Setari Cookie-uri

Nu stiu ce sa mai cred, cum sa ma mai comport...am nevoie de sfatul vostru.

Deci....inceput prost.L-am cunoscut anul trecut, in septembrie, pe net. Am schimbat mesaje o saptamana si apoi am hotarat sa ne vedem. Ne-am intalnit la Victoriri, la metrou...eu aveam pupilele dilatate ca tocmai iesisem de la o consultatie oftalmologica, el tocmai isi rupsese pantalonii...Am mers in Romana, eu cu greu si emotionata (nu prea-l vedeam eu dar il vazusem in poze..stiam ca e dragut)
Am intrat la French Bakery, m-a lasat acolo si s-a dus sa isi schimbe pantalonii(statea in Romana), s-a intors...si am stat acolo 4 ore. Am povestit si m-am simtit ca niciodata in viata mea. Ne completam frazele, radeam la aceleasi glume.,...MI-NU-NAT!
Asta era luni seara. sar detaliile de dupa cafenea ...nu ne-am sarutat, am vorbit la telefon pana tarziu....
Ne-am mai vazut o data , in mijlocul saptamanii...nu m-a sarutat nici atunci, iar vineri...m-a lovit cu ipoteza vietii: el nu vrea o relatie serioasa, ca a vazut ce fel de fata sunt eu si nu vrea sa ma raneasca....Nu m-am lasat mai prejos, imi placea tipul....si l-am luat tare; am incheiat discutia cu el invitandu-ma la o cafea, desi la inceputul zilei mi-a zis ca mai bine o lasam asa.
A continuat o serie de intalniri, una mai faina decat alta...un sarut dupa 2 saptamani de iesiri....si dragoste am facut abia dupa o luna, cand m-am enervat eu ca nu stiam ce se intampla...nu imi dadea de inteles ca ma doreste...m-a fiert omul asta de numa numa...dar tare mi-a placut!
Nu ne comportam foarte dragastos, ca el nu e genul, insa era special...M-a dat pe spate, desi am zis amandoi ca vrem o relatie lejera....iar eu am promis ca nu imi trebuie nimic serios...cand intr-o seara a venit la mine cu un trandafir intr-o mana si cu o ciorbita in cealalta mana. Ne cam certasem toata ziua pe mess, stia k nu mancasem nimic pana la ora aia si ca imi era foarte rau, plus ca primisem si o veste nu prea buna de la serviciu...M-a induiosat enorm, desi la momentul respectiv nu am realizat cat de tare a contat gestul respectiv.
S-a ivit o ocazie sa plec in Tunisia cu o cunostinta veche (de sex masculin). L-am intrebat pe baiatul meu daca il deranjeaza, el nu si nu. Am plecat putin indoita, dar imi doream enorm concediul asta pe care nu mi-l permiteam de una singura. In fond stiam ca merg DOAR sa ma relaxez, si asa a si fost. Se pare, insa, ca pe el l-a afectat plecarea mea mai tare decat ma asteptam eu...mai mult decat mi-a spus el....am aflat asta abia acum 4 zile....
Ei...m-am intors din concediu ( care a fost 10 zile de pe 25 oct pana pe 3 noi). L-am sunat...mi s-a parut diferit...m-a lasat rece...nu am mai stiut nimic unul de altul o luna..pana de ziua mea, Sf Nicolae, cand ne-am ciocnit pe Lipscani , eu mergand cu niste prieteni sa fac cinste, el mergand spre niste prieteni care il asteptau undeva prin zona. I-am facut o invitatie, sa vina cu noi si nu a ezitat. Am petrecut noaptea la mine si a fost cea mai faina noapte EVER!!! Mia fost dor de el si se simtea ca si lui de mine...ne-am contopit pur si simplu...A plecat de la mine a doua zi grabit...avea treaba. Eu am plecat la parintii mei in afara Bucurestiului, deci nu am dat mare importanta....insa, ulterior, cand am vazut ca dupa aproape o saptamana nu ma cauta, am inceput sa ma simt aiurea....L-am sunat eu. Am iesit in oras...se purta distant. Ne-am simtit bine in oras insa, ca de fiecare data. Am mers fiecare la el acasa. Ne-am mai intalnit de atunci o singura data pana la Craciun....a venit la mine la cina, caci imi promisese ca vine, a uitat cica....si am recuperat a doua zi. Mi-a adus flori, prajituri, a ramas la mine...a fost extraordinar!
Ne-am mai vazut abia dupa Craciun. Intre timp, el fiind in provincie la ai lui, i-am marturisit pe messenger ca fara sa vreau m-am indragostit de el....imi imaginam ca o sa fuga mancand pamantul....in schimb, el a reactionat bine, a ramas surprins in primul rand, iar a doua seara m-a sunat, am vorbit 40 de minute, mi-a zis ca vine la mine cand se intoarce in Bucuresti, am glumit ca la inceput,...mi-a dat speranta....
A venit. Ne-am vazut. Am iesit in oras. A fost minunat. Nu ne-am pupat, nu ne-am atuns...a fost ca in prima zi cand ne-am cunoscut....flirtam amandoi, la cote maxime (unul cu celalalt) Ii expita dovada in seara respectiva ( ca i-au luat permisul ) si m-a dus acasa. In masina, dupa ce toata seara nicunul nu a adus in discutie ceea ce am vorbit pe mess ( de indragosteala mea adica), mi-am luat inima in dinti si am deschis eu subiectul. I-am repetat ca m-am indragostit de el...ca fara sa vreau am inceput sa tin al el. A urmat un sarut ca in filme....14 minute pe ceas. Era fara 10 si la si 4 minute (ii expirase dovada:))) l-am incheiat. Mi-a propus sa raman la el. Am acceptat. Nu s-a intamplat nimic intre noi. M-a tinut pur si simplu in brate toata noaptea. Mi-a dat speranta....din nou.
De Revelion, desi am sperat din tot sufletul ca vom fi impreuna, el a plecat la ai lui din nou...la prieteni...a plecat pur si simplu....In seara aaia am avut accident de masina exact in zona unde locuieste el. El a aflat dupa o saptamana cand a venit la mine....
A urmat o perioada in care ba eram ba nu eram...el nu vroia relatie, eu ma agatam cu disperare de el. Nu mai aveam serviciu, eram intr-o stare jalnica...el cred ca, saracutul, s-a ingrozit. Problemele nu mai conteneau. Am ajuns sa ne certam rau. Si totusi....nu puteam unul fara celalalt.
De o saptamana am aflat ca m-a inselat. Ca el acolo, in orasul de unde e de fel, avea pe cineva. O femeie care s-a indragostit de el...la fel ca si mine. I-am spus ca stiu, nu mi-a recunoscut. Mi-a propus sa ramanem prieteni...nu am putut. L-am invitat la ceai, a venit, ne-am luat ramas bun, desi Dumnezeu stie ca nici 80 % din ce i-am zis atunci nu imi doream sa se intample...si cred ca nici el....desi stia ca imi face rau...stia ca stiu ca stie...
Am luat-o in dreapta, el a luat-o in stanga....mi-am stapanit lacrimile, sa nu ma vada plangand...si dupa ce m-am intors, am izbucnit pur si simplu....din nou imi cazuse cerul in cap....Nu imi imaginam ca se va mai intampla ceva bun....si totusi....a venit grabit dupa mine....m-a luat in brate si m-a sarutat pe par.....
Am inceput sa mergem imbratisati intr-o directie, eu fara sa realizez pe unde calc, el ghidandu-ma spre unde locuia el...mi-a spus ulterior..."ma gandeam sa mergem la mine, sa iau masina si apoi sa te duc acasa....se apropia si ziua lui....
I-am spus tot ce aveam pe suflet....ne-am dat in leagan, am glumit...m-a dus acasa...ne-am sarutat....am cazut la pace....incercam din nou.
Mi-a recunoscut ca m-a inselat...motivatia...pentru ca l-am intrebat de ce a facut-o...."ca s-a putut"!
Pleaca azi la ai lui...o s-o vada pe fata care il iubeste acolo....eu il iubesc aici...desi nu i-am spus-o niciodata si si mie mi-e frica sa recunosc asta.
Ma place...am fost la ai mei acasa acum o saptamana.....
Sunt confuza. Si nu vreau sa il pierd, desi se zice ca nu ai cum sa pierzi ceva ce nu ai avut niciodata.....

Postat pe 13 Martie 2009 11:13
aoleooooooooooooooo
mai pe scurt
just_heaven
Postat pe 13 Martie 2009 11:14
Draga mea, eu am avut rabdare sa citesc tot. Vrei un rezumat? Complicat, da' treaba sta cam asa: nu poti sa ai ceva ce n-ai avut niciodata. De unde e trasa concluzia asta? Zau ca nu am inteles. Si ti-am zis: am citit tot mesajul.
Lucia1971
Postat pe 13 Martie 2009 11:21
..dar de ce ti-ai sters contul???
asta nu e relatie mai fatuca, e chin...
un sfat: dispari pur si simplu!
kitty_krieger
Postat pe 13 Martie 2009 12:09
care`i faza pe aci`??
:-?? :-??
Diavolyta_
Postat pe 13 Martie 2009 12:17
pai mai fata, cum ai putut sa pleci in Tunisia "CA AI AVUT OCAZI??? " . si apoi te sucaresti k el a calcat stramb? hai fata maturizeaza-te ce dreaq.... de fapt ma contrazic, tu chiar ai stiut ce vrei cand ai plecat cu ala. si inca ceva...cum ai putut sa-i spui asa nonsalant si mai ales sa-l intrebi daca se supara??? pai cand io fi omului lumea mai draga, tui o sa vii : stii iubi???plec si io pana in china, k am ocazia cu un mascul.....te roooog nu te supara pe mine, da io ma duc k e ultima sansa.....te supeeerrrriiiiii?
cristi_nne
Postat pe 13 Martie 2009 12:33
De la: DiavolytaTa, la data 2009-03-13 12:17:32care`i faza pe aci`??
:-?? :-??


faza e ca femeia e cam pusa pe plimbareli cu altzii, dar ii spune altuia TE IUBETC
cristi_nne
Postat pe 13 Martie 2009 12:34
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-03-13 12:34:09
De la: DiavolytaTa, la data 2009-03-13 12:17:32care`i faza pe aci`??
:-?? :-??


faza e ca femeia e cam pusa pe plimbareli cu altzii, dar ii spune altuia TE IUBETC


AAA ....stai asa k ii mai si spune k pleaca si il mai si intreaba daca se supara doamne ce tza si cu una lume...........
cristi_nne
Postat pe 13 Martie 2009 12:35
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-03-13 12:35:39
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-03-13 12:34:09
De la: DiavolytaTa, la data 2009-03-13 12:17:32care`i faza pe aci`??
:-?? :-??


faza e ca femeia e cam pusa pe plimbareli cu altzii, dar ii spune altuia TE IUBETC


AAA ....stai asa k ii mai si spune k pleaca si il mai si intreaba daca se supara doamne ce tza si cu una lume...........



eheee,buna buna,ia uite olteni de ai mei pe aici
SweetHappyButterfly
Postat pe 13 Martie 2009 12:44
PROBLEMA ESTE CA VOI FEMEILE VA CAM INDRAGOSTITI DE CINE NU TREBUIE ....SI APOI NU MERGE SI RAI SI CU...IN.. SI PUTIN PRIN IAD SI TOT ASA!,,, ,EU TE-AS FI PARASIT DE MULT DACA TE AUZEAM CA VREI SA PLECI CU UN MASCUL IN MOZAMBIC PT CA SA TE RECREEZI....TU CREZI CA TE-A VAZUT BAIATU CU OCHI BUNI DUPA ACEEA ???...STI CE A GINDIT??...SIGUR SI-A ZIS IN SINEA LUI ;-LAS-O CA NU-I FATA DE VIITOR FIE EL CHIAR SI UNUL FARA IMPLICATII PREA MARI SI RESPONSABILITATI ,ASA CA MAI BINE GASESC PE ALTA
Ned_Kelly
Postat pe 14 Martie 2009 17:16
De la: un_barbat_ca_multi_altii, la data 2009-03-14 17:16:37PROBLEMA ESTE CA VOI FEMEILE VA CAM INDRAGOSTITI DE CINE NU TREBUIE ....SI APOI NU MERGE SI RAI SI CU...IN.. SI PUTIN PRIN IAD SI TOT ASA!,,, ,EU TE-AS FI PARASIT DE MULT DACA TE AUZEAM CA VREI SA PLECI CU UN MASCUL IN MOZAMBIC PT CA SA TE RECREEZI....TU CREZI CA TE-A VAZUT BAIATU CU OCHI BUNI DUPA ACEEA ???...STI CE A GINDIT??...SIGUR SI-A ZIS IN SINEA LUI ;-LAS-O CA NU-I FATA DE VIITOR FIE EL CHIAR SI UNUL FARA IMPLICATII PREA MARI SI RESPONSABILITATI ,ASA CA MAI BINE GASESC PE ALTA


M`ai orbittttttttt
Apasaaaa CapsLook
Diavolyta_
Postat pe 14 Martie 2009 17:19
Nu e chiar asa mai fetelor....noi nu eram ...cum sa zic....foarte impreuna....daca ati citit bine acolo...el nu vroia ceva serios, iar eu nu il iubeam...acum am cam ajuns sa il.....iubesc(?)... si faza e ca m-am dus in tunisia pt ca intr-adevar era o sansa si in plus...m-am gandit...mai..asta nu vrea o relatie serioasa, eu raman ca fraiera aici, renunt la o excursie care insemna mult ptr mine si ma aleg cu....frustrari...
Asta e ideea...asa am gandit eu atunci.
Eu zic sa lasati comentariile rautacioase si sa imi dati cu adevarat o parere concludenta, CARE MA POATE AJUTA intr-un fel....hai sa nu ne aflam in treaba doar....
Multumesc!
nicoletanicolescu
Postat pe 23 Martie 2009 10:09
offff Am gresit-o rau....stiu.....imi vine sa ma impusc....
NOUTATI!!! Am fost la SIbiu impreuna weekendul asta A fost grozav
nicoletanicolescu
Postat pe 23 Martie 2009 10:13
nu am sters contul...dar cred ca data trecuta am deschis subiectul fara sa fiu logata...sau ceva de genul asta...ca nu imi arata poza si nickname-ul....
nicoletanicolescu
Postat pe 23 Martie 2009 10:15
cu ce ma mai sfatuiti?
ne intelegem mai bine....tin sa precizez
nicoletanicolescu
Postat pe 30 Martie 2009 18:17
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-13 12:44:30
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-03-13 12:35:39
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-03-13 12:34:09
De la: DiavolytaTa, la data 2009-03-13 12:17:32care`i faza pe aci`??
:-?? :-??


faza e ca femeia e cam pusa pe plimbareli cu altzii, dar ii spune altuia TE IUBETC


AAA ....stai asa k ii mai si spune k pleaca si il mai si intreaba daca se supara doamne ce tza si cu una lume...........



eheee,buna buna,ia uite olteni de ai mei pe aici


cat am cautatara topicul.,...offf. iap..si io pup o olteanca....
cristi_nne
Postat pe 31 Martie 2009 08:49
De la: nicoletanicolescu, la data 2009-03-30 18:17:05cu ce ma mai sfatuiti?
ne intelegem mai bine....tin sa precizez


mai,mai...tzin si io sa precizez..pai daca omul venise cu supitza si cu flocicelele la tine cum spui ca nu vroia ceva serios??? pai un gest ca asta nu potzi sa-l interpretezi ca pe nu vreau ceva serios??? or sunt eu cu capul? ori .................
cristi_nne
Postat pe 31 Martie 2009 08:53
Mai....eu v-am zis ce mi-a spus el...ca nu vrea ceva serios...Daca era dupa mine....ehe....ajungeam departe si NU MAI PLECAM IN TUNISIA. STIUUUU ca am gresit......ideea e ca de 3 saptamani stau la el.....si ar trebui sa credca e ceva serios, nu?? dar NU! in continuare imi spune de cate ori are ocazia, ca nu vrea nimic serios, ca ii place prea mult libertatea,...ca eu s o fata ok...ca el e ala defect.....
Si in plus....el are o relatie cu cineva de la el de acasa ( e din alt oras, v-am zis..,) si desi mi-a zis ca o s-o termine cu ea....nu a facut-o...Si ma chinuie gandul ca weekendul asta pleaca acasa si ...desi am stat 3 saptamani impreuna......ma gandesc ca se va vedea cu ea si o va iubi pe ea......chiar daca o seara...sau doua...dupa care va veni la mine....
Tin la el din ce in ce mai mult.....nu stiu cum sa devin femeia pe care si-o doreste....vreau sa fiu fericita cu el....
nicoletanicolescu
Postat pe 1 Aprilie 2009 17:03
ce s-a mai intamplat intre timp, nicoleta?
dienush89
Postat pe 29 August 2009 18:29
Nu mai sunt cu el din mai. Nu vreau sa imi mai amintesc....a fost grosolan....In prezent, insa, fetelor, sunt fericita....am cunoscut un barbat....sunt iubita....iubesc si cred ca este acel prince charming pe care il asteapta orice fata....Nu mai vreau sa stiu de trecut....oricum, acum cand citesc ce am scris, imi dau seama ca eram atat de disperata dupa iubirea unui om care nu merita nici macar o secunda din viata mea....nici macar respectul meu,...ce sa mai spun de iubirea mea! Nu fiti ca mine, nu va puneti inima pe tava....eu am facut-o si am suferit. in relatia mea actuala am stiut cum sa procedez....dau si primesc....e exact asa cum trebuia sa fie! Numai bine va doresc! Pupici
nicoletanicolescu
Postat pe 12 Septembrie 2009 11:14
nush cum am avut rabdarea sa citesc tot subiectul..in fine ideea e ca a fost ceva frumos din viata ta pana la urma si e urat din partea ta ca akum dupa ce ai intalnit alt barbat sa spui ca cel dinaintea lui nu merita nici o secunda din viata ta.dar in general asa fac femeile.cam nerecunoscatoare marea lor majoritate.anyway take care
razz
Postat pe 13 Septembrie 2009 18:30
De la: razz, la data 2009-09-13 18:30:51nush cum am avut rabdarea sa citesc tot subiectul..in fine ideea e ca a fost ceva frumos din viata ta pana la urma si e urat din partea ta ca akum dupa ce ai intalnit alt barbat sa spui ca cel dinaintea lui nu merita nici o secunda din viata ta.dar in general asa fac femeile.cam nerecunoscatoare marea lor majoritate.anyway take care

razz, scuze ca ma bag asa....stiu ca se zice "mai bine mai tarziu decat niciodata"...dar cred ca sfatul tau a venit..pai...cam prea tarziu, fata asta e... "long gone"
cantafabule
Postat pe 13 Septembrie 2009 19:00
Mai papusa, eu nu inteleg alceva... de ce te-ai bagat cu primul intr-o relatie cand era clar de la inceput ca nu se merita efortul... din ce ai povestit, eu asta vad... oricum, bine ca ai scapat de el, ti-ai pierdut timpul degeaba!
darksukkubus69
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:54
@cantafabule: esti scuzata dar tin sa precizez ca e f de actualitate sfatul meu.nu e delok long gone dak citesti un pic mai sus a dat reply aku 2 zile dar sub alt nick name.ciao
razz
Postat pe 14 Septembrie 2009 01:06
hey..buna eu sunt bianca si am 1m 60 iar iubitul meu are 1m 80 credeti ca este prea inalt pentru mine?
kudika_33211
Postat pe 8 Aprilie 2013 10:45
De la: kudika_33211, la data 2013-04-08 10:45:26hey..buna eu sunt bianca si am 1m 60 iar iubitul meu are 1m 80 credeti ca este prea inalt pentru mine?



Nu este nicio problema,ca sa elimini din asa zisul disconfort vizual,poarta incaltaminte cu tocuri,altceva este important,intelegerea si iubirea voastra!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Aprilie 2013 10:51
De la: kudika_15804, la data 2013-04-08 10:51:34
De la: kudika_33211, la data 2013-04-08 10:45:26hey..buna eu sunt bianca si am 1m 60 iar iubitul meu are 1m 80 credeti ca este prea inalt pentru mine?



Nu este nicio problema,ca sa elimini din asa zisul disconfort vizual,poarta incaltaminte cu tocuri,altceva este important,intelegerea si iubirea voastra!!!
daca nu i ziceai tu nu stia ca tre sa ti ia tocuri umbla in sosete
prazlea
Postat pe 8 Aprilie 2013 11:07
multumesc pt sfat !!
kudika_33211
Postat pe 8 Aprilie 2013 11:12
De la: kudika_33211, la data 2013-04-08 11:12:36multumesc pt sfat !!
oau stai sa vz cei creste inima n ea sfatul ei a fost ca n ai creieri in cap
prazlea
Postat pe 8 Aprilie 2013 11:17
Cum sa ma comport la prima intalnire cu un baiat si cum sa ma imbrac? sfaturi plz
kudika_33211
Postat pe 8 Aprilie 2013 11:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeile...un rau necesar sau o binecuvantare? 112 De la: vas25 10 August 2009 16:56
Barbatii si epilarea 9 De la: Barbie30 4 Septembrie 2010 11:48
Când femeile pot face primul pas? 46 De la: bee_bee 19 Septembrie 2009 21:38
Sunt eu nebuna? 18 De la: ali_tzik 6 Noiembrie 2009 23:22
vreau un sfat 11 De la: dyanna19890 16 Aprilie 2010 21:42