Setari Cookie-uri

femeia sagetator!!!

De la: Dydy88, la data 2008-08-28 11:34:40Femeia sãgetãtor: Este înaltã, zveltã, cu picioare lungi si având ceva de felinã în gesturi si în mers. Pare întotdeauna mândrã si retinutã, degajând o anume afectare si fiind foarte hotãrâtã în ceea ce face. Ca sotie e foarte agreabilã, fãrã a fi însã o femeie de interior. Uneori poate deranja un sot mai posesiv prin preocupãrile sale exterioare, nu neapãrat foarte multe, dar constant mentinute. Dacã nu se simte apreciatã la justa ei valoare îsi va revendica fãrã întârziere dreptul la relatiile conjugale mai bune si mai echilibrate. Cu timpul, nefericirea îi poate accentua unele trãsãturi negative. Va fi întotdeauna o bunã prietenã, sociabilã, veselã, având însã si frecvente cãderi în melancolie si usoarã izolare. Îi plac complimentele si aprecierile pe linie profesionalã si îsi va directiona o mare parte din forte pentru obtinerea unui loc bun în ierarhia socialã si la serviciu. Este indicat sã nu i se încalce libertatea si spiritul de independentã, cãci nu poate suporta acest lucru si va deveni foarte combativã. Într-un anume sens, dincolo de planul ratiunii ei limpezi, este naivã si poate face greseli grave în probleme mai serioase. Îsi pãstreazã tineretea fizicã si spiritualã pânã la vârste foarte înaintate, si din acest punct de vedere are un aer inocent de femeie-copil. Spiritul camaraderesc îl transferã si în relatiile materne, fiind o adevãratã prietenã pentru copiii sãi (ca si tatãl-sãgetãtor, dealtfel). Uneori are tendinta de a-i rãsfãta si în acest caz va fi plinã de surprize plãcute. Este, fãrã a strãluci, o bunã bucãtãreasã, cu un meniu destul de variat. Bãrbatul care îi trebuie este unul suficient de cult si de dinamic, ea detestând închistarea si inactivitatea si având nevoie de cineva cu care sã opereze în permanentã schimbãri în modul ei de viatã, în ansamblul mobilierului cãminului si în alte activitãti. Se cãsãtoreste ori foarte devreme, ori foarte târziu (sau rãmâne singurã) si acestea din cauza nesigurantei si vulnerabilitãtii sale în problemele serioase de care era vorba mai sus


Fix asa-i. Eu m-am maritat la 29 de ani, am 3 copiii (care spun: 'ce distractiva-i mama!"), am 42 de ani (azi-maine) si nu ma crede nimeni cand le zic .
Sotul/fostul/logodnic/colegul de apartament... e Sagetator.Suficient de cult si dinamic.
lonely_soul
Postat pe 6 Noiembrie 2008 13:10
Sunt Sagetatoare cu ascendent in Leu Sincer mi-e imposibil sa ma descriu si oricat de mult as incerca sa ma autoanalizez...reactiile Leoaicei din mine sunt de-a dreptul vulcanice,imprevizibile,socante...Se spune ca e cea mai periculoasa combinatie doua zodii de foc...
mirabella2005f
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:34
Sunt si u o sagetatoare ... iubesc un berbec .. si sunt de mult timp cu el .. nu cred ca dragotea trece daca iti gasesti perechea potrivita nu ai cum sa te plictisesti ... adevarul este ca fetele asgetator sunt persoane foarte deschise majoritatea prietenelor mele sunt sagetatoare .. iar noi spunem totul pe fata ... spunem adevaru chiar daca in unele cazuri doare .. va zic eu cel mai bine fetele agetator se potrivesc cu berbeci .. balantele leii si gemenii .. :*:*:*

Postat pe 10 Aprilie 2009 16:44
De la: nikolll, la data 2009-04-10 16:44:24Sunt si eu o sagetatoare ... iubesc un berbec .. si sunt de mult timp cu el .. nu cred ca dragotea trece daca iti gasesti perechea potrivita nu ai cum sa te plictisesti ... adevarul este ca fetele sagetator sunt persoane foarte deschise majoritatea prietenelor mele sunt sagetatoare .. iar noi spunem totul pe fata ... spunem adevaru chiar daca in unele cazuri doare .. va zic eu cel mai bine fetele sagetator se potrivesc cu berbeci .. balantele leii si gemenii .. :*:*:*

Postat pe 10 Aprilie 2009 16:47
dar despre combinatia sagetator(eu) scorpion (el) stie cineva ceva?
kokha
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:04
SAGETATORUL este un semn masculin:femeia sagetator se aseamana cu barbatul sagetator.Am descoperit fascinata asemanarea dintre mine ca femeie si Catalin Botezatu-sagetator.Iubesc culoarea.am simt estetic,imi place sa imbrac femeia ,ma indragostesc intodeauna de FRUMOS pot fi prietena cu multi barbati, iar implicarea emotionala poate fi mistuitoare atunci cind este.Dorinta de cunoastere si actiune ne face sa fim cu un pas inaintea celorlalti.Iubim copii pentru ca sint inocenti,apreciem oamenii BUNI si ne apropiem de DUMNEZEU cu credinta.Intr-o relatie ne daruim total,pot fi fericiti cei care ne intilnesc....O sagetatoare SIMTE OMUL indiferent de zodie !
kudika002015
Postat pe 2 Mai 2009 19:55
Dar depre sagetatoare si fecioara barbat ce stiti?

kuroiangi
Postat pe 5 Mai 2009 09:11
ex-ul meu e fecioara! ai multe de vorbit cu el, te intelegi f bine din multe pct de vedere, dar cand incepe cu critica pt care fecioarele sunt atat de cunoascute , iti vine sa iti iei picioarele in spinare si sa fugi cat poti de repede! sau daca nu fugi atunci il iei pe el peste picior si incepi u mai rau, de ii vine lui sa fuga. pana la urma n-am mai suportat si am zis pa!
kokha
Postat pe 5 Mai 2009 21:02
si eu sunt sagetator...si ma bukur la nebunie... ...si eu am un prieten berbec si ma inteleg sooper ku el
kudika013497
Postat pe 14 Iulie 2009 21:36
heyy...si io sunt sagetator...si imi place sa ma distrez de minune...ku prieteni meii.. ...
kudika013497
Postat pe 14 Iulie 2009 21:40
salut, si eu sunt o sagetatoare, dar nu e adevarat ca unele sagetatoare nu sufera deloc dupa ce se despart de iubitii lor, ele defapt sufera doar ca nu arata lumii, eu spre exemplu mereu asa fac, iar daca nu arat ce simt aceasta rana se lecuieste singura si pot sa uit de fostul fara sa am mari "dureri" de suflet. Chiar sunt foarte mindra ca sunt sagetatoare, fiindca mereu sunt gata sa zimbesc, si de fiecare data cind ma gindesc ca ar trebui sa refuz vreo invitatie de a prietenilor mei-nu pot!!! pentru ca vreau mereu sa fiu in actiune
mhlrsc
Postat pe 23 Mai 2010 16:14
Sunt de akord...shi eu sunt sagetator shi iubesk un leu la nebunie...shi el ma iubeshte fara incetare...relatzia noastra este formidabila...nu l-ash skimba pe nimik
kudika187341
Postat pe 23 Mai 2010 18:55
De la: kudika013497, la data 2009-07-14 21:36:22si eu sunt sagetator...si ma bukur la nebunie... ...si eu am un prieten berbec si ma inteleg sooper ku el

si eu sunt sagetatoare ... iubesc un barbat berbec... nu mai suntem impreuna si sufar enorm din cauza asta. ne-am inteles f bine de la inceput dar... cu timpul s-a schimbat a devenit f rece si indiferent... poate si eu sunt de vina pt ca eram prea insistenta si vorbeam prea mult... asta e.. acum e mult prea tarziu... sper sa trec peste asta cat mai repede....
miha_heartless
Postat pe 8 Iunie 2010 20:44
si eu sunt sagetator ...cu toate sunt de acord, cu ce s-a spus despre noi....adica: inalte, picioare lungi, vesele, pline de viata,independente si orgolioase. Dar nu sunt de acord cu faptul ca sagetatorul nu sufera din dragoste...din contra, el se indragosteste repede si cateodata de cine nu trebuie si apoi sufera mult. Le place tot timpul noutatea intr-o relatie si cand apare monotonia....viteza...doar daca sunt copii la mijloc, atunci sagetatorul face multe compromisuri de dragul lor.
cici12345
Postat pe 8 Iunie 2010 21:02
ok, vad ca nu s-a mai scris de foarte mult timp pe aici despre sagetatori Nu cred ca in mom de fata pot fi mai mandra de ceva , decat de faptul ca si eu sunt in aceasta zodie:D stiu foarte multe lucruri despre "noi", si nu pentru ca citesc mult, ci pentru ca am ajuns sa ma cunosc destul de bine. Am sa spun cateva caracteristici ale sagetatorilor, cu care cred ca majoritatea o sa fiti deacord.
Sunt nascuta in prima zi a inceputului de zodie. Este atat de complexa zodia noastra ...avem cate putin din fiecare lucru.Suntem cominicativi,foarte inteligenti , amuzanti , traim intens fiecare lucru din viata noastra si avem tendinta sa deschidem noi orizonturi pentru partenerul de langa noi, ne dedicam in totalitate, suntem foarte pretentiosi , nu ne multumeste ceva atat de usor si suntem foarte selectivi cand vine vorba de oameni...ne alegem cu grija atat prietenii care ii vedem alaturi de noi foarte mult timp cat si persoana iubita.La prima vedere parem aroganti si indiferenti, suntem inbordabili cu persoanele care nu ne intereseaza sau care credem noi ca in viata nu ne-ar ajuta la ceva. Ne place sa testam totul pe pielea noastra dar niciodata nu invatam din greseli, mai devreme sau mai tarziu vom face aceleasi greseli dar sub o alta forma. Ahhhh..am uitat sa specific, avem o privire inconfundabila , misterioasa si interesanta. De obicei..ne facem simtita prezenta intr-un loc, doar clipind si zambind.Suntem sarmanti...Partea proasta e ca uneori avem probleme cu dragostea, deoarece ne place ca persoana de langa noi sa fie perfecta in viziunea noastra, uram monotonia, ne place sa primim atentie si sa fim in centru atentiei. Intr-o relatie ne place sa fim "dominati" daca putem face orice din persoana respectiva nu mai prezinta interes. Ne place mereu sa stim ca putem si ca avem inca acel ceva special care face victime, sa ne avantam in jocuri de tachinari si cuceriri...dar daca ne intereseaz persoana cu care suntem intr-o relatie niciodata nu vom duce la final jocurile cu cei din jur.e doar "for fun". Dragele mele , sunteti foarte frumoase, aveti o personalitate foarte puternica, si stiti foarte usor sa va faceti dorite. Aveti stralucirea aceea care celelalte zodii se chinuie sa o aiba...Este atat de simplu...daca ne ambitionam putem avea totul la picioare..asa ca...in concluzie, nu trebuie sa depuneti efort in absolut nimic, suntem minunate cand ne trezim, cand ne aranjam , cand dormim, cand zambim, cand plangem, cand facem dragoste...sau cand ne certam.
Alexa23adina
Postat pe 8 Octombrie 2011 11:18
si eu sunt sagetatoare cu ascendent in leu,si chiar de la o varsta frageda sunt "a dracu" si ce imi pun in cap realizez
kudika_7722
Postat pe 17 Mai 2012 21:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hellp me! 34 De la: lover_woman 17 Noiembrie 2010 22:04
eu capricorn el balanta 7 De la: valy90 21 Februarie 2011 11:57
Zodia rac 15 De la: rigabela_22 18 Decembrie 2010 15:39
ce sa fac?ce sa cred? 11 De la: Adablue 30 Ianuarie 2010 18:16
eu taur el taur 13 De la: simonycik 17 Februarie 2009 11:08