....
NEGRUTTTT
Postat pe 17 Iunie 2014 16:13
De la: kudika_956391, la data 2014-06-17 16:13:52
De la: catherine_hayes, la data 2008-07-27 16:12:02Buna fetelor,

Urmaresc de ceva timp discutiile de pe-aici, precum si subiectele - dar e prima oara cand m-am gandit ca as putea sa va scriu.
Poate ceea ce va voi povesti va poate ajuta cumva.
Cam de 2 ani studiez aceasta problema, a maririi sanilor - atat pe cale naturala cat si chirurgicala. O sa incerc sa trec prin fiecare idee, in ordine
In ceea ce priveste silicoanele - ei bine, sunt foarte periculoase iar barbatii incep sa nu le mai suporte. Nu cred ca pretul lor ar putea fi o problema asa mare pentru femei, probabil ca multe dintre acestea si-ar pune implanturi daca ar sti ca sunt 100% sigure si chiar le pot ajuta.
Dupa un implant cu silicon pot aparea probleme precum strangerea tesutului in jurul implantului (contractura capsulara), amortirea permanenta a unor parti din san, spargerea implanturilor si/sau alunecarea lor si multe altele. A doua problema e ca barbatii s-au saturat de silicoane. Daca sunteti la curent cu aceasta problema veti vedea ca din ce in ce mai multi au inceput sa aprecieze sanii naturali, cu o forma placuta, indiferent de marimea lor. (era si normal sa se ajunga la o astfel de saturatie). Nu poti transforma o femeie intr-o papusa gonflabila, injectand-o cu silicon peste tot
In ceea ce priveste produsele naturiste, nici acestea nu sunt lipsite de riscuri. Anul trecut, sora mea mai mare a inceput un tratament cu Contour, in primele zile era foarte incantata de efecte doarece simtea o tensiune in sani. Sa nu va zic ca i-au aparut niste noduli si a trebuit sa faca un tratament de la endocrinolog pentru a scapa de ei.
In afara de Contour mai sunt cateva astfel de produse pe piata de la noi. In mare parte toate contin aceleasi extracte si rareori au efecte. Ei scriu deseori denumirile in engleza sau le modifica putin, in speranta ca nu se prinde nimeni.
Marturiile de pe site-urile lor sunt fictive, doar pentru reclama - daca cercetati mai mult veti vedea ca sunt foarte multe femei care si-au exprimat nemultumirea pe diverse forumuri.
Daca vreti, in continuare puteti citi ce cura am urmat eu, timp de 2 luni, asumandu-mi toate riscurile si fiind constienta de ceea ce iau. Produsele de care va voi vorbi le gasiti la orice plafar (pe mine, pentru cele 2 luni m-au costat sub 50 lei). Am ales metoda aceasta naturista dupa ce am citit exact ce efect are fiecare produs si fiindu-mi mult mai la indemana.
Adevarul este ca nu m-am transformat in pamela peste noapte, dar de pieptul mi-a crescut cu 5 cm si forma sanilor s-a modificat, implinindu-se (si forma asta noua nu mi s-a modificat desi am intrerupt de aprox. o luna tratamentul)
Produsele pe care le-am folosit au fost: capsule de lemn dulce (am ales capsule in locul ceaiului, deoarece gustul nu era bun), ceai de hamei, tinctura de marar, ulei din germeni de grau si tinctura de mladita de zmeur.
Iata cum am luat eu aceste produse:
Timp de 2 luni, cate 20 de zile/luna. Cele 10 zile de pauza au fost in timpul menstruatiei, cand tratamentul trebuie intrerupt.
Ziua 1,2,3 - 1 lingurita/o doza de tinctura de zmeur/zi. Aceasta are rolul de a pregati terenul pentru celalalte produse.
Ziua 4,5,6 - 1 lingurita tinctura de zmeur + 1 lingurita tinctura de marar.
Ziua 7,8,9 - 1 lingurita tinctura de zmeur + 2 lingurite tinct. marar + inceperea masajului cu uleiul de germeni de grau
Ziua 10,11,12 - pe langa cele de mai sus se adauga ceaiul de hamei si capsulele de lemn dulce (cate 2/zi)
Ziua 13-20 - 1 lingurita tinct. zmeur + 2 ling. tinct. marar + masaj cu ulei de germeni de grau + 1 ceai de hamei + 2 capsule lemn dulce.
Ziua 20-30 - pauza, dupa care se reia
Aceasta schema de tratament am facut-o dupa ce m-am consultat cu un medic homeopat si cu un endocrinolog.
Sper ca nu v-am plictisit daca aveti nelamuriri sau orice alte pareri le astept cu drag
bine ca nu am nevoie....
NEGRUTTTT
Postat pe 17 Iunie 2014 16:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
remodelare corporala 1 De la: kudika336962 7 Aprilie 2011 11:16
REMODELARE CORPORALA IN CONSTANTA 1 De la: kudika198556 21 Iunie 2010 21:50
dureri de spate...masaj 1 De la: din_suflet 23 Aprilie 2009 20:05
lotiuni fermitate 5 De la: SweetHappyButterfly 31 Martie 2009 13:42
Vand LEG MAGIC in stare perfecta, aproape nefolosit 2 De la: strepsils 4 Iulie 2010 18:32