CE ATI FACE DACA RELATIA SENTIMENTALA DUREAZA DE PREA MULT TIMP DAR NU DEVINE OFICIALA?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent CE ATI FACE DACA RELATIA SENTIMENTALA DUREAZA DE PREA MULT TIMP DAR NU DEVINE OFICIALA?: (1 din 1 vot)

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
luiza1982 Avatarul lui luiza1982

21 mesaje
Oras: galati

BUNA FETELOR,EU SUNT CAM NOUA PE AICI,DE FAPT NU PREA AM TIMP SA STAU PE NET.SUNT INTR-O DILEMA SI AS DORI SA MA AJUTE CINEVA CU NISTE SFATURI.SA VA EXPLIC IN MARE DESPRE CE E VORBA:AM O RELATIE CARE DUREAZA DE 11 ANI SI SINCER AM AJUNS LA UN PUNCT CAND NU STIU CE SA FAC.EU MI-AS DORI CA ACEASTA RELATIE SA SE OFICIALIZEZE DAR NU AS VREA SA-L PRESEZ.LA INCEPUTUL RELATIEI,DECI ACUM 10 ANI,M-A CERUT IN CASATORIE DAR EU ERAM PREA MICA SI AM HOTARAT ATUNCI SA MAI ASTEPTAM SI TOT ASTEPT DE MULTI ANI DAR .....NIMIC.BINEANTELES CA IN ACEASTA RELATIE AU EXISTAT SI BUNE SI RELE SI NU STIU CE SA MAI CRED.CREDETI CA AM ASTEPTAT DESTUL?DESI EU SUNT CEA CARE E DE PARERE CA ACTELE NU AU NICI O VALOARE DAR MA INTREB DACA NU CUMVA MI-AS FI DORIT SA SCHIMB CEVA IN VIATA ASTA DACA AS AVEA OCAZIA SA O IAU DE LA INCEPUT.ORICUM VA DATI SEAMA CA E O POVESTE FOARTE LUNGA PE CARE CHIAR DACA AS VREA NU AS PUTEA SA O REDAU AICI PENTRU CA ASTA AR INSEMNA SA SCRIU NON-STOP.IN FINE,ASTEPT CATEVA SUGESTII.
Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

macar dupa 11 ani esti lamurita asupra relatiei dintre dintre voi? sunteti fericiti? comunicati? oricum, problema tine in primul rand de voi amandoi...
iris_4_ever Avatarul lui iris_4_ever

6666 mesaje
Oras: bucuresti

Hai ca esti tare scumpa ...daca 11 ani la tine inseamna presat nu stiu ce or face saracii barbati care dupa juma de an se trezesc cu femeile ca li se urca in cap ca vor inele

Sugestii ? pune repede de-o nunta sa nu piezi cea mai frumoasa zi din viata unei femei

21 mesaje

FETELOR,NU M-ATI INTELES EU AM DEJA PE DEGET UN INEL DE LOGODNA DAR E DIN 2005 SI AU TRECUT 3 ANI.....DAR DE NUNTA ...NIMIC.IAR CAT DESPRE PRESAT POATE NU M-AM EXPRIMAT CORECT:NU AS VREA SA FIU EU CEA CARE HOTARASTE,AS VREA SA VAD CA ISI DORESTE EL,EU CRED CA NE-AM OBISNUIT ASA SAU MAI BINE ZIS S-A OBISNUIT EL ASA.NOI LOCUIM IMPREUNA DE 4 ANI DAR....MA INTELEGETI VOI........OF CE DIFICIL.
Luan4 Avatarul lui Luan4

24 mesaje
Oras: baia mare

totusi trebuie sa-ti iei inima in dinti si sa discuti despre asta. daca e dupa ei, barbatii nu s-ar insura niciodata. spune-i ca ai vrea un copil, dar nu nascut asa, ca din flori...
mylife Avatarul lui mylife

3 mesaje

Cea mai buna solutie este sa abordezi problema in mod direct - intreaba-l "noi cand facem nunta?" si vezi de acolo cum evolueaza situatia. Dupa atata timp nu cred ca nu puteti discuta despre orice. Si mai haios ar fi sa-ti spuna ca el astepta sa faci tu primul pas in directia asta ca nu te "preseze" el pe tine :))

21 mesaje

haideti mai fetelor,am discutat asa in mare despre aceasta problema dar mereu pune situatia financiara in fata...ca nu avem bani...bla...bla...eu chiar sunt intr-o dilema foarte mare pentru ca simt ca am pierdut totul pentru el si degeaba.eu nu locuiesc in tara de 4 ani si am facut-o pentru el,bineanteles ca in tara aveam un loc de munca pe care l-am lasat si tind sa am remuscari;si tocmai de aceea simt ca nu m realizat nimic.ma intelegeti,nu-i asa?am o relatie de long time si atat de care nici macar nu pot fi sigura.ceva din mine imi spune ca nu mai pot continua asa.Si imi pun si semne de intrebae daca pur si simplu nu vrea sa o faca niciodata?totusi sunt 11 ani....

21 mesaje

De la: inocica, la data 2008-08-18 21:07:21macar dupa 11 ani esti lamurita asupra relatiei dintre dintre voi? sunteti fericiti? comunicati? oricum, problema tine in primul rand de voi amandoi...

Draga inocica,daca as fi atat de lamurita din punctul de vedre al relatiei dintre noi probabil ca nu m-as mai preocupa.Tocmai asta e ca nu prea sunt lamurita,de comunicat ....comunicam dar vorbe si atat?sunt intr-un moment cand am nevoie de mai mult.adica nu as vrea sa ma trezesc pe la 35 de ani,sa pun abia atunci capat relatei ca deja consider ca am pierdut destul de mult timp.
lookinforu Avatarul lui lookinforu

50 mesaje

dak tu spui k te-a cerut deja...iar tu nu ai fost de acord...probabil se gandeste sa nu fie refuzat din nou...

cred k cel mai bine ai incerca sa vorbesti cu el...poate se gandeste k va fi refuzat din nou...sau k n-ai avut timp de gandire(desi orice femeie doreste sa se casatoreasca cat mai repede).
Oricum iti urez multa bafta si sa ne aduci vesti bune
dienuta_nou Avatarul lui dienuta_nou

771 mesaje
Oras: cluj

eu am o nelamurire........

tu esti sigura ca vrei sa te mariti cu omul asta? lasand la o parte faptul ca esti in alta tara si nu il ai decat pe el, ca e singura ta ancora.....cu el, cu omul, tu vrei sa te mariti? sunteti fericiti, esti indragostitta de el?

nu de alta, nu ma intelege gresit, dar in postul anterior ai scris ca nu vrei sa te trezesti pe la 35 de ani ca pui capat relatiei, nu de alta, DAR SI ASA SIMTI CA AI PIERDUT DESTUL TIMP.
hmmm....eu una nu vreau sa ma marit repede, adica nici nu am o relatie stabila momentan, poate nu sunt cea mai in masura sa vorbesc, dar...........mi se pare ciudata atitudinea asta....cum poti sa consideri timp pierdut timpul pe care l-ai petrecut cu un om despre care te plangi ca nu te ia de nevasta?
adica, ori simti ca pierzi timpul langa el, ori il iubesti si esti fericita langa el, cu sau fara hartie.

pe mine ma faci sa cred ca nu mai aveti prea multe in comun, in afara de obisnuinta, si ai vrea acum acea hartie mai mult ca sa iti confere siguranta ca nu ramai singura.

imi cer scuze daca gresesc.......dar dupa parerea mea ceva se cam bate cap in cap din ce spui tu acolo

21 mesaje

De la: dienuta_nou, la data 2008-08-21 21:03:05eu am o nelamurire........

tu esti sigura ca vrei sa te mariti cu omul asta? lasand la o parte faptul ca esti in alta tara si nu il ai decat pe el, ca e singura ta ancora.....cu el, cu omul, tu vrei sa te mariti? sunteti fericiti, esti indragostitta de el?

nu de alta, nu ma intelege gresit, dar in postul anterior ai scris ca nu vrei sa te trezesti pe la 35 de ani ca pui capat relatiei, nu de alta, DAR SI ASA SIMTI CA AI PIERDUT DESTUL TIMP.
hmmm....eu una nu vreau sa ma marit repede, adica nici nu am o relatie stabila momentan, poate nu sunt cea mai in masura sa vorbesc, dar...........mi se pare ciudata atitudinea asta....cum poti sa consideri timp pierdut timpul pe care l-ai petrecut cu un om despre care te plangi ca nu te ia de nevasta?
adica, ori simti ca pierzi timpul langa el, ori il iubesti si esti fericita langa el, cu sau fara hartie.

pe mine ma faci sa cred ca nu mai aveti prea multe in comun, in afara de obisnuinta, si ai vrea acum acea hartie mai mult ca sa iti confere siguranta ca nu ramai singura.

imi cer scuze daca gresesc.......dar dupa parerea mea ceva se cam bate cap in cap din ce spui tu acolo

21 mesaje

Draga dienuta nou,ca sa-ti raspund la intrebare:da eu vreau sa ma casatoresc cu "omu"si nu e asa cum zici ca il am doar pe el,eu sunt cu toata familia mea aici si locuim impreuna,nu as face greseala sa ma casatoresc cu cineva pe post de ancora.E adevarat ca in relatia noastra exista si bune si rele dar noi chiar ne iubim numai ca uneori ma gandesc ca trec anii pe langa mine si vreau si eu familia mea,desi pana acum chiar eram amandoi de comun acord ca "hartia nu are nici o valoare" dar vine o vreme cand.....ma intelegi tu....dar cred ca toata lumea stie ca ai zile bune si zile rele....poate ca in ultima perioada am trecut prin pase mai proaste si de aceea am cazut pe ganduri.oricum problema s-a rezolvat in mare....am abordat subiectul direct si se pare ca si el isi doreste.Nu am fixat deocamdata nimic dar cert este ca se va intampla.oricum cred ca m-a ajutat mult faptul ca mi-am deschis sufletul voua tuturor si as vrea sa va multumesc!
dienuta_nou Avatarul lui dienuta_nou

771 mesaje
Oras: cluj

luiza..........eu nu am scris cu rautate.........probabil nu am inteles exact cum sta treaba........mi se parea ciudata atitudinea.....

multa fericire sa aveti....si toate visele sa vi se implineasca

21 mesaje

Dienuta,chiar nu sunt suparata...mai degraba cred ca nici eu nu m-am exprimat prea bine sau nu m-am facut inteleasa,e adevarat ca eram foarte confuza dar acum sunt fericita ca s-a rezolvat.Eu sunt o femeie puternica si mi-as fi dorit sa fac mai multe pe plan profesional de accea am zis ca nu am realizat nimic si asta nu pentru ca nu o duc bine,anm tot ce imi doresc eu dar uneori simt ca puteam mai mult DAR din cauza iubitului nu prea am putut sa-mi pun planurile in aplicare pentru ca asta ar fi insemnat sa ne despartim.eu chiar am fost nevoita sa plec inafara pentru el ca altfel.....s-ar fi rupt relatia noastra.El avea deja jumatate de an inaintea mea de cand era plecat si venise si randul meu sa aleg intre cariera si el;asa ca fara sa ma gandesc mult L-AM ALES.desi sunt asistenta medicala am preferat sa fac alta meserie si asta doar pentru a fi cu el.Aici convalidarile la studiile universitare dureaza aproximativ 1 an si inca astept decizia.Sper sa reusesc sa fac ceva mai bun dpdv al meseriei si sa simt ca fac ceva util pentru mine.eu oricum,ma repet,va multumesc tuturor pentru comentarii.DESI CRED CA STIM CU TOATELE CA PANA LA URMA TOT NOI LUAM DECIZII DAR SUNT INTOTDEAUNA BINEVENITE AJUTOARELE UNOR PRIETENE.NIMENI NU POATE DECIDE IN LOCUL NOSTRU DAR E BINE CAND ESTI LA PAMANT SA TE CONFESEZI SI SA-TI DESCHIZI SUFLETUL.VA PUPIC PE TOTI!
Fosta membra Kudika.ro
pai macar civil sa va casatoriti...nu? ...
mainedimineata Avatarul lui mainedimineata

115 mesaje
Oras: oradea

luiza... ti`as impartasi si eu experienta mea.. care se aseamana f mult cu a ta. m`am combinat cu un tip cand nu aveam inca 15 ani... mi`a placut f mult si am ramas impreuna cu el .. am pus in joc sufletul meu de copil si de adolescent. mi`a placut f mult ca, desi anii treceau, nu m`a presat sa avem relatii intime ... a asteptat sa fiu pregatita si asta m`a facut sa ma simt respectata. cand am implinit 18 ani m`a cerut in casatorie. El avea 23 de ani si ne simteam amandoi pregatiti, dar parintii mei au zis ca ar fi mai bine sa mai asteptam putin. ei bine... au mai trecut cativa anisori.. el s`a simtit refuzat.. apoi ne`am mutat impreuna. si dupa ceva timp am deschis subiectul... si mi`a zis ca el vrea sa mai astepte.. ca nu ar vrea sa fie refuzat iar de parintii mei...si ca nu avem destui bani pt o nunta... si dinalea. mnah... eu m`am simtit exact ca si tine... adica mi`am daruit copilaria si adolescentza omului astuia si deja nu mai shtiam ce vrea de la mine sau daca vrea ceva. deja mi se parea ca de cand stam impreuna parca imi acorda si mai putina atentie... ma simteam singura in 2 si am zis sa luam o pauza. dupa 6 ani si jumatate am luat o pauza... eu m`am mutat inapoi la ai mei... m`am gandit ca va fi mai bine.. continuam sa ne vedem.. dar mi`am dat seama pana la urma ca el e atat de sigur ca sunt a lui si ca nu voi pleca niciodata incat nimic nu avea sa se schimbe. am pus piciorul in prag si dupa 7 ani am incheiat relatia. a fost greu, pt ca l`am iubit enorm.. dar mi`am dat seama ca el nu ma mai iubeshte si e doar obishnuinta. ca sa imi fie mai usor mi`am gasit alt prieten ... si de cand a aflat ca eu am alt prieten... si`a cautat si el una.. si cu prima care i`a iesit in cale s`a casatorit. a cerut`o in casatorie dupa 3 saptamani, ea a acceptat si au si facut pregatirile de nunta. chiar sambata a avut loc nunta. ei bine... sentimentul nu e prea placut... desi sunt inca tanara si am toata viata inainte am senzatia ca a mea e undeva la sfarsit. altele pana la varsta mea nici nu au relatii... eu simt ca nu mai vreau alta relatie cat traiesc. nu shtiu cum ash mai putea avea incredere intr`un barbat care sustine ca te iubeste si vrea sa`si imparta viata cu tine si iti dai seama dupa ani de zile ca nu e deloc asa. partea cea mai aiurea e ca nici pe sotia lui n`o iubeste... tot ce a facut, a facut ca sa ma raneasca pe mine... de fapt si`a batut joc de viata lui, dar i`am spus degeaba. cu o saptamana inainte de nunta m`a vazut ultima oara si a plans... si mi`a zis ca nu o iubeste. nu a vrut nicicum sa merg la nunta lui si nici nu a mai vorbit cu mine deloc de atunci. am senzatia ca nici n`o sa mai vorbeasca. eu am incercat de f multe ori sa lamuresc situatia cu el, dar refuza sa vorbim despre noi. nu mi`am imaginat viata fara el... si acum sunt putin disperata. ti`am zis ca mi`am gasit alt prieten... ei bine... tipul e un scump... dar de fapt relatia noastra nu e una stabila pt ca eu nu pot sa am incredere in nimeni, iar el nu vrea relatii stabile. ne placem si ne intalnim cand avem timp si chef. intr`adevar dupa o relatie de lunga durata simti ca ai pierdut timpul.. eu asa simt... dar la tine situatia e putin altfel.. shtii ca te iubeste. ma uit acum la femei in jurul meu... femei mai urate si mai in varsta decat mine care au curajul sa ia viata de la inceput... inclusiv am o matusa la 60 de ani care are prieten :)) nu stiu... eu am ajuns la concluzia ca iubirea asta e o pierdere de vreme. poate daca voi gasi un barbat care sa ma respecte si sa vrea aceleasi lucruri ca si mine... ma voi casatori.. daca nu, nu. deocamdata sunt hotarata sa ma axez pe cariera.
in cazul tau, eu zic asa: vezi daca intr`adevar simti ca merita sa ramai langa el sau nu... daca te mai iubeste sau nu... pune totul in balanta si ia decizia. nu lasa frica de singuratate sa hotareasca pt tine. cred ca la mine asta era cea mai mare temere.. ca voi ramane singura. acum cred ca imi doresc mai mult sa raman singura decat sa mai sufar.
Fosta membra Kudika.ro
si eu sunt in situatia asta. hai sa stam de vb si sa facem schimb de pareri. adresa mea de mess e mikela_4u. astept sa ma contactezi.
ilinca79 Avatarul lui ilinca79

5 mesaje

Buna,

Si eu am avut o relatie de 11 ani,din care ultimii 2 ani stati in casa impreuna...nu m-a cerut niciodata,dar discutam la modul general ca vom face nunta,copii...dar de 8 luni ne-am despartit,pt ca repet dupa 11 ani,cu bune si rele...s-a indragostit de alta...asa ca fa ceva repede, pana nu e prea tarziu.Bafta!

1 mesaj

ilinca.. si crezi ca daca erati casatoriti erau mai mici sansele sa se indragosteasca de alta?
sau era mai bine daca te maritai cu el si te insela acum?
nu poti forta un om sa te ceara de nevasta.. mi se pare absurd si lipsit de bun simt.. Daca un barbat te iubeste cu adevarat si vrea sa-si petreaca restul vietii alaturi de tine, ti-o va spune el singurel.. fara sa-l presezi tu. Si eu am avut o relatie de 7 ani inainte sa-mi cunosc actualul sot.. si noi am locuit 5 ani impreuna, aveam planuri mari, eram convinsi ca ne vom casatori. Dar, slava domnului.. nu am facut-o.
benji Avatarul lui benji

10 mesaje

Si eu trec prin aceeasi situatie cu o relatie de peste 11 ani. Nu m-a cerut niciodata, dar e drept ca nici eu nu ma omoram dupa treaba asta. Acum ma gandesc ca ar fi cazul sa trecem in alta etapa a relatiei, dar, poate din orgoliu sau poate ca inca mai visez la o cerere in casatorie romantica, nu vreau sa fac eu primul pas. Am incercat sa-i sugerez treaba asta, cum ca ma gandesc la un copil si nu vreau sa fie din flori... si el isi doreste, dar vad ca nu misca nimic. Astfel ca, din acest motiv am inceput sa fiu nesigura pe sentimentele lui fata de mine. Va trebui sa iau o decizie in scurt timp, desi nu e usor.
ilinca79 Avatarul lui ilinca79

5 mesaje

Zuzu_mic cred ca nu m-ai inteles bine...clar nu poti forta un barbat sa te ceara sau sa te iubeasca,orice se poate intampla si cu acte si fara acte la fel,de bine...insa concluzia la care am ajuns eu,este ca totusi dc lungesti lucrurile prea mult si nu le faci la timp,nu e bine.
De asta ii ziceam sa ia o decizie cat mai repede!
Fosta membra Kudika.ro
Fetelor, sincer nu-nteleg de ce de fiecare data cand o femeie pune problema casatoriei el saracu’ se simte presat. Mi se pare absolut firesc sa discuti cu el despre viitorul tau si al lui. In fond, el nu te preseaza prin faptul ca te pune sa astepti ani de zile pana sa se hotarasca daca te vrea sau nu pt totdeauna? E vorba si de viata si viitorul tau, nu doar de ale lui ! Doar pt ca traditia i-a dat in exclusivitate lui “dreptul” de a cere o femeie in casatorie nu-nseamna ca poate abuza de acest “drept” dupa bunul lui plac si te poate purta cu vorba ani de zile invocand diverse scuze. Apoi chestia cu banii: n-a avut timp atatia ani sa stranga bani de nunta? Ii mai trebuie inca 20 ani de-acum incolo pt asta?
Si da, mi se pare normal ca Luiza sa se gandeasca ca cei 11 ani ar putea fi ani pierduti, indiferent cat il iubeste pt ca asta n-are legatura cu dragostea. Atata timp cat ea isi doreste o familie si copii si incepe sa-si auda ceasul biologic ticaind, chiar ar trebui sa-si puna problema timpului si sa se-ntrebe cati ani mai are in fata pt a avea copii. Asa cum stim toate, sa ai primul copil dupa 30 ani prezinta riscuri medicale si pentru mama si pentru copil, deci este o problema obiectiva si reala.
Fosta membra Kudika.ro
Fetelor, sincer nu-nteleg de ce de fiecare data cand o femeie pune problema casatoriei el saracu’ se simte presat. Mi se pare absolut firesc sa discuti cu el despre viitorul tau si al lui. In fond, el nu te preseaza prin faptul ca te pune sa astepti ani de zile pana sa se hotarasca daca te vrea sau nu pt totdeauna? E vorba si de viata si viitorul tau, nu doar de ale lui ! Doar pt ca traditia i-a dat in exclusivitate lui “dreptul” de a cere o femeie in casatorie nu-nseamna ca poate abuza de acest “drept” dupa bunul lui plac si te poate purta cu vorba ani de zile invocand diverse scuze. Apoi chestia cu banii: n-a avut timp atatia ani sa stranga bani de nunta? Ii mai trebuie inca 20 ani de-acum incolo pt asta?
Si da, mi se pare normal ca Luiza sa se gandeasca ca cei 11 ani ar putea fi ani pierduti, indiferent cat il iubeste pt ca asta n-are legatura cu dragostea. Atata timp cat ea isi doreste o familie si copii si incepe sa-si auda ceasul biologic ticaind, chiar ar trebui sa-si puna problema timpului si sa se-ntrebe cati ani mai are in fata pt a avea copii. Asa cum stim toate, sa ai primul copil dupa 30 ani prezinta riscuri medicale si pentru mama si pentru copil, deci este o problema obiectiva si reala.
Fosta membra Kudika.ro
For_life Avatarul lui For_life

150 mesaje

Poate un weekend la munte sau la mare chiar daca riscati o ploicica,important este sa fiti doar voi! ?sa`l intrebi cand este liber in weekend..si sunt sigura ca v`ar pune ordine in minte si in suflet,doar voi doi,discutand despre orice,si atunci vei stii cand sa pui si problema asta!Ai putea discuta orice nelamurire,si asa il vei asculta sigur si pe el!Succes!Si inca o chestie..e super scump westy al tau..am si eu unu nebunel acasa la fel..e fetita?zi`mi ca da..ca au disparut fetitele din constanta,iar al meu de la 2 luni are tot felu de "iubite" te pup

1 mesaj

mda... buna intrebare...la un moment dat mi-am pus si eu aceeasi intrebare, doar ca nu aveam chiar asa de multi ani de cand suntem impreuna, numai 3 si ceva, aproape 4. ma intrebam, poate ca nu e hotarat? poate nu stie nici el daca sunt persoana potrivita? apoi mi-am spus, analizand asa la rece, ca un act nu conteaza. principalul este ca relatia sa mearga bine, sa fie intelegere si multa, multa comunicare si ...evident compromisuri. cheia unei relatii consta in compromisuri si de o parte si de cealalta, dupa parerea mea. totul vine incet, cu timpul si tot ce se face se face spre binele nostru
ramona_elisa Avatarul lui ramona_elisa

93 mesaje
Oras: constanta

Am si eu ce aveti si voi:)...un barbat (dar nu acelasi cu toate ca avem buna placere sa spunem ca sunt la fel:), o relatie de cam 4 ani...si inca nu mi-am pus si nu-mi pun problema casatoriei...sa mentionez ca am 22 de ani.Acum ca m-am dat mare ca sunt si eu iubita si iubesc:), sunt in rand cu lumea...am si eu sa va spun ceva mai fetelor.SUNTETI CU RESPECTIVUL DE 11 ANI...DEVENITI AGITATE,NERVAOSE,NESIGURE...SI SPUNETI..."MI-AM PIERDUT VREMEA CU EL"...DAR GANDITI-VA LA ACEST ASPECT, ORI CA ITI PIERZI VREMEA CU "EL" CU ALTUL, FAPTUL CA NU TE CERE DE NEVASTA SAU CA TE LASA TOT O SA AI SENSAZTIE CA TI-AI PIERDUT VREMEA.Vremea nu o pierde-ti scumpelor, ci o traiti momentele si clipele...d-aia spuneti "ca avem si bune si rele", dar din mom ce tot trageti la acel "El" fie de 11 ani inseamna ca nu degeaba, si dc mai spuneti mult ca pierdeti vremea chiar asa o sa si credeti.Nu vedeti ca si pe plan profesional, tot asa spunem?"nu ma reprezinta aceasta meserie, nu am spor, imi pierd vremea"...dar suntem nevoite sa acceptam aceea munca pt ca asta se castiga bine, si bla bla.Care sunt ft ambitioase reusesc sa faca ce vor in viata dar fac alte compromisuri pe alte planuri.vreti sa va schimbati iubitul? Schimbati-l, gasiti-i nod in papura, dar nu mai spuneti ca pierdeti vremea, pt ca dc voi considerati asa cu toate lumea o pierdeti inclusiv eu acum asta am facut:), dar sper sa nu!
Niciodata sa nu spui niciodata!
madalinutzza Avatarul lui madalinutzza

151 mesaje

Si eu am avut o relatie care a durat 5 ani! Si cand am vazut ca nu are nici un gand serios am pus capat relatiei! Acum privind in urma la tot ce a fost si la ceea ce a devenit el, dar si eu, ma felicit in fiecare zi ca am avut curajul sa pun capat!
gandeste-te daca mai esti dispusa sa astepti si sa pierzi ziua nuntii, care e cea mai frumoasa si la care visam decand suntem mici! :)
Fosta membra Kudika.ro
De la: Loveliness, la data 2008-09-09 09:33:50ilinca.. si crezi ca daca erati casatoriti erau mai mici sansele sa se indragosteasca de alta?
sau era mai bine daca te maritai cu el si te insela acum?
nu poti forta un om sa te ceara de nevasta.. mi se pare absurd si lipsit de bun simt.. Daca un barbat te iubeste cu adevarat si vrea sa-si petreaca restul vietii alaturi de tine, ti-o va spune el singurel.. fara sa-l presezi tu. Si eu am avut o relatie de 7 ani inainte sa-mi cunosc actualul sot.. si noi am locuit 5 ani impreuna, aveam planuri mari, eram convinsi ca ne vom casatori. Dar, slava domnului.. nu am facut-o.

offf ma gandesc ca daca am fi casatoriti nu am renunta asa usor poate ridic eu casatoria pe un piedestal dar logica mea e ca fara hartie renunti fff usor (putine elemente in ecuatie) ,cu hartie mai greu ( mai multe elemente in ecuatie) intr-un final cred ca ca hartia iti da timp .daca doar ati fi impreuna te certi de la orice si ca sa elimini cearta elimini persoana dar sa fii casatorit poate mai dai sanse-- incerci si in timpi descoperi cat de prosteasca era cearta
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

De la: luiza1982, la data 2008-08-18 21:18:22FETELOR,NU M-ATI INTELES EU AM DEJA PE DEGET UN INEL DE LOGODNA DAR E DIN 2005 SI AU TRECUT 3 ANI.....DAR DE NUNTA ...NIMIC.IAR CAT DESPRE PRESAT POATE NU M-AM EXPRIMAT CORECT:NU AS VREA SA FIU EU CEA CARE HOTARASTE,AS VREA SA VAD CA ISI DORESTE EL,EU CRED CA NE-AM OBISNUIT ASA SAU MAI BINE ZIS S-A OBISNUIT EL ASA.NOI LOCUIM IMPREUNA DE 4 ANI DAR....MA INTELEGETI VOI........OF CE DIFICIL.

FOARTE DIFICIL DE INTELES AI INEL PE DEGET VA INTELEGETI SUPERBINE, E TOTUL OK ITI DORESTI COPII II SPUI SI PUNCT. VA PUNETI DE ACORD II CRESTETI IMPREUNA NU VAD DE CE AI VREA NEAPARAT SA TE MARITI.
SFAT:SPUNEI CE ITI DORESTI BARTBATI ASTEAPTA CA FEMEILE SA FIE DIRECTE
"Orice lucru pe care îl faci în viață va fi nesemnificativ, dar este foarte important să îl faci. Deoarece nimeni nu îl va mai face", Mahatma Gandhi.
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina: