Setari Cookie-uri

Femeile sunt scroafe.....

Nu am deschis acest subiect sa jignesc pe cineva dar se discuta atat de mult despre " barbatii sunt porci" incat este bine sa vedem si parerile despre femei si de ce?

( acum sa vezi ce de injuraturi i-mi mai iau, dar ma risc )

Postat pe 28 Iulie 2008 18:39
veeeeei! da' cum as putea sa fac asa ceva!!!!
cum sa duc la extrem limba si sa stric imaginea a ceea ce exista mai frumos pe lumea asta, femeia!!!
nu exista cuvinte indeajuns pentru a preamarii frumusetea si inocenta unei femei asa ca n-as indraznii niciodata sa folosesc asemenea invective.

Postat pe 28 Iulie 2008 18:50

Postat pe 29 Iulie 2008 09:47
nici nu ma gandesc ce-o iesi dintr-o scroafa si un porc

Postat pe 29 Iulie 2008 11:28
alone
Postat pe 29 Iulie 2008 11:39
ceva mirific,cu iz de iasomie si fetisoara de inger !!!!.... ......

Postat pe 29 Iulie 2008 11:40
e clar ca nu ai deschis subiectul pentru a jigni pe cineva.....si nu ai de ce sa iti iei injuraturi.
pentru ca hai sa recunoastem ca sunt si femei "scroafe" asa cum sunt si barbati buni si extraordinar de buni si nu numai "porci".
trebuie sa recunoasteti ca e imposibil sa nu fi intalnit si voi(femeile)macar o femeie care sa merite sa-i spui"scroafa".............:)(nu indrasnesc sa le cer acest lucru si barbatilor de pe forum.....ca....nu stiu ce o sa iasa).
daca tot s-a vorbit de barbati ca fac si dreg....atunci ce sa spunem despre femeile care-si parasesc familiile pentru o scula.....,NEGLIJEAZA SAU LASA COPIII PE STRADA ,cheltuiesc banii pe bautura si beau ca SCROAFELE pana se pisha pe ele si nu dau la copii de mancare....etc.


hai ca ma opresc aici ca...m-am enervat...doar scriind....
...mama lor de SCROAFE
imw25
Postat pe 30 Iulie 2008 17:17
multumes de raspunsuri..si ma bucur ca nu mi-am luat injuraturi. Citeam la alt subiect ea casatorita de 8 ani de zile, cu copil si-i dadea dracu pe barbati,ca ea va divorta dupa 8 ani de zile si este fericita ca este frumoasa, pai nu este ea scroafa? primul rand sa te gandesti la micutul tau si apoi la frumusetea ta. Esti fericita ca divortezi dupa 8 ani de zile, doar ca esti frumoasa????

Postat pe 30 Iulie 2008 18:09
intotdeauna cel parasit si abandonat va avea o asemenea parere despre celalalt asa ca...
beem
Postat pe 1 August 2008 19:22
foarte tare imw25....ai zis-o si sa stii ca e adevarat...plus ca unele se barfesc unele pe altele..in cazul femeilor betive...atata pot spune ca le detest pt ca nu sta bn unei femei sa fie asa...si daca isi si neglijeaza copii...e si mai rau....e rau daca tatal face asta...dapoi mama...
HABIBA_CHANDRAMUCKI
Postat pe 5 August 2008 01:49
of.. multe femei sunt asa.. dar stiti ce cred eu?Depinde mult si de situatie.. Cred ca fiecare dintre noi suntem privite asa macar o data in viata

Postat pe 5 August 2008 01:54
aaaa mai bine spune de mai multe ori.... sti ce e cel maibine insa ???? cand intr-adevar ne vedem in "sfanta Oglinda" asa ...scroafe.....si daca realizam si motivul pt care ne vedem asa..... ce bine e... daca nu....in oglinda ne vedem frumoase,inteligente, iubitoare,darnice,tandre,..etc iar cei din jurul nostru ne vad.... urate,proaste,egoiste,dure...etc...
mi-a placut sa cred despre mine insumi ca sunt doar o fiinta umana ,nu o scroafa dar mi s-a intamplat sa fiu vazuta si asa. din vina mea...evident,pt ca masca pe care o purtam in fiecare zi uneori ajunge sa nu se lipeasca de trasaturi si nu poti face diferenta dintre munca si casa dintre prieteni si parteneri de afaceri dintre respect si non respect.....
asa ca da uneori ...suntem "scroafe" cu intentie sau fara.cel mai important pt mine e sa stiu sa cer scuze si sa dreg ciorba in speranta ca va mai fii buna de ceva.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 5 August 2008 02:09
Dap...sunt fel si fel de oameni in lumea asta.Exista si femei si barbati mai putin...buni,care isi traiesc viata asa cum considera ei a fi de cuvinta.Pana la urma,fiecare padure isi are uscaturile ei..
sweetpink
Postat pe 5 August 2008 02:47
De la: geo32, la data 2008-07-28 18:50:24veeeeei! da' cum as putea sa fac asa ceva!!!!
cum sa duc la extrem limba si sa stric imaginea a ceea ce exista mai frumos pe lumea asta, femeia!!!
nu exista cuvinte indeajuns pentru a preamarii frumusetea si inocenta unei femei asa ca n-as indraznii niciodata sa folosesc asemenea invective.


esti tu,sigur,chiar tu esti geo?
minunat...fetelooooor,iata un barbat de barbat......
geo,esti busy?

in alta ordine de idei,sunt femei care sunt "scroafe" nu doar atunci cand beau sau nu pt ca beau....si daca r fi sa imbrac haina sinceritatii ,ei bine,as zice ca fiecare dintre noi femeile,avem ceva din neamul scrofinelor....mai mult sau mai putin......
matracucu
Postat pe 5 August 2008 13:13
Eu prin femeie 'scroafa' (ce aiurea suna ) nu inteleg o femeie rea , ci o femeie nesimtita ,vulgara,cu un limbaj colorat,fara principii solide si coloana vertebrala,care se preteaza la gesturi urate etc....ca doar de asta numim si unii barbati 'porci' ...Bineinteles ca exista si astfel de 'specimene' printe femei , numai ca in cazul lor, parerea mea, este ca e mai grav ca in cazul barbatilor , pt ca femeile in genere sunt si ar trebui sa fie percepute ca niste fiinte gingase , finute ,echilibrate ...niste adevarate 'domnisoare' si 'doamne',cel putin in public .Cum spunea cineva mai sus , e adevarat ca 'fiecare padure are uscaturile ei' , dar consider ca barbatii inteligenti , care nu sunt 'porci' vor stii sa se fereasca de 'femeia-scroafa' !
Kittynelle
Postat pe 5 August 2008 14:20
Hei Geo32, nimanui nu-i plac scroafele (urit mai suna) dar ce spui tu de o scrofitza mica si simpatica...in dormitor? O scrofita cu un ritishor mic roshior, cu o pielicica roz bonbon? Parca nu mai suna asa grav, nu?
Ca daca e sa punem epitete cum ar arata " femeia -capra", "femeia-gaina", "femeia-vaca" etc...
Uff, cu ce ne-au greshit necuvintatoarele oare?
micabis
Postat pe 15 August 2008 05:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buuna ;;).` as vrea sh` eu sa`i pun capac la un baaiaath? 5 De la: kudika066423 16 Septembrie 2009 20:32
sms de dragoste noaptea 10 De la: crysa_tm 8 Septembrie 2010 15:44
Am facut o greseala, cum o repar?sfaturi va rog 38 De la: geanina1309 27 Septembrie 2009 10:51
o nelamurire ... 16 De la: adina234 11 Aprilie 2011 13:13
SOARTA si DESTIN, DOUA LUCRURI DISTINCTE? 16 De la: Moonlight_Shadow 11 Iulie 2010 10:47