Setari Cookie-uri

par blond uscat

multumesc mult karina si zuzu mic pt sfaturi.promit ca am sa incerc cat de curand si am sa va zic rezultatele. apropo de micutzu...as vrea sa il intreb in legatura cu blondul asta pt ca am firele de par subtiri..nu m-am vopsit niciodata ci doar cu nuantator dar acele produse nu dauneaza parului...si da-mi te rog o parere:D....zici ca mi-ar sta bine? multumesc.
dhanay
Postat pe 20 Septembrie 2008 20:50
Foloseste produse Wella din gama profesionala. Sunt cele mai bune..Eu sunt blonda de 10 ani si am incercat nenumarate produse.Obligatoriu trebuie sa folosesti un sampon nutritiv si o masca pt par vopsit care sa-l hidrateze si sa-i redea luciul,pt ca cea mai mare problema a parului blond e faptul ca se usuca excesiv si e lipsit de luciu.
janice18
Postat pe 20 Septembrie 2008 23:51
De la: dhanay, la data 2008-09-20 20:50:13multumesc mult karina si zuzu mic pt sfaturi.promit ca am sa incerc cat de curand si am sa va zic rezultatele. apropo de micutzu...as vrea sa il intreb in legatura cu blondul asta pt ca am firele de par subtiri..nu m-am vopsit niciodata ci doar cu nuantator dar acele produse nu dauneaza parului...si da-mi te rog o parere:D....zici ca mi-ar sta bine? multumesc.


sincer, decat un blond auriu, la trasaturile tale ,cred ar merge mai bine un blond culoarea tutunului, un pic mai deschis.

cat despre parul grassi toate tratamentele insirate aici cred ca este mai complicat.
nu vreau sa fac pe desteptul dar cred ca am oferit solutiile cele mai simple si sanatoase.
zeama de lamaie ,,poate face un par blond,foarte fin sa se incurce foarte tare.pentru a pieptena acele noduri parul cred ca ar trece prin niste socuri considerabile.

pentru par gras tot in gama kerastase existe BAIN GOMMAGE ,ce face foarte bine parului si permite aplicarea unui balsam ,ce ar trebui facuta numai pe lungimi fara a atinge radacinile.

Postat pe 21 Septembrie 2008 10:08
kerastase stiu ca sunt produse ff bune...cat am fost in italia am folosit dar aici in romania nu gasesc si nici nu sunt asa bune. orikm am sa vad...:( prea multa bataie de cap si cu parul asta...dar pt mine este lucrul cel mai important...multumesc pt sfaturi
dhanay
Postat pe 21 Septembrie 2008 19:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vopsea profesionala 1 De la: kudika_1020060 4 Noiembrie 2016 13:21
Ulei pt par cu argan, cu cristale sau cu silcon? 4 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 12:13
Par frumos 23 De la: Stilll_MeG 25 Martie 2012 14:18
mi-e dor de blond 2 De la: kid_of_revolution 6 Ianuarie 2014 12:56
mi se electrizeaza parul si nu mai stiu ce sa ii fac,un sfat va rog :* 5 De la: kudika373342 22 Iulie 2013 20:56